Aktuálně: 4 832 inzerátů175 454 diskuzních příspěvků17 763 uživatelů

Uši do krve a mouchy k tomu

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 11.09.2023, 14:48:06 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele MarcyMat z 11.09.2023, 14:36:05

děkuju, taky jsem předala.

a rovnou jsem poprosila o zpětnou vazbu, jak se posléze zadařilo léčení.

efe
efe (1074 příspěvků) 11.09.2023, 16:34:27 xxx.xxx.30.165

Predator rozhodně ne na otevřené ranky… Já mám pořád nějaký malý ranky na prstech a jak ho stříkám a dostane se mi to na to, tak vidím všechny svatý….

Drvodělka fialová (neregistrovaný) 11.09.2023, 20:03:27 xxx.xxx.171.93

Určitě bych zašla na veterinu. Nicméně máme psy a hospodářská zvířata a náhodou jsme měli podobný problém. Fena měla úplně strašné rány na uších od bodalek, zabral Cyclospray. Určitě zabírají i jiné věci, ale tenhle spray zabírá fakt rychle, není drahý a nevím jestli má i repelentní účinky, ale mouchy daly pokoj. Hojí rychle a není špatný mít ho doma i kvůli jiným ranám. Je na předpis, máme výhodu, neteř je veterinářka 

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 11.09.2023, 20:31:57 xxx:xxx.373c:508c
Odpověď na příspěvek uživatele Drvodělka fialová z 11.09.2023, 20:03:27

Lokální atb pro prase, ovce, skot? To bych psovi na ušiska nedala, neteř s tímto použitím souhlasí a nemá výhrady? 

Fikovnice
Fikovnice (4363 příspěvků) 11.09.2023, 20:41:48 xxx.xxx.61.6
Plaka:

Lokální atb pro prase, ovce, skot? To bych psovi na ušiska nedala, neteř s tímto použitím souhlasí a nemá výhrady? 


Koukala jsem, že je to tetracyklin. To by pesanům vadit nemělo; teda pro psy jsem dohledala, že se dává doxycyklin (mám na mysli vnitřně; a to je ATB ze skupiny tetracyklinů).

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 11.09.2023, 20:54:33 xxx:xxx.373c:508c

Ano, tetracyklin. Vadí, nevadí? Proto mě zajímá názor veterinářky od drvodělky. Stříknout atb na hmyzem rozpíchaná ušiska u psa? Proč, když by stačilo zabránit pokousání od hmyzu jinými způsoby, nebudu psát viz výše. 🙂 Proč to stříkat na psa, který ani atb nepotřebuje?

Fikovnice
Fikovnice (4363 příspěvků) 11.09.2023, 21:21:31 xxx.xxx.61.6
Plaka:

Ano, tetracyklin. Vadí, nevadí? Proto mě zajímá názor veterinářky od drvodělky. Stříknout atb na hmyzem rozpíchaná ušiska u psa? Proč, když by stačilo zabránit pokousání od hmyzu jinými způsoby, nebudu psát viz výše. 🙂 Proč to stříkat na psa, který ani atb nepotřebuje?


Jako ano, souhlasím… Takto se vyrábí rezistentní baktérie.

Já to spíš myslela tak, že by TTC psovi neměly ublížit.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (603 příspěvků) 11.09.2023, 21:25:50 xxx.xxx.171.93

hele, já to dělala jak se mi řeklo. pokud mi veterinář řekne stříkni tím na ucho, udělám to. Lepší foto nemám, ale ta rána vypadala škaradě a tohle zabralo rychle. Ucho už je v cajku.

Obrázek
megi-the-pes
megi-the-pes (2242 příspěvků) 11.09.2023, 21:27:12 xxx.xxx.61.17

No, o tom pochybuji, že to nic nedělá. 
Stačí nějaký “fenistil” a uši chránit jakože repelent, esi jsou rány nějak extra, tak nějaký hemagel nebo něco takového, podle stavu mokré suché, ale ATB? Ani kdyby to bylo žluté, nedám, leda kdyby se přidal nějaký problém, nebo u pokousání. Mastiček a sprejů je milion i bez antibiotik. Obyčejné koloidní stříbro, měsíčková mast, zinek, wobenzym, …………………
https://www.wikiskripta.eu/w/Tetracykliny

drvodelkafialova
drvodelkafialova (603 příspěvků) 11.09.2023, 21:32:16 xxx.xxx.171.93

pochybovat je vaše právo a já vám ho neupírám. Nicméně, nenechám psa trápit, když mu můžu rychle pomoct. Nicméně, klidně na psa patlejte co chcete, já použiju to, co mi doporučí veterinář.

