Aktuálně: 4 803 inzerátů175 545 diskuzních příspěvků17 766 uživatelů

Přenos nemocí

Fikovnice
Fikovnice (4367 příspěvků) 20.10.2023, 23:24:15 xxx.xxx.62.225

Já vím, že je to hnus, souhlasím.

Ale prostě fakt mi přijde malá pravděpodobnost, že pojedu někam do zahraničí a ausgerechnet se tam nakazím zrovna tímto.

Jo, žít v zemi, kde takovíto zvířecí přenašeči jsou, to je jiná.

Jo a za odkaz od Solenu děkuji. Mám jejich přehledové nebo kazuistické články ráda; pročtu si to.

kometa
kometa (4280 příspěvků) 21.10.2023, 06:37:31 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Tady ale asi nejde o nějakou škrkavku, tu hnusnou provázkovitou věc, nýbrž o larvu, co leze do voka a mozku. Na to není potřeba mýval v ČR, lidé cestují… tak třeba mýval z NDR, co já vim, stačí zelenina ze záhonku, kolik lidí si stěžuje, že jim cizí kočky lezou všude dělat hnusy…   ale prostě šlo o ten malej hnusnej hnus. Játra, plíce, srdce, ona to žádná legrace nebude.
Tu je i o psí, je to zajímavé čtení. 
https://www.pediatriepropraxi.cz/pdfs/ped/2002/05/03.pdf


Upřímně, nepřesvědčilo mě to. Za 20 let pitev psů a koček (a to i toulavých) jsem škrkavek našla minimum. A z toho minima se nakazí další minimum lidí.

Myslím, že je větší pravděpodobnost, že mě přejede auto nebo dostanu rakovinu. Ne larvu migrans.

Mi
Mi (190 příspěvků) 21.10.2023, 07:07:18 xxx:xxx.9d36:d9dd

Kočky mi přijdou rizikové,ty toulavé a ven chodící přijdou do styku s hlodavci.mívaji v uších svrab,blechy atd.Ty doma chované zase hrabou ve WC záchudku a pak chodí po stole a lince,celé jsou pokryté vlastníma slinama. Kočky mám ráda,kdysi jsem i kočku měla,ale tohle všechno mám pořád v hlavě a po každém pohlazení myju ruce. U syna sousedé maji kočky tři ,jsou věčně nakyblíkované na synově zahradě,tam malé děti,není mi to příjemné.

megi-the-pes
megi-the-pes (2242 příspěvků) 21.10.2023, 08:05:21 xxx.xxx.124.42
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 21.10.2023, 06:37:31

Vás nepřesvědčí nic, ale to mě nezajímá, já odpovídala tomu člověku, co se bojí, aby viděl, že to není tak časté, a tomu, co říká, že to neexistuje. 
Udivuje mě, jak nepřesně se vyjadřují lékaři. Akorát od bodlinky mi ty odpovědi dávají smysl a dají se ozdrojovat, vysvětlit, diskutovat dál. 
Třeba podle WHO, které nevěřím ani slovo, je nakažena ¼ populace na Zemi. 🙂
http://www.auraclinic.cz/cs/article/?catID=517

Takže to třeba nevíte, a máte. 🙂 🙂 U psí a kočičí se mluví u dětí a že umí přežít v člověku hodně dlouho. To by mě teda zajímalo, co tam dělá.
 

lesnizinka
lesnizinka (1569 příspěvků) 21.10.2023, 08:07:41 xxx.xxx.84.215
Mi:

Kočky mi přijdou rizikové,ty toulavé a ven chodící přijdou do styku s hlodavci.mívaji v uších svrab,blechy atd.Ty doma chované zase hrabou ve WC záchudku a pak chodí po stole a lince,celé jsou pokryté vlastníma slinama. Kočky mám ráda,kdysi jsem i kočku měla,ale tohle všechno mám pořád v hlavě a po každém pohlazení myju ruce. U syna sousedé maji kočky tři ,jsou věčně nakyblíkované na synově zahradě,tam malé děti,není mi to příjemné.


