Aktuálně: 4 944 inzerátů174 409 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Vetoryl zkušenosti s léčbou Cushing syndromu

Věžička
Věžička (18 příspěvků) 31.08.2023, 06:33:51 xxx.xxx.120.35

Dobrý den, naší 14leté velšteriérce byl diagnostikován Cushing syndrom ve variantě předpokládaného nádoru na nadledvinkách (bez sona) po monitorování krevních testů 3x po třech hodinách s podáním kortizolu. Bylo mi řečeno, že jsou 2 varianty léčby. Operace s tím, že nádor bývá nezhoubný, nebo léčbou Vetorylem. Operaci jsem chtěla vyloučit po zkušenostech s 3hodinovou narkózou minulý rok po kastraci a odebrání jedné lišty prsních žláz. Když jsem si ale přečetla příbalový leták na Vetoryl, zhrozila jsem se. Máte s ním někdo zkušenosti? Fenka vypadá vitální, šla jsem na veterinu pro podezření na cukrovku. Hodně  pila, zhoršil se jí zrak víc jak  na 20 metrů nás nevidí, občasný třes a zmatenost - bloudí po místnosti, váhově je stejná, kůže ok. Děkuji všem, kdo se se mnou podělí.                                      

balu
balu (1545 příspěvků) 31.08.2023, 19:39:41 xxx.xxx.86.77

Tak to vypadá, jako by tu nikdo se zkušeností nebyl. Já mám jen takovou trošku vzdálenou s fenkou bišonka od syna a snachy. Už nevím, kolik fence přesně bylo, snad 12 let, když začala víc pít a taky se občas pomočila - nevydržela to jako dosud, protože právě víc pila. Zřídla jí srst a zadní nohy začala mít vratké. Nejdřív to připisovali stáří, ale šli s ní k vetovi, kde byl diagnostikován Cushing a nasazen vetoryl. Na vetorylu se krásně zvetila, zlepšilo se vše, zpevnily nohy, obrostla srstí, nemusela tak pít. Jenže časem ji začaly zlobit játra… Dožila se 14 let, takže cca 2 roky na vetorylu. 

Vaše fenka má 14 let, na příbalový leták bych se vykašlala a vetoryl nasadila. Prodloužíte a zlepšíte jí život. 

Věžička
Věžička (18 příspěvků) 01.09.2023, 01:02:48 xxx.xxx.120.35
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 31.08.2023, 19:39:41

Děkuji za uklidnění 🙂, právě to bych jí přála, zlepšit život. Teď tu bloudí po místnosti jako by si nemohla rozpomenout co chtěla. Ono hodně záleží v jaké kondici pejsek-senior je. Venku až na sluch pro ni spíš stresující je zrak, je v pohodě, běhá i se vykoupe v rybníku když je horko. Když s ní jdu ještě o půlnoci tak to do rána vydrží. Jen občas se počůrala do pelechu. Testy na játra a ledviny má ok. Tak snad to byla jen náhoda, že té paní co jsem četla na webu fenka po nasazení prášku zkolabovala s ledvinami. 

Ještě jednou bálu děkuju 🙂

Anonymní (neregistrovaný) 01.09.2023, 01:46:02 xxx.xxx.86.77
Odpověď na příspěvek uživatele Věžička z 01.09.2023, 01:02:48

Nemáte za co.  Držím vám i vaší fence palce. 

kometa
kometa (4199 příspěvků) 01.09.2023, 08:50:14 xxx.xxx.224.101
Věžička:

Děkuji za uklidnění 🙂, právě to bych jí přála, zlepšit život. Teď tu bloudí po místnosti jako by si nemohla rozpomenout co chtěla. Ono hodně záleží v jaké kondici pejsek-senior je. Venku až na sluch pro ni spíš stresující je zrak, je v pohodě, běhá i se vykoupe v rybníku když je horko. Když s ní jdu ještě o půlnoci tak to do rána vydrží. Jen občas se počůrala do pelechu. Testy na játra a ledviny má ok. Tak snad to byla jen náhoda, že té paní co jsem četla na webu fenka po nasazení prášku zkolabovala s ledvinami. 

Ještě jednou bálu děkuju 🙂


Bez léčby by zase ta fena zkolabovala na Cushinga. (navíc, ty ledviny už měla nejspíš načaté).  V tomhle případě si prostě nevyberete.

