Aktuálně: 4 824 inzerátů175 268 diskuzních příspěvků17 761 uživatelů

Jateční pistole

Anonymní (neregistrovaný) 01.10.2023, 07:34:10 xxx.xxx.259.170

Nevíte někdo kde by se dala sehnat jateční pistole na pero. Prý se jeden čas vyráběla pro potřeby chovatelů. Švagr má berany i velké stříbřité a klasické s prominutím mlácení za uši ho celkem zmáhá a výsledek není zrovna valný. Poškození zad a krku. Díky za odpovědi.

Tets
Tets (6 příspěvků) 18.10.2023, 08:12:32 xxx.xxx.41.130

Omlouvám se že kradu cizí vlákno, ale snad je to k tématu: trochu mne mate že ji všude označují jako “omračovací pistole”, s tím že se poté králík podřízne a vykrví.

Chci ji koupit na svého zakrslého, nemíním ho vykrvovat a jíst. Chci ji pro případ že by se trápil a nebylo mu pomoci (rád bych se vyhnul smrtící injekci u veterináře, nesnáším něco “otrávit”). A samozřejmě doufám že to (ještě dlouho) nenastane, mám tu ušatou potvůrku moc rád.

Tj. dotaz - zabije ta pistole králíka? 100%?

Rosťa (neregistrovaný) 18.10.2023, 08:18:16 xxx.xxx.224.65
Tets:

Omlouvám se že kradu cizí vlákno, ale snad je to k tématu: trochu mne mate že ji všude označují jako “omračovací pistole”, s tím že se poté králík podřízne a vykrví.

Chci ji koupit na svého zakrslého, nemíním ho vykrvovat a jíst. Chci ji pro případ že by se trápil a nebylo mu pomoci (rád bych se vyhnul smrtící injekci u veterináře, nesnáším něco “otrávit”). A samozřejmě doufám že to (ještě dlouho) nenastane, mám tu ušatou potvůrku moc rád.

Tj. dotaz - zabije ta pistole králíka? 100%?


Tak on už to pak není zase takový problém králíka pod bradou podříznout. Nebo bodnout nůž do oka směrem k týlu(není tolik krve většinou).

Tets
Tets (6 příspěvků) 18.10.2023, 10:49:15 xxx.xxx.41.130
Odpověď na příspěvek uživatele Rosťa z 18.10.2023, 08:18:16

Beru tedy že 100% nezabije a je třeba ho pak ještě (ufff, je to mazlík a kamarád) podříznout. Díky za info.

kometa
kometa (4250 příspěvků) 18.10.2023, 13:12:12 xxx.xxx.224.101
Tets:

Omlouvám se že kradu cizí vlákno, ale snad je to k tématu: trochu mne mate že ji všude označují jako “omračovací pistole”, s tím že se poté králík podřízne a vykrví.

Chci ji koupit na svého zakrslého, nemíním ho vykrvovat a jíst. Chci ji pro případ že by se trápil a nebylo mu pomoci (rád bych se vyhnul smrtící injekci u veterináře, nesnáším něco “otrávit”). A samozřejmě doufám že to (ještě dlouho) nenastane, mám tu ušatou potvůrku moc rád.

Tj. dotaz - zabije ta pistole králíka? 100%?


Ale to přece není “otrávit”. Já bych měla větší obavy z té pistole - že ji špatně použiji a zvíře se bude trápit. + navíc to vykrvení. Dobrý vet to zvládne mnohem elegantněji. A někteří jsou ochotni dojet i domů, aby se předešlo zbytečnému stresu.

Ale je to vaše rozhodnutí.

list
list (563 příspěvků) 18.10.2023, 14:21:38 xxx.xxx.170.178
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 18.10.2023, 13:12:12

Naprosto souhlasím. S pistolí se musí umět, zvíře se nesmí hnout, jinak hrozí riziko zbytečného utrpení. Eutanazie u veterináře je mnohem šetrnější a bezpečnější. 

Quash
Quash (273 příspěvků) 18.10.2023, 14:50:50 xxx.xxx.33.234

Jak píše Kometa a List. 
Máte asi špatnou představu o uspání na veterině. Veterinář aplikuje zvířeti anestetikum se silným sedativním účinkem, po kterém zvíře usne a nic necítí. Pak je mu aplikována látka, která zastaví srdce. Eutanázie zvířete je bezbolestná a rozhodně to není otrava.

Rosťa (neregistrovaný) 18.10.2023, 18:18:39 xxx.xxx.161.247

Člověk si zvykne na všechno. Zvíře netuší co se mu chystáte provést, do poslední chvíle se s Vámi cítí bezpečně a uvolněně. I u psa nebo kočky bych neměl problém.

Tets
Tets (6 příspěvků) 19.10.2023, 05:15:34 xxx.xxx.41.130

Děkuji všem za připomínky. Je to moje první zvíře v životě (a to je mi 46 let) a co jsem koukal, u králíků to někdy může být docela rychlé, tak ať jsem raději připraven až to jednou příjde. Kdo ví jak to bude, třeba s ním zajedu na veterinu, tam mi řeknou že mu není pomoci a než ho chudáka tahat zpět domů, nechám jej uspat (samozřejmě vím jak se to dělá, ale za mě je to stejně “otrava”). Možná umře “jen tak sám”. Ale pokud by se mi tady měl trápit X hodin někdy v noci, tak to ho raději dorazím 😢 A jak jsem psal, doufám že tu se mnou bude ještě dlouho, mám ho jen něco přes rok. Mám ho moc rád, je to zlatíčko (zrovna se mi válí v posteli a čeká na snídani 🙂 ).

Pistoli jsem viděl u kámoše, šel jsem si pro masného králíka, vytáhl králíka, “Bum!” a králík ležel na boku, rychlovka. Možná bych se to mohl naučit u něj.

@Rosťa: Asiati jsou v tomhle hrozná hovada. Nevadí mi že jí psy a kočky (a vlastně všechno co se hýbe), ale jak se k tomu chovají předtím.

list
list (563 příspěvků) 19.10.2023, 07:42:28 xxx.xxx.170.178
Odpověď na příspěvek uživatele Tets z 19.10.2023, 05:15:34

S kámošem se domluvte a zkuste si to na nějakém tom jeho jatečním králíkovi pod dozorem, ať máte jistotu, že ji použijete správně😉

Anonymní (neregistrovaný) 19.10.2023, 20:51:13 xxx:xxx.fe28:b299
list:

S kámošem se domluvte a zkuste si to na nějakém tom jeho jatečním králíkovi pod dozorem, ať máte jistotu, že ji použijete správně😉


A vemte k tomu i toho svýho parťáka, ať vidí že se při tom nemá moc cukat🤭

Jenom se při tom nepřehmátněte abyste si ho nezamordoval zrovna🤣

neverend (neregistrovaný) 19.10.2023, 21:01:46 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 19.10.2023, 20:51:13

Žádný strach, omračovací (jateční) pistole neslouží k usmrcení. Večer s kámošem i s králíkem můžou jít na pivko. 😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.