Aktuálně: 4 979 inzerátů174 017 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Jak venčíte když je brzo tma?

janaa
janaa (382 příspěvků) 19.10.2023, 15:13:47 xxx:xxx.293c:2da4
Sardullah:

Jo…psi s největší pravděpodobností vidí ve tmě líp než my lidi…teda než já určo. Ale na druhou stranu to, že ve tmě lépe vidí, neznamená, že se za tmy cítí komfortně. Jako noc není den. Stejně tak jako Gina začne za soumraku hlásit všem vlkům v okolí, že tady nebude jehněčí kýta zadarmo, tak naopak Mates si ve tmě teda není jistej v kramflecích a raději se drží blízko u mě.


To mě pobavilo. Naší bílou sílu musím vždycky se soumrakem zavírat, páč tvrdím, že se za soumraku mění z labin na středoasiaty, obsadí vyvýšenou příjezdovou cestu, šéfová uprostřed, a vysílá je kolem plotu zahrady všem oznamovat, že teritorium je obsazeno😀

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 19.10.2023, 17:21:52 xxx.xxx.189.104
janaa:

To mě pobavilo. Naší bílou sílu musím vždycky se soumrakem zavírat, páč tvrdím, že se za soumraku mění z labin na středoasiaty, obsadí vyvýšenou příjezdovou cestu, šéfová uprostřed, a vysílá je kolem plotu zahrady všem oznamovat, že teritorium je obsazeno😀


Jako musím říct, že jasně …mám pastevce…a tak se soumračným preventivním štěkotem nutno počítat, ale…..člověk přijede večer z práce, když hódně dobře, tak 19:30h, standardně spíš později, ještě musí spoustu věcí pofackovat, ideálně s pejsama alespoň na chvíli na prochajdu a když potom vše živé v domě nakrmí, Ginu pěkně ručně vidličkou, protože ona to jíst z toho talíře sama nebude, občas i Matýska, protože už chytá její manýry…tak vezme pejsy na zahradu, že si tam s nima u kafíčka konečně v klidu vykouří dvě cigaretky a začne to….madam leží uprostřed dvora…a začne…haf…haf…hafhafhaf….Gino, ticho buď……haf…řekla jsem ticho……….haf haf…..GINO!!!!😠…..madam se zvedá a odchází k brance….hafhafhafhaf…haf….Gino, ticho a švihej od tý branky…..haf haf….takže se zvedám, dojdu k brance a říkám "Ginuš, tak mazej…! a Gina odchází od branky a lehne si na dvůr….srknu si kafe…hafhafhaf…a už je zase u branky…opakuji proceduru…..no a když jí to přestane bavit, protože furt prudím, ulehne na bok a hodí se do stand-by režimu….usrknu kafe a Mates ..hafhafhafhaf…a letí k brance, protože někdo prochází…takže se zvedá i bílá medvědice a jde se juknout, co se děje……no a pak to opakujeme celé od začátku. No prostě moje představa poklidné siesty se tak nějak neslučuje s večerním programem bílé Kanimůry.😴

janaa
janaa (382 příspěvků) 19.10.2023, 18:02:49 xxx:xxx.293c:2da4
Sardullah:

Jako musím říct, že jasně …mám pastevce…a tak se soumračným preventivním štěkotem nutno počítat, ale…..člověk přijede večer z práce, když hódně dobře, tak 19:30h, standardně spíš později, ještě musí spoustu věcí pofackovat, ideálně s pejsama alespoň na chvíli na prochajdu a když potom vše živé v domě nakrmí, Ginu pěkně ručně vidličkou, protože ona to jíst z toho talíře sama nebude, občas i Matýska, protože už chytá její manýry…tak vezme pejsy na zahradu, že si tam s nima u kafíčka konečně v klidu vykouří dvě cigaretky a začne to….madam leží uprostřed dvora…a začne…haf…haf…hafhafhaf….Gino, ticho buď……haf…řekla jsem ticho……….haf haf…..GINO!!!!😠…..madam se zvedá a odchází k brance….hafhafhafhaf…haf….Gino, ticho a švihej od tý branky…..haf haf….takže se zvedám, dojdu k brance a říkám "Ginuš, tak mazej…! a Gina odchází od branky a lehne si na dvůr….srknu si kafe…hafhafhaf…a už je zase u branky…opakuji proceduru…..no a když jí to přestane bavit, protože furt prudím, ulehne na bok a hodí se do stand-by režimu….usrknu kafe a Mates ..hafhafhafhaf…a letí k brance, protože někdo prochází…takže se zvedá i bílá medvědice a jde se juknout, co se děje……no a pak to opakujeme celé od začátku. No prostě moje představa poklidné siesty se tak nějak neslučuje s večerním programem bílé Kanimůry.😴


Jasně,máte pastevce. Ale moje čubky si jen myslí,že jsou večer pastevci🤣

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 19.10.2023, 19:34:55 xxx.xxx.189.104
janaa:

Jasně,máte pastevce. Ale moje čubky si jen myslí,že jsou večer pastevci🤣


To jsou prastaré instinkty….ony VÍ, že ve tmě jsou prostě Bubuláci…😉

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 20.10.2023, 07:15:39 xxx.xxx.65.248
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 19.10.2023, 22:28:50

No jestli my si vůbec umíme představit, co ona v lese v noci v hamace slyší, když toho dost slyšíme i my. 😂 Viděla bych to podobně, jako kdybychom si my ustlali na zemi v deštném pralese. 😄…jak “klidně” by se nám usínalo.

