Aktuálně: 4 584 inzerátů178 035 diskuzních příspěvků17 800 uživatelů

Kurz pro dopravce zvířat

Anonymní (neregistrovaný) 07.10.2023, 07:51:08 xxx.xxx.3.205

Dobrý den, k čemu je dobrý kurz pro přepravce zvířat, který nabízí web zoorekvalifikace.cz? Bez něj nemůžu zvířata převážet a na které druhy se vztahuje?

jbb
jbb (39 příspěvků) 07.10.2023, 22:04:12 xxx.xxx.70.105

Použijte google, případně i zdejší diskusi. 

Pokud vozíte pouze svá zvířata a pouze svými prostředky, tak opravdu kurs nepotřebujete. Pokud naopak chcete provozovat komerční přepravu (byť rybiček), kurs byste mít měla.

V praxi neznám případ, kdy by KVS+PČR (museli by jít takhle ve dvojici, neb prvý nemůže vozidla stavět a druhý zase kontrolovat tyto náležitosti) udělali třeba šťáru na konibusy a kontrolovali přepravní doklady. Naopak šťáru třeba na převoz dobytka očekávat lze, ostatně proto také naše milá a potřebná EU tyto směrnice přijala.

Jinak ten kurs je opravdu na prd, již jsem to kdysi psal, takže ve zkratce:

Nejdříve nám ukázali, jak se nakládají prasata. Potom nám ukázali krávy (ne jak se nakládají, ale že je tam mají). A pak před námi jednou naložili koně. Bylo nás tam cca 30 lidí, 28 z nás chtělo vozit koně. Ti dva tam byli kvůli rybičkám. Pak se šlo na učebnu a probírala se ona směrnice bod po bodu. Nic praktického, třeba tipy jak nakládat, kdepak. Na konec byl test, který jsem měl za pět minut, což examinátora trochu šokovalo a přemlouval mne, ať si ho ještě zkontroluju.

Takže, byl to ztracený čas i prachy. Zvažte, zda to potřebujete.

kometa
kometa (4408 příspěvků) 08.10.2023, 08:47:19 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele jbb z 07.10.2023, 22:04:12

Tak koukám, že nejenom naše školení bylo na prd. Ale ta e-learningová byla aspoň zadarmo.

DPS mě stálo 20 000. Ale holt bylo nutné, abych mohla vykonávat současnou práci.

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 10.10.2023, 08:33:10 xxx.xxx.198.226

Ten kurz vás nemá naučit totiž ta zvířata přepravovat nebo vhodným způsobem řídit vozidlo nebo zvířata nakládat.

Ten vás má pouze připravit na zkoušku.

A z čeho je zkouška? Z legislativy. Jen ze znalosti předpisů, a to nikoli dopravních, ale pouze a jedině veterinárních. Nic jiného.

Licencí následně tedy prokazujete, že v době složení jste znal/a veterinární legislativu týkající se přepravy zvířat. Případně ještě nějaké ty informace okolo, které jsou uvedené v příručce dobré praxe, tj. teplotní komfortní zóny, vhodné způsoby ventilace, atd.

Platí tedy, co psal jbb, pokud chcete vozit koně cizím lidem a brát za to peníze, je dobré si ten certifikát udělat. A zároveň samozřejmě přihlásit živnost a pojistit se - protože pojišťovna je v tu chvíli asi ten jediný, kdo bude řešit, zda ten papír máte. A to ještě jen v případě, že to ten likvidátor ví, že takový papír existuje. No a pokud budete vozit na černo a nepojištěný, tak se v případě průšvihu holt děj vůle boží.

Anonymní (neregistrovaný) 13.10.2023, 12:42:25 xxx.xxx.3.205

Děkuji, až teď jsem se opět dostala k internetu. Toto jsem našla na jejich webu kdyby někoho zajímalo, shoduje se to s vašimi poznatky:

KOMU JE KURZ URČEN: Zvířata pro obchodní účely může přepravovat na vzdálenost delší než 50 km pouze dopravce registrovaný příslušným orgánem veterinární správy. Dnem přistoupení České republiky do Evropské unie nabyl účinnosti § 8k odst. 3 zákona č. 246/1992 Sb. na ochranu zvířat proti týrání,ve znění pozdějších předpisů a v souladu s vyhláškou č. 193/2004 Sb., ze dne 13. dubna 2004 o ochraně zvířat při přepravě. Jednou z podmínek pro registraci dopravce je i odborná kvalifikace, kterou musí mít každý (tedy i zaměstnanec dopravce či třetí osoba jejímž prostřednictvím dopravce přepravuje). Nezbytnou součástí odborné kvalifikace je osvědčení o způsobilosti, které lze získat prostřednictvím kurzů pro získání kvalifikace dopravce přepravujícího zvířata. 

Úspěšní absolventi obdrží od Ministerstva zemědělství ČR osvědčení s mezinárodní platností. 

Pro přijetí do kurzu a úspěšné složení závěrečné zkoušky není podmínkou vlastnit řidičské oprávnění. Kurz si klidně můžete udělat v předstihu a řidičské oprávnění si dodělat až časem (až budete potřebovat reálně zvíře vozit). 

KRITÉRIA PRO VÝBĚR UCHAZEČŮ: Dokončené základní vzdělání 

OBSAHOVÁ NÁPLŇ: Kurz se uskutečňuje v rozsahu: 8 výukových hodin teoretické výuky 4 výukové hodiny praktického cvičení: Akreditaci k pořádání kurzu udělilo MZE ČR, mezinárodní osvědčení vydává MZE ČR

Pandinus
Pandinus (141 příspěvků) 13.10.2023, 13:50:20 xxx.xxx.161.10

No ono to není až tak pravda, že se to hodí jen lidem, kteří to využijí z důvodu komerční přepravy. I přesto, že jsme EU, schengen atp., naprosto jinak se nahlíželo na osoby, které jely přes hranice na zahraniční setkání chovatelů a vezli tam odchov na výměnu nebo si naopak něco zakoupili a vezli zpět a jednalo se o zájmové chovatele a povolení přepravce neměly. Kolegovi opakovaně zabavili zvířata  (hmyz!) a nikoho tam nezajímalo, že se nejedná o druhy CITES (což by kontroloři měli umět identifikovat), nebyla možnost přenosu onemocnění (viz včely varroaza), ani se nejednalo o zvířata s výskytem v Evropě (tudíž Osvědčení či výjimky). Náramně je zajímalo zda mají povolení na přepravu jako přepravce a za druhé veterinární osvědčení o přepravě (razítko). Po pár takových opakování jsme ten kurz raději absolvovali také. 

jbb
jbb (39 příspěvků) 13.10.2023, 23:41:06 xxx.xxx.107.140

No, ale kolik zdejších plánuje jet s koňmi do zahraničí… Ať si to každý vyhodnotí, jestli mu to stojí za ztrátu peněz i času. Já myslím, že takové školení by mělo smysl, pokud by třeba učili jak dobře nakládat (jak by se nám takové školení hodilo před patnácti lety!), ale tady jde opravdu jen o to, jak nakrmit úředního šimla a jak na tom pro organizátora něco trhnout (když jsem tam byl já - 30 x 2500Kč příjem, náklady jeden lektor a jedna místnost, trocha kafe a chvilkové angažmá dvou prasat a jednoho koně…)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.