Aktuálně: 4 817 inzerátů175 588 diskuzních příspěvků17 767 uživatelů

Negativa pozitivních seznamů - EU

Astrid (neregistrovaný) 20.10.2023, 19:05:00 xxx.xxx.123.13

Hodně lidí říká že pozitivní seznamy jsou dobře, že nebudou vypuštěný zvířata. Jaké jsou dopady pozitivních seznamů na záchranu druhů, nebo na spolupráci chovatelů s oficiálními záchrannými programy atd? Mně přijde že negativa pozitivních seznamů dalece převyšují údajná pozitiva. Pro ty, co o tom náhodou neslyšeli přikládám  ten zdejší článek:

https://www.chovzvirat.cz/clanek/998-zakaze-evropska-unie-chov-kreciku-dzungarskych-cincil-hadu-nebo-nekterych-papousku-tisice-ceskych-chovatelu-jsou-proti/?fbclid=IwAR1IkwRp_srnJcGQzYNiHS0C7sy0C9zh6vVZ10vBmgnMLs6zzOsDB4ZmrBs

Anonymní (neregistrovaný) 20.10.2023, 19:47:06 xxx.xxx.100.53

Samozřejmě že toto žádná pozitiva nemá! Byl by to konec nejen chovatelství ale i přidružených odvětví, jako výrobce klecí, prodejci krmiv atd. V některých státech zakazují i inzerce zvířat na internetu takže to je další ztráta. 

To kdyby prošlo tak se strhnou nenavistne demonstrace. 

Anonymní (neregistrovaný) 21.10.2023, 06:45:44 xxx.xxx.269.5

A to se moc nemluví o tom že kdyby toto prošlo, musí být drženy chovné páry odděleně podle pohlaví a kdo má doma jednou tolik voliér aby oddělil samce od samic? U velkých papoušků jako arů, kakadu, amazoňanů atd. Kdo si to může dovolit? A přistavovat voliéry kvůli tomuto? Určitě ne! Nemluvě o tom že jsou to ptáci silně pároví a odebráním partnera dochází k psychickému trápení! Zelení mozci jsou bezmozci!

Flo (neregistrovaný) 21.10.2023, 07:02:30 xxx.xxx.139.12

Podle mě to bohužel každý sdílí a nikdo reálně nepodepíše. Nevím kolik hlasů by bylo potřeba ať si všimnou, ale obávám se, že nás to čeká. 

Jsou vůbec nějaké vědecké nebo chovatelské kapacity které se proti tomu vymezují?

Anonymní (neregistrovaný) 23.10.2023, 09:48:43 xxx.xxx.114.45

Kdyby pozitivní seznamy prošly, co myslíte že by se stalo? Chovatelé srdcaři s chovem rozhodně neskončí! Takže bude vzkvétat černý obchod, bude se prodávat po taji, jen nevím kde se to bude inzerovat 😀

Anonymní (neregistrovaný) 23.10.2023, 10:13:57 xxx:xxx.b0d4:bb54

A zvýší se  utrpení zvýšeného množství pašovaných a schovaných zvířat, v chovech dříve běžných.

Anonymní (neregistrovaný) 23.10.2023, 10:16:48 xxx:xxx.b0d4:bb54

Bude to chtít pár brutálních exemplárních trestů za křečky džungarský nebo dříve běžné papouchy aby lidi měli velký strach je mít dál doma.

Drvodělka (neregistrovaný) 23.10.2023, 10:31:42 xxx.xxx.11.69

Neexistuje jediné pozitivum pozitivních seznamů.

Tin (neregistrovaný) 23.10.2023, 11:01:10 xxx.xxx.129.100

V tom článku jsou dole v diskusi vypsaný dobrý důvody. Chovatelé to přehání. 

J5
J5 (274 příspěvků) 23.10.2023, 17:30:07 xxx:xxx.2593:2e77
Tin:

V tom článku jsou dole v diskusi vypsaný dobrý důvody. Chovatelé to přehání. 


Máte snad pocit že váš "dobrý důvod" je tento plácanec od Erika ?

Upřímně řečeno, nevím jaká emoce ve mě po přečtení článku sílí nejvíc. Takovou směs demagogie jsem dlouho nečetl. Hned na začátku použít slovní spojení "vlna solidarity" mezi chovateli. Jako kdyby hájili práva opuštěných novorozeňat. Nebo nazvat země které takový seznam přijali, za "hrůzný příklad". A na závěr ospravedlnit chov v zajetí jako správné řešení, protože jeho ukončen, by bylo nelidské je rozdělit a nechat dožít. To chce velkou dávku pokrouceného pohledu na život, přírodu a její zacho.