To je ale obsese😏 Sliny jsou léčivé, taky je v puse máte. Když se říznete, strčíte reflexivně prst do pusy.  Kočky žerou hlodavce, nebo jsou jejich predátor. Člověk taktéž sežere kde co, myslím tím i v jiných kulturách. Kočka chovaná doma, vyrobí bobek ze sebe a z toho, co jste jí dali na jídlo, takže: co by mělo být i na tom bobku závadného? Je to jen jiná podoba jídla😉

kometa
kometa (4280 příspěvků) 21.10.2023, 08:09:31 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 21.10.2023, 08:05:21

Nemyslím. Žádné klinické příznaky (jo, teď mám každoroční podzimní psincový kašel), leukocytóza ani eosinofilie se nekoná ani nekonala.

kometa
kometa (4280 příspěvků) 21.10.2023, 08:16:53 xxx.xxx.147.163
Mi:

Kočky mi přijdou rizikové,ty toulavé a ven chodící přijdou do styku s hlodavci.mívaji v uších svrab,blechy atd.Ty doma chované zase hrabou ve WC záchudku a pak chodí po stole a lince,celé jsou pokryté vlastníma slinama. Kočky mám ráda,kdysi jsem i kočku měla,ale tohle všechno mám pořád v hlavě a po každém pohlazení myju ruce. U syna sousedé maji kočky tři ,jsou věčně nakyblíkované na synově zahradě,tam malé děti,není mi to příjemné.


Mám různé kocoury asi 25 let, někteří byli i polovenkovní, nikdy mě ničím nenakazili.

Jako dítě jsem u babičky hladila psy a kočky, byla jsem věčně nakýblovaná u králíků nebo slepic (a pochybuji, že jsem si tenkrát myla ruce xkrát denně), jedli jsme mrkev rovnou ze zahrádky a třešně ze stromu - safra, jak jsem to mohla přežít?

Fikovnice
Fikovnice (4367 příspěvků) 21.10.2023, 09:57:56 xxx.xxx.61.29
megi-the-pes:

Vás nepřesvědčí nic, ale to mě nezajímá, já odpovídala tomu člověku, co se bojí, aby viděl, že to není tak časté, a tomu, co říká, že to neexistuje. 
Udivuje mě, jak nepřesně se vyjadřují lékaři. Akorát od bodlinky mi ty odpovědi dávají smysl a dají se ozdrojovat, vysvětlit, diskutovat dál. 
Třeba podle WHO, které nevěřím ani slovo, je nakažena ¼ populace na Zemi. 🙂
http://www.auraclinic.cz/cs/article/?catID=517

Takže to třeba nevíte, a máte. 🙂 🙂 U psí a kočičí se mluví u dětí a že umí přežít v člověku hodně dlouho. To by mě teda zajímalo, co tam dělá.
 


Nepsala jsem ani slovo o tom, že Baylisascaris neexistuje.

Ale to je asi jedno…

kometa
kometa (4280 příspěvků) 21.10.2023, 10:19:09 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Vás nepřesvědčí nic, ale to mě nezajímá, já odpovídala tomu člověku, co se bojí, aby viděl, že to není tak časté, a tomu, co říká, že to neexistuje. 
Udivuje mě, jak nepřesně se vyjadřují lékaři. Akorát od bodlinky mi ty odpovědi dávají smysl a dají se ozdrojovat, vysvětlit, diskutovat dál. 
Třeba podle WHO, které nevěřím ani slovo, je nakažena ¼ populace na Zemi. 🙂
http://www.auraclinic.cz/cs/article/?catID=517

Takže to třeba nevíte, a máte. 🙂 🙂 U psí a kočičí se mluví u dětí a že umí přežít v člověku hodně dlouho. To by mě teda zajímalo, co tam dělá.
 


Třeba nás chrání před alergiemi.

Kde zmizeli paraziti, objevily se právě ony. Studie a grafy z afrických zemí jsem viděla na přednášce. Pohled z druhé strany.

kometa
kometa (4280 příspěvků) 21.10.2023, 10:57:35 xxx.xxx.147.163
kometa:

Upřímně, nepřesvědčilo mě to. Za 20 let pitev psů a koček (a to i toulavých) jsem škrkavek našla minimum. A z toho minima se nakazí další minimum lidí.

Myslím, že je větší pravděpodobnost, že mě přejede auto nebo dostanu rakovinu. Ne larvu migrans.


Jo a na té přednášce (reakce viz výše) jsem byla letos. Odkaz je z roku 2002. Takže vycházím z aktuálnějších informací.

