Aktuálně: 4 588 inzerátů178 048 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů

Parelliho metoda

Anonymní (neregistrovaný) 29.08.2023, 06:52:31 xxx.xxx.139.90

Toto téma jsem si ráda pročítala na iFauně, je pryč. Ráda ho obnovím zde, pojďme se pobavit o této metodě výchovy koní. Používá ji někdo z vás taky a jaké cviky provozujete?

kometa
kometa (4408 příspěvků) 29.08.2023, 12:29:17 xxx.xxx.224.101
Anonymní:

Toto téma jsem si ráda pročítala na iFauně, je pryč. Ráda ho obnovím zde, pojďme se pobavit o této metodě výchovy koní. Používá ji někdo z vás taky a jaké cviky provozujete?


V podstatě jenom ty pro provouní poslušnost - uhnout zádí nebo plecí, zacouvat, nepředbíhat při vodění a vůbec jít podle člověka. Jako, když se při vedení koně zastavím, aby zastavil automaticky taky. Když popoběhnu, tak kůň taky.

kometa
kometa (4408 příspěvků) 29.08.2023, 15:32:31 xxx.xxx.147.163
kometa:

V podstatě jenom ty pro provouní poslušnost - uhnout zádí nebo plecí, zacouvat, nepředbíhat při vodění a vůbec jít podle člověka. Jako, když se při vedení koně zastavím, aby zastavil automaticky taky. Když popoběhnu, tak kůň taky.


Já už fakt blbě vidím. Provozní poslušnost.

Proč nemůžu editovat i po pár hodinách?

Horsana
Horsana (650 příspěvků) 29.08.2023, 17:39:33 xxx.xxx.40.140

Ak človek koňa vedie, ak majú nejaký vzťah a človek zastane, kôň väčšinou zastane aj sám.

Už o pár mesiacov si to ale budem môcť vyskúšať na detičkách, tak som zvedavá, už vlastne ani neviem, či som ich to učila, asi aj áno, ale ponúkali to aj samé, ja som pridala povel Stoj! a vztýčený prst, ale že by toto bol Parelli, to sa mi nezdá, dávam totiž pamlsky 😀

Ale iste, pri cúvaní vytvorím a odoberiem tlak, no zároveň aj odmeňujem.

Aj to ustupovanie som Garoníka učila- zadok chápal, tie plecia, to sa tváril, že mu stojím na vedení 😀

kometa
kometa (4408 příspěvků) 29.08.2023, 17:43:00 xxx.xxx.147.163
Horsana:

Ak človek koňa vedie, ak majú nejaký vzťah a človek zastane, kôň väčšinou zastane aj sám.

Už o pár mesiacov si to ale budem môcť vyskúšať na detičkách, tak som zvedavá, už vlastne ani neviem, či som ich to učila, asi aj áno, ale ponúkali to aj samé, ja som pridala povel Stoj! a vztýčený prst, ale že by toto bol Parelli, to sa mi nezdá, dávam totiž pamlsky 😀

Ale iste, pri cúvaní vytvorím a odoberiem tlak, no zároveň aj odmeňujem.

Aj to ustupovanie som Garoníka učila- zadok chápal, tie plecia, to sa tváril, že mu stojím na vedení 😀


No a to je ten Parelli v praxi! Fungovalo to vždycky, akorát se tomu neříkalo podle žádného pána.🙂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.