Aktuálně: 4 832 inzerátů175 371 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů

Uši do krve a mouchy k tomu

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 10.09.2023, 21:46:01 xxx.xxx.26.150

Zdravím,

vím, že se to kdysi dávno probíralo na IF, takže se tu třeba vyskytnou ti, kteří sami mají zkušenosti. Já nemám - naštěstí. Nicméně obrátila se na mě kamarádka - pes starší pán,  útulkový německý ovčák  - v tomhle vedru -uši do krve, a nájezd much. Řešil někdo ze zdejších přítomných, a jak? Díky předem.

Doron
Doron (1845 příspěvků) 10.09.2023, 22:17:41 xxx.xxx.103.229
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 10.09.2023, 21:55:32

Moc ne, v noci jsem se bála usnout , abych se neudusila 😅. Divná nemoc , chvíli horečka, pak zas ne, záchvaty kašle, blbě od žaludku..

Chitajskaja chujka, zřejmě 🤣.

Pejska ovčáka je mi líto, asi bych použila  antibiotický kapky do uší ( jestli je to zánět) a na vnější stranu boltce repelent .

Ať na to vet koukne pod mikroskopem, co tam má.

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 10.09.2023, 23:38:47 xxx:xxx.373c:508c
Zrzavci:

Zdravím,

vím, že se to kdysi dávno probíralo na IF, takže se tu třeba vyskytnou ti, kteří sami mají zkušenosti. Já nemám - naštěstí. Nicméně obrátila se na mě kamarádka - pes starší pán,  útulkový německý ovčák  - v tomhle vedru -uši do krve, a nájezd much. Řešil někdo ze zdejších přítomných, a jak? Díky předem.


Ono opravdu záleží na tom, proč má pes uši do krve. Boltce nebo vevnitř? Jestli si je drbe kvůli zánětu, kvasinkám, zapaření, klidně i vedlejší drbání kvůli análkám, stravě, blechám? To chce veta a případné stěry z uší. Já bych omývala boltce ředěnou betadinou a šupajdila na vet.

Jiná situace je nájezd bodalek stájových, tyhle mrchy dokážou zdravému psovi rozhlodat do krve čumák i špičky uší, máme s nima bohužel na dovolené tu čest. Tam zabírá také omytí krvavých ran ředěnou betadinou, repelent (Arpalit Neo) opatrně nanesený mimo krvavou zónu. A nejvíc se osvědčila letos měsíčková vazelína, kterou jsem si vysondovala na zdejším koňským pokecu 🙂, stačilo máznout na špičky uší tenkou vrstvu. Ale je fakt, že hmyzu letos lítalo hodně málo, jindy to byly invaze.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 11.09.2023, 11:24:37 xxx.xxx.226.6

Napsala jsem to celý blbě, protože sem blbá, protože mám blbý období, takže i blbě píšu. Prostě jde o to, co psala Plaka, že mouchy tomu chudákovi ovčounovi okusujou uši, proto je má krvavý a proto mu po nich jdou o to víc. A teď jak to zastavit?

Prozatím předám info od Plaky a kdyby ještě někdo něco měl, pište.

Tu vazelínu nanášet po zaschnutí betadiny? jdu se zeptat ešče ke koním teda. Děkuju.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 11.09.2023, 11:36:27 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 11.09.2023, 11:33:29

Moc děkuju. A kdy to matlat? Tak jak jsem psala, nejdřív zalít betadinou, nechat zaschnout a pak namatlat, nebo to namatlat rovnou na to krvavý ouško?

efe
efe (1071 příspěvků) 11.09.2023, 11:41:36 xxx.xxx.199.5

Matlat rovnou a klidně několikrát denně, prostě kdykoliv, když to nebude pokryté dostatečnou vrstvou proti mouchám.

Samozřejmě pokud jsou tam špinavé strupy, slepené chlupy apod., tak nejdřív vyčistit.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 11.09.2023, 12:09:45 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 11.09.2023, 11:41:36

Supr, díkec, předáno. S poznámkou, že to je od paničky Morgáněte,neb panička ovčouna je velkou milovnicí koníků a moc se jí článek líbil.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 11.09.2023, 13:09:32 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 11.09.2023, 13:04:57

Díky, Fíkovnice. Ona má panička na to vyplachování a ránu jako takovou jakýsi výborný prostředek, který dostávala ona sama po operaci na ránu, šlo tady hlavně o to co dál, aby ho nemohly ty mrchy ožírat dál a dál. Ta vazelína odzkoušená u koní, kteří na to trpí hodně - myslím, že asi nic lepšího nakonec nebude. Protože co funguje tam, bude fungat i tady. Musí to být děs, tohle řešit. 