Věžička
Věžička (18 příspěvků) 18.09.2023, 00:43:40 xxx.xxx.120.35
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 01.09.2023, 08:50:14

Vetoryl je prostě pro jinak zdravého psa, který trpí pouze cushingem. Jenže cushingem trpí hlavně starý psi. Není to tedy dobrý byznys? Než stanoví jak silnou dávku pes dostane musí podstoupit v podstatě celodenní pozorování, píchnou mu určité množství kortikoidu a po 3 hodinách odebírají krev, aby se zjistilo jak se nadledvinky vypořádají se zvýšeným množstvím hormonu a to 2x. Moje fenka je vystresovaná při každé návštěvě veteriny. Takže už fakt, že jsem ji musela nechat v cizím prostředí (vet je 25 km od nás) jí moc neprospěl když skoro nevidí a neslyší. Fakt si vyčítám, že to podstoupila. 10 dní po 24 hodinách 1 vetoryl 30 mg, protože 25mg na její výsledek množství hormonu neexistuje, respektive ano ale v podobě 2 balení 10 mg a jedno 5 mg. Zatímco 30mg stála na 10 dní tisícovku v té druhé variantě by to bylo 2 a pulkrat dražší. Efekt žádný, třes zadních nohou, občas ublinkne. Mám ji celodenně na očích, pelech u počítače - práce z domova. Venku je v pohodě i pomalu kluše, přijdeme domů a projev Alzheimera. Po 10 dnech mi bylo řečeno že musí absolvovat pozorování znova, aby se zjistilo, jak vetoryl hormonálně nadledvinky zvládají. Tak jsem řekla, že bez efektu, a jelikož mi nebylo sděleno dopředu, že pozorování (bratru za 3 tisíce) se musí absolvovat po každém měsíci, aby se případně snižovala dávka, odmítla jsem další léčbu. To ale není možné. Najednou přestat, takže jsme dostali na měsíc 10 mg denně (pije po nich trochu méně). Vyžádala jsem si rtg jater, kde se zjistil nádor. Štítná žláza zhoršená. Takže dieta granule Fortify hepatic ( ty jí moc chutnají) a Hepatiale forte kapky na měsíc. Takže zůstaneme u diety, plus ostropestřec jí smíchám s trochou jogurtu a nechám ji v klidu. Chuť k jídlu má. Celý tenhle candrbál 12 tisíc a ty nervy okolo. Prostě chceme snad, aby se psi dožívali stejného věku jako lidi? Není to náhodou tak, že nás o tom chtějí veterináři přesvědčit? Je to můj třetí pes a dva před ní se dožili 15 let. A všichni miláčkové. Takže si kometo vyberu klid a nutné smutno nakonec.

kometa
kometa (4199 příspěvků) 18.09.2023, 13:21:29 xxx.xxx.224.101
Věžička:

Vetoryl je prostě pro jinak zdravého psa, který trpí pouze cushingem. Jenže cushingem trpí hlavně starý psi. Není to tedy dobrý byznys? Než stanoví jak silnou dávku pes dostane musí podstoupit v podstatě celodenní pozorování, píchnou mu určité množství kortikoidu a po 3 hodinách odebírají krev, aby se zjistilo jak se nadledvinky vypořádají se zvýšeným množstvím hormonu a to 2x. Moje fenka je vystresovaná při každé návštěvě veteriny. Takže už fakt, že jsem ji musela nechat v cizím prostředí (vet je 25 km od nás) jí moc neprospěl když skoro nevidí a neslyší. Fakt si vyčítám, že to podstoupila. 10 dní po 24 hodinách 1 vetoryl 30 mg, protože 25mg na její výsledek množství hormonu neexistuje, respektive ano ale v podobě 2 balení 10 mg a jedno 5 mg. Zatímco 30mg stála na 10 dní tisícovku v té druhé variantě by to bylo 2 a pulkrat dražší. Efekt žádný, třes zadních nohou, občas ublinkne. Mám ji celodenně na očích, pelech u počítače - práce z domova. Venku je v pohodě i pomalu kluše, přijdeme domů a projev Alzheimera. Po 10 dnech mi bylo řečeno že musí absolvovat pozorování znova, aby se zjistilo, jak vetoryl hormonálně nadledvinky zvládají. Tak jsem řekla, že bez efektu, a jelikož mi nebylo sděleno dopředu, že pozorování (bratru za 3 tisíce) se musí absolvovat po každém měsíci, aby se případně snižovala dávka, odmítla jsem další léčbu. To ale není možné. Najednou přestat, takže jsme dostali na měsíc 10 mg denně (pije po nich trochu méně). Vyžádala jsem si rtg jater, kde se zjistil nádor. Štítná žláza zhoršená. Takže dieta granule Fortify hepatic ( ty jí moc chutnají) a Hepatiale forte kapky na měsíc. Takže zůstaneme u diety, plus ostropestřec jí smíchám s trochou jogurtu a nechám ji v klidu. Chuť k jídlu má. Celý tenhle candrbál 12 tisíc a ty nervy okolo. Prostě chceme snad, aby se psi dožívali stejného věku jako lidi? Není to náhodou tak, že nás o tom chtějí veterináři přesvědčit? Je to můj třetí pes a dva před ní se dožili 15 let. A všichni miláčkové. Takže si kometo vyberu klid a nutné smutno nakonec.


