Aktuálně: 4 977 inzerátů173 990 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Glandex, anální žlázky

keriton
keriton (468 příspěvků) 01.10.2023, 14:04:08 xxx.xxx.80.240

Máte tu někdo zkušenosti s glandexem? Zajímaly by mě zkušenosti, jak dlouho nebo jak často to pes bral, aby to mělo efekt. Vím, že na ifauně se o tom psalo a vycházelo to docela dobře, že to fakt může zabrat. 

Docházím k závěru, že pes má skutečně problémy se žlázkami. Zatím se mi nikdy nepovedlo vymáčknout je doma, nevím, jestli jsem jen moc nešikovná nebo co …. Popravdě mě moc nenadchává představa, že bysme s tím museli furt chodit na veterinu. Posledně mi přišlo i divný, jak rychle s tím byla doktorka hotová, a po dvou týdnech mi přijde, že už je má pes zase plné. No tak si říkám, jaké jsou možnosti.

Vahine
Vahine (458 příspěvků) 01.10.2023, 16:46:39 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 01.10.2023, 14:04:08

Taky jsme to, přibližně ve stejnou dobu po adopci, jako vy s Finnem, zkoušeli a hned to největší balení. Nejprve jsem byla nadšená, vypadalo to zpočátku, že nám Glandex i pomáhal. Měl žlázky naplněné míň, podle vetky. Taky bohužel ten hmat na vyprázdnění neumím…a moc ráda bych uměla 🙏 chodíme 1x měsíčně na žlázky. 

Začínala jsem s půlkou dávky a postupně jsem pak dávala celou, ale po nějakém delším čase se efekt vytrácel a přestala jsem s tím. Ačkoli jsem do to šla s nadšením a ani cena mne neodradila, tak bohužel nejsem ten správný vzorek k posouzení. Ono totiž časem vyšlo najevo, že běloušovi nedělá dobře dýně a ta je i v Glandexu. 

Naopak Lara, na nick Hanky si teď honem nevzpomenu, tak ta ho taky dostávala a poměrně s úspěchem. Mimochodem Lara taky byla z útulku…zajímavé 🤔

Vy ale barfujete, nebo ne? Ptám se na to v souvislosti s 💩

keriton
keriton (468 příspěvků) 01.10.2023, 17:23:44 xxx.xxx.80.240
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 01.10.2023, 16:46:39

Právě si vzpomínám, že Laře to pomohlo. 
Nebarfuju, chvíli jsem to zkoušela, ale jen chvíli, krmím granulema.

Minulej útulkáč s tím problémy neměl. 

Anonymní (neregistrovaný) 01.10.2023, 17:37:56 xxx.xxx.57.237

Dobrý den, Glandex fakt můžu doporučit, už po 3 týdnech vidím, že je to lepší. Nechejte si to ukázat u veterináře nebo chovatele nebo dobré střihačky přímo na Vašem psovi. Ukáže Vám, co a kde máte cítit, uvidíte, jak moc, jak pes reaguje, dá Vám k tomu komentář. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 20.01.2024, 06:49:28 xxx.xxx.119.6

Keriton, šla jste do  Glandexu? Můžete vyhodnotit?

Vahine, prosím, běloušovi se nějak  žlázky samy srovnaly nebo jste řešila ještě jinak, když mu to úplně nevyhovovalo?

Díky.

Budu ho teď objednávat.  Vetka to docela chválila, ale říkala, že samozřejmě je to individuální, tak jsem zvědavá. 

Vahine
Vahine (458 příspěvků) 20.01.2024, 07:34:38 xxx.xxx.179.11

Vahine, prosím, běloušovi se nějak žlázky samy srovnaly nebo jste řešila ještě jinak, když mu to úplně nevyhovovalo?

Ronjo, žlázky více méně stejné. Drobná změna je ta, že jak dávám už několik měsíců sušené věci od budogu.cz ( bělený či naopak barvený a různě jinak upravovaný pamlsky ze zveráče nekupuju), tak jsme naši žlázkovou periodu prodloužily s vetkou na 6 týdnů namísto 4 týdnů. Když to půjde, zase interval se žlázkami o něco prodloužíme. Přisuzuji to sušeným malým hrtanům a pařátkům, které dávám vždycky ke kousku vepřového ucha nebo kousku kůže s masem. Prostě pěkně si zachroupe, požužlá a když to jde ven, dá to malinko víc práce. Bělouš je mrňavej, tak ho nepřecpávám, od každého jen kousek a tučného jen žďabec, páč to je pak opačný efekt, že…

Chloupě je taky alergik, že jo…a ono to jde ruku v ruce, mimo jiné, i se žlázkama.

