Aktuálně: 4 834 inzerátů175 152 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Dotazy slepice

Anonymní (neregistrovaný) 28.09.2023, 08:20:11 xxx.xxx.250.27

1. Od jara máme čtyři slepičky. Jsou moc fajn a už začaly i snášet. Jen nesnášejí do snáškových hnízd v jejich novém kurníčku, ale do prázdné malé králíkárny, která stojí na dvorečku. Slepice objevily, že dvířka od kotce jsou pooteřené. Mám obavu co udělají, když jim přístup znemožním. Už jsem uvažovala, že je tam nechám snášet, ale králíkárna není zateplená a má roštovou podlahu, tak tam bude v zimě pořádně mrznout - narozdíl od jejich zatepleného kurníku. 

2. Doporučíte mi nějakou napáječku ? Vadí mi jak si šlapou do vody / a to i když misku zvednu na podstavec/. Proto bych si pro ně přestavovala nějakou napáječku, ale nevim co bude nejlepší. 

3. Je nutné slepicím přidávat minerály a vitamíny? když už začaly snášet? Krmíme pšenicí, zeleným ze zahrady, zbytky z kuchně, dáváme usušené skořápky. Směs jsme dávali jen jako kuřicím nerada bych, aby jim něco chybělo, ale nechci je zbytečně cpát chemií.

list
list (563 příspěvků) 28.09.2023, 08:38:32 xxx:xxx.5b1e:36c7

Předně si pořiďte literaturu a nastudujte si něco o slepicích a jejich chovu. 

Dále si kupte kompletní krmnou směs pro nosnice a krmte je tou směsí, ostatní jim přidejte pro zpestření jídelníčku v omezené míře. Lépe méně, nežli více. Zpestřovat krmnou dávku budete umět, až si o slepicích něco dostudujete. 

Napáječek pro drůbež je na netu přehršle, stačí si jen zadat do vyhledávače heslo: “napáječka pro drůbež”, nebo “napáječka pro slepice”. Vyberete si tu, jež vám bude vyhovovat a koupíte. 

V první části dotazu nějak postrádám informaci o vašem snáškovém hnízdě. Takže těžko soudit, proč se jim nelíbí. Králíkárnu zavřete a pokud možno nabídněte slípkám více snáškových hnízd, aby si vybraly, to pravé. Mělo by být na klidném, tmavším místě. 

Ale hlavně si něco o chovu slepic načtěte a začněte je krmit pořádně, nebo vám nést přestanou, nebo vejce sežerou, v tom lepším případě. 

kometa
kometa (4240 příspěvků) 28.09.2023, 08:48:21 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

1. Od jara máme čtyři slepičky. Jsou moc fajn a už začaly i snášet. Jen nesnášejí do snáškových hnízd v jejich novém kurníčku, ale do prázdné malé králíkárny, která stojí na dvorečku. Slepice objevily, že dvířka od kotce jsou pooteřené. Mám obavu co udělají, když jim přístup znemožním. Už jsem uvažovala, že je tam nechám snášet, ale králíkárna není zateplená a má roštovou podlahu, tak tam bude v zimě pořádně mrznout - narozdíl od jejich zatepleného kurníku. 

2. Doporučíte mi nějakou napáječku ? Vadí mi jak si šlapou do vody / a to i když misku zvednu na podstavec/. Proto bych si pro ně přestavovala nějakou napáječku, ale nevim co bude nejlepší. 

3. Je nutné slepicím přidávat minerály a vitamíny? když už začaly snášet? Krmíme pšenicí, zeleným ze zahrady, zbytky z kuchně, dáváme usušené skořápky. Směs jsme dávali jen jako kuřicím nerada bych, aby jim něco chybělo, ale nechci je zbytečně cpát chemií.


Urban legend - nebudu krmit KKS, protože je plná chemie. Jaké??

Viz list - pokud máte nosné hybridy (jako, že nejspíš ano), tak při vašem krmení brzy snášet přestanou. Nebo začnou vejce požírat.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.