Váš pes, vaše volba. Ptala jste se na naše názory, my je napsali/y.

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 19.09.2023, 14:35:27 xxx.xxx.63.54
Věžička:

Vetoryl je prostě pro jinak zdravého psa, který trpí pouze cushingem. Jenže cushingem trpí hlavně starý psi. Není to tedy dobrý byznys? Než stanoví jak silnou dávku pes dostane musí podstoupit v podstatě celodenní pozorování, píchnou mu určité množství kortikoidu a po 3 hodinách odebírají krev, aby se zjistilo jak se nadledvinky vypořádají se zvýšeným množstvím hormonu a to 2x. Moje fenka je vystresovaná při každé návštěvě veteriny. Takže už fakt, že jsem ji musela nechat v cizím prostředí (vet je 25 km od nás) jí moc neprospěl když skoro nevidí a neslyší. Fakt si vyčítám, že to podstoupila. 10 dní po 24 hodinách 1 vetoryl 30 mg, protože 25mg na její výsledek množství hormonu neexistuje, respektive ano ale v podobě 2 balení 10 mg a jedno 5 mg. Zatímco 30mg stála na 10 dní tisícovku v té druhé variantě by to bylo 2 a pulkrat dražší. Efekt žádný, třes zadních nohou, občas ublinkne. Mám ji celodenně na očích, pelech u počítače - práce z domova. Venku je v pohodě i pomalu kluše, přijdeme domů a projev Alzheimera. Po 10 dnech mi bylo řečeno že musí absolvovat pozorování znova, aby se zjistilo, jak vetoryl hormonálně nadledvinky zvládají. Tak jsem řekla, že bez efektu, a jelikož mi nebylo sděleno dopředu, že pozorování (bratru za 3 tisíce) se musí absolvovat po každém měsíci, aby se případně snižovala dávka, odmítla jsem další léčbu. To ale není možné. Najednou přestat, takže jsme dostali na měsíc 10 mg denně (pije po nich trochu méně). Vyžádala jsem si rtg jater, kde se zjistil nádor. Štítná žláza zhoršená. Takže dieta granule Fortify hepatic ( ty jí moc chutnají) a Hepatiale forte kapky na měsíc. Takže zůstaneme u diety, plus ostropestřec jí smíchám s trochou jogurtu a nechám ji v klidu. Chuť k jídlu má. Celý tenhle candrbál 12 tisíc a ty nervy okolo. Prostě chceme snad, aby se psi dožívali stejného věku jako lidi? Není to náhodou tak, že nás o tom chtějí veterináři přesvědčit? Je to můj třetí pes a dva před ní se dožili 15 let. A všichni miláčkové. Takže si kometo vyberu klid a nutné smutno nakonec.


Co bych dala za to, kdyby mi u mého kocoura byl JASNĚ potvrzen Cushing a já mu mohla nasadit lék, který by mu pomáhal!!!

Bohužel tomu tak není…

V podstatě nechápu, proč váháte s léčbou Vetorylem. 

Jaký klid si vybíráte? Píšete, že pes má jasné problémy - špatný zrak, třes a zmatenost - to tomu psovi moc klidu nepřináší. Mmch. prakticky každý lék má své NÚ.

Edit: A i když tedy Vetoryl neměl takový efekt, jaký jste asi očekávala, tak aspoň něco ano. Přestala tolik pít. Víte, jak taková pu/pd (nadměrné pití a močení) rozhasí vodní a iontovou bilanci v organismu?

