Aktuálně: 4 678 inzerátů177 394 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů

Kočka jako mstivé zvíře

Ki-Ra (neregistrovaný) 13.09.2023, 22:39:28 xxx.xxx.244.137

🐈🐈‍⬛Ahojda, prosím o zkušenosti těch co ví o kočkách víc než já. Co je pravdy na tom že jsou kočky velice mstivá zvířata. A když jim člověk něco provede budou se mu za to “odvděčovat” ještě pěkně dlouho. Po kastraci dokáží udělat svému páníčkovi prý peklo, třeba tím že budou čůrat na nevhodná místa mimo záchůdek. Může být něco takto hrozného pravda nebo se spíš jedná o náhody? Děkuji, Ki-Ra 🐈🐈‍⬛

Fikovnice
Fikovnice (4524 příspěvků) 13.09.2023, 22:43:31 xxx.xxx.60.57
Ki-Ra:

🐈🐈‍⬛Ahojda, prosím o zkušenosti těch co ví o kočkách víc než já. Co je pravdy na tom že jsou kočky velice mstivá zvířata. A když jim člověk něco provede budou se mu za to “odvděčovat” ještě pěkně dlouho. Po kastraci dokáží udělat svému páníčkovi prý peklo, třeba tím že budou čůrat na nevhodná místa mimo záchůdek. Může být něco takto hrozného pravda nebo se spíš jedná o náhody? Děkuji, Ki-Ra 🐈🐈‍⬛


Aaaale prt!!!😀

Mně se kocour občas “pomstí”, ale má to svůj důvod a tomu, že by obecně zvířata byla mstivá, snad nevěříte?😉

Doron
Doron (1892 příspěvků) 13.09.2023, 22:45:28 xxx.xxx.162.126

Kočky určitě nejsou mstivé, to bychom je polidšťovali..

Ale můžou být citlivé a na psychickou nepohodu můžou reagovat nějakým nestandartním chováním .

Proč se ptáte, chystáte se kastrovat ?

Anonymní (neregistrovaný) 13.09.2023, 22:47:37 xxx.xxx.91.45

Msta byla prokázána z běžných suchozemských savců jen u prasat…

Ki-Ra (neregistrovaný) 14.09.2023, 06:44:16 xxx.xxx.244.137

Lidé a prasata mají očividně mnoho společného 😄 ano chci dát kastrovat a nevím jestli to mám udělat, abych si neudělala ze života peklo.

Kilian
Kilian (1013 příspěvků) 14.09.2023, 06:54:19 xxx:xxx.853a:463d
Odpověď na příspěvek uživatele Ki-Ra z 13.09.2023, 22:39:28

….povídala Mařka, ale to prý není směroplatný….nesmysl kastrovala jsem tři kočky a v pohodě, kamarádka tři a kamarád pět koček a žádná z nich se nemstila, nedělala naschvály…

Buggyra
Buggyra (3309 příspěvků) 14.09.2023, 07:11:01 xxx.xxx.198.226

Známá má na chatě “chov” a ročně kastruje kolem deseti koček a kocourů. Ještě žádné komplikace kromě eventuálních zdravotních. Pokud už byla “nehoda”, tak spíš proto, že kočka nestihla “doběhnout”, protože měla nějaké potíže. Ale kočky všeobecně jsou velmi čistotná zvířata, a pokud jsou naučená na kočičí záchod a začnou se vylučovat jinde, zpravidla to má nějakou přetrvávající příčinu (zdravotní nebo vnější stres), nikoli že jim někdo něco v minulosti provedl.

kometa
kometa (4388 příspěvků) 14.09.2023, 07:20:57 xxx.xxx.224.101
Ki-Ra:

Lidé a prasata mají očividně mnoho společného 😄 ano chci dát kastrovat a nevím jestli to mám udělat, abych si neudělala ze života peklo.


Viz Kilian.

To si uděláte právě tou nekastrací. A kočce taky. Je domácí nebo venkovní? 

Ta první se bude mrouskat pořád pryč, vy se nevyspíte a budete mít označkovaný byt a kočka hyperestrogenizmus, který vážně poškozuje zdraví.

Ta druhá bude pořád zabřezávat, navíc často předčasně. A to jí na zdraví taky nepřidá. K tomu vznikne spousta nechtěných koťat a situace se neúprosně opakuje.

hmn
hmn (1053 příspěvků) 14.09.2023, 08:37:53 xxx.xxx.33.9

“pokud jsou naučená na kočičí záchod a začnou se vylučovat jinde, zpravidla to má nějakou přetrvávající příčinu (zdravotní nebo vnější stres),”

přesně tak
ať už jde skutečně o značkování, nebo o močení mimo wc 

Anonymní (neregistrovaný) 14.09.2023, 09:28:31 xxx.xxx.89.236
Kilian:

….povídala Mařka, ale to prý není směroplatný….nesmysl kastrovala jsem tři kočky a v pohodě, kamarádka tři a kamarád pět koček a žádná z nich se nemstila, nedělala naschvály…


Kočka pojem kastrace nezná, takže se vám nemá za co mstít. Možná bude mít ze začátku rozhozené hormony. Z dlouhodobého hlediska nebudete s kastrovanou kočkou řešit postříkané gauče a rohy v bytě, mrouskání a ventilování potlačované sexuální touhy.

ančovička
ančovička (879 příspěvků) 14.09.2023, 15:50:04 xxx.xxx.59.245

Kastrovali jsme už nejméně 20 koček a po kastraci byly všechny mnohem milejší a přítulnější, než dřív… ta kočka neví,jestli ji vzali dělohu nebo slepák 😀. …na řeči “jedna pani povidala”, nedejte..😉

biaca
biaca (588 příspěvků) 14.09.2023, 19:20:43 xxx.xxx.47.71

Pochybuji, že by se kočka mstila, ona spíše bude naštvaná za návštěvu veterináře, než za to, že byla vykastrována. 

