Aktuálně: 4 833 inzerátů175 361 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů

Žebráci s bernardýny

Anonymní (neregistrovaný) 23.09.2023, 15:54:32 xxx.xxx.12.124

hmm, já to osobně považuji za dno společnosti, citově chtějí zaujmout nebohými zvířaty aby jim lidi hodili nějakej ten drobák do klobouku. Pak si jdou koupit víno nebo cigarety.

bambule
bambule (420 příspěvků) 23.09.2023, 16:05:28 xxx.xxx.75.49

Já byla teď dva dny v Praze. Narazila jsem na ně několikrát. Ten malý psík je naprostý chudák, křivé nožky (přední o dost kratší než zadní) nemůže ani chodit, pořád jenom polehává. Na druhé straně náměstí  sedí chlápek s ještě jedním hafanem. Ženská sedí u primarku a lidí kolem jsou nadšení nad tím jak jsou psi krásní. Vím že se to řešilo i na ifauně. Je to hnus. 

DM.Boas
DM.Boas (13 příspěvků) 23.09.2023, 16:11:31 xxx.xxx.172.245

Já bych ale všechny žebráky (a bezdomovce) do jednoho pytle neházel. Osobně znám člověka, kterého systém zcela záměrně a naprosto bezdůvodně zničil a z vcelku úspěšného jedince je téměř žebrák s podlomeným zdravým. K podobné věci se ještě nesnížil, ale kdo ví, co se stane … 

bambule
bambule (420 příspěvků) 23.09.2023, 16:17:05 xxx.xxx.75.49

Hele v Praze je dost žebráků se psama, ale ti leží většinou na dece a vypadají opravdu dobře. Neříkám, že člověk bez domova nesmí vlastnit zvíře. Věřím tomu, že jsou takový co dají tomu svému první poslední, ale tihle sedí den co den na tom samém místě, hrají tu samou melodií na tu harmoniku a spoléhají na cizince a turisty. A lidi tam fotí a rozptylují se nad tím malým pejskem.  Psi jsou špinavý, lehce hubeni a pohled na ně hodně bolí . 

impact
impact (412 příspěvků) 23.09.2023, 18:39:09 xxx.xxx.122.102
DM.Boas:

Já bych ale všechny žebráky (a bezdomovce) do jednoho pytle neházel. Osobně znám člověka, kterého systém zcela záměrně a naprosto bezdůvodně zničil a z vcelku úspěšného jedince je téměř žebrák s podlomeným zdravým. K podobné věci se ještě nesnížil, ale kdo ví, co se stane … 


Ti na fotce jsou poměrně známá skvadra. Jen je využívají k žebrání. 

Sardullah
Sardullah (996 příspěvků) 24.09.2023, 09:03:13 xxx.xxx.189.104

No jako chápu, může se stát, že bezdomovec se ujme nějakého psího tuláka. Stará se o něj, dává mu najíst a jsou parťáci. Může se stát, že člověk, co vedl normální život, který sdílel se psem, se ocitne na ulici.

Jen když vidím v televizi (u nás takový případ neznám) žebráka s pejskem, tak si vždycky říkám, jestli toho psa prostě nemá jen účelově, aby více lidí otevřelo svá srdce a peněženky. Ti bernardýni jsou teda extrém. 

Doron
Doron (1845 příspěvků) 24.09.2023, 12:24:08 xxx.xxx.30.49
hmn:

k tématu :

https://www.ecanis.cz/clanky/pejsci-na-ulici-nepatri-nepatri-tam-ale-predevsim-lide_2855.html


To je hezkej článek. Mám tyhle bezdomovecký psy ráda , většinou jsou milí a dobře socializovaní.  Ale ten vztah musí být reciproční, jak říká ten pán: Já se starám o ni, ona se stará o mě.

Tohle ale bezdomovci určitě nejsou . Jsou to prostě povoláním žebráci . Ti psi nemají hezkej život. Ty lidi mi připomínají medvědáře, který jsem vídala v Rumunsku a Bulharsku.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 24.09.2023, 12:54:34 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 24.09.2023, 12:24:08

Tohle říkala i vetka, když jsme se jednou v ordinaci dostaly k tématu cen za ošetření, od toho jsme sklouzli k bezdomovcům a ona právě říkala, že má ty psy ráda, že většinou jsou to pohodový psiska, že to, co kolikrát slyší v čekárně, vidí v ordinacích…no, že by si každej neměl jen zacpávat nos při slově bezdomovec, ale taky se třeba zamyslet.