Mi
Mi (190 příspěvků) 21.10.2023, 11:59:23 xxx:xxx.9d36:d9dd
lesnizinka:

To je ale obsese😏 Sliny jsou léčivé, taky je v puse máte. Když se říznete, strčíte reflexivně prst do pusy.  Kočky žerou hlodavce, nebo jsou jejich predátor. Člověk taktéž sežere kde co, myslím tím i v jiných kulturách. Kočka chovaná doma, vyrobí bobek ze sebe a z toho, co jste jí dali na jídlo, takže: co by mělo být i na tom bobku závadného? Je to jen jiná podoba jídla😉


Proti gustu..😀

megi-the-pes
megi-the-pes (2242 příspěvků) 21.10.2023, 12:05:59 xxx.xxx.124.42

No a to píšete to samé, doslova, co v předchozích 150 diskuzích o tom samém. Nebudu vám gůglit novější zdroje, sorry, protilátky má půl planety a já to budu řešit... 😀

kometa
kometa (4280 příspěvků) 21.10.2023, 12:17:46 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 21.10.2023, 12:05:59

Ale já nezpochybňuji, že lidi mají protilátky proti kdečemu. Ale nevidím parazitární infekce (přesněji řečeno invaze) jako velký zdravotní problém.

Můj názor. Váš vám neberu.

Anonymní (neregistrovaný) 21.10.2023, 13:29:00 xxx.xxx.137.233
Fikovnice:

Můžu se zeptat proč?

Máme tady mývaly?😉 A ujišťuji Vás, že existuje asi milión nemocí horších než je nákaza běžnou škrkavkou (někde dříve je ode mě příspěvek, kde píšu, že dávno v minulosti se podařilo i mně ji “chytit”; bylo to extrémně nechutné, ale to je tak všechno).


Představivost je strašně hnusná a iracionální a zkrátka bych nechtěla, aby se mi toto stalo. Jen ta představa - brrr!
Mimo to slepota a demence nebo jiné poškození mozku se na parazity a mývaly vázat nemusí. 

Nepřihlášená Varaxi (neregistrovaný) 21.10.2023, 13:33:24 xxx.xxx.137.233
megi-the-pes:

Vás nepřesvědčí nic, ale to mě nezajímá, já odpovídala tomu člověku, co se bojí, aby viděl, že to není tak časté, a tomu, co říká, že to neexistuje. 
Udivuje mě, jak nepřesně se vyjadřují lékaři. Akorát od bodlinky mi ty odpovědi dávají smysl a dají se ozdrojovat, vysvětlit, diskutovat dál. 
Třeba podle WHO, které nevěřím ani slovo, je nakažena ¼ populace na Zemi. 🙂
http://www.auraclinic.cz/cs/article/?catID=517

Takže to třeba nevíte, a máte. 🙂 🙂 U psí a kočičí se mluví u dětí a že umí přežít v člověku hodně dlouho. To by mě teda zajímalo, co tam dělá.
 


Aha, se mi to zase nepropsalo. To jsu já, Varaxi, ten šílený člověk, co vyčítá bodlince nespavost a bojí se boubelů na mozku. 😀
Nene, já vím, že je to málo pravděpodobné, ona to píše už ta bodlinka. Ale prostě ta představa je fakt fajná. 
Znáš Hvězdnou bránu? 😀 Vždycky si na ten seriál vzpomenu, když se rozebírají paraziti. 

kometa
kometa (4280 příspěvků) 21.10.2023, 13:51:18 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Nepřihlášená Varaxi z 21.10.2023, 13:33:24

Boubel na mozku je v našich podmínkách velmi nepravděpodobná. Kór, pokud nesbíráte borůvky.

Nepřihlášená Varaxi (neregistrovaný) 21.10.2023, 14:16:50 xxx.xxx.137.233
kometa:

Boubel na mozku je v našich podmínkách velmi nepravděpodobná. Kór, pokud nesbíráte borůvky.


Ale jo, já vím. To byla nadsázka - vím, že bodlinka o boubeli nemluvila, že zmiňovala jiného parazita. 
Za mě (a pro účely diskuze uvádím, že nejsem expert a tudíž se jedná o odhad) je boubel na mozku pravděpodobnější než nějaká speciální zapouzdřená larva škrkavky.
V prvním příspěvku jsem to též nemyslela smrtelně vážně, ale nebyla jsem pochopena. V dalším jsem se snažila použít smajlíky jako znamení nadsázky a vtipu. Zjevně to nefunguje, tak to prostě začnu explicitně psát.

kometa
kometa (4280 příspěvků) 21.10.2023, 14:56:22 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Nepřihlášená Varaxi z 21.10.2023, 14:16:50

Tak to nedokážu posoudit, jestli je pravděpodobnější boubel tasemnice nebo larva škrkavky.

Ale pořád si myslím, že většina lidí (včetně mě) umře na něco jiného. Takže je to debata čistě akademická.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.