Ano, kočka má dlouhodobou paměť, ale pokud s ní už mate vybudovaný vztah, tak si spíše bude pamatovat hodiny honění mávátek, dávání pamlsku či obyčejné mazlení než to, že jste ji pro její vlastní dobro nechala vykastrovat. 

Z vlastní zkušenosti vím, že pokud provedu nějaké nevhodné chování z pohledu mých kocourů (tedy hlavně staršího) - jako například návštěvu veterináře - tak půl dne trucuje, ale nakonec mi stejně odpustí a přileze jako by se nic nestalo. 

Pokud pro kočku chcete bezpečí - kastrujte. 

Odberryho
Odberryho (279 příspěvků) 14.09.2023, 21:52:53 xxx.xxx.62.84

Spíš začne občůrávat nekastrovaná kočka/nekastrovaný kocour než zvíře po kastraci. 

Pokud už je dříve čistotná kočka z ničeho nic nečistotná, tak to zpravidla z ničeho nic není. Jen my ten důvod hned nevidíme. 

Některé kočky tak můžou reagovat na nepohodlí nebo bolest, jiné to můžou dělat ze stresu (stěhování, významná změna - např.dítě, nové zvíře, nový partner), ale většina koček až takhle citlivá není. Jen samozřejmě většinou člověk narazí na diskuze, kde si na to někdo stěžuje. Většina spokojených majitelů nebude zakládat diskusi na téma “moje kočka chodí čůrat a kadit jen tam, kam má” 😉

Fikovnice
Fikovnice (4524 příspěvků) 14.09.2023, 23:39:14 xxx.xxx.63.80
Ki-Ra:

🐈🐈‍⬛Ahojda, prosím o zkušenosti těch co ví o kočkách víc než já. Co je pravdy na tom že jsou kočky velice mstivá zvířata. A když jim člověk něco provede budou se mu za to “odvděčovat” ještě pěkně dlouho. Po kastraci dokáží udělat svému páníčkovi prý peklo, třeba tím že budou čůrat na nevhodná místa mimo záchůdek. Může být něco takto hrozného pravda nebo se spíš jedná o náhody? Děkuji, Ki-Ra 🐈🐈‍⬛


Heleďte, někde tu je vlákno o tom, zda kočky (nebo psi, to je fuk), umí dělat naschvály.

Mně se onehdá stalo, že mi můj prostřední kocour pomočil přinesenou pizzu (krabici). Tak se pak rozjela debata, jestli kočka umí udělat “naschvál”. Já si myslím, že jo, ale beru to velmi specificky…jako že když se u nás stane něco, co se mi nelíbí, tak obvykle pak dohledám, že jsem někde chybu udělala já.

Ale nikdy by mě nenapadlo, že by se kočka mstila za kastraci, to je úplný nesmysl! Ony se kočky mohou změnit; já si třeba myslím, že kastrace dílem může za to, že můj nejmilejší kocour ztloustl…a dostal těžkou cukrovku. 

Nicméně veeelmi pravdivé jsou příspěvky někde nade mnou, že spíš Vám bude občůrávat nevhodná místa kočka/kocour nekastrovaní. Ostatně začátky pohlavní dospělosti třeba u kocourů se takto mohou začít projevovat. Moji dva kluci tedy “jen” začali houkat (volat si po nocích nevěstu, což je v paneláku poněkud pitomé) a začala jim poměrně šíleně čpět moč. Takže to pro mě byl věk, kdy jsem si řekla, že je čas kastrovat.

Tipuji, že jsme zde většinově pro kastrace koček, jejich populace se fakt šíří geometr. řadou, proto opravdu s kastrací Vašeho zvířete neotálejte.👍

hmn
hmn (1053 příspěvků) 15.09.2023, 07:48:04 xxx.xxx.33.9

“Mně se onehdá stalo, že mi můj prostřední kocour pomočil přinesenou pizzu (krabici).”

fíkovnice, plochá krabice na zemi o počurání přímo volá, tohle by mě nepřekvapilo

Anonymní (neregistrovaný) 15.09.2023, 07:51:54 xxx.xxx.164.121

I v době internetu a dokonce AL stále bují středověké báje a pověsti.

Buggyra
Buggyra (3309 příspěvků) 15.09.2023, 08:41:44 xxx.xxx.198.226
Anonymní:

I v době internetu a dokonce AL stále bují středověké báje a pověsti.


Naopak v době internetu se rozbujely do nevídaných rozměrů! Tady si každý najde “ty své” a pak šíří a šíří, s celosvětovým dosahem. To by se ve středověku stát nemohlo 🙂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.