Aktuálně: 4 854 inzerátů175 025 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Kočičí WC a pražský krysařík

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 05.09.2023, 12:58:42 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 05.09.2023, 12:52:57

To už jsme probírali, ten Váš smutek. Když se člověk zamyslí, zjistí, že ono není zákaz, jako zákaz. A neměl by pocit smutku člověka nad tím, že bude o něco sám ochuzen,  převážit nad tím v jakých podmínkách člověk sám nutí žít jiné živé tvory.

kometa
kometa (4226 příspěvků) 05.09.2023, 12:58:52 xxx.xxx.224.101
balu:

Fakt žasnu, kolik je tady mezi námi zastánců zákazů. A je mi z toho smutno. 


Když ono to s (některými) lidmi po dobrém nejde.

Včera nám vyprávěl kolega, že se na čas přesune s rodinou do Švýcarska. A z některých zákazů nám šla hlava kolem. Ale mají tam pořádek a bezpečno.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 05.09.2023, 13:22:03 xxx.xxx.119.6

Kdyby nebyly zákazy nebo omezení, tak některý druhy zvířat známe už jen z obrázků.

Zatím nějak není funkční apel na lidi, aby nepořizovali fyzický mrzáky, co se třeba celej život dusí…

hmn
hmn (1040 příspěvků) 05.09.2023, 13:45:56 xxx.xxx.33.9
balu:

Proc píšete o divokých zvířatech, když zde je řeč o psech?


a já myslela, že o pozitivním seznamu, viz příspěvek assil dnes v 09:47:49 a následující reakce
sama o pozitivním seznamu ve svém příspěvku píši

a zde : “Fakt žasnu, kolik je tady mezi námi zastánců zákazů. A je mi z toho smutno.” nic o psech není a logicky to navazuje (i) na pozitivní seznam.

proto píši o divokých zvířatech

balu
balu (1564 příspěvků) 05.09.2023, 14:01:17 xxx.xxx.25.90
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 05.09.2023, 13:45:56

Samozřejmě. O pozitivním seznamu. Ale ve vztahu ke psům. Problematika chovu a držení  psů je, aspoň podle mého názoru, jiná, než problematika chovu a držení divokých zvířat.

hmn
hmn (1040 příspěvků) 05.09.2023, 14:13:28 xxx.xxx.33.9
balu:

Samozřejmě. O pozitivním seznamu. Ale ve vztahu ke psům. Problematika chovu a držení  psů je, aspoň podle mého názoru, jiná, než problematika chovu a držení divokých zvířat.


pozitivní seznam nemá vztah ke psům
pokud vím

a ano, je to o něčem jiném
u psů mi nechybí zákazy, ale vzdělání, znalosti, které by zakládaly rozumné soužití člověka a psa

biaca
biaca (549 příspěvků) 05.09.2023, 14:17:32 xxx.xxx.47.71

Není pražský krysařík dost svéhlavé plemeno? Jestli o této rase uvažuje kvůli velikost, tak si zadavatelka podle mého zadělává na problém. Navíc naučení na kočičí WC - nemá pes více moči, tím pádem kočkolit se bude muset častěji čistit? Pokud paní chce tak mermomoci psa, tak si holt bude muset asi zaplatit venčení. (myslím, že jedno venčení stojí tak 250 Kč? )

Tenurri
Tenurri (319 příspěvků) 05.09.2023, 14:32:41 xxx.xxx.213.168
kometa:

Proč si teda nepořídíte rovnou kočku, když nemůžete/nechcete venčit?


Napadlo mě úplně to samé…Proč pořizovat zvíře, na které nemám vůbec podmínky? 
Jít se psem ven jednou denně fakt nestačí. Nutit psa vyprazdňovat se pravidelně v bytě už hraničí s týráním. 
Co můžete psu, zadavatelko, nabídnout, krom jednoho venčení denně?

PS. kočku můžete taky naučit spoustu triků, když vyberete dobře plemeno, budete mít velmi příjemného společníka. Stačí trochu přizpůsobit byt a budete spokojená kočka i vy. 

