Aktuálně: 4 589 inzerátů178 042 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů

Jaké cvičení?

H.V. (neregistrovaný) 05.09.2023, 08:59:00 xxx.xxx.232.192

Ahojky, jezdím na koni jen výjimečně a připadne mi že mi chybí potřebná sílá v nohách, je vhodné připravit se nějakym posilovacím cvičením?

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 05.09.2023, 09:07:56 xxx.xxx.198.226

Můžete dřepovat. To vám pomůže na výdrž při vysedávání a stehenním sedu. Jinak vám daleko víc pomůže cvičit rovnováhu než nějaké silové cvičení - takže nějaké balanční cviky, jóga… Možná cviky na zvýšení aktivity břišního svalstva - opět netřeba nic silového.

No a úplně nejlepší bude, když si těsně před ježděním trochu zacvičíte. Hlavně zahřát tělo (spurt, dřepy, běh, skákání přes švihadlo) a pak protáhnout a mobilizovat klouby (výpady, hmitání, protahovací cviky - záda, bedra, třísla…).

Ježdění by neměla být nějaká extra námaha a už vůbec silová aktivita.

H.V. (neregistrovaný) 05.09.2023, 10:44:17 xxx.xxx.232.192

Díkesky, jóga a dřepy to bych ještě mohla zvládnout 🙂

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 05.09.2023, 12:37:30 xxx.xxx.224.171

Takhle…já se tedy funkčnímu ježdění věnuji celkem dost. Chodím i pravidelně k fyzioterapeutovi,který se věnuje zejména sportovcům a spolu konzultujeme všechny cviky.

Zároveň chodím do posilovny (s trenérem),chodím běhat.

Ale úplně nejvíc mě posunulo mít vytrénovaný střed těla. A to už je dřina při tréninku 🙂 Ani profesionální sportovci často nemají naposilovaný střed,ale je to základ.

Cviky na střed těla se doporučují různé…ale úplně nejlíp mi fungují ty fyzioterapeutické.

https://www.youtube.com/watch?v=uIbBSjByMzQ

Jóga je super,ale chce to alespon 4x týdně,aby se člověk dobral nějakému efektu,jinak je to spíš takové šidítko….


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.