Aktuálně: 4 796 inzerátů175 482 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

Kočka

Rapotačka (neregistrovaný) 15.10.2023, 20:07:44 xxx:xxx.8e47:9dc6
Odpověď na příspěvek uživatele Gowe z 15.10.2023, 19:55:32

Co o kočce víš?

Co máš o kočkách přečteno?

Víš, že to stojí  dost peněz? 

Náplně do záchoda = nutné, pohlcuje to pachy.

Krmení = výživa, aby se kotě dobře vyvíjelo. (i maso)

Veterina, zvíře je nutno vykastrovat, zjisti si cenu.☹️

Dobře si zvíře promyslete. Je to radost i starost. Radost bude

pro děti, starost rodičům , ale i trocha radosti.

biaca
biaca (569 příspěvků) 15.10.2023, 20:47:57 xxx:xxx.9206:92ed

Část péče bude ležet na rodičích - např. veterina, či případné postarání se o kočku v případě, že odjedete na prázdniny. 

Nejprve by bylo nejlepší si přečíst nějakou knížku, aby jsi přesně věděla, co péče o takové zvířátko obnáší. Protože, pokud si rodiče myslí, že kočka je tišší než pes tak se prosím mýlí. Mám ukecané oba dva kocoury, ale s tím jsem počítala, když jsem si tuto rasu pořizovala.

ps. sousedů mňoukání kocourů nevadí, jelikož u nás v paneláku není ani jeden pes, ale kočky jsou od shora dolů. 

hmn
hmn (1045 příspěvků) 15.10.2023, 20:53:36 xxx.xxx.33.9

“Mám ukecané oba dva kocoury, ale s tím jsem počítala, když jsem si tuto rasu pořizovala.”

tak tohle je opravdu specifické jen pro některé rasy a ne pro kočky obecně a myslím si, že oproti psímu štěkotu to bude nic moc.

kometa
kometa (4273 příspěvků) 15.10.2023, 20:54:07 xxx.xxx.147.163
Rapotačka:

Co o kočce víš?

Co máš o kočkách přečteno?

Víš, že to stojí  dost peněz? 

Náplně do záchoda = nutné, pohlcuje to pachy.

Krmení = výživa, aby se kotě dobře vyvíjelo. (i maso)

Veterina, zvíře je nutno vykastrovat, zjisti si cenu.☹️

Dobře si zvíře promyslete. Je to radost i starost. Radost bude

pro děti, starost rodičům , ale i trocha radosti.


Ještě je možnost starší kočky z útulku. Ale pořád jsou tady peníze a péče v době nepřítomnosti.

Fikovnice
Fikovnice (4366 příspěvků) 15.10.2023, 22:43:36 xxx.xxx.62.188
lesnizinka:

Proč ne nějakého křečka, pískomila atd?


Jj, jak jsem psala, začínala jsem u křečka. 

Také bych doporučila nezačínat hned s kočkou - když není smůla, může žít třeba i 20 let, kdy zadavatelka už bude mít asi dávno svoji rodinu. Plus všechny další faktory výše uvedené. Při dnešní drahotě péče o zvíře, pokud se mu chci věnovat dobře a kvalitně, hodně leze do peněz.

biaca
biaca (569 příspěvků) 16.10.2023, 06:49:43 xxx:xxx.9206:92ed
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 15.10.2023, 20:53:36

Já jsem spíše chtěla upozornit pokud rodiče chtějí tiché zvíře musejí se podívat jinde.

Rasou lze ovlivnit hlasitost to ano, ale u každé kočky závisí především na povaze. I obyčejná kočka může být ukecaná (znám takový případ). A co si budeme povídat celková povaha kočky se projeví tak po půl roce, až získá v novém prostředí sebevědomí. 

Psa, lze štěkaní odnaučit, kočku však nikoliv. (tedy spíše jsem to nezkoušela.) 

Bobca
Bobca (956 příspěvků) 16.10.2023, 07:30:46 xxx.xxx.20.192

Gowe-čekala jsem,až napíšeš ty podmínky,jaké doma máš..Jestli bude venkovní🐈

Zkráceně..určitě chodíte oba do školy..Není pravda,že by rodiče neměli žádnou starost,věř mi..Není to o tom,že by se nenaučilo chodit na záchodek,ale potřebuje pozornost hlavně ve dne,a pokud ji nemá(můj kocour měl i ve dne) a stejně řádil i v noci..