Z tohoto důvodu důrazně ☝️doporučuji na příští výlet do krosny přibalit níže zobrazený produkt. Jestli jí pustíte Dvořáka nebo Vivaldiho, už nechám na vás 😄

Obrázek
Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 20.10.2023, 08:32:42 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 19.10.2023, 22:28:50

Ten výraz!!!! 😀 😀 Bobek malinkej, jak já jí ale rozumim. Vokamžitě se jí přestaňme smát!

 😀

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 20.10.2023, 08:36:54 xxx.xxx.226.6

Jinak já teda jsem ráda, že zatím stíháme venčit za světla - díky tomu, že teda vstanu ráno v šílenou hodinu. ale pak se mi to vyplatí. Nevydržím to po celou dobu tohodle období, ale dá se to zatím. Zatrhnou mi tipec příští víkend, to pak půjde to stmívání rychle, ale - loni mi to nějak rychle uteklo, tak třeba letos taky.

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 20.10.2023, 08:47:42 xxx.xxx.113.99

Já teda za tmy se psama do lesa nechodím, ale vzhledem k tomu, že vlastně v lese bydlíme…

Teď je říje jelenů, a prcek je slyší i když je doma, zpočátku jsem si myslela, že když za tmy, i v noci, chce ven, prostě běží ke dveřím, tak že jako potřebuje čůrat (tak to dělají oba naši dospelci). No ukázalo se, že nepotřebuje, že potřebuje vyhnat z naší lesní pastviny jeleny. Takže otevřu dveře a foxterier vyletí ohromnou rychlostí někam do borůvek a řve jako kdyby měl vyhnat tygra. 

Ale za tmy chodím dojit, s čelovkou. Psi se mnou až do kravína nechodí, neboť tam je elektricky ohradnik, a tak čekají na okraji zahrady a normálně jsem zjistila, že když na ně posvitim, tak borderce svítí oči zlatě a malému Foxterierovi modře. Vlastně i starému foxovi svítily zlatě, kocourovi taky zlatě, ale štěně je má fakt modrý. Proč?

hmn
hmn (1023 příspěvků) 20.10.2023, 08:56:12 xxx.xxx.33.9
janaa:

Jasně,máte pastevce. Ale moje čubky si jen myslí,že jsou večer pastevci🤣


já mám pastevkyni, ale ona na to ještě nepřišla 😄

přijdeme z večerní (cca 19-19:30 ), nají se a usne, venku. Zhruba kolem 21ní se přesune(nebo je přesunuta) do předsíně, spí. Někdy v druhé půlce noci se přesune do ložnice a spí 😀. Budí se v 5-6 a je vyražena ven.

tak jsem zvědavá, jestli na to soumračné hlídání někdy přijde (no bylo by fajn, kdyby jí to takhle vydrželo, ještě natáhnout ráno a je to geniální 😊)

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 20.10.2023, 08:58:33 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 20.10.2023, 08:56:12

nají se a usne

do předsíně, spí.

e přesune do ložnice a spí

Já bych…… nevim, ešivá vám to mám řikat, ale………. já bych se bála, že vám prodali lední medvědici.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 20.10.2023, 10:46:51 xxx.xxx.119.6

Ale tuleně jsou tuze roztomilý. Možná tofuleň?

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 20.10.2023, 11:20:17 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 20.10.2023, 10:45:41

Aaa vona je madam medvědice vegetariánka. Takže to bude spíš měla babka, štyry japka a teď nemá žádný. to je fajn, ušetříte. Maso zdražuje, japka nasbíráte po venku.

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 20.10.2023, 14:11:36 xxx.xxx.189.104
hmn:

v tomto okamžiku ….. spí 😄


Gina ráno byla pěkně naštvaná, že jsme s Matesem odešli z ložnice…madam teda ještě ležela v posteli a já jí teda oznamuju, že jdu do práce, že už se do pelíšku nevrátím.

No ale Ginušce se ještě vstávat nechtělo, ale taky tam nechtěla být sama…ložnici mám v prvním p\tře, dveře nonstop otevřený, aby pesani mohli dle libosti chodit se vyspinkat do postele. Za chvíli Gina hafhafhaf…ona prostě ještě chtěla ležet v posteli a spát, ale nechce tam být sama, takže na nás volá, ať jdeme za ní….no a já volám, ať jde dolů, že už do postele nejdu…..no tak ještě chvíli volala…poštěkávala, kňourala…pak přišla teda dolů a svalila se na gauč….tak jí říkám.."Ginuš pojď, pustím tě ven, aby ses alespoň vyčůrala…." no tak prej si můžu jít ven sama…..

 Jako štěndo teda vstávala dřív….kolem šestý, někdy i dřív…ale teď by snad se mnou v posteli prospala nejraději celý dopolko. No to by se mi taky líbilo…jenže máme i Matýska a ten pro nás v tomto ohledu nemá pochopení. On ráno vždycky přijde, nebudí nás, ale lehne si k nám a hajá…do té doby, než někdo pohne brvou….což jsem teda vždycky já a pak to začne…"hurá, holky už jste vzhůru…" hopsá a hopsá a tak nás s Ginuškou obě podupe a je po spaní. A musím vstát, protože jemu už se spinkat nechce, už chce něco dělat…nebo minimálně, aby nebyl vzhůru sám…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.