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 11.09.2023, 22:00:09 xxx:xxx.373c:508c
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 11.09.2023, 21:32:16

Ano, my - pardon, já - si na psa ráda patlám bezpečné věci. Vy si též patlejte, čím je libo, jen to, prosím, zde nedoporučujte dále jako něco osvědčeného. Zejména, když jde o přípravek pro skot, ovce a prasata: 

Podpůrná léčba infekcí superficiálního traumatického původu nebo chirurgických ran způsobených mikroorganismy citlivými na chlortetracyklin. Přípravek lze použít jako součást léčby superficiálních infekcí kopyt, zvláště interdigitální dermatitidy (kulhavka) u ovcí a digitální dermatitidy u skotu. 

Držte obal ve vzdálenosti 15-20 cm od ošetřované oblasti a stříkejte přípravek přibližně po dobu 3 sekund (odpovídá přibližně 3,9 g přípravku nebo-li 0,10 g chlortetracyklinu), dokud se ošetřovaná oblast rovnoměrně nezbarví. V případě infekce kopyt je nutné zopakovat nástřik po uplynutí 30 sekund. 

Jakou dávku tedy asi dostal ten pes? 

megi-the-pes
megi-the-pes (2242 příspěvků) 11.09.2023, 22:29:23 xxx.xxx.61.17

Kdyby měl pes, řekněme 25kilový, infekci kopýtek, dostane 0,2 g chlortetracyklinu = stejné množství jako 150kg prase, 100kg ovce a půltunová kráva. To je úplně stejně velké zvíře jako pés. Na kopyto, takže možná počítají, že se toho tolik do zvířete nedostane?

“Při použití přípravku je nutno vzít v úvahu testování citlivosti a oficiální, národní a regionální pravidla antibiotické politiky.. Použití přípravku jiným způsobem, než je uvedeno v pokynech SPC, může zvýšit prevalenci rezistence bakterií na chlortetracyklin a může snížit účinnost léčby jinými tetracykliny kvůli potenciální zkřížené rezistenci.”

Aha.

Doron
Doron (1845 příspěvků) 11.09.2023, 23:13:37 xxx.xxx.162.126

Tak já nevím, čím vás Drvodělka tak popudila.

Já to beru tak, že je to tady takovej brainstorming, jejímu psu to pomohlo, jináč doporučuje návštěvu veterináře.

Kde řáděj mouchy, předpokládala bych bakteriální infekci, sáhla bych po antibiotický věci taky.  Laicky bych řekla, že přes kůži se toho tolik nevstřebá.

Já bych byla schopná to použít i na sebe 😅.

Kdybych neměla možnost mikrobiologickýho vyšetření, postupovala bych stejně. Nejdřív ošetřila antibiotickým sprejem ( mastí, krémem), po zaléčení chránila tou vazelínou a vnější boltec repelentem.

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 12.09.2023, 00:33:29 xxx:xxx.373c:508c
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 11.09.2023, 23:13:37

Já se popuzeně necítím. Pokud mé psané slovo tak vyznělo, není tomu tak. Pozastavila jsem se jen nad doporučením Cyclospray, který není určen pro aplikaci psům, o to mi šlo.

Kdybych neměla možnost mikrobiologickýho vyšetření, postupovala bych stejně. Nejdřív ošetřila antibiotickým sprejem ( mastí, krémem), po zaléčení chránila tou vazelínou a vnější boltec repelentem.

No, a já bych postupovala přesně opačně. Než na něco “patlat” (jak psala drvodělka) atb sprej, mast, krém, buď bych jela rovnou k vetovi na rozbory. Nebo jen ošetřila boltce betadinou a následně vazelínou. To je už na uvážení každého, zda je rána od much infikovaná, podebraná, jestli jde jen o zamezení přístupu hmyzu…

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 12.09.2023, 09:14:12 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 11.09.2023, 16:34:27

Predator rozhodně ne na otevřené ranky

Jasně, jasně, tohle nenenene, jsme se o tom i bavily, že jinam stříknout. Jsou to hrozný svíně tyhle mušky.