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 05.09.2023, 17:31:14 xxx.xxx.189.104

T…po přečtení úvodního příspěvku jsem řekla Gině, aby byla tak laskavá a v případě potřeby mě v noci nebudila, že při její velikosti stačí, když si nacouvá zadelí nad záchodovou mísu a při její inteligenci by to po sobě mohla i spláchnout. že by počůrala prkýnko se teda nebojím, protože chlapi ho nechávaj furt nahoře.

No Gina mi na to řekla, že jsem tydýt, že pokud jsem si toho nevšimla, tak když už mě v noci probudí, že je opravdu nutné, aby šla ven, tak to není z toho důvodu, že by neudržela moč, ale protože něco podezřelého se asi děje venku a je nutné to zkontrolovat fyzicky.

No co se týče zákazů, tak bych teda v tomto období nejraději zakázala ježkům pohyb v blízkosti domu a nebo ať se prosím pohybují nehlučně, že mě nebaví chodit ven s čubou kontrolovat, kdože je ten dupající narušitel. Tak ona se jen ujistí, že to je ježura a dál jí to nezajímá, ale kdo má potom přemlouvat Matěje, ať toho ježka nemorduje a že domů si ho teda taky rozhodně brát nebude. A jakože “Mates, chraň tě ruka páně, jak chytneš blechu ☹️” (teď zjišťuju, že mi v sadě smajlíků chybí nějakej červenej a hodně nas.ranej)

Fikovnice
Fikovnice (4329 příspěvků) 05.09.2023, 18:01:51 xxx.xxx.61.204
Tenurri:

Napadlo mě úplně to samé…Proč pořizovat zvíře, na které nemám vůbec podmínky? 
Jít se psem ven jednou denně fakt nestačí. Nutit psa vyprazdňovat se pravidelně v bytě už hraničí s týráním. 
Co můžete psu, zadavatelko, nabídnout, krom jednoho venčení denně?

PS. kočku můžete taky naučit spoustu triků, když vyberete dobře plemeno, budete mít velmi příjemného společníka. Stačí trochu přizpůsobit byt a budete spokojená kočka i vy. 


Přátelé, nedoporučujte ani kočku… Však sama víš, jak citliví tvorové to jsou.

Alespoň než budou doplněny nějaké další informace (pokud budou).

biaca
biaca (549 příspěvků) 05.09.2023, 18:21:08 xxx.xxx.47.71
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 05.09.2023, 18:01:51

Kdo ví z jakého důvodu trvá na psovi. Je možné, že paní je alergická na kočky. Navíc na vztahu s kočkou se musí pracovat, ona neudělá něco protože, jí to někdo poručí, ale jen proto, že chce.  

Ale určitě bych nedoručovala plemeno pražského krysaříka, je to torpédo i do vysokého věku. Zvažovala bych spíše plemena, která se používají jako asistenční. (myslím, že jsou to toy-pudlové.)

Ale přesto ze zdravotního hlediska, bych psa na kočičí toaletu neučila. Pes vypije dvojnásobek, a vysere 3násobek co kočka. A pokud paní nemůže venčit zadělává si akorát na zdravotní problémy. Já mám kočky 11 kg a toaletu jim čistím 3x denně, 2x za týden měním kompletně. Pokud si paní nechce platit venčení či nemá možnost psa někdo pravidelně venčit tak určitě nepořizovat.  (ps. váha dohromady za dva kocoury, ale ne obézní)

Anonymní (neregistrovaný) 05.09.2023, 20:16:56 xxx.xxx.214.174

Inu dobrá, tak tu kočku jsem zkoušela navhrnout a prostě ne, paní kočku nechce a i já si myslím že kočka prostě psa nenahradí. A také si myslím, že pes je natolik inteligentní zvíře, že se naučí chodit na WC + každý den venčení.

Fikovnice
Fikovnice (4329 příspěvků) 05.09.2023, 20:19:23 xxx.xxx.61.204
Anonymní:

Inu dobrá, tak tu kočku jsem zkoušela navhrnout a prostě ne, paní kočku nechce a i já si myslím že kočka prostě psa nenahradí. A také si myslím, že pes je natolik inteligentní zvíře, že se naučí chodit na WC + každý den venčení.