Peji
Peji (27 příspěvků) 20.09.2023, 11:07:25 xxx.xxx.55.11

U mojí fenky byl cushing zjištěn ve 13 letech. Byl nasazen Vetoryl. Hodně jsem tenkrát k tomu hledala informace. Zjistila jsem, že průměrný věk dožití po nasazení vetorylu je cca 1 rok, výjimečně 2 roky.  Komplikací je, že se neustále musí hlídat krev a upravovat dávkování. Moje fenka zemřela 3 měsíce po začátku léčby. Ale u ní se přiřadily další problémy. Pokud by jí to mělo zkvalitnit závěr života, šla bych do toho. Že by šel cushing vyřešit operací jsem ještě neslyšela. Pokud je ale známa přímá příčina - nádor a šel by ostranit, tak asi možné to je. Narkózy bych se nebála ani v tomto věku, pokud má srdíčko v pořádku.

kometa
kometa (4199 příspěvků) 20.09.2023, 12:55:15 xxx.xxx.224.101
Peji:

U mojí fenky byl cushing zjištěn ve 13 letech. Byl nasazen Vetoryl. Hodně jsem tenkrát k tomu hledala informace. Zjistila jsem, že průměrný věk dožití po nasazení vetorylu je cca 1 rok, výjimečně 2 roky.  Komplikací je, že se neustále musí hlídat krev a upravovat dávkování. Moje fenka zemřela 3 měsíce po začátku léčby. Ale u ní se přiřadily další problémy. Pokud by jí to mělo zkvalitnit závěr života, šla bych do toho. Že by šel cushing vyřešit operací jsem ještě neslyšela. Pokud je ale známa přímá příčina - nádor a šel by ostranit, tak asi možné to je. Narkózy bych se nebála ani v tomto věku, pokud má srdíčko v pořádku.


Nádor na nadledvinkách se odstranit dá. Ale častější příčinou je nádor na hypofýze a to se operovat nedá. Přesněji řečeno se to nedělá.

Michaela (neregistrovaný) 04.04.2024, 19:02:04 xxx.xxx.56.134

Dobrý den.Máte prosím někdo zkušenost kdy začne zabírat  Vetoryl? Fenka užívá 3 týdny a žádný posun.Stále velká žízeň a hlavně kůže a strst v šíleném stavu.Neustálé svědění,lízání a drbání.Podáváme hypoalergenní krmivo s lososem,vitamíny na srst a kůži.Už si nevíme rady jak jí pomoci  😞

Hana Foltová (neregistrovaný) 23.04.2024, 20:04:45 xxx:xxx.661e:1cb4
»
Odpověď na příspěvek uživatele Věžička z 31.08.2023, 06:33:51

Dobrý den, jak jste u pejska s Cushingem dopadli? Ŝli jste do Vetorylu?

Hana Foltová (neregistrovaný) 23.04.2024, 20:14:22 xxx:xxx.661e:1cb4
»
Odpověď na příspěvek uživatele Věžička z 18.09.2023, 00:43:40

Dobrý den, mám fenku kerna, 16 let.Nevidí a neslyší,má neoperabilnī nádor v třísle, chronický zánět slinivky na přísné dietě. Špatně snáší u veta manipulaci a odběry, nedostanu do ní prášky.Před rokem vet řekl, že má podezření na Cushinga a vzhledem stavu doporučil nechat ji v klidu dožít.Nový vet pravil začít s léčbou.Nevím, co je správně….Jak jste dopadli vy?

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 23.04.2024, 20:38:11 xxx.xxx.60.230
»
Odpověď na příspěvek uživatele Hana Foltová z 23.04.2024, 20:14:22

Podle mě je správně nechat psa odejít, teď. Nevidí a neslyší atd. atd. A Vy chcete u polymorbidní stařenky ještě začínat s nějakou léčbou…

kometa
kometa (4199 příspěvků) 24.04.2024, 08:18:26 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Hana Foltová z 23.04.2024, 20:14:22

16 let, nevidí a neslyší,má neoperabilnī nádor v třísle, chronický zánět slinivky na přísné dietě. Špatně snáší u veta manipulaci….

Nechte ji odejít. Nový vet z vás vytáhne akorát peníze a vy budete svému psu prodlužovat utrpení.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.