Aktuálně: 4 588 inzerátů178 037 diskuzních příspěvků17 801 uživatelů

Nalepovací podkovy

Anonymní (neregistrovaný) 04.10.2023, 10:51:17 xxx.xxx.248.253

Ahoj, můj koník se nechce nechat obout, vzpíná se hrabe.... Proto jsem se rozhodla, že bych zkusila nalepovací podkovy, ale nemám žádné info (cena, výdrž, lepidla...). Prosím kdo má nějaké zkušenosti o radu. Koník je využíván rekreačně. Díky Věrka

efe
efe (1118 příspěvků) 04.10.2023, 10:53:32 xxx.xxx.199.5

A jak mu ty podkovy přiděláte, když je to daleko delší proces, než nazout boty? A jak mu upravujete kopyta?

Jinak to moc nedrží. Stájová kolegyně, která si dělá podkovářský kurz je testuje na svém koni a pořád se to odlepuje. Takže nic moc.

kometa
kometa (4408 příspěvků) 04.10.2023, 11:04:56 xxx.xxx.224.101
Anonymní:

Ahoj, můj koník se nechce nechat obout, vzpíná se hrabe.... Proto jsem se rozhodla, že bych zkusila nalepovací podkovy, ale nemám žádné info (cena, výdrž, lepidla...). Prosím kdo má nějaké zkušenosti o radu. Koník je využíván rekreačně. Díky Věrka


Viz efe.

Jak řešíte úpravu kopyt? To si je nenechá ani vyčistit?

Já asi žiju v jiném vesmíru, kde si koně nechají nandat bandáže, podávají nohy, drží při strouhání nebo kování. Považuji to za samozřejmost.

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 04.10.2023, 11:07:47 xxx.xxx.198.226

Zjistěte, jestli mu na botách něco nevadí. Sedí mu dobře, netlačí, nedřou, neotáčejí se, nejsou volné? Poskytují mu dobrou oporu při chůzi, nekloužou po podkladu, neujíždějí z kopyta, nemění úhel došlapu, nestíhá se nebo nestrouhá s nimi? A proč vlastně nosí boty, nemá potíže s nohama, s kopyty? Nemůžou mu vadit boty z toho důvodu, že nějak prohlubují nebo ovlivňují tyhle potíže? Nesvědí ho pod botami kůže? A tak dále. No a pak samozřejmě může vadit ježdění jako takové. Metody a způsoby, cajky, zdravotní problémy… A mávání nožičkama je jen zástupné, protože to je činnost, při které se dá nejlépe protestovat, třeba.

Verun
Verun (748 příspěvků) 04.10.2023, 11:37:18 xxx.xxx.220.12

Moje kobyla si jednu botu sundavá-scoot boots, dělá to na jednom místě ve výběhu, takže už chodím na jisto, asi se nudí než jdou domu a ulupuje z boty pásky, tudle byly všechny tři pásky ožužlaný v prachu 🙃, ale bota na noze . Bych se picla tam 2x denně jezdit a kontrolovat jí. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.