Aktuálně: 4 951 inzerátů174 083 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Psi se rvou

Doron
Doron (1774 příspěvků) 05.10.2023, 10:34:48 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 05.10.2023, 09:38:10

Nene, to je častý tragický omyl. Lepší je pořídit malé štěně ke staršímu dobře socializovanému psovi.

Soužití dvou fen bývá problematičtější než soužití psů.

Oddělením nic nevyřešíte. Nepotřebují si zvyknout, potřebují vědět, jak se (ne)mají chovat.

Kdyby tam byl nějaký rozumný pes, znalý smečkového chování, jasně by jim to vysvětlil a klikrem by to nebylo. U nás to zastane i kočka. Jen zaujme výhružný postoj, zaječí a je okamžitě klid.

Je vlastně jedno, jestli je to hra nebo boj, podstatné je, že Vám se to nelíbí a nedokážete to zastavit.

Řekla bych, že jste ještě nezkušení pejskaři, nezozumíte psí řeci, nevíte, jak na to . Vzali jste si velké sousto.

Požádala bych o pomoc nějakého profesionála a když by se to opravdu rychle neupraví, nechala bych si jen jednu fenku. Obě jsou mladé, žádná tragédie by to pro ně nebyla.

Nejhorší varianta by byla muset psy celoživotně oddělovat a být stále ve střehu. To by bylo peklo pro Vás i psy ( stres jim škodí a zkracuje život).

Doron
Doron (1774 příspěvků) 05.10.2023, 10:40:13 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele eena z 05.10.2023, 10:02:17

Obrázek se mi otevřel jen jeden 😔.

Jak vyhodnotit nevím. Miminu na obrázku by ten výrázek prošel, šestiměsíční Framík by už od mých psů ( nebo ode mě) dostal, ale jeho by to už ani nenapadlo..

hmn
hmn (1023 příspěvků) 05.10.2023, 10:45:58 xxx.xxx.33.9

“jasně by jim to vysvětlil a klikrem by to nebylo”

Já to svému agresorovi vysvětlila, a bylo to KLIKREM! 😉

“Pusťte je spolu v cizím prostředí ( bezpečné, oplocené, aby nezdrhli ), nejlépe s cizí zkušenou osobou, bez té nejcitlivější osoby z vás, bez vodítek - vodítko vždycky budí agresi, možná s couračkou. Možná měkký náhubek.”

nepouštějte je na volno nikde, ale hezky na špacírek, na vodítku, vedle sebe ale ne u sebe, vzdálenost se řídí reakcemi psů, klidně ať si očuchají prdelky, když to bude v klidu
cvičeníčko spolu - vedle sebe - jedna, druhá, odměny odměny odměny
i jen předsednout a Mařenka piškot, Baruška piškot, Mařenka piškot…….
třeba i krmit z ruky
prostě veselé společné aktivity
vše tak, aby nedošlo ke konfliktu, ale ani aby nedošly do (velkého) stresu
klikr je neskutečný pomocník v tomto případě

nebo nechat labradorku u rodičů, to by to taky řešilo

keriton
keriton (468 příspěvků) 05.10.2023, 10:51:44 xxx.xxx.80.204

Psi jsou různí, mají různý styl komunikace a hry. Pro některý plemena je typický, že mají furt voteřenou hubu, “řvou”, cení zuby, okusujou se, a to celé je v pořádku. A když se setkají psi různých plemen, velikosti, stáří, povahy, tak je prostě vždycky otázka, jestli si právě tihle dva jedinci sednou a budou si rozumět. Obvykle se musí učit, jak hru uzpůsobit, zmírnit nebo zostřit, aby to bylo přijatelné a zábavné i pro druhýho psa. Hra se snadno zvrhne do ne-hry (z jednoho psa se stane lovná kořist, jeden pes druhýho šikanuje, atd). Člověk tam je od toho, aby to zastavil včas a psy usměrnil.

Jak svýho psa teprve poznávám, bylo mi podezřelý, jakou “hru” rozjíždí na jednoho našeho stálýho kámoše. Až po čase, když jsem totéž chování viděla v širším kontextu, mezi více psy a v delším čase, potvrdila jsem si, že už to skutečně spadá do kategorie ne-hra. Tak teď se učíme a vysvětlujeme, že toto fakt nebude dělat. Ale mám to jednoduchý, pes je “jedináček” a usměrnit potřebuje jen při náhodných setkáních s určitými psy. Mít to doma, bylo by to rozhodně víc práce.

Mít dva psy může být prostě vyšší dívčí.

