Aktuálně: 4 985 inzerátů174 055 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Střední pudl

Rapotačka (neregistrovaný) 28.10.2023, 10:07:49 xxx:xxx.a720:8d69
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 28.10.2023, 09:39:16

Pes si jistě zvykne. (já ne)

Zkušenost známé:  výborná chovka měla problém nechat jim štěně. 

Chtěli  prezentovat CHS  

Zpovídali je a  ač podmínky skoro ideální, lesopark přes silnici, oni relativně mladí, 

dítě na 2. st. ZŠ, st. dcera na SŠ. bydlí v bytě, ale mají svoji zahradu, kde je pes volně.

Nakonec si psa vyprosili, slíbili vystavovat, což tedy absolvovali i s tím vším, 

co k tomu patří  … měl toho po krk, vyhrával … den byl nekonečný …

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 28.10.2023, 10:30:40 xxx.xxx.242.84

Já jsem právě rovnou vždy řekla, že vystavovat nebudu, že si klidně vezmu křivozubku, ale že psi budou žít jako psi. Už jsem to tu kdysi psala. Samotná výstava se asi dá přežít, ale ta kosmetika předtím, to je prostě pro psa za trest. A za co? Nikdo mi nikdy nevymluví, že si to pes užívá. Umělé vůně, fénování a natahování srsti a hodiny v klidu při stříhání. 

Rapotačka (neregistrovaný) 28.10.2023, 10:40:36 xxx:xxx.6af6:6549
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 28.10.2023, 10:30:40

Přesně …

Rapotačka (neregistrovaný) 28.10.2023, 11:02:00 xxx:xxx.6af6:6549

Bílým se může barvit srst.

(kolem očí, tlamy, nohy po olizování při svědění …)

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 28.10.2023, 11:08:41 xxx.xxx.242.84
Doron:

Dobře, ještě se poptám pochopitelně, ale v zásadě už mám vybráno, jestli to bude pudl, bude to černý střeďák !


….a předtím jste psala: Dobře, určitě nedám na barvu !

Nevím, kolik vám je a rozhodně vás nechci urazit, ale na tohle by vám naše máme řekla: vy jste tedy přetrhdílo 🤣

Doron, já bych se bála jen té hnědé, je teď velká móda a jak už se tu psalo dříve, není to jen u pudlů ten hnědý problém. Jinak - uvidíte, co se vám naskytne za možnosti. Na jaře zrovna žádný černý střeďák být nemusí, vždyť se podívejte na ty vrhy v tom odkazu KCHP. Já měla vyhlédnutého strakatého. Jenže jsem byla Xtá v pořadí a zbyl by na mě asi jen kluk a já jsem měla jasno ve feně. 

Tchyně chtěla černou malou. Nikde nic (Ignoruji inzerci bez PP, tam samozřejmě bylo všeho dost). Malá černá nebyla. Prostě nebyla. Nakonec vzala tu parti a dme se pýchou. Má zrovna naprosto souměrné vybarvení, celá černá záda a kus nohou, vypadá to jako kabátek. Tchyně, kudy chodí, tudy se natřásá jak pan Kotrč z velkého domu, protože se za psem otáčejí úplně všichni. 😊

Orionka (neregistrovaný) 28.10.2023, 11:17:51 xxx.xxx.82.160

Žili byli v sídlišti střední pudli. Svého času značně populární. Kromě různých napodobenin si pamatuji na dva výrazné. Hnědý střeďák- živé stříbro, nebo rtuť, jak se říká. Úžasný pes, jakého by chtěl každý. A bílý trpaslík. Toho by asi nechtěl nikdo. Neuvěřitelné. Měla jsem tou dobou dva střední psy a když se mě paní ( starší dáma, žijící sama) zeptala, jestli se nebojím, že mě kousnou….málem jsem upadla. Její pudlík vypadal pohodově, ale z vyprávění: vnoučata na návštěvu nesmí přijít, když pes obsadí gauč, paní si k televizi přinese židli, ke gauči se nesmí přiblížit. Venku chodil na volno, nepral  se, neškodil, problém byl, když chtěla jít domů, na vodítko se nedal připnout a domu odcházeli, až když chtěl pes.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 28.10.2023, 11:45:12 xxx.xxx.242.84
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 28.10.2023, 11:17:51

Ano. To, co popisuje Orionka, je v lehkém odstínu u té tchýně. Fenka je dominantní. Nekouše, ale klidně na tchyni zavrčí, když jí chce sebrat svou ponožku. Skáče jí na klín, kdy se jí zachce, nikoli, kdy je pozvaná. Škrábe do ní nohou, když si něco vynucuje. ALE stačí málo a fena ví, kde je její místo. Když jí mám s sebou na venčení nebo je s námi na chatě, nic z toho si ke mně nedovolí a když jednou zavrčela, že jsem jí chtěla vzít naší hračku, prostě jsem se neptala a vyřídila to. Přesto se ke mně chodí mazlit a podbízí se 🙂 Nikdy jsem jí samo neublížila, jen trvala důsledně na svých požadavcích. A ona funguje. Takže je to jen a jen práce její majitelky, jak se pes chová.

Rozuzlení: i pudl, pes přátelský a pes pro začátečníka, není-li správně veden, může se stát nesnesitelným.

