Aktuálně: 4 984 inzerátů174 051 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Basset do bytu

Lily
Lily (163 příspěvků) 29.08.2023, 11:22:56 xxx.xxx.133.234

Já třeba s celoživotním chozením na vodítku problém nemám. Pokud tomu ale člověk uzpůsobí množství km, cvičení a jiné zábavy. Chodit se dá i na stopovačce. Já mám 15 metrů. Je to otravné ji nosit, ale dokud nebudu vědět, že je odvolatelný od zvěře, tak taky z vodítka nepůjde. ALE chodíme víc, různorodé terény, začínáme s canicrossem, chodíme na různé tréninky, cvičíme triky. 

Za mě vodítko není ostuda a není pro psa nutně utrpení, pokud to neznamená, že doživotně bude chodit jen kolem baráku, což považuji pro loveckého psa za trápení, i kdyby na tom vodítku nebyl. 

Mi
Mi (171 příspěvků) 29.08.2023, 16:51:22 xxx.xxx.99.99

Chodili jsme kdysi celá tlupa společně na sídlišti venčit.Jeden basetík s náma.Vůbec nebyl jak píšete, byl to louda a  flegmouš.Vždy na volno.To moje fenka  mopse byla proti němu raketa.Nejkrásnější byl jako štěně, když si prišlapával uši.😀 Jen ten hlas jako zvon…Bývalo ho slyšet i přes zavřené okna  na pěknou dálku.

Anonymní (neregistrovaný) 29.08.2023, 17:04:08 xxx.xxx.50.22

Zadavatelce bych do tohohle rezimu doporucila max starsiho pejska z utulku zvykleho ma byt. Nebo nejakeho z tech ne nejmladsich darovanych na bazosi po umrti majitele. Takovy uz vyzadovat velke litani nebude a i v tomhle rezimu by pri trose snahy byt spokojeny mohl. Chce to vybirat dle povahy. Baset do bytu ne. Je velky, smrdi a rev je to jak slon. A jen voditko mu stacit rozhodne nebude.

Melaka
Melaka (5 příspěvků) 30.08.2023, 18:49:25 xxx.xxx.168.5

Tak myslím, že jsem asi první přispívající majitel bassetů. Dlouholetý majitel bassetů. 

Takže, podle mě je basset poměrně vhodný do města, protože nemá potřebu pobíhat (dělat revír), ale jde vytrvale vpřed a dá se s ním chodit po různých stezkách. Taky se ho lidi nebojí, protože má hlavu nízko a vypadá skoro jako malý pes. I ve městě lze najít trasy bassetům vyhovující.

Je třeba si uvědomit, že jde o psa poměrně vytrvalého, i když ne moc rychlého. Můj desetiletý pes běžně chodí 6 km a nemá s tím problém. Takže venčení kolem domu nestačí. 

Lovecký pud je u bassetů poměrně silný, ovšem jde o plemeno honiče, takže hledá stopu (nehoní holuby a tak). Když stopu chytne, tak je tak 50:50 zda ze stopy půjde spolehlivě odvolat. A tím myslím spolehlivě odvolat po výcviku. Protože nejlepší, co se dá pro ovladatelnost basseta udělat, je poskytnout mu lovecký výcvik. Tak přinejmenším zjistíte, jestli máte toho, co odvolat půjde. A taky mu zaměstnáte hlavu. Jo a taky není pravda, že se s bassety zkoušky nedělají, k uchovnění je mít nemusí, ale spousta majitelů je dělá (teď mám bassety dva a oba mají tři lovecké zkoušky (BZH, ZVVZ)).

K tomu zdraví, problémy s pateří moc časté nejsou, problémy s ušima taky ne. Občas se objeví víc otevřené oko, ale už je tu mnoho chovatelů, kteří nepreferují těžký typ s množstvím volné kůže, a pak je oko bez problémů (na glaukom už máme genetický test). Kožní problémy se občas objevují, hlavně u psů na granulích bývají častější kvasinkové infekce. Jo a bývají celkem žraví, takže váhu je třeba ohlídat.

Ale největší nevýhoda plemene je v tom, že nesnáší samotu. A nemyslím tím, že by nevydržel doma sám. Vydrží, když je normálně naučen. Ale šťastný basset je ten basset, který žije s jiným psem.

Anonymní (neregistrovaný) 13.10.2023, 22:06:21 xxx.xxx.97.97
Odpověď na příspěvek uživatele Melaka z 30.08.2023, 18:49:25

Dobry den, zvazujeme koupi basseta, jsme triclenna rodina z Prahy. Je to opravdu tak, ze silne zapacha, jak pisi dalsi diskutujici? Mam zkusenost s kokrspanelem a akita-inu, 13 a 6 let. Linaji basseti podobne jako treba kokrspanele? Predem dekuji!

Anonymní (neregistrovaný) 15.10.2023, 10:07:21 xxx.xxx.82.160
Mi:

Chodili jsme kdysi celá tlupa společně na sídlišti venčit.Jeden basetík s náma.Vůbec nebyl jak píšete, byl to louda a  flegmouš.Vždy na volno.To moje fenka  mopse byla proti němu raketa.Nejkrásnější byl jako štěně, když si prišlapával uši.😀 Jen ten hlas jako zvon…Bývalo ho slyšet i přes zavřené okna  na pěknou dálku.


Také jsme měli na sídlišti velkou partu venčitelů. Chodili jsme na příměstské louky, do hájku a lesa. Cca kolem roku 1995. S námi basetů hned několik, z toho 3 od jedné majitelky- z paneláku 🙂. Další taky z paneláku. Byli tehdy velká móda. Majitelka jednoho z nich při pořízení “normálního” plemene prohlásila “konečně vím, jaká radost je, mít psa”. A to toho svého baseta milovala, věnovala se mu, trávila s ním venku hodiny. 

Melaka
Melaka (5 příspěvků) 15.10.2023, 10:20:32 xxx.xxx.168.5
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 13.10.2023, 22:06:21

Nemyslím, že basset nějak zapáchá nějak víc, než jiní psi. Není k tomu žádný důvod. Pokud by se u něj objevila kvasinková infekce kůže a majitel to neřešil, tak asi zapáchat bude víc, než psi běžně zapáchají. Ale při běžné péči je prostě cítit jako psi jiných plemen.

Basseti línají podobně jako každé krátkosrsté plemeno, nemají ale takové ty kratičké chlupy co se zapichují, spíš v období línání z nich jde podsada a ta je tak nějak všude.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.