Aktuálně: 4 939 inzerátů174 352 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Škody v bytě

Leňule (neregistrovaný) 27.09.2023, 11:57:15 xxx.xxx.98.157

Ahoj, v půlce října si dovezu domů kotě. Bude s námi bydlet doma. Jak se na příchod připravit? Musím upravit nějak dům, květináče, záclony atd. Jak vypadá byt kočkomilů vyžaduje nějaké úpravy?

Tenurri
Tenurri (315 příspěvků) 27.09.2023, 12:21:48 xxx.xxx.213.168

Rozhodně bych pořídila škrabadla. Co se týče pelíšků, to není tak podstatné, kočka si lehne kam zrovna chce (třeba do květináče 😀). My vypozorovali oblíbená místa a pořídili jsme tam pelíšky, odpočívadla.

Škrabadla jsou ale důležitá, nebo jakékoliv jiné povolené škrábací plochy. Když sundáte kotě ze sedačky, že se neškrábe, musíte mu na druhou stranu ukázat, kde škrábat může. 

U kytek pozor, spousta jich je toxická, pokud bude mít kotě o rostliny zájem, dala bych je z dosahu. Co se týče záclon…bude to kočka od kočky. Žaluzie jsou prý taky super hračka. 

Kabely u nás kočky nezajámaly.

Já si teda vzala u koťátka 2 dny dovču (potom byl víkend) a hlídala jsem prcka, pozorovala jsem, co koťátko zajímá a tak. Nutno podotknout, že v té době jsme měli doma týden kotě spolubydlící, takže si koťata hrála převážně spolu a neměla potřebu likvidovat byt. Druhého kocoura jsem si pak brala k naší tehdy cca už 3 leté kočce, takže ani jeden nebyl nikdy kočičí “jedináček”. Nudící se kotě může být pro byt pohroma, za což ale nemůže. Je pro ně přirozené si hrát se sourozenci a potom unaveně spinkat. Obecně bych zvážila pořízení dvou koťátek, jestli často nebýváte doma. 

My tehdy kocourka pořizovali hlavně kvůli naší kočce, protože než jsem se odstěhovala k příteli, byla zvyklá na společnost a byla doma sama fakt smutná. Tak třeba i zvážii toto - hlavně do budoucna. Dvě koťata se sžijí mnohem rychleji a snáz než dospělá kočka X kotě.

Jinak klasický tip - nedávat krmení a vodu blízko WC, vodu nedávat hned k jídlu, nebo mít další misku někde mimo. Ani jedna z našich koček nechtěla z nádob v blízkosti krmení moc pít. 

a klasika, zabezpečit balkon, případně okna, která chcete otvírat a nechcete kočku nonstop hlídat (sítě). V případě vyšších pater jde o život. Některé kočky jsou obzvlášť šikovné a prolezou i ventilačkou…nebo se tam zaseknou. 

Buggyra
Buggyra (3219 příspěvků) 27.09.2023, 12:34:42 xxx.xxx.198.226

Jop, u žaluzií mi kocour odkousal ty vlasce vespodu u okna. Náramně mu tam překážely. Tak už mám žaluzie taky “vlající”, jako jiní 😀

A poleze vám do všech skříní, do kterých se dostane - tak jestli nechcete mít třeba v oblečení chlupy, tak pokud vám skříně nedrží dobře zavřené, doporučuji pořídit nějaké zajišťovací háčky nebo nalepit sucháče 🙂

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 27.09.2023, 12:46:10 xxx.xxx.177.249
Buggyra:

Jop, u žaluzií mi kocour odkousal ty vlasce vespodu u okna. Náramně mu tam překážely. Tak už mám žaluzie taky “vlající”, jako jiní 😀

A poleze vám do všech skříní, do kterých se dostane - tak jestli nechcete mít třeba v oblečení chlupy, tak pokud vám skříně nedrží dobře zavřené, doporučuji pořídit nějaké zajišťovací háčky nebo nalepit sucháče 🙂


Ty skříně kočky strašně zajímají, že?

U nás tedy Kukyho! Stačí, abych pootevřela na škvíru, nepozorovaně tam vleze a už si tam lebedí mezi kabáty, nejlépe se zapasuje někam dozadu, abych jej nemohla snadno vytáhnout!😄

kometa
kometa (4198 příspěvků) 27.09.2023, 13:00:23 xxx.xxx.224.101
Fikovnice:

Ty skříně kočky strašně zajímají, že?

U nás tedy Kukyho! Stačí, abych pootevřela na škvíru, nepozorovaně tam vleze a už si tam lebedí mezi kabáty, nejlépe se zapasuje někam dozadu, abych jej nemohla snadno vytáhnout!😄


Zrovna předevčírem si mladší Kubík otevřel skříňku (má šoupací dveře) a vytahal mi spodní prádlo.

Anonymní (neregistrovaný) 02.10.2023, 07:49:50 xxx.xxx.124.208

Odstranit vsechny jedovate kytky a cokoliv, co by na nej mohlo spadnout (treba vaza na ubruse, ktery visi pres hranu stolu). Jinak samozrejme nabidnout ruzne hracky, kotata se dost vyradi i s obycejnou visici snurkou, na ktere je privazana "holubicka" z papiru. Je treba ji poradne privazat na pevne misto. Jinak kocka ktere se nelibi skrabadlo samozrejme nici nabytek, ale domolice zarizeni bytu je spis problem u stenat.

Kilian
Kilian (966 příspěvků) 02.10.2023, 09:05:24 xxx:xxx.e292:6bbe

….čerstvá zkušenost s kotětem ragdolla, které jsem nadělila kamarádce….byt plný různých sošek a kytek, k tomu na zdech kočičí poličky a tak….takže po přinesení když se rozkoukaval, tak nábytek kočičí využívá plně, kytek si nevšímá, sošky si prohlédnul, ale nezajímají ho už, rolety na oknech jakbysmet, jediné co poničil je síť na balkoně, kdy prokousnul dvě oka,ale dnes už si ji nevšimne….nejvíc ho baví vlézt si pod krabici a vchodit s ní po bytě… .

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 02.10.2023, 10:01:30 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 02.10.2023, 09:05:24

…..nejvíc ho baví vlézt si pod krabici a vchodit s ní po bytě… ….

😂 tohle miluju, když dělají 😀

Anonymní (neregistrovaný) 29.10.2023, 08:45:37 xxx.xxx.4.157

Dopřávátě vaší micce taky tuto krásnou houpací síť ze závěsu? 😀 asi ne že 🙂 

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1543 příspěvků) 29.10.2023, 11:50:11 xxx.xxx.91.107
Fikovnice:

Já koupila kočkám na okno takovou velkou věc s přísavkami. Mohly si do toho vlézt a přímo z okna čučet ven. Báli se toho všichni tři… ;-).


Naše kočky taktéž, vůbec nevyhledávají výšky, ležení na skříňce či stolku, parapetu, je maximum. Měli ten závěsný pelech na topení - nikdo do něj nikdy nevlezl, tak jsem ho poslala dál. Teď mají v garáži na topení zavěšenou velkou krabici od banánů, vystlanou fleecovou dekou, kdyby jim náhodou byla zima a nebyli jsme doma(to vegetí v garáži) aby se v ní nahřáli. Nikdy v ní nikdo neležel, radši leží vedle na židli. Jo a závěsy nemám, na většině oken ani záclony. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.