Aktuálně: 4 584 inzerátů178 034 diskuzních příspěvků17 799 uživatelů

Čištění kartáčů

Evka (neregistrovaný) 30.08.2023, 14:45:50 xxx.xxx.69.83

Ahoj, je možné hodit kartáče do pračky? vždycky jsem je drbala ručně, ale potřebovala bych důkladněji 🙂) Třeba do nějakého vaku ale prostě projet to tam? 

Evka (neregistrovaný) 30.08.2023, 16:45:22 xxx.xxx.69.83
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 30.08.2023, 15:18:31

Dekuju, asi teda zase rucne 😀 jsem si to chtela ulehcit 😀 

Verun
Verun (748 příspěvků) 31.08.2023, 10:39:04 xxx.xxx.220.12
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 31.08.2023, 06:57:51

OT:no ty kráso…jako fakt to za těch deset minut ruční práce stojí si zakekelit myčku-kde si myju třeba hrneček na kafe(to by mi fakt už nechutnalo), a co ramena v myčce, tam chlupy nebudou? 🤮

Kartáč přece nemusí být jako sklo křišťálový-stačí čistý, hned po první akci je už umolousanej.

Kallisto
Kallisto (127 příspěvků) 31.08.2023, 12:56:18 xxx.xxx.217.242

Kyblík s teplou vodou a troška šamponu, kartáč a za chvilku je všechno pěkně čisté. Dá se dát i něco desinfekčního. 

Do pračky se to dá samozřejmě dát, ale počítejte s tím, že buď to bude lítat v bubnu a dělat strašné rány, nebo tam musíte přidat ještě něco k tomu, dečky třeba.

Výsledkem je chlupatá pračka 😉

Verun
Verun (748 příspěvků) 31.08.2023, 21:08:07 xxx.xxx.220.12

Koňověci peru jen ručně, vana, trocha vody, mýdlo s jelenem nebo marseiské (dobré na umaštěná místa je žlučové mýdlo- v DM), namočit , namydlit , nechat působit, vyrejžákovat, opláchnout, ….pak dát buď jen vyždímat do pračky nebo i vymáchat a vyždímat, většinou jen dečky, kroucením by se potrhaly švy a prošití a vykapání trvá…

Teď jsem poprvé prala deku-Bucas jen pláštěnku bez gramáže, rozložila na na betonovém place , tam jsem jí namočila z hadice, rejžákem odbahnila z vnějšku, odrbala i z vnitřku, umyla klapku na ocas, křížové zápinky, opláchla hadicí…mám možnost to pak vyvěsit na zábradlí a ostříkat znova z  hadice a nechat vykapat -doporučuju vymačkat vodu z “kapes” co se udělají mezi podšívkou a plátnem…na slunci to proschlo- stihlo to i zasmrdět jako mrtvola(na to jsem byla dopředu upozorněna od kolegyně), doschnout jsem to dala do haly-tepla dost, ale po doschnutí už bez zápachu(schlo to 2 dny). 

Dva roky jsem jí neprala, teď jí vzala jen vodou, a kartáčem- po uschnutí tam sice byla mapka, ale kobyla si v dece okamžitě lehne, tak co…k povlečení do skříně  to dávat nebudu,  v úterý a ve středu vyzkoušela na celodenní lijáky a dobrý. 😊 Na řadě je 200g  Eskadronka, to bude na kotouč, až to bude mokrý. Mokrá deka je fakt těžká…

Quash
Quash (273 příspěvků) 01.09.2023, 04:41:00 xxx.xxx.32.234

Všechny deky, kromě muchařské, “peru” vapkou. Hodím přes venkovní obrácenou pozink vanu, vezmu je z obou stran  a pak nechám na vaně do uschnutí. Muchařskou deku dávám do  polštáře na zip a  peru v pračce. Plastová hřbílka, po ručním odchlupacení, by se asi dala prát podobně.

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 04.09.2023, 08:52:13 xxx.xxx.198.226
Verun:

OT:no ty kráso…jako fakt to za těch deset minut ruční práce stojí si zakekelit myčku-kde si myju třeba hrneček na kafe(to by mi fakt už nechutnalo), a co ramena v myčce, tam chlupy nebudou? 🤮

Kartáč přece nemusí být jako sklo křišťálový-stačí čistý, hned po první akci je už umolousanej.


Já cajky v životě nikde nemyla a neprala, jinde než v čisté vodě ve výběhu 😀 No dobře, pokud jsem dostala fakt hnusný čištění někde od někoho, tak jsem to strčila do kýblu s teplou vodou a pracím práškem a pak vydrbala kartáčem… Ale i do toho kýble to jde přece odchlupené, natož do nějakého přístroje - mimochodem já mám myčku plnou chlupů od kočky, tak od koně už bych o tom ani nevěděla.

Reagovala jsem na dotaz tazatele, kdy zmiňoval neprakticky pračku. 

Za mě prostě lepší to strčit do myčky než do pračky, z toho důvodu, že pračku můžou tvrdé věci poškodit. Stejně jako do pračky nedám udidlo, dám ho do myčky. A v myčce myju kde co. Kýble, kroksy, misky na krmení… čištění jak řečeno jsem tam ještě neměla 😀 Vy s tím máte problém, že se to v myčce ocitlo, no já ne 😀 Myla jsem tam i lopatku od kočičího záchodu. Každého věc.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.