Fikovnice
Fikovnice (4353 příspěvků) 11.09.2023, 13:12:42 xxx.xxx.61.6
Zrzavci:

Díky, Fíkovnice. Ona má panička na to vyplachování a ránu jako takovou jakýsi výborný prostředek, který dostávala ona sama po operaci na ránu, šlo tady hlavně o to co dál, aby ho nemohly ty mrchy ožírat dál a dál. Ta vazelína odzkoušená u koní, kteří na to trpí hodně - myslím, že asi nic lepšího nakonec nebude. Protože co funguje tam, bude fungat i tady. Musí to být děs, tohle řešit. 


To jo, to musí být hrozné…

Já zkušenost nemám, zkoušela jsem googlit. Vypadla tady ta sada…tak jsem si říkala, že písnu toto, že je to zas v jiné formě. Ale jestli má panička už něco a potřebuje to spíš “zamáznout”, tak bude vazelína asi to nej. Držím moc pěsti, chuděra pesan!

Jinak já sama jsem po mnoha operacích a měla jsem ze špitálu vždy dezinfekční prostředek a tím jsem jizvu vždy ošetřovala. Ale předpokládám, že to bylo něco jodového (dle barvy).

Ještě jedno edit: Každopádně já sama heřmánek jako antiseptikum dost uznávám.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 11.09.2023, 13:30:44 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 11.09.2023, 13:12:42

Jojojo, heřmánek je fajn, to určitě, ale ona měla opravdu hodně blbou operaci a má vybavení od pánů dochtorů suprduprnejvícnejlepšícoasilze (neb to byli opravdu ti jedni z největších machrů  i si i sami velmi dlouho kontrolovali sami), takže tam už asi líp sáhnout nejde a jde hlavně o to, jak dál těm mrchám v tom zabránit.

Fikovnice
Fikovnice (4353 příspěvků) 11.09.2023, 13:35:05 xxx.xxx.61.6
Zrzavci:

Jojojo, heřmánek je fajn, to určitě, ale ona měla opravdu hodně blbou operaci a má vybavení od pánů dochtorů suprduprnejvícnejlepšícoasilze (neb to byli opravdu ti jedni z největších machrů  i si i sami velmi dlouho kontrolovali sami), takže tam už asi líp sáhnout nejde a jde hlavně o to, jak dál těm mrchám v tom zabránit.


Jasný! Jak jsem psala, držím pěsti.

A když budete moct, písněte sem, jestli ta vazelína zabrala.

Lenocka
Lenocka (122 příspěvků) 11.09.2023, 13:40:07 xxx.xxx.38.51

Rady s vazelínou či něčím podobným můžu jen potvrdit, opravdu to funguje. Pořád na těch uších musí být mastná vrstvička, ti hmyzáci skrz ní nemůžou.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 11.09.2023, 14:00:51 xxx.xxx.226.6

Děkuju moc všem. A jak budu mít zpětnou vazbu, dám vědět. Momentálně se i podařilo prý ušiska ochránit zalepením leukoplastí, aby tam ty mrchy nemohly.

MarcyMat
MarcyMat (29 příspěvků) 11.09.2023, 14:36:05 xxx.xxx.119.197

Před měsícem jsem byla podobně zoufalá (a psiska taky). Na doporučení veterináře, který má zkušenost i s hospodářskými zvířaty  (tj. stáje, tj. otravný hmyz stále), jsem koupila tenhle repelent a průběžně stříkám - fakt pomohl: https://antiparazitika-pro-psy.heureka.cz/predator-repelent-animals-500-ml/#prehled/

Na ošetření už pokousaných uší jsem dávala Betadinku na osušení a pak Betadinku mast právě pro tu ošetřující (ale zároveň desinfikující) vrstvu. Zabrala rychle, ale myslím, že důležitá je ta kombinace s repelentem…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.