Aktuálně: 4 876 inzerátů174 842 diskuzních příspěvků17 757 uživatelů

Archiv diskuze iFauny

ančovička
ančovička (859 příspěvků) 14.09.2023, 09:16:22 xxx.xxx.59.245

Souhlasím a děkuji 😍..měla jsem tam stare fotky svých zvířat, některé fotky uz nemám, tak budu moc ráda, že se znovu objeví..děkuji za Vaši snahu a zájem, to potěší 👍😘😇

Fikovnice
Fikovnice (4321 příspěvků) 15.09.2023, 23:52:09 xxx.xxx.61.94

Zbyňku, zdravím srdečně.

Přemýšlela jsem o příspěvku “mastňáčkka”. Když neobdržíte souhlas, anebo přímo obdržíte nesouhlas někoho se zveřejněním diskuze IF, co s tím? Půjde to zveřejnit? Pokud nebude souhlasů dostatek a museli byste nějak vynechávat ty, co nesouhlasí, nebudou diskuze dávat smysl.

raven_kix
raven_kix (466 příspěvků) autor webu
16.09.2023, 08:34:50 xxx.xxx.230.164

Dobrý den, tento první krok (sběr souhlasů) jsme podnikli už po poradě s odborníkem. Pokud budeme diskuzi zveřejňovat, tak určitě celou. 

Tyto souhlasy pro nás budou jako taková “podpora” při případném dohadování se. A k němu dojde, Ifauna nás kontaktovala hned druhý den. Napsal sám majitel Švéd. Je vidět, že nás tedy buď sledují nebo tu mají informátora. Tedy i vzkaz pro ně. Odpovíme vám 🙂.

A z tohoto důvodu to tu zatím nechci více rozebírat. Zatím jsme nic neprovedli, nic nezveřejnili a dál jednáme s odborníky na autorské právo.

Jiri24
Jiri24 (32 příspěvků) 16.09.2023, 08:45:48 xxx.xxx.225.173

Rád bych udělil souhlas, ale mám takový problém, úplně si nepamatuji svůj nick na ifauně, myslím že byl jiný než mám tady, nešlo by jej nějak dohledat? Profilovku jsem měl podobnou.

Jiri24
Jiri24 (32 příspěvků) 16.09.2023, 16:48:27 xxx.xxx.225.173
Odpověď na příspěvek uživatele raven_kix z 16.09.2023, 09:00:53

Díky za pomoc, souhlas udělen, nick na if. jsem měl Jiřiafrika. Napadlo mě nakonec se ještě jednou vrátit na ten web a přihlásit se, protože ani jeden nick z vaší pomoci mi neseděl, váhal jsem mezi 2 variantami a ani jedna tam nebyla. I tak díky za pomoc, kdyby mě to napadlo dříve, tak bych vám ušetřil práci, ale bohužel, již se stalo.

kamilvasica
kamilvasica (1 příspěvků) 05.10.2023, 10:01:19 xxx.xxx.1.180
Odpověď na příspěvek uživatele raven_kix z 16.09.2023, 08:34:50

Upřímně, fandím a podporuji tuto aktivitu. Diskuze iFauny byla studnice informací a je jí škoda. Tím méně chápu postoj majitele iFauny, že je zatvrzele proti zveřejnění těchto starých diskuzí, ač o ně vlastně nemá zájem. Sám jsem se snažil domluvit jejich reinkarnaci  ( jsem webový programátor se specializací na staré shitty systémy 😂)a nesetkal jsem se s konstruktivní diskuzí. Sám jsem si udělal offline zrcadlo sekce drůbeže, bohužel přesně jsem teď v situaci, ky bych potřeboval sekci skotu 😟

megi-the-pes
megi-the-pes (2224 příspěvků) 05.10.2023, 11:02:11 xxx.xxx.61.188

já mám všechny, Varaxi má taky všechny, normálně vše funkční,

navíc pro každého webarchiv funguje (akorát je vzhledově hnusný a odkazy vás přesměrují na online verzi, což je k ničemu, takže na tlačítka a odkazy neklikejte).
Prostě si vygůglete téma, slovo + připište “ifauna” a neotevírejte ten odkaz, ale klikněte na růžek titulku a dejte archiv. Nic na tom není. Normálně to jede. Toto není závislé na majiteli, ale na gůglovi

Nejsem odborník na aut. právo EU a naše, ale je tam celkem jasné pravidlo, které říká, že je povoleno skoro cokoli za jedné podmínky: nepoužije ty citace, příspěvky, články, odstavce,… někdo, kdo z toho má zisk. Rozšiřování ano, ale ne pro někoho, kdo z toho bude mít prachy.
A tento web z toho zisk má, z každé návštěvy (jsou tu reklamy a to rozhoduje, příjmy a zisk nikoho nezajímají, i kdyby pět korun za rok, neziskovka to není).
Jsem teď dělala sbírku - knížku z blogu, který patří obřímu vydavateli, musela jsem přes souhlas. A další začínám a beru to ze tří webů, z čehož dva musím požádat o svolení, i když, stejně jako u iF, nejde o výhradní licence. 

Ta neziskovka byla nápověda…

Jasně že to tady lidi z iF čtou, je to veřejné fórum. Ať se třeba strhaj. 🙂

Napsala jsem gůglovi “slepice nenesou ifauna”, klikla na odkaz, který mě zajímá, a dala “kopírovat adresu odkazu”
a tu vložila sem
https://web.archive.org/

ukáže se kalendář, vyberu si nejnovější datum (a můžu si pak vybrat zas jiné datum… a kalendář je celou dobu nahoře)
a mám tohle
https://web.archive.org/web/20170311000640/https://www.ifauna.cz/drubez/diskuse/detail/3216937/nenesou-nam-slepice


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.