Já se divím, že ještě nemá z hvězdičky řešeto z toho mačkání, ale už to tak děláme 5tým rokem a zatím je to v pořádku. Ovšem děsím se toho, kdyby musel na operaci s tím 🙈 ťuk ťuk…

Už nevěřím, že to bude někdy úplně ok. Nebarfuji, překyseluje se mu pak víc žaludek a on trpí na reflux i tak  jako panička a tak vím, jak mu je.

A jak to má chloupě se žlázkama? Vy Ronjo barfujete? 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 20.01.2024, 08:41:10 xxx.xxx.119.6

Jj, je alergik a krmím masem. Na žlázky jsme jezdili tak jednou za 2,5 - 3 měsíce, ale měl i období, kdy půl roku nic. Teď jsme byli před Vánoci a měl ten obsah hrudkující, vetka o Glandexu mluvila, že kdyby se to opakovalo, můžeme ho vyzkoušet, no měla jsem to udělat hned, ale neudělala - bohužel. 

Ve čtvrtek jsem viděla, že je nesvůj, včera jsem jela a zase hrudky. Takhle to nikdy neměl. On má teď období, kdy nechce zeleninu a ovoce v krmný dávce, různě to maskuju, ochucuju, prostě to nechá. Vzala jsem  přílohu od Yoggies, taky nechce. Maximálně si vezme pár mini kousků  jablka, když ho jím. Tak možná v tom je teď příčina - nedostatek vlákniny. Pak mám ještě teorii, že to může být i kombinací toho, jak jsme byli nemocní a 14 dní neměl vlastně žádnej pohyb.

No snad se to srovná, právěže vetka včera říkala, že je dobře, že jsme dojeli takhle, probíraly jsme záněty, a to teda nikdo nechceme. Objednala jsem zatím dvě balení toho tabletkovýho, tak uvidím.

Vahine, Vy si teda s běloušem taky umíte “užít”, to my jsme na tom ještě dobře. Díky za reakci.

keriton
keriton (468 příspěvků) 20.01.2024, 09:09:01 xxx.xxx.80.121
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 20.01.2024, 06:49:28

Ano, dávala jsem ho jeden měsíc. Vypadá to, že se to zlepšilo, taky jsme ale měnili krmení (granule). Takže zatím dobrý, jen nedokážu říct, jestli za to fakt může pouze glandex.

Verun
Verun (718 příspěvků) 20.01.2024, 11:53:36 xxx.xxx.220.12

my máme jiný problém, psina mi vypouští sekret samovolně- i šprycem, hladím jí po zádech až přes ocas a jak sjíždím ten ocas, špryc…nebo má radost a špryc, puch hroznej…ne furt, ale tak jednou do měsíce určo. Nemá taky někdo? 

Vahine
Vahine (458 příspěvků) 20.01.2024, 20:17:10 xxx.xxx.59.218
Verun:

my máme jiný problém, psina mi vypouští sekret samovolně- i šprycem, hladím jí po zádech až přes ocas a jak sjíždím ten ocas, špryc…nebo má radost a špryc, puch hroznej…ne furt, ale tak jednou do měsíce určo. Nemá taky někdo? 


Předchozí bělouš, když byl doma sám, rád spal v křesle a jednou za čas si to tam lízal, až to povolilo a měli jsme smrádek na křesle. Ovšem snažil se pak po sobě pěkně uklidit, tak to pak pusinku nedostal 🙈 stejně flekanec zůstal, takže potahy šly do pračky…nikdy s tím na veterinu nemusel, vždycky si pomohl sám… špryc je teda určitě horší až nejhorší varianta 🥴

Verun
Verun (718 příspěvků) 20.01.2024, 20:59:16 xxx.xxx.220.12

No proto jí manžel moc rád nevidí na gauči, protože když přijdem domu, má takovou radost až někdy ošprycne gauč(nebo v chodbě zeď, pelech, podlahu),  takže když vrtí a tluče ocasem, musí se jí připlácnout k zadeli, nebo jen vlažně přivítat, aby se moc nerozrušila. Říkáme jí fretka se vyfredila, měli jsme kdysi 2freťáky, tak vím vo co de.  Ona si na zadek nedosáhne🤗

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 16.03.2024, 06:36:16 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 20.01.2024, 06:49:28

Přidám info, včera byl pes na žlázkách. Obsah bez hrudek, vymačkávání bylo výrazně lepší než u dvou posledních. Snad se vracíme i k časovýmu rozpětí kolem těch dvou měsíců. Glandex ještě dávám.

Hodnotím tedy tak, že za vyzkoušení to stojí. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.