Aktuálně: 4 590 inzerátů178 059 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů

Americký klusák

Anonymní (neregistrovaný) 26.09.2023, 07:47:22 xxx.xxx.176.7

Dobrý den, velmi se mi líbí americký klusák. Nejen vzhledem ale i povahou, měl by být mírný a učenlivý. Prý je hodně k vidění v klusáckých soutěžích. Máte nějakou zkušenost s tímto plemenem nebo nápad kam se podívat na závod abych ho viděla zaživa?

Arbora
Arbora (316 příspěvků) 26.09.2023, 08:02:06 xxx.xxx.131.25

Amerických klusákov nájdete v ČR možno tak dvoch. To “americký” je niečo ako "český v prípade teplokrvníka. S výnimkou francúzskych, tí majú uzavretú PK a nepúšťajú do nej iné kone, než francúzskej krvi. 

Ináč je klusák pomerne zdravé a nenáročné plemeno, veľa odpustí, dostihy mu až nevymažú hlavu a nezhuntujú zdravotne, ako trebárs býva často vidieť u A1/1. Jediný problém je redrezúra, nie vždy je to ľahké a nie vždy si to jazdec užije, pretože tie chody sú iné a nie vždy úplne komfortné. 

Najbižšie klusky uvidíte v akcii v Bravanticiah pri Ostrave túto sobotu. 

kometa
kometa (4408 příspěvků) 26.09.2023, 08:20:02 xxx.xxx.224.101
Arbora:

Amerických klusákov nájdete v ČR možno tak dvoch. To “americký” je niečo ako "český v prípade teplokrvníka. S výnimkou francúzskych, tí majú uzavretú PK a nepúšťajú do nej iné kone, než francúzskej krvi. 

Ináč je klusák pomerne zdravé a nenáročné plemeno, veľa odpustí, dostihy mu až nevymažú hlavu a nezhuntujú zdravotne, ako trebárs býva často vidieť u A1/1. Jediný problém je redrezúra, nie vždy je to ľahké a nie vždy si to jazdec užije, pretože tie chody sú iné a nie vždy úplne komfortné. 

Najbižšie klusky uvidíte v akcii v Bravanticiah pri Ostrave túto sobotu. 


Tak nějak. Redrezúra může být obtížná, chody nepohodlné, ale - osobní zkušenost, jsou to velmi charakterní koně.

Murray (neregistrovaný) 26.09.2023, 13:48:17 xxx.xxx.163.138

S am.klusákem zkušenost mám, po Sundown Yankee, staženého z dráhy, pod sedlem neuměl nic. Byla jsem mladá, plná ideálů a nadšení, začátečník, zkrátka ideální kombinace 🤣 ale prostě měl to “něco” a nikdo mi to nevymluvil. Chápal velmi rychle a s trenérem jsme se postupně dopracovali ke cvalu, bylo to zlatý zvíře, nikdy nevyhodil, vědomě neshodil. Opatrný na nohy, strašně moc ochotný. Zkoušeli jsme s ním parkury(se zkušenějším jezdcem), ale nakonec se našel ve vytrvalosti. To už byl ale s někým jiným, otěhotněla jsem. I když na něj vzpomínám dodnes, nad dalším bych už asi nepřemýšlela, i když byl prakticky bezúdržbový a výjimečná povaha, ty chody prostě nebyly to pravé ořechové.

Arbora
Arbora (316 příspěvků) 26.09.2023, 16:22:53 xxx.xxx.131.25
kometa:

Tak nějak. Redrezúra může být obtížná, chody nepohodlné, ale - osobní zkušenost, jsou to velmi charakterní koně.


Netvrdila by som plošne, že majú nepohodlné chody, ten môj má práve veľmi príjemný klus a aj cval. Ale, je to polovičný Francúz a dosť robí aj jeho výška. Iné chody majú menšie kone. 

 

kometa
kometa (4408 příspěvků) 26.09.2023, 20:44:29 xxx.xxx.147.163
Arbora:

Netvrdila by som plošne, že majú nepohodlné chody, ten môj má práve veľmi príjemný klus a aj cval. Ale, je to polovičný Francúz a dosť robí aj jeho výška. Iné chody majú menšie kone. 

 


Já měla taky polovičního klusáka, 150 cm KVH a byl pohodlný. Ale zažila jsem i ty druhé.

Arbora
Arbora (316 příspěvků) 27.09.2023, 08:21:26 xxx.xxx.131.25
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 26.09.2023, 20:44:29

Polovičný francúz, nie polovičný klusák. Druhá polovička amerika. 

Polovičný klusák je už úplne iné plemeno, občas chody a exteriér nie sú vôbec poznať.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.