Aktuálně: 4 854 inzerátů175 023 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Jack russel terier

Eliška K. (neregistrovaný) 07.09.2023, 09:18:22 xxx.xxx.261.160

Dobrý den, všude se dočítám jak je Jack russel terier obtížný na výchovu až nezvladatelný. Máte někdo zkušenost? Je to pro mě nejkrásnější plemeno ale toto mě odrazuje.

hmn
hmn (1040 příspěvků) 07.09.2023, 10:14:52 xxx.xxx.33.9

zcela jistě to není plemeno na soužití jednoduché

temperamentní lovec, tvrdohlavý

pro aktivního člověka, který respektuje jeho povahu a umí s ní  (a vůbec se psem) pracovat, to může být super volba

pokud je výběr čistě jen podle kožichu, tak to může být průser

assil
assil (1526 příspěvků) 07.09.2023, 10:21:31 xxx.xxx.121.3

Ano, jeden takový průser mám hned vedle, akorát že tady je to průser jen pro sousedy, majitelé jsou v pohodě. Takže asi záleží, jak to má kdo hozený.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 07.09.2023, 11:34:35 xxx.xxx.226.6

kdysi dávno na cvičáku, kam jsem chodila, byla holka a tam to přesně bylo o tom, že věděla co má v ruce, je to prostě teroš, lovec, někdy horká hlava. 

Máte nějaké zkušenosti se psy? Či byste byla ochotná se pídit po někom, kdo Vám s výchovou poradí, pomůže, cvičák navštěvovat?

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 07.09.2023, 11:36:29 xxx.xxx.226.6

jo taky jsme jednoho takovýho ve vedlejším domě měli. Ze psa se stal typickej “vysírač”, ječel furt jak prokopnutej, vyjížděl na psy a vodítko nemohl opustit. A pak pár exemplářů "Místo mozku z tenisáku kostku" , neb to byla jediná zábava, který se věnovali.

bambule
bambule (420 příspěvků) 07.09.2023, 13:39:12 xxx.xxx.234.116

Znám v okolí tři…. Dvoum se snažím za všech okolností vyhnout páč jsou to magoři. Třetí je pohodář chodící na volno. Nic a nikoho neřeší. Přivolání 100%, následuje pana na každém kroku. Teď když to píšu, tak si uvědomuju, že má na JRT úplně netypickou povahu.

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 07.09.2023, 13:48:12 xxx.xxx.15.85

Ja znala jednoho, výchovu/výcvik majitele zanedbali, je to přeci roztomilé štěňátko, na toho nemůžeme být zlý, bla bla, no byl to útěkář, přejelo to auto. Zase měl ale úžasnou socializaci na všechno, sice na vodítku, ale brali ho všude sebou, kočky, děti jiné psy, všechno bral s klidem.

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 07.09.2023, 15:51:04 xxx.xxx.130.20

Ja je znam jen z nory a nahanek. Tam jsou to draci. 
Na sidlistich behaji “takyraslove”, vetsina na jojosnure, ujeceny, zdravci. Ale to je sidlistni plemeno, tak pocitam ze to ma sva specifika, pac buh vi kdo co s kym nakrizil. 

Myslim ze ohledne JRT asi nejlip poradi Impact … 

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 08.09.2023, 06:45:38 xxx.xxx.235.200

když jsem poznala první raslici (konec devadesátých let minulého století - fenka zahraničních manželů jezdících na koni), tak jsem byla v šoku. Tryskomyš, která absolvovala tryskovou dvouhodinovou vyjížďku (ne v sedle, ale po svých), pak letěla na seník lovit myši a když ji z něho vyhnali, tak kopala krátery na pískové jízdárně. A u toho vždy využila příležitost vyletět pozlobit naší Aronu. Ta naštěstí jako správná doga prťavce neřešila… jinak by tu tenkrát vzácnou fenečku musela překousnout vejpůl.

Tehdy jsem si řekla - tohle nikdy 😄  Ale byla poslušná, ovladatelná, skvělá pro aktivisty a aktivní život.

Mi
Mi (184 příspěvků) 08.09.2023, 08:43:28 xxx.xxx.104.203

Sousedé syna maji tři!🙄 Huby nezavřou,jsou jak pominutí.

Jednomu se nějak podařilo propasírovat přes plot když zrovna kolem šel můj malý vnuk a kousl ho do nohy. Jsou svárliví,útoční a přemrštěně temperamentní. Potřebují podle mě práci jako sůl.Nějaké poflakování v bytě nebo na zahradě není pro ně.Silně mi povahou připomínají jagdteriéry. 

impact
impact (411 příspěvků) 08.09.2023, 12:39:37 xxx.xxx.122.102
bambule:

Znám v okolí tři…. Dvoum se snažím za všech okolností vyhnout páč jsou to magoři. Třetí je pohodář chodící na volno. Nic a nikoho neřeší. Přivolání 100%, následuje pana na každém kroku. Teď když to píšu, tak si uvědomuju, že má na JRT úplně netypickou povahu.


Možná je ten poslední jedinej skutečnej JRT a zbytek jsou typičtí vořechiéři.

impact
impact (411 příspěvků) 08.09.2023, 12:49:29 xxx.xxx.122.102
Eliška K.:

Dobrý den, všude se dočítám jak je Jack russel terier obtížný na výchovu až nezvladatelný. Máte někdo zkušenost? Je to pro mě nejkrásnější plemeno ale toto mě odrazuje.


Bohužel běžná veřejnost nemá ani páru o tom, jaký je JRT perfektní pes. Poslušný, přátelský, přiměřeně akční a s klidem ho utáhnete na vařené nudli.

Ty bestie, co tu každý popisuje, jsou naprosto typické produkty množitelů. Hladkosrstý, flekatý a křivonohý jakobyJRT, přičemž je to namnožený labil na deb ila. A podle toho to pak vypadá.

Pokud máte alespoň základní zkušenosti o psech, jste aktivní povahy, máte v sobě dostatek disciplíny a důslednosti a jste schopna si zodpovědně vybrat chovatelskou stanici, klidně si ho pořiďte. 

Pokud jste nedůsledný rozmazlovací typ, který si jako první koupí flexinu a razí názor, že i pejsek bez PP je přece čistokrevný, tak si ho nepořizujte. Dopadnete jako ty odstrašující případy, co Vám tu popsali ostatní.

list
list (563 příspěvků) 08.09.2023, 13:34:54 xxx.xxx.130.189

JRT je velice aktivní a inteligentní pes a s tím se musí počítat. Pokud budete mít na psa dostatek času, abyste ho zabavila a pocvičila a hlavně mu dopřála prostoru se vyběhat, nebudete mít jediný problém. Pokud budete celý den v práci a péči o psa bude představovat nakrmení a dvě půlhodinové procházky denně, budete jen nešťastná vy i pes. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.