Ale pokud “chytneš divočáka" jak já,nevyspíte se ani jeden..Většina koček-kromě asi šlechtěných plemen-vede noční život..Nevyspíte se do školy,a rodiče do práce..Proto ti radí tady,že když už,tak 2 koťata,že si vyhrají spolu..Ale to,že si budou hrát,neznamená,že nebudou lítat po bytě,shazovat věci,škrábat nábytek..Musíš pořídit škrabadla..Něco se jim znelíbí,a můžou se ti vykadit do postele…..atd..šplhat po záclonách..lítat po nábytku..

Takže-nechceš si vyhlídnout někde v útulku už klidnou kočičku?vykastrovanou..Uvažuj..hm?🐱Myslím to dobře…🐈

Obrázek
kometa
kometa (4273 příspěvků) 16.10.2023, 07:31:40 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 16.10.2023, 06:49:43

Jo jo, mladší kocour “hubu” nezavře, jakmile otevřu oko. Někdy i předtím.🙂

Bobca
Bobca (956 příspěvků) 16.10.2023, 07:37:23 xxx.xxx.20.192

teď jsem objevila teprve příspěvky nad sebou…takže už ti tu vypsali spoustu názorů…A i ten obyčejný kocour “kecá”…a pořádně😲..Dožaduje se “něčeho” ,chodí za tebou a ty nevíš,co chce,a on pořád řve a řve😊🐈

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 16.10.2023, 08:03:41 xxx.xxx.108.252

Ta fotka kocoura visícího na sloupu, řvoucího, je boží… 😄

A já si zas říkám, kočku/kočky pro 10ti letou holčičku, která se bude starat současně s bráchou, proč ne. Jen nesmí mít rodiče přístup “to je vaše zvíře, vaše starost a nás to vůbec nezajímá”. To by pro mě bylo výstražné znamení. Chca, nechca, rodiče prostě tu zodpovědnost za zvíře musí přijmout taky, nebo spíše hlavně oni. 

hmn
hmn (1045 příspěvků) 16.10.2023, 08:24:43 xxx.xxx.33.9

zvíře si nepořizuje dítě, ale rodič/e
ti mají zodpovědnost a povinnost se starat
bez ohledu na to, jak moc toho zvládne dítě
a vo tom to je

kometa
kometa (4273 příspěvků) 16.10.2023, 08:28:23 xxx.xxx.224.101
kocoura219:

Ta fotka kocoura visícího na sloupu, řvoucího, je boží… 😄

A já si zas říkám, kočku/kočky pro 10ti letou holčičku, která se bude starat současně s bráchou, proč ne. Jen nesmí mít rodiče přístup “to je vaše zvíře, vaše starost a nás to vůbec nezajímá”. To by pro mě bylo výstražné znamení. Chca, nechca, rodiče prostě tu zodpovědnost za zvíře musí přijmout taky, nebo spíše hlavně oni. 


No právě. Jestli si to rodiče uvědomují. Možná ano a neuvědomuje si to dítě(děti).

Že to jsou peníze a čas - co třeba rodinná dovolená? Kdo se bude starat pak? Zvíře nemá tlačítko off.

lesnizinka
lesnizinka (1565 příspěvků) 16.10.2023, 10:38:14 xxx.xxx.82.87

Hele, v každé reklamě je spokojená rodinka s kočičkou, nebo pejskem, respective s roztomilou kočičkou nebo pejskem. Kočička nedrápe a neprokousne vám ruku, když se jí něco nelíbí, štěňátko vám dnes a denně ve hře nerve tepláky a rozhodně neštěká😉 Když to v telce vidím, otevírá se mi kudla v kapse👎

Doron
Doron (1845 příspěvků) 16.10.2023, 12:36:22 xxx.xxx.162.126

No, moje kočky mi nikdy neprokously ruku a ani mě nepodrápaly.

 A ani jeden pes mi nerval tepláky …, to bych mu ani nedovolila..

