Aktuálně: 4 956 inzerátů174 116 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Pelech pro psa

Odberryho
Odberryho (229 příspěvků) 18.09.2023, 22:00:41 xxx.xxx.62.84

Všechny zdravím a po neúspěchu při vlastním výběru se obracím s prosbou o radu k vám. 

Náš retrívr má strašně rád něco pod hlavou. Rozhodla jsem se mu udělat radost novým pelíškem a dost jsem šlápla vedle. V pelechu teď spí jen kocouři, protože…

….je příliš měkký

…. šustí

….když už si opře hlavu, jakoby tam ten rantl ani nebyl. 

Pes si do něj odmítá lehat a raději leží vedle.

Sháním tedy pelech, do kterého se GR vejde, ale nebude zase příliš velký (takže max 120x80). Nejde ani do postele, protože ta je moc rozměrná. Když si lehne k nám na gauč, namáčkne se úplně do kraje. Sháním takový, který bude pevný a nebude mu tedy “mizet pod nohama”.  To vážně nemá rád. Nesmí šustit - na to nevleze. Okraj na opírání hlavy z obou stran (pelech bude mezi kuchyní a obývákem a potřebuje vidět tam,kde zrovna jsme). Okraje musí držet, ne se někam ohýbat. Zatím ho klouby nebolí, ale ortopedický/paměťová pěna…. výhoda. Nikdo nemládne.

A z mé strany bych ocenila pratelný potah. 

Je něco, s čím jsou spokojení vaši podobně nároční parťáci?🐕

Obrázek
Trickyvoo
Trickyvoo (393 příspěvků) 18.09.2023, 23:26:20 xxx.xxx.62.63

Tak my teda máme pelech, co asi splňuje hodně bodů, ale nedáme všechny. Nešustí a není přespříliš měkký. 

Koupili jsme ho na SunySunypelíšky…, třeba by se i dalo domluvit, aby vám vyšli vstříc s vašimi speciálnimi požadavky.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 19.09.2023, 07:11:50 xxx.xxx.65.248

Máme už 6 pelechů odsud https://www.peliskypropsy.com/ žádný není zatím nikde poškozený ani vypáraný.

Psala jsem v posledním vlákně o peleších, když si dohledáte, jsou tam i jiné typy od ostatních. Toto je česká výroba, nešustí, všechny výplně vyjímatelné (pokud si zadáte), takže i dovycpatelné, my ubírali trochu ze středového polštáře, různé velikosti. Kvalitní zpracování.  Do dna později můžete místo molitanu dát tu paměťovou pěnu, je to také na zip.

rina
rina (8 příspěvků) 19.09.2023, 07:21:11 xxx.xxx.40.51

My máme v pelíšku polštáře- dva .

A většinou natahane hračky. Taky mají rádi těsný prostor a něco pod hlavou🙂

Na pelech s tak pevným okrajem, aby ho neprolehli jsem jeste nenarazila. A to mám daleko menšího psa.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 19.09.2023, 08:05:15 xxx.xxx.65.248
Thielli:

Máme už 6 pelechů odsud https://www.peliskypropsy.com/ žádný není zatím nikde poškozený ani vypáraný.

Psala jsem v posledním vlákně o peleších, když si dohledáte, jsou tam i jiné typy od ostatních. Toto je česká výroba, nešustí, všechny výplně vyjímatelné (pokud si zadáte), takže i dovycpatelné, my ubírali trochu ze středového polštáře, různé velikosti. Kvalitní zpracování.  Do dna později můžete místo molitanu dát tu paměťovou pěnu, je to také na zip.


Ještě doplním, že kdykoli jsem měla /nebo čuby měly nebo morčata měla../ nároky vymykající se standardu, znamenalo to DD. (dodělej doma). Mnou doporučený pelech má ty okraje poměrně tuhé, ale středový polštář je měkký, ten se pod ním bude propadat. V takovém případě bych já zašla do OBI, koupila molitanovou desku potřebné výšky (nestojí mnoho) a do povlaku ještě nad samotný polštář nacpala ten molitanový obdélník, tím se dno zpevní a pes se nebude bořit jako do peřin… 

Odberryho
Odberryho (229 příspěvků) 19.09.2023, 08:21:03 xxx.xxx.234.90
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 19.09.2023, 07:11:50

