Aktuálně: 4 711 inzerátů176 655 diskuzních příspěvků17 782 uživatelů

Oblečení na zimu

Ája (neregistrovaný) 10.09.2023, 16:20:37 xxx.xxx.180.26

Ahoj, přicházím k vám s prosbou o radu. Na konci září mám narozeniny, mám si něco přát. Přemýšlím nad nějakým kompletem na zimní vyjížďky krajinou. Poradíte mi? Dřív jsem to odbývala svetrem ale někdy to nestačí a bývá zima. Je něco specoš na vyjížďky na koni nebo se mám poohlédnout v klasickém obchodě? Děkuji, Ája.

kometa
kometa (4348 příspěvků) 10.09.2023, 17:38:45 xxx.xxx.147.163
Ája:

Ahoj, přicházím k vám s prosbou o radu. Na konci září mám narozeniny, mám si něco přát. Přemýšlím nad nějakým kompletem na zimní vyjížďky krajinou. Poradíte mi? Dřív jsem to odbývala svetrem ale někdy to nestačí a bývá zima. Je něco specoš na vyjížďky na koni nebo se mám poohlédnout v klasickém obchodě? Děkuji, Ája.


Třeba zateplené rajtky? Ostatní se dá pořídit v běžném sportovním obchodu, si myslím.

Zrzavci
Zrzavci (2902 příspěvků) 10.09.2023, 23:04:40 xxx.xxx.26.150

Já jsem kdysi - zcela nekoňařsky pro výchovu naší flekatý pomatený psice -  🙂  - dostala skvělý jezdecký zimní rukavice -nenasáknou vlhkost!. A musím říct, že je to paráda. Nejen pro mé psí potřeby,, dovedu si právě představit, jak  v zimním počasí se tohle při dlouhé jízdě hodí. Takže, pokud jde o částku dostupnou pro kohokoliv, tak tohle je dobrá volba, jak někomu zadat tohle jako dárek.

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 11.09.2023, 08:24:23 xxx.xxx.224.171

Já miluji značku UHIP. Od té doby,co jsem ji objevila,v zimě mi není zima. A to aníi na delších vyjížďkách v kroku. Miluju jejich vrstvení s vesty,hybridy,zateplené ponožky,rajtky…prostě zatím jsem nenašla jediný výrobek,který by nebyl k použítí….

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 11.09.2023, 08:28:46 xxx:xxx.91e6:948f

Roky jsem si na zimu podvlíkala letní rajtky vším možným, plus na to westernové chapsy. Byla jsem v tom jak panáček michelin a stejně mi furt byla zima. Vloni jsem pořídila termorajtky a naprostá spokojenost - teplo a konečně i v zimě ohnu kolena 🤣.

Rukavice taky super, i když se dají použít i lyžařské - vyrábí se i pohodlné tenké a přitom teplé.

A pořádné zimní boty na ježdění to je základ. Ale ty je potřeba předem konkrétní typ vyzkoušet a nebrat první šusťákový šunt. Přece jen se člověk na koni až tak nehýbe a zmrzlé nohy jsou hned.

jbb
jbb (39 příspěvků) 11.09.2023, 10:17:36 xxx:xxx.70fe:8b8

Chemické vložky do bot. Na jedno použití, ale za pár Ká, většinou kupujeme v Dekáči. Prevlečné zateplovací kalhoty přes rajtky. Jinak obecně teplé věci (bunda či kukla) se asi nevyplatí kupovat koňské, ale prostě nějaké kvalitní.

bassrock
bassrock (75 příspěvků) 12.09.2023, 13:13:41 xxx.xxx.251.2

Já jsem pořídila zimní jezdecké oblečení od Kreameru, jejich bundy, mikiny, rajtky - vše vymakané a funční a konečně mi není zima. A ještě to dobře vypadá - novou bundu jsem chvíli nosila normálně do práce, než jsem se odhodlala ji vzít na koně.

A cenově přijatelnější než mnohé naše obchody. S dodáním do Čech jsem nikdy problém neměla. A minulý pátek mi akorát dorazil nový zimní katalog … 

-Elvira-
-Elvira- (28 příspěvků) 16.09.2023, 14:24:41 xxx:xxx.3f50:2767

Záleží na na tom, jak se člověk dokáže při pohybu zahřát. Já si pořídila zimní rajtky, zimní jezdeckou parku, zimní rukavice a zimní boty. To jsem byla ve stáji, kdy jsem hodně posedávala a kecela. Dneska na ježdění z toho ve většině případů nosím akorát ty boty. Ve všem ostatním mi je při ježdění horko. Bundu si do sedla beru jenom, když je k nule, na vyjížďku a pak při klusových a cvalových pasážích umírám vedrem,  a nebo sychravo, tak na krokování. Rajtky když mrzne a rukavice ani nevím, kde mám.
Základem mého zimního oblečení jsou rajtky s hodně vysokým pasem, co se nikam nesunou, aby mi netáhlo na cemr, hybridní mikina na zip, a hlavně merino triko s dlouhým rukávem a stojáčkem. Jenom díky němu můžu jít jezdit a až pak sbírat bobky i zpocená a nezmrznout. Na práci si beru teplou vestu a nebo tu parku.

Ája (neregistrovaný) 17.09.2023, 12:35:29 xxx.xxx.180.26

Díky moc za vaše tipy, moc si jich vážím.🐎


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.