Orionka (neregistrovaný) 28.10.2023, 12:22:10 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 28.10.2023, 11:45:12

Ani chvíli jsem si nemyslela, že by to bylo barvou. Úplně platí vaše poslední věta. Když jsem se k tomu nachomýtla, připnula  jsem ho na vodítko a ani nešpítnul. A to nejsem žádný psí cvičitel, i o mých psech bylo několikrát řečeno - takovou čočku by dostal/a….

Doron
Doron (1774 příspěvků) 28.10.2023, 13:46:57 xxx.xxx.25.46
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 28.10.2023, 11:08:41

Já a přetrhdílo ?!?!

Zrovna já, která jsem sháněla šeltinku a pak netrvalo ani měsíc a měla jsem doma briarda? 🤣🤣🤣

S tou barvou jsem to myslela tak, že se nedám zlákat moderní barvou.

Bude černej !

Vlastně všichni černý střeďáci, co jsem znala, byli fajn, ostatní bývali často nevyrovnaní, zvlášť trpaslíci. 

Ta čubička Vaší tchýně z mýho pohledu taky nemá dobrou povahu, jen výchovou to nebude.

Ještě se teď ponořím do studia, abych se utvrdila v tom, že bude černej 😂 !

sutrik
sutrik (311 příspěvků) 28.10.2023, 15:09:44 xxx.xxx.84.33

A bude Vaše kamarádka ráda? Nebyla bych nadšená, kdybych si nevybrala psa podle sebe, ale dostala ho. Platí to pro jednotlivé zvíře, natož pro plemeno (pokud bych nebyla definitivně rozhodnutá, že jiné plemeno nechci).

Doron
Doron (1774 příspěvků) 28.10.2023, 19:47:07 xxx.xxx.25.46
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 28.10.2023, 15:09:44

Provedu pouze předvýběr a psíka zaplatím 😊.

Kamarádka je s tím srozuměna, požádala mě o součinnost 😊.

Většinou si k narozeninám dáváme pouze symbolické dárky, ale tohle je zvláštní příležitost.

Kulatiny nejkulatější a kamarádka nejlepší , taková ta, co jí můžete zavolat ve dvě v noci. Ještě jsem to sice za pětatřicet let  neudělala, ale mohla bych. 😅

sutrik
sutrik (311 příspěvků) 28.10.2023, 19:52:50 xxx.xxx.161.25
Doron:

Provedu pouze předvýběr a psíka zaplatím 😊.

Kamarádka je s tím srozuměna, požádala mě o součinnost 😊.

Většinou si k narozeninám dáváme pouze symbolické dárky, ale tohle je zvláštní příležitost.

Kulatiny nejkulatější a kamarádka nejlepší , taková ta, co jí můžete zavolat ve dvě v noci. Ještě jsem to sice za pětatřicet let  neudělala, ale mohla bych. 😅


Tak to bude krásný dárek 🙂

Doron
Doron (1774 příspěvků) 28.10.2023, 21:10:30 xxx.xxx.25.46
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 28.10.2023, 19:52:50

Doufám 😊. Ale je to zodpovědnost 😔.

Tak moc děkuju, že jsem to s vámi všemi  mohla probrat ♥️.

Člověk leccos může nastudovat, ale pro mě jsou osobní zkušenosti a rady strašně důležitý ..

Mi
Mi (171 příspěvků) 29.10.2023, 05:22:48 xxx.xxx.66.144
Orionka:

Žili byli v sídlišti střední pudli. Svého času značně populární. Kromě různých napodobenin si pamatuji na dva výrazné. Hnědý střeďák- živé stříbro, nebo rtuť, jak se říká. Úžasný pes, jakého by chtěl každý. A bílý trpaslík. Toho by asi nechtěl nikdo. Neuvěřitelné. Měla jsem tou dobou dva střední psy a když se mě paní ( starší dáma, žijící sama) zeptala, jestli se nebojím, že mě kousnou….málem jsem upadla. Její pudlík vypadal pohodově, ale z vyprávění: vnoučata na návštěvu nesmí přijít, když pes obsadí gauč, paní si k televizi přinese židli, ke gauči se nesmí přiblížit. Venku chodil na volno, nepral  se, neškodil, problém byl, když chtěla jít domů, na vodítko se nedal připnout a domu odcházeli, až když chtěl pes.


Taky sousedovic pudlíkovi chodím vytahovat klíšťata,paničku by kousl.😀

Evv (neregistrovaný) 29.10.2023, 16:57:23 xxx:xxx.883b:abcc
Mi:

Taky sousedovic pudlíkovi chodím vytahovat klíšťata,paničku by kousl.😀


Oni jsou strašné mrchy když jim to funguje. 🤣

Já bych brala černého nebo hnědého, pořízení bílého psa je forma masochizmu. Původní barva - starší plemeno - ustálenější zvířata. A za mě hlavně černé máme v čechách špičkové. Btw. Setkala jsem se názorem že aprikoti jsou nejhorší. 

Za mě je to u pudlů strašně moc o tom “Jaké si to uděláš takové to máš.” a nebýt úplně ťuťu ňuňu. Jinak naše chovatelka radši prodává na mazlíčky než na výstavy - kde nejsou ambice tam se pak neřeší že něco nevyšlo. 

Náš střední hnědý má s mamkou naprostou anarchii semnou chápe že jsou pravidla a přes to nejede vlak. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.