Peliskypropsy jsem otevřené měla a pelechy se mi i líbily. Pravdou je, že  v případě, že se dá doplňovat, tak mohu tu tuhost i ovlivnit. Najdu si vlákno o pelíšcích a projdu ho (nenašla jsem tu funkci vyhledávání, ale to je asi mou negramotností 🤭)

Díky všem za postřehy, ani jsem netušila, že to je až tak sci-fi, aby rantl držel. Asi dostane manžel za úkol upgrade….už jeden kočičí pelech vystužil pevnými dráty, když ho náš MCO několikrát rozvalil a deset let se ten pelech už ani nehne a kocouři ho milují. Pes se tam ale nevejde 😂

Arbora
Arbora (303 příspěvků) 19.09.2023, 09:06:50 xxx.xxx.131.25

Pre môjho psa, ktorý potrebuje mantinely, je naobľúbenejší pelech kiwi walker. Má fakt pevné okraje  a pamäťovú penu ako matrac. Matrac je obojstranný, dobre sa perie. 

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 19.09.2023, 10:34:46 xxx.xxx.220.104

Já mám pro N.O. tuto matraci a naprostá spokojenost. Materiál je něco jako kordura, jde dobře utřít vlhkým hadrem, nepropustný, v případě většího ušpinění, rozepnete zip, pěnu vyndáte, potah hodíte do pračky a hotovo. Mám 120x80, výšku 10 cm.   Pěna uvnitř je vcelku, ne drť.

  

https://www.coolpet.cz/matratze-fur-hunde-mit-abnehmbarem-bezug-oxford-textilien-schwarz-4xl-120x80cm-10cm-hoch-1/

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 19.09.2023, 10:43:53 xxx.xxx.220.104
Ariška:

https://www.cerino.cz/

Mám teprve chvíli, ale měly by být trvanlivé.


Cerino jsem měla, podarovala jsem pro útulek, protože Cerina mají uprostřed důlek a mojí bývalé feně se z toho špatně vstávalo, jak měla špatné nohy. Nešikovné na úržbu i hodně těžké. Někomu může vyhovovat, nám bohužel nee

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 19.09.2023, 10:50:57 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Arbora z 19.09.2023, 09:06:50

Kiwi walker máme taky a už nikdy - normálně se to začlo rozpadat? :o máme je rok. Tři pelechy stály ranec a kvalita teda se mi nelíbí ani trochu. Předesílám, že nemám psy hraboše. Ten nejmenší z nich, měl ten středovej polštář uvnitř totál, ale totál rozpadlej, uznali to, vzali zpět, ale neměli na výměnu, tak jsme dojeli na Zličín a vzali tam. Tomu se hned po týdnu udělala díra v povlaku?????? Fakt příšerná kvalita. Vzhledově supr, ale jinak po roce - fakt katastrofa.

Já jsem někde viděla a blbec si neuložila takový lehátko a na něj se dá dokukoupit takový okraj, abys pes, co omá rád okraje, měl kde složit hlavu. Jenže….jaksi …….. nevim jak se to jmenovalo.

Ale líbí se mi ty pelíšky, co dává Thielli - je to fakt kvalita?

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 19.09.2023, 10:59:39 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 19.09.2023, 10:50:57

Jej…kiwinu jsem chtěla do budoucna pořídit, až by hafan trochu vyrostl a zmoudřel, jelikož stojí raketu…na omak mi přišly i kvalitní…ale asi jen na pohled, jak tak čtu 😀 

Arbora
Arbora (303 příspěvků) 19.09.2023, 11:05:11 xxx.xxx.131.25
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 19.09.2023, 10:50:57

Hmm, to je fakt, ten matrac nie je žiadna hitparáda, ale mantinely fakt držia. 

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 19.09.2023, 11:13:01 xxx.xxx.226.6

Ad ty kiwi - jo jsou moc pěkný a ty okraje jsou pevný. Ale po roce je ošoupaný to lemování a prostě jak jsem psala, za ten ranec peněz to teda nestojí ani náhodou. Hezký na vzhled, ale kvalita to není. Už to nikdy nekoupím. To ty prachy vrazím radši jinam.  Nedovedu si představit, kdyby psi fakt byli takový ty hraboši, co si před ulehnutím přestýlají.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 19.09.2023, 11:16:27 xxx.xxx.226.6

Joooo nejsem úpablb! našla jsem to - i to myslím, někdo z nás tady doporučoval??

https://www.lehatkapropsy.cz/blog/o-lehatku-video

Líbí se  mi, že se to dá vzít pak i ven, údržba vypadá ok, robot pod tím uklidí a dá se na to pořídit i ten okraj. Jako levný to není, to ne, zvlášť, když jsou tři a zvyklý, že má každý z nich svůj pelíšek, ale uvažuju, že si na to nastřádám, do doby, než odejdou ty kiwiny.

