Aktuálně: 4 960 inzerátů174 206 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Nejlepší kříženci na maso

acher
acher (657 příspěvků) 31.01.2024, 19:17:40 xxx.xxx.222.196
Odpověď na příspěvek uživatele Tom50 z 31.01.2024, 18:01:40

Tome vy píšete :Běžná plemena (tradiční) nejenže pomalu rostou a špatně zhodnocují krmivo, mají ale snad vždy výtěžnost do 50%.

Takže jsem vám chtěla ukázat,že je to s tou výtěžností  u nemasného plemena jinak.Ano rostou déle,ale zase toho méně sežerou,jelikož je nevykrmuji.Takže ve výsledku nebude ve spotřebě krmiva zase takový rozdíl.Jen pro ilustraci.Mám tam dvou měsíční mladý.Začali vylézat 24.den a trochu žrát se samicí vločky.Samice dostává na den 3 hrsti, asi 15dkg ,směsi plus hrst vloček.Když se mladý trochu rozežerou,okolo 6ti týdnů přidám hrst směsi tak na 3mladý.8 týdenní mladý po odstavu samice dostávají nejdříve méně směsi,ale pak postupně hrst na jednoho.Hrst je asi 5dkg.Dvouměsíční mají asi 1,2kg.Na té hrsti jsou skoro do 3 měsíců.Pak pomalu přidávám a k těm 4 měsícům dostávají 2 hrsti a na těch vydrží až do dospělosti a to jim ještě po 6tém měsíci už do směsi nedávám granule.Jen oves,trochu ječmene,trochu slunečnice,vojtěškových úsušků nebo ty senné granule.Tak jednou v týdnu řepné řízky a nějaké větvičky.Ráno směs večer seno.Seno mají po celý den.Toť vše.

Oni ti brojleři bez krmení granulemi také tak rychle nerostou.Znám několik chovatelů kteří si je pořídili do venkovní králíkárny a na krmení jen zrním a byli zklamaní.Vrátili se ke křížení masných plemen a když nejedou čistě granule,tak alespoń z poloviny.

Tom50
Tom50 (388 příspěvků) 31.01.2024, 19:46:31 xxx.xxx.139.252

Aha, děkuju za podrobný popis. Nedávno jsem sem dal podrobný popis já a když si to najdete, asi užasnete. A výsledky jsme měli bez granulí. Přítelka pražanda chtěla na vsi, kam jsem se přistěhovali, zkusit králíky. OK, šel jsem na to vědecky. Týdně jsme vážili králíčata k velkému pobavení sousedů, bylo k nám ze stráně vidět a někdy tam bylo hlediště. Nedbali jsme, máme oba smysl pro humor a ať se tety a strejkové poveslí. Díky tomu vím přesně kolik a jak drahého krmení. Vločky jsou takový luxus, že ani koupené ve velkém nejsou jako ječmen, dávali jsme nanejvýš pluchatý oves. Seno ad libitum a sem tam kousek chgleba, trochu řepy. Třeba jednou po vánocí v Tescu zlevnili za korunu petržel a mrkev tak jsem toho koupil asi 40 kilo, vše co měli.

A tak dále. Popisuju jasně jaká plemena - kříženci a za kolik dnů měla 3 kila.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.