Děkuju všem moc a myslím, že ty rady tady pak určitě i ocení někdo další.

Drvodělka fialová (neregistrovaný) 12.09.2023, 10:22:02 xxx.xxx.62.226

My ty bodalky řešíme už povícekrát. Betadinu a různé masti a repelentní přípravky jsme zkoušeli, ale moc to nezabíralo a hlavně psy, které si ty bestie vybraly( je zvláštní že vždy se zaměří na jednu oběť) měli na uších otevřené krvavé rány. Jde mi o rychlost hojení, protože ti psy se rozhodně nepohybují ve sterilním prostředí, navíc jsou velcí a velký ,bolavý pes je snadno nebezpečný. Ano, ten přípravek není určený pro psy, ale dala mi ho veterinářka a hlavně rychle zabral. Fena dál netrpí a já víc neřeším.

kometa
kometa (4273 příspěvků) 12.09.2023, 12:39:17 xxx.xxx.224.101
Drvodělka fialová:

My ty bodalky řešíme už povícekrát. Betadinu a různé masti a repelentní přípravky jsme zkoušeli, ale moc to nezabíralo a hlavně psy, které si ty bestie vybraly( je zvláštní že vždy se zaměří na jednu oběť) měli na uších otevřené krvavé rány. Jde mi o rychlost hojení, protože ti psy se rozhodně nepohybují ve sterilním prostředí, navíc jsou velcí a velký ,bolavý pes je snadno nebezpečný. Ano, ten přípravek není určený pro psy, ale dala mi ho veterinářka a hlavně rychle zabral. Fena dál netrpí a já víc neřeším.


Já kdysi používala Chronicin na kopyta i pro sebe. Fungoval.

kometa
kometa (4273 příspěvků) 12.09.2023, 12:41:18 xxx.xxx.224.101
Plaka:

Ano, my - pardon, já - si na psa ráda patlám bezpečné věci. Vy si též patlejte, čím je libo, jen to, prosím, zde nedoporučujte dále jako něco osvědčeného. Zejména, když jde o přípravek pro skot, ovce a prasata: 

Podpůrná léčba infekcí superficiálního traumatického původu nebo chirurgických ran způsobených mikroorganismy citlivými na chlortetracyklin. Přípravek lze použít jako součást léčby superficiálních infekcí kopyt, zvláště interdigitální dermatitidy (kulhavka) u ovcí a digitální dermatitidy u skotu. 

Držte obal ve vzdálenosti 15-20 cm od ošetřované oblasti a stříkejte přípravek přibližně po dobu 3 sekund (odpovídá přibližně 3,9 g přípravku nebo-li 0,10 g chlortetracyklinu), dokud se ošetřovaná oblast rovnoměrně nezbarví. V případě infekce kopyt je nutné zopakovat nástřik po uplynutí 30 sekund. 

Jakou dávku tedy asi dostal ten pes? 


Já bych to teda neviděla tak černě. Jednorázová aplikace psa nezabije a rezistenci neudělá.

megi-the-pes
megi-the-pes (2242 příspěvků) 12.09.2023, 12:51:19 xxx.xxx.61.17
kometa:

Já bych to teda neviděla tak černě. Jednorázová aplikace psa nezabije a rezistenci neudělá.


Rezistenci neudělá? To asi rozveďte. Rezistenci nezpůsobil jeden pes; neexistuje pouze jedno podání jednomu psovi. To je asi celý problém, co dnes máme. 

MarcyMat
MarcyMat (29 příspěvků) 12.09.2023, 14:35:23 xxx.xxx.119.197
efe:

Predator rozhodně ne na otevřené ranky… Já mám pořád nějaký malý ranky na prstech a jak ho stříkám a dostane se mi to na to, tak vidím všechny svatý….


Ten Predator nebyl myšlený do otevřené rány, to je celkově na postříkání psa, aby na něj ty bodalky už nešly… Ošetření uší jsem psala zvlášť, dezinfekce a ochranný krém s desinfekcí. V těch horkách bych se bála vázat nebo balit, aby se to ještě zbytečně nezapařilo..


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.