Odberryho
Odberryho (229 příspěvků) 19.09.2023, 11:41:14 xxx.xxx.234.90

Lehátka Anadi znám, ale ta naše princezna blonďatá nechce lézt nahoru. Manžel mu udělal super postel, matrace jsme vyzkoušeli tři a stejně nahoru jde jen při povelu. 

Teď jsem tedy rozpolcena, co mu pořídit 😂, ale vážně děkuji i za negativní recenze. Pes sám o sobě nic neničí, ale kocouři jsou blázni 😀 Ne, že by drbali, ale když se honí, tak přistávají na pelíšcích a kloužou se s nimi 🤦

Obrázek Obrázek
Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 19.09.2023, 11:53:50 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 19.09.2023, 11:41:14

Tak to pak je jasný, to lehátko nepřipadá v úvahu. Takovýho hodnýho pánika má a von pohdrnul!! Tak já bych pak zkusila ty, co píše Thielli - líbí se mi a cena je supr.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 19.09.2023, 12:19:25 xxx.xxx.65.248
Zrzavci:

Kiwi walker máme taky a už nikdy - normálně se to začlo rozpadat? :o máme je rok. Tři pelechy stály ranec a kvalita teda se mi nelíbí ani trochu. Předesílám, že nemám psy hraboše. Ten nejmenší z nich, měl ten středovej polštář uvnitř totál, ale totál rozpadlej, uznali to, vzali zpět, ale neměli na výměnu, tak jsme dojeli na Zličín a vzali tam. Tomu se hned po týdnu udělala díra v povlaku?????? Fakt příšerná kvalita. Vzhledově supr, ale jinak po roce - fakt katastrofa.

Já jsem někde viděla a blbec si neuložila takový lehátko a na něj se dá dokukoupit takový okraj, abys pes, co omá rád okraje, měl kde složit hlavu. Jenže….jaksi …….. nevim jak se to jmenovalo.

Ale líbí se mi ty pelíšky, co dává Thielli - je to fakt kvalita?


Koupila jsem dva. Spokojenost. Za rok přikoupila další dva (do druhého pokoje) a pak ještě další dva na chatu. Máme je už několik let. Pak jsem dokoupila jen samotné potahy na vnitřní polštář, který v pračce občas točím častěji než zbytek, to když si tam dámy vezmou extra nechutný pamlsek na žvýkání a slinami to celé sprasí, případně když ten prostředek poblijí, ale vnější stěny to nechytnou.

Potah je látka Alcantara, jedna z nejodolnějších na oděr. Když si budete kupovat sedací soupravu a vybírat si z potahů, Alcantara bude na vrcholu žebříčku oděru i ceny.

Pro mě je zásadní, že se to celé dá *rozepnout a rozebrat na 2 ks povlaku + 5 ks výplně polštářů a jednu výplň molitanu. Nemusím tak rvát pračku k prasknutí obřím pelechem a bát se, že mi při ždímání vyletí z okna.

* při objednávání se to musí zaklikat

Pro vážné zájemce to ještě doma můžu porozepínat a nafotit. Ale bude to drahé, je to opruz, stejně jako povlékání postele 🤪

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 19.09.2023, 12:29:52 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 19.09.2023, 12:19:25

Jojo, líbí se mi to, pro mě osobně to rozložené fotit nemusíte, právě i kvůli tomu jsme kupovali ty kiwiny, že se to dá porozepínat,což je velkovýhoda, když má člověk velký čokle. 

Mám nápada - hele co myslíte -dalo by se to zkombinovat s obyčejným lehátkem třeba od Lidlu? Mně se na tom lehátku líbí to, že pod to ten robot vjede a je uklizeno. takhle na sebe skládám každej den tři pelechy. vlastně čtyři, ešče Mousesův.

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 19.09.2023, 12:42:57 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 19.09.2023, 12:19:25

Díky moc za tip! 
Vychází to i levněji, než kiwiny…koukala jsem i na konfiguraci a mám vybráno do budoucna 😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.