No a jaký by to teda všechno u paní mělo režim?

Paní je asi pořád doma…? Je nepohyblivá?

Fikovnice
Fikovnice (4329 příspěvků) 05.09.2023, 20:28:09 xxx.xxx.61.204
Fikovnice:

No a jaký by to teda všechno u paní mělo režim?

Paní je asi pořád doma…? Je nepohyblivá?


Jako napadá mě vzít si nějakého hodně starého pejska, vyloženě na dožití někde z útulku. Třeba by byl rád, že má svoje jisté, s nikým se nemusí o nic dělit, je milován. Ale ten by se zas asi nenaučil na kočičí záchod, no. 

kometa
kometa (4226 příspěvků) 05.09.2023, 20:35:31 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Přátelé, nedoporučujte ani kočku… Však sama víš, jak citliví tvorové to jsou.

Alespoň než budou doplněny nějaké další informace (pokud budou).


Nebudou.

kometa
kometa (4226 příspěvků) 05.09.2023, 20:38:21 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Inu dobrá, tak tu kočku jsem zkoušela navhrnout a prostě ne, paní kočku nechce a i já si myslím že kočka prostě psa nenahradí. A také si myslím, že pes je natolik inteligentní zvíře, že se naučí chodit na WC + každý den venčení.


Do prkýnka, ale proč by měl? Jenom proto, že paní chce psa? A přitom mu nedokáže zajistit plnohodnotný psí život?

Za mě je to prostě sobecké.

Mimochodem, jak konkrétně by vypadalo to “každý den venčení?”

biaca
biaca (549 příspěvků) 05.09.2023, 20:41:08 xxx.xxx.47.71
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 05.09.2023, 20:16:56

A pořídit jí akční plemeno je řešení - ten pes skončí obézní. U krysaříků je to běžné - sousedé tady mají také pražského krysaříka, ale ten jak je obézní tak sotva sejde schody. Nechci vidět ani výdaje za veterináře. 

Ps. věřím, že pes se může naučit spoustu dovedností - ale učit psa zrovna toto? U mě by bylo důležité naučit psa čůrat venku a zajistit mu venčení. Pokud nejste schopna ho zajistit, tak by to bylo dle mého týrání zvířete. Třeba by se Vám podařilo sehnat nějakého studenta, který by venčil za symbolickou cenu - ale ne učit na kočičí záchod. Ze špinavého záchodu může onemocnět jak pes tak paní. Opravdu to zvažte. 

Fikovnice
Fikovnice (4329 příspěvků) 05.09.2023, 20:48:42 xxx.xxx.61.204
biaca:

A pořídit jí akční plemeno je řešení - ten pes skončí obézní. U krysaříků je to běžné - sousedé tady mají také pražského krysaříka, ale ten jak je obézní tak sotva sejde schody. Nechci vidět ani výdaje za veterináře. 

Ps. věřím, že pes se může naučit spoustu dovedností - ale učit psa zrovna toto? U mě by bylo důležité naučit psa čůrat venku a zajistit mu venčení. Pokud nejste schopna ho zajistit, tak by to bylo dle mého týrání zvířete. Třeba by se Vám podařilo sehnat nějakého studenta, který by venčil za symbolickou cenu - ale ne učit na kočičí záchod. Ze špinavého záchodu může onemocnět jak pes tak paní. Opravdu to zvažte. 


Ono to úplně raritní není…

Moji známí jsou zdraví, relativně mladí lidi. Mají mj. čivavu a tu si naučili na podložku. Záměrně!!! Já toto asi nikdy nepochopím!💣

Btw, kde je ten smajl s opicí “Nevidím/neslyším/nemluvím”?

Anonymní (neregistrovaný) 06.09.2023, 10:38:05 xxx.xxx.214.174

Ráno by mohl jít s pejskem ven manžel a navečer znovu. Starší pes by byl určitě lepší i proto abysme se vyhli mladistvému pobláznění.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.