Orionka (neregistrovaný) 05.10.2023, 11:33:48 xxx.xxx.168.16
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 05.10.2023, 10:45:58

Vy jste dobrá “labradora nechte u rodičů”. A za čas sem někdo napíše :" chodí u nás bláznivá baba a vláčí ji agresivní tele -asi labrador"

Co já už potkala nebohých rodičů, ke kterým byl odložen pes : Argentinská doga, malamut, akita…

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 05.10.2023, 11:55:13 xxx.xxx.226.6

Já jen ještě - zdaliž si zadavatelka uvědomuje jednu podstatnou věc. Že když to nezvládá teď, když jsou fenky štěňata, tak až feny dospějí, tak co bude dělat, pokud si nesednou? Dejme tomu, že teď pořeší štěněčí půtky, ale ví, co bude dělat v případě, že jako dospělé si dámy půjdou po krku opravdu?

Zadavatelko - hledejte opravdu ten cvičák.

Možná ještě lépe , hledejte nový domov štěněti labradora, dokud si u vás ještě nezvykla, a ještě nejlépe - kontaktujte chovatele, zda si štěně nevezme zpět . Máte smlouvu? Pokud je to dobrý chovatel, bude se snažit štěněti najít lepší domov, kde se nebude s nikým rvát.

janaa
janaa (382 příspěvků) 05.10.2023, 12:42:37 xxx:xxx.ede6:e589
Zrzavci:

Já jen ještě - zdaliž si zadavatelka uvědomuje jednu podstatnou věc. Že když to nezvládá teď, když jsou fenky štěňata, tak až feny dospějí, tak co bude dělat, pokud si nesednou? Dejme tomu, že teď pořeší štěněčí půtky, ale ví, co bude dělat v případě, že jako dospělé si dámy půjdou po krku opravdu?

Zadavatelko - hledejte opravdu ten cvičák.

Možná ještě lépe , hledejte nový domov štěněti labradora, dokud si u vás ještě nezvykla, a ještě nejlépe - kontaktujte chovatele, zda si štěně nevezme zpět . Máte smlouvu? Pokud je to dobrý chovatel, bude se snažit štěněti najít lepší domov, kde se nebude s nikým rvát.


Amen

Oba psi můžou být v pohodě,ale vy nevíte jak na ně. Oddělení nic neřeší. Labík bude (třeba) střela,nemusí se vůbec chtít prát,jen má takový styl hry. V posledním vrhu jsem měla hodnou klidnou holčičku, a pak malou sviňuchu. Když se po měsíci od odběru potkaly, ta klidná zdrhla do baráku s jekem,jen tu sviňuchu viděla a vzpomněla si,co jí dělala😜 Pokud máte dvě štěnda tak odlišných povah,je na vás,abyste to ošéfovala,ale je to velmi náročné, a klidu můžete taky dojít až ve stáří fen. Když teď labině najdete nový domov,budete spokojenější všechny tři

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 05.10.2023, 12:57:09 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 05.10.2023, 12:42:37

budete spokojenější všechny tři

taky amen. 

Páč tady pro rozhodnutí člověka na to pak můžou celý život dojíždět ty dvě čubiny. Ta jemná proto že bude furt ve střehu, kdy jí to rozjuchaný labradůří tele převálcuje - byť třeba jen radostně. A labradůra zase proto, že furt bude umravňovaná a okřikovaná, aby se chovala příčetně.

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 05.10.2023, 13:45:24 xxx.xxx.104.252
Zrzavci:

budete spokojenější všechny tři

taky amen. 

Páč tady pro rozhodnutí člověka na to pak můžou celý život dojíždět ty dvě čubiny. Ta jemná proto že bude furt ve střehu, kdy jí to rozjuchaný labradůří tele převálcuje - byť třeba jen radostně. A labradůra zase proto, že furt bude umravňovaná a okřikovaná, aby se chovala příčetně.


Labradůra 😀😀😀

Jsem úplně mimo téma, ale už jsem si víckrát všimla, jak vtipně pojmenováváte jednotlivá plemena. Nechcete vytvořit nějaký seznam, aby to bylo pohromadě? 😀

Doron
Doron (1774 příspěvků) 05.10.2023, 14:01:27 xxx.xxx.162.126

Jojo, známí měli takhle dvě čubiny kokra, štěňata z různých chovek. Praly se , pořád oddělený, všichni ve stresu, pak to s jednou ( tou submisivňější) seklo, byla ještě mladá. Známí plakali, že ji tolik milovali. Ale život jí zařídili fakt blbej . Nedali si říct, že jedna musí z domu..

Kámoška má zase feny labradora a flata, taky úplně blbý soužití, nerozumí si spolu.. Pořídila dvě,aby si spolu vyhrály…

Jako, musí se to fakt umět. Nebo mít dobrou smečku, která psa vychová, ale takových je fakt málo.