Nebo snad jiný, následující? Já jen abych si dokázal odvodit míru vašeho pokrouceného pohledu na život a touhy nechat si řídit své zájmy od kohosi vyššího.

ZBzH
ZBzH (1 příspěvků) 24.10.2023, 08:35:48 xxx.xxx.8.172

Rakety nalevo napravo, problém s nelegální migrací, stárnutí Evropy… a vrchnost chce zakleknout na chovatele zvířat. Nakonec to i ten Okamura do té vlády dotáhne. Hrůza.

Santi
Santi (166 příspěvků) 24.10.2023, 09:43:56 xxx.xxx.26.22

Mám okolo sebe poměrně dost chovatelů jiných zvířat a při otázce jestli vůbec vědí o co jde, tak nechápavě kroutí hlavou.

Tenhle blížící se průšvih by si zasloužil hodně velikou osvětu a zviditelnění, než to někdo v tichosti schválí. Zajímalo by mě co proto dělají velcí prodejci krmiv, Zverimexy atd. Nikde jsem se toho moc nedočetl, kromě chovatelských diskuzí.

I na burzách je to dost slabota.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 24.10.2023, 10:15:43 xxx:xxx.d281:4c82

Tak ono se pořád zdá, že naši politici jsou proti pozitivnímu seznamu. Jen se obávám, že se o tom bude rozhodovat za celou EU dohromady jiné státy - bez chovatelské tradice a třeba už se  zavedeným vlastním seznamem - nás přehlasují.

https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cesko-nesouhlasi-se-zavedenim-pozitivnich-seznamu-zvirat-ktera-se-smi-chovat?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

Anonymní (neregistrovaný) 24.10.2023, 10:48:44 xxx:xxx.ed3:6a95
KatyQ:

Tak ono se pořád zdá, že naši politici jsou proti pozitivnímu seznamu. Jen se obávám, že se o tom bude rozhodovat za celou EU dohromady jiné státy - bez chovatelské tradice a třeba už se  zavedeným vlastním seznamem - nás přehlasují.

https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cesko-nesouhlasi-se-zavedenim-pozitivnich-seznamu-zvirat-ktera-se-smi-chovat?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box


"Proti zavádění seznamů vznikla také petice, kterou zatím podepsalo zhruba 1600 lidí." Aha, tak to je hodně slabý, až k smíchu na to kolik je akvaristů, teraristů, myškomilů, chovatelů papoušků, hrabavých, astrildů, měkkozobých, jestli se to týká i hmyzáků - tarantule, strašilky, kudlanky…

Anonymní (neregistrovaný) 26.10.2023, 07:36:48 xxx.xxx.264.108
jara.t:

Tak už to bylo dnes na Primě ve zprávách. 


Je to dobře protože doteď to medializované vůbec nebylo.

J5
J5 (274 příspěvků) 26.10.2023, 09:42:50 xxx:xxx.5e06:ea42
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 26.10.2023, 07:36:48

Jestli dobře to se teprve uvidí. Zatím se zdálo že aktivisté postupují podle jednoduché ale osvědčené metody “krok vpřed, půl kroku vzad”.  Upřesním. Vynesou opatrně svůj záměr na veřejnost bez jednoznačného stanoviska a hned vzápětí celý problém zlehčí, zdánlivě odsunou na okraj pozornosti, rozdělí případné oponenty do zájmových skupin a čekají na reakce a další krok který si budu moci dovolit. V mezičase se ukájejí pocitem vlastní důležitosti a moci. Vždyť se to přece nemá konat hned a navíc pro ZOO to neplatí, jen pro nezodpovědné množitele kteří svou zbytečnou činností přímo ohrožují naše okolí včetně biodiverzity, životního prostředí, zbytečné produkce CO2 a já nevím co všechno jsou schopni do toho zamotat. Už raději přestanu fantazírovat ale jedno je jisté. Z mého pohledu jsou aktivisté jedna z nejhorších a nejnebezpečnějších verbeží společnosti pasoucí se na slabinách demokracie. Navíc jejich farizejství nezná hranic.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.