A jo je rozdíl pes parťák a pes pro výdělek. Myslím, že se přesunuli z Brna? Že už tam do nich nějak ryli, ale dělat se s tím prý nic nedá.

balu
balu (1576 příspěvků) 24.09.2023, 12:56:40 xxx.xxx.25.227
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 24.09.2023, 12:24:08

Ale to jsou ti medvědáři! Úplně přesně. Jen místo medvěda mučí psy.

Mi
Mi (189 příspěvků) 24.09.2023, 15:57:41 xxx.xxx.174.253

To je v každém  větším městě.Co vidím, tak jsou psi čistí,dobře živení a bezproblémoví. Pořád lepší žebrat,než krást. Nevidím v tom žádné týrání.  Jsou psí “profese”,kde se psi opravdu nadřou,ne jen ležet na chodníku. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2241 příspěvků) 24.09.2023, 16:51:57 xxx.xxx.61.17

Pokud se to někomu nelíbí, je tu policie, cizince, i když z EU, může vyprovodit, jako to dělá v MB. MP je přece také vyhodí, protože sedící pes není umělec v živém vystoupení - řeší to vyhláška o tzv. buskingu a zabrání veř. prostranství.
Asi si teda nikdo nestěžuje. A kdyby byli psi týraní, což (pohledem) nějak nevidím (esi teda nemrznou na holé zemi v zimě), tak kde je problém?
Pošlete podnět MP, hlásit se to musí… co to je, Vencl podle dlažby… P 1… pište, volejte řediteli! 0609… nevím dál, nevím.

XY. (neregistrovaný) 24.09.2023, 16:57:02 xxx.xxx.120.185
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 24.09.2023, 16:51:57

Megí dorazíte do tématu Nahlásit problém.  Jste v IT celkem zběhlá tak by jste mohla poradit čím by ty problémy mohli být . Děkuji.

balu
balu (1576 příspěvků) 24.09.2023, 18:57:30 xxx.xxx.152.98

Podle mého názoru to týrání je, ti psi nemají normální život. jsou nuceni hodiny sedět či ležet nehnutě. Jestli to “Mi” nebo megi připadne v pořádku, tak mě tedy ne. Jsou to profesionální žebráci odkudsi z Rumunska, kteří objíždějí česká města a zneužívají soucit lidí se zvířaty. V Brně byl dán pod nět policii i KVS, ale prý nemají páku k odebrání psů. 

https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/515471-skupina-zebraku-vyuziva-zubozene-psy-pred-policii-utika-napric-republikou

https://e-petice.cz/petitions/odebrani-bernardynu-rumunskym-zebrakum-.html

Doron
Doron (1845 příspěvků) 24.09.2023, 20:12:17 xxx.xxx.30.49

Se vší pravděpodobností se k nim nechovají pěkně. Prý tam měli i kojící fenu s malým štěnětem a přesně, je mi líto toho psa, co musí celý den sedět.  Jeden pes při kontrole KVS vyhublý , druhý ve špatném zdravotním stavu.  Kolem nich prý ochranka, která nedovolí natáčet.

Žebrání se psy mi opravdu nevadí, ale musí to mít nějakou štábní kulturu. Včera k nám před dům zrovna přišel pán se psem, (vypadal jak velkej knírač, ten pes😊), a prý jestli nepotřebujeme pomoc na zahradě, že spolu bydlí ve stanu a jestli nemám spacák nebo nějaký deky. Byli oba sympatický, pes teda trochu víc 😅. Tak jsem pánovi dala pětikilo a péřovou bundu, říkal, že psovi koupí ty nejlacinější konzervy v PENNY a sobě chleba a krabicový víno 😔. Byli to takový parťáci, co se spolu probíjejí životem, fakt bylo poznat, že se mají rádi.

Tohle, co dělají ti Rumuni, je takový otrokářství.

Hele, zajdu se tam podívat a podám zprávu. Takhle to je" jedna paní povídala…".

orionka
orionka (531 příspěvků) 24.09.2023, 20:42:00 xxx.xxx.82.160
Doron:

Se vší pravděpodobností se k nim nechovají pěkně. Prý tam měli i kojící fenu s malým štěnětem a přesně, je mi líto toho psa, co musí celý den sedět.  Jeden pes při kontrole KVS vyhublý , druhý ve špatném zdravotním stavu.  Kolem nich prý ochranka, která nedovolí natáčet.