Doufám, že budu mít dobrou smečku, jestli něco nepo, uvidím, co udělá Framova puberta.., ale pracuju na tom už teď.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 05.10.2023, 14:18:14 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele kocoura219 z 05.10.2023, 13:45:24

když já znám enem toho 

labradůda

čibabu

jozefpčika

a rýžbejka

jo a pižlu!! vlastně, mojí pižlu a pak germána a frantika

a to je asi šécko? nic dalšího mě momentálně nenapadá?

mohli bychom tam přidat 

vrčáka

jo  druhá půle řiká kokrItal

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 05.10.2023, 14:22:11 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 05.10.2023, 14:01:27

ano u nás sousedi - vždy ve dvojce foxlice

pak v tom předposledním páru ta starší šikanovala mladší, ale nějak se to dalo, ovšem, když stará odešla a přišla nová foxlajda, tak od tý původně mladší, te´d starší dostávala neskutečnou sodofku. Ta čuba mě s prominutím tak s…a, že jsem do ní několikrát vlítla, když jsem u toho byla a to se hned klidnila. Vím, nebyl to můj pes, ale nesnášim šikanu. Stejně to dělala moje první Bubi, ta se s ní taky nemazala. V naší přítomnosti si to pak už nedovolovala a nebo na ni stačilo houknout. Ale zkazky z domova? 😢 Bylo mi tý chudery submisivní hrozně líto a ještě teď je, protože si vybavím ty shrbený zádíčka - mladej pes a vypadá jak stařenka. Kuuuwa sem se zase vztekla.

Doron
Doron (1774 příspěvků) 05.10.2023, 17:48:04 xxx.xxx.103.229
Zrzavci:

když já znám enem toho 

labradůda

čibabu

jozefpčika

a rýžbejka

jo a pižlu!! vlastně, mojí pižlu a pak germána a frantika

a to je asi šécko? nic dalšího mě momentálně nenapadá?

mohli bychom tam přidat 

vrčáka

jo  druhá půle řiká kokrItal


Ještě ste zapomněla na gólii, bazroje a leonbertýna ! A čajčaje ! A vlkodrava !

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 05.10.2023, 20:56:18 xxx.xxx.96.40
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 05.10.2023, 17:41:17

Hele, já asi neumím ani popsat, jak mě to hrozně s….o. Omlouvám se za tu hrubost, ale jiný výstižnější slovo prostě není. Já vím, že ten pes za to ve svý podstatě nemohl, ale………..

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 05.10.2023, 21:05:09 xxx.xxx.96.40

Kocoura:

No joooo! Picbům! Ale to jsem ukradla někomu kdysi. 

Doron

Leonbertýn je boží! Můžu to adoptovat?  To je dokonalý!

Gólie! To je fakt, na gólii sem taky zabudla.

Ešče špicka - když jde o fenu špice.

Doron
Doron (1774 příspěvků) 05.10.2023, 22:23:09 xxx.xxx.162.126
Zrzavci:

Hele, já asi neumím ani popsat, jak mě to hrozně s….o. Omlouvám se za tu hrubost, ale jiný výstižnější slovo prostě není. Já vím, že ten pes za to ve svý podstatě nemohl, ale………..


Tak hlavně by mě sr.li, ti páníčci, že nezakročej.

Ono to nejni tak složitý, tomu udělat přítrž.

Já to teda dělám tak po psovsku, něco jako Ruda Desenský 🤣🤣🤣.

Když nějakej stěník už moc druhýho trápí a už to není sranda, stoupnu si nad něj , upřeně se na něj podívám, ošklivě vrčivě ho napomenu “ dost” a udělám z ruky takovýho pevnýho krokodýlka, jako když psí máma chce štěně praštit zubama s oteřenou tlamou, a toho mu ukážu. Většinou stačí jen ten náklon a zavrčení , zřídkakdy je potřeba ho po nosíku majznout, respektive spíš klepnout . Nikdy se mi nestalo, že by to někdo bral úkorně. Naučila jsem se to od psů.

Když se do sebe chtějí pustit dorostenci a hra se mění pomalu ale jistě ve rvačku, dělám to zase jináč.  Mluvím na ně takovým spíš vyšším hlasem, jako bych vyla😅 a hodně protahuju.

Kluciiii, co děláteee,  no taaak, jdemeeee. Jako že teď není čas na blbosti, ale přesouváme se, pravděpodobně lovit 🤣. Teď jsem zrovna nedávno použila na vycházce s protivným Doroušovým bráchou, co se chtěl prát a fungovalo to perfektně. To mě kdysi v dětství naučil laskavý cvičitel psů, pan Kožíšek, ještě ve Svazarmu.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (130 příspěvků) 05.10.2023, 22:40:12 xxx.xxx.153.173

Ony ty hry opravdu někdy vypadají hrozivě. Naši dva barzojí bráchové - tryskem po sobě skočí, hrozivý řev, tlamy vyceněný, na zadní, takže jsou vyšší než já a zákus bráchovi do krku 🙈. Já jim říkám - nedělejte hrochy a chovejte se jak šlechtici, ale prý si můžu trhnout 🙈🤣. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.