Aktuálně: 4 886 inzerátů174 944 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Kurkuma dávkování

Anonymní (neregistrovaný) 13.10.2023, 14:54:53 xxx.xxx.96.75

Dobrý den,

u koníka byl nalezen sarkoid. Nedělá nic, ale je na blbým místě. Veterinář doporučil nevrtat do toho a hlídat. Podpořit imunitu.

Je to mladý valach, 2,5 roku. Dostává MinVinod Dromy

Chci vyzkoušet podávat kurkumu s pepřem. Vím, že na ifauně byla diskuse, ale je pryč…

Našla jsem dávkování 15 g na 550 kg, kdo máte zkušenost, prosím podělte se🙏

Děkuji 

Murray (neregistrovaný) 14.10.2023, 10:13:11 xxx.xxx.166.10

Kurkumu dávám oběma, preventivně, kurkumový sirup - nemusím už nic vážit, míchat  s pepřem a zalévat olejem, vše je nachystané 🙂dávám  30ml/kůň. Už je podzim, tak spíš pro příští sezónu - ve velkých vedrech vysazuji, kurkuma zahřívá organismus zevnitř. Držím koníkovi palce, ať je sarkoid brzo minulostí 🍀

Verun
Verun (728 příspěvků) 16.10.2023, 22:18:35 xxx.xxx.220.12

Kurkumovou “pastou” asi v sádle se dá i sarkoid natírat.   

Na FB jsem viděla ošetření i vysokonapěťovým pulzním elekromagnetem, Mark Sander, asi tak nějak? , já ho měla na kobylu jako fizio…

a pak mám poznámku u sarkoidů   Aldara 5%

Mám u počítače takový sešit na poznámky, holt věk nezastavím…

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 17.10.2023, 07:46:25 xxx.xxx.224.171

Mám koně se sarkoidem.

Nefungovala kurkuma (podáváno rok),nefungovay ani jiné bylinky. Elektromagnet vzhledem k tomu,jak funguje,si neumím představit,že by zničil sarkoid 😀 to mi přijde hodně úsměvné…

Má ho na špatném místě,takže chirurgicky to odstranit nedoporučil veterinář.

Teď zkoušíme Efudix mast ze slovenska a tam vidím,že to zabírá a funguje,jen je to nesehnatelné,jedině veterinář kdyby měl známé.

A pak je ještě AW4 pasta,tam je úspěch téměř zaručen,ale opět to podléhá aplikaci pouze veterinářem (tu si necháváme jako poslední možnost).

Nikdy jsem osobně z okolí neslyšela ani neviděla,že by kurkuma dokázala vyléčit již narostlý sarkoid….

Buggyra
Buggyra (3236 příspěvků) 17.10.2023, 07:59:21 xxx.xxx.198.226

Oni si kurkumu ordinují lidi, kteří jaksi nemají diagnostikováno rozborem, že je to sarkoid, takže tím můžou ve finále léčit i tak, že nakopnou imunitu (spolu s dalšími opatřeními, která ale vedle “zázračné” kurkumy jaksi zapomenou zmínit), a to něco, co se vyselo díky poklesu imunity nebo nějaké reakci, zmizí. Taky to může být pouze souhra náhod, že zrovna během podávání kurkumy se překlopí jaro do sucha a tepla, no to je pak imunita hned veselejší, a tak dále.

Verun
Verun (728 příspěvků) 17.10.2023, 09:39:55 xxx.xxx.220.12

jj kolegyně ve stáji kurkumovala a natírala kurkumou- oblast plecí, již ve stáji není, ale lepšilo se to…

moje kobyla měla cosi, co odvislo  mezi pupíkem a vemínkem, vet to chtěl řezat, no ono to časem samo nějak odpadlo, aniž bych se o to nějak zasloužila…jj občas jsem to  zkoušela nehtíkem , prostě sledovala jsem to.

Verun
Verun (728 příspěvků) 17.10.2023, 12:06:11 xxx.xxx.220.12

Jessie: Elektromagnet vzhledem k tomu,jak funguje,si neumím představit,že by zničil sarkoid 😀 to mi přijde hodně úsměvné…

To mi musíte osvětlit, jak funguje…

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 17.10.2023, 12:17:07 xxx.xxx.224.171
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 17.10.2023, 12:06:11

To si můžete přečíst na internetu,magnetoterapie se úspěšně používá u lidí a je to velký pomocník ve fyzioterapii. Že by se tím dalo léčit nádorové bujení ještě nikdo nevysledoval….

Anonymní (neregistrovaný) 17.10.2023, 12:39:17 xxx.xxx.96.75

Jsem zadavatelka

Ja tomu s kurkumou taky moc nevěřím, ale zkusit to můžeme… už jsme začala pomaličku přidávat do krmení i s olejem. 

Doktor řekl, že to vypadá na sarkoid, ale byl by potřeba odběr vzorku. Pokud to nebují, tak potom oděru  by mohlo začít.

Sarkoid se objevil po kastraci na klinice. Nevím, převoz, imunita, stres, léky -jedno k druhýmu

AW4 pastu jsme probírali. Doktor jezdi zdaleka, na aplikaci bych musela odvézt koně na kliniku. Do 25 000 bych se měla vejít, ale úspěch nezaručen… Počítám s tím jako s poslední možností.

Dokud to nezlobi, budeme zkoušet a kontrolovat 

Děkuji za postřehy a tipy

Všem pěkný den a zdravé koníky😉

efe
efe (1069 příspěvků) 17.10.2023, 19:00:46 xxx.xxx.30.165

Morgáněti se taky udělal, dle veta, sarkoid na hlavě, ve stejném věku. Nejdřív mě to rozhodilo, ale po pár měsících to samo zmizelo, aniž bych se o to nějak zajímala. Jo, možná jsem přidala sirup na posílení imunity, jednu lahev, toť vše… Zdá se mi, že tyhle bradavičky apod. se prostě mlaďochům dělají, už mi to pár lidí potvrdilo. Ale odborný podklad nemám. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.