Strašně důležitý je výběr. Musíš si vybrat klidnou a přívětivou kočku, ne takovou, co je bázlivá, vůbec ne tu, která syčí, utíká , schovává se. Ať kotě nebo dospělá kočka, třeba z útulku, musí mít zájem o kontakt, mazlení, ducat hlavičkou, vrnět.. Už u koťátka se pozná živější nebo klidnější povaha, v dobrém útulku by vám pomohli vybrat..

S malým, klidným pejskem je člověk někdy svobodnější než s kočkou, může si ho vzít všude s sebou .

kometa
kometa (4273 příspěvků) 16.10.2023, 12:56:13 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 16.10.2023, 12:36:22

Tak to mě ano. Poškrábaly. Třeba starší fakt nerad přepravku. Ale i při běžném provozu - vyskočí na klín, neodhadne a čím se zahákne? Onehdá v noci chtěl do postele a taky se potřeboval pojistit - kůže na lokti je fakt tenká. Musela jsem vstát  a přelepit náplastí, abych si nepobryndala povlečení.

Ale je mu 18 let, tak co budu řešit, že?

lesnizinka
lesnizinka (1565 příspěvků) 16.10.2023, 14:06:32 xxx.xxx.82.87

Kotě si hraje způsobem drápavým. Štěně si hraje na kousání a trhání. Měla jsem neskutečně klidné psy, mám i kočky, ale těmto ,,útokům" se občas nevyhnu, Viktorka ještě někdy chytne hra na útok. To pak teče krev. Klidné plemeno malého psa je fajn, ale i to je zprvu hravé štěně. No a jak píše Kometa, i špatný odhad u skoku nekončívá dobře.

Fikovnice
Fikovnice (4366 příspěvků) 16.10.2023, 14:49:01 xxx.xxx.60.79
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 16.10.2023, 12:36:22

Normálně jsi mi asociovala příhodu mé hypochondrické sousedky, která se mi starala o kočky v době mé nepřítomnosti. 

Elsa je extrémně společenská, takže se k ní lísala a předpokládám, že - jak to u koček bývá - neodhadla míru své blaženosti😄a poněkud ji kousla. A sousedka mi pak volala:"Tak Elsa mě kousla do ruky! Představila jsem si, že mi mohla prokousnout zápěstí a já bych na místě vykrvácela!" ;-)

Jinak ale i já občas schytám drápance - hlavně v rámci hry, nemluvě o tom, že např. dřepím a Elsa mě používá s prominutím jako kozu, t.j. na přeskok a podrápe mě. V té souvislosti si opět vzpomínám, že po nějaké fakt divoké hře s kočičáky mě podrápali na zádech i na břiše a já šla druhý den na lékařskou prohlídku. Moje známá lékařka prý:"Co to proboha máš po těle za šrámy? Co doma provozuješ? Tebe někdo nějak zmlátil a zranil?"🤣

No ale jednou jsem fakt skončila na Infekčním, měla jsem jakousi nehezkou reakci, už si přesně nepamatuji, asi i horečku atd. A když jsem si pak přečetla zprávu od dr., myslela jsem, že padnu smíchy. Bylo tam cca: Pacientka má ty a ty potíže, udává, že byla pokousána kocourem… A podepsána byla…Dr. Kocourková 😂

Bobca
Bobca (956 příspěvků) 17.10.2023, 19:12:38 xxx.xxx.20.192

Já měla ve zprávě “byla pokousána vlastním kocourem”

Přidám rochnění v účtenkách🐈..zapisovala jsem “účtenkovku” a házela lístky na zem..a jak ukousl narcis..Mohla bych pokračovat…Byl prostě jinak "zlatíčko"🐱omlouvám se za fotky,ale já jak začnu listovat fotkama😇…pořád na něho myslím😊

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Bodlinka
Bodlinka (984 příspěvků) 17.10.2023, 20:33:20 xxx.xxx.95.95
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 16.10.2023, 12:36:22

kočky mám všechny přívětivé, ale nějakým škrábancům se člověk nevyhne, padá ze zad, zahákne se, potřebuje na klín, zahákne se, loví nohu, zapomene se

minulý týden mi Jonáš ulovil oko, jediný štěstí že hraje se zataženýma


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.