Žebrání se psy mi opravdu nevadí, ale musí to mít nějakou štábní kulturu. Včera k nám před dům zrovna přišel pán se psem, (vypadal jak velkej knírač, ten pes😊), a prý jestli nepotřebujeme pomoc na zahradě, že spolu bydlí ve stanu a jestli nemám spacák nebo nějaký deky. Byli oba sympatický, pes teda trochu víc 😅. Tak jsem pánovi dala pětikilo a péřovou bundu, říkal, že psovi koupí ty nejlacinější konzervy v PENNY a sobě chleba a krabicový víno 😔. Byli to takový parťáci, co se spolu probíjejí životem, fakt bylo poznat, že se mají rádi.

Tohle, co dělají ti Rumuni, je takový otrokářství.

Hele, zajdu se tam podívat a podám zprávu. Takhle to je" jedna paní povídala…".


Vzhledem k tomu, že jsem dnešní ( již několikáté ) dopoledne strávila uklízením bezdomoveckého sídla v příměstském lesíku ( již několikátého ), mám k lidem bez domova žijícím v těchto lokalitách vztah výrazně negativní. Přispívá k tomu i to, že jim lidi jejich “příbytky” bourají, a to i policie. Snad podobný osud nepotká vašeho “pána se psem” a na zimu najdou útočiště.

Ti se psem jsou snad aspoň ochotni jít na zimu do azylového domu. Rozhodně jsem proti tak jednoduchému řešení “odebereme, vrazíme do útulku” - klasický nápad pánu politiků z Prahe !!

A ještě : U autobusového nádraží pravidelně lehá člověk bez domova. Děs, běs - špína, puch, samá moucha, nikdy nevíte, jestli je ještě na živu. Podle mě takový člověk duševně nemocný, je blázen a patří do léčebny, blázince. Tady končí svoboda. Ne kvůli lidem, kteří chodí okolo, ale kvůli němu samému! Přece systém nemůže čekat, až tam vydechne naposled !

Rumunské občany bych deportovala do Rumunska i se psy. Máme dost vlastních. Zajímalo by mě, kdyby takhle Čech působil stejně v Berlíně, či ve Vídni ! ( Zkoušet to nebudu )

orionka
orionka (531 příspěvků) 24.09.2023, 20:47:35 xxx.xxx.82.160

Ještě dodám : Docela by mě zajímalo, jak se sem s těmi psy z Rumunska dostali. Možná, že někde parkuje boss s autem a jsou vlastně “otroci” i ti lidé.

V 90. to takhle bylo s Ukrajinci. Zažila jsem v Praze na Hlavním, když přijeli vystříhaní, vykulení chlapi a čekali tam na ně jejich pohůnci.

megi-the-pes
megi-the-pes (2241 příspěvků) 24.09.2023, 21:22:09 xxx.xxx.61.17

Hm, celé je to zvláštní, teď orionka uhodila hlavičku na hřebíček s tím převozem psů. My musíme mít pas; naši psi, platné očkování na vzteklinu, čip. Že by byl takový problém je zkontrolovat? 
Ti psi mají elektriku na krku nebo tam je někdo, kdo je bije, aby neodešli, něco podobného? Pokud tam stojí ochranka kvůli natáčení, tak nechám odvést i tu ochranku, ta tam nemá co dělat, není to policie a brání mi ve svobodném pohybu atp. na veřejném prostranství. Na veřejnosti mohu natáčet, co chci, leda bez svolení nesmím nic, co je pod ochranou os. údajů a obličej. Ale když si to lid nechá líbit… To já mám alegii na tyhlety modely, já zeřvala i ochranku v krámě, od té doby ji zrušili. (Se nevytahuju, dnes se tomu směju, ale prostě tito lidé nemají nárok na mě ani mluvit, natož mi bránit v čemkoli, nazdar.)
Jednání SVS je ubohé, jestliže má podezření z t.č. týrání, a to má, tak existuje předb. opatření.
Ale tohle je u nás klasika, beztak z takového ubohého jednání skládají zkoušku. Za chvíli se bude už na základce učit, že toto je správné.

Tady se dá použít milion zákonů a vyhlášek, tak co je za problém?
https://www.svscr.cz/zdravi-zvirat/verejna-vystoupeni-a-svody-zvirat/

https://www.praha.eu/public/a4/49/9f/2566269_838513_vyhlaska_c._14_2000_zebrani.pdf

Kdyby to chtěli napasovat na vystoupení umělecké, tak leda bez psů, ohlášení týden předem a poplatek. To asi nemaj, že jo. Vo co tady jde? Proč to v MB jde a v Pze ne?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.