Aktuálně: 4 958 inzerátů174 155 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Přesnost cviků - poslušnost

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 07.11.2023, 15:01:40 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 07.11.2023, 14:40:26

Ano spíš si s ní nevědí rady. Otázka je, zda to opravdu pracák je v tom pravém slova smyslu, 

Anonymní (neregistrovaný) 07.11.2023, 15:24:42 xxx.xxx.89.32
Zrzavci:

Ano spíš si s ní nevědí rady. Otázka je, zda to opravdu pracák je v tom pravém slova smyslu, 


zda to opravdu pracák je v tom pravém slova smyslu

a co je pravy smysl slova “pracak”? 🤣 

Verun
Verun (719 příspěvků) 07.11.2023, 17:45:21 xxx.xxx.220.12
Doron:

Zpočátku dávám víc odměn rychle za sebou . Pes si sedne, dostane odměnu, dokud sedí další a další. Neví kolik jich že mě vypadne, jestli jedna nebo třeba čtyři. Naučí se v pozici setrvat, dokud nepřijde jiný povel . 

Takže třeba při odložení vleže nejdřív stojím před psíkem a hážu odměny mezi přední nožky ( pardon, že pořád mluvím o Framíkovi v zdrobnělinách, on mě rozněžňuje 😅), pak udělám krok dozadu, vrátím se odměním, udělám to třeba pětkrát za sebou, pak ustoupím na pár metrů vrátím se odměním  atd.., prostě prodlužuju intervaly ( a vzdálenost), jak píše hmn, až je z toho dlouhodobě odložení .

Jde do docela rychle .


Já jsem si takto “odložila” erdelu v chodbě, věděla, že nejdřív utřít pacíky a pak může dál…jenže jsem na ní zapomněla a uklízela nákup a ona tam chudák už skoro spala…a to je chodba s volným dalším přístupem do bytu , mohla kdykoliv odejít na místo…

xz (neregistrovaný) 07.11.2023, 18:27:38 xxx.xxx.175.220
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 07.11.2023, 13:51:42

Nas malinois od mala takto reagoval na vsetko co stretol. Priznam sa, ze sme s tym bojovali, hlavne preto, ze 3 mesacne stena nereagovalo na nic, povely, pamlsky, nic. Reagoval tak napr. aj na kvetinac, betonovy stlp. Kazdy sa ho bal a hovoril o agresii. Ale teda ako dospieval a socializoval, tak to vymizlo. Mne sa osvedcilo proste vela socializovat, chodil sa hravat so steniatkami, chodil do mesta, do prirody a zoznamovat ho so vsetkym, psami, ludmi. A hlavne krotit jeho emocie. Ucit ho  co ma robit v kazdej situacii, napr. ide pes, musi ist pri nohe, rozpravam sa s niekym, musi sediet a cakat, ked sa chce hrat so psami, caka a ide ked dame povel. Ja mam pocit, ze sa musia naucit zvladat tie svoje emocie a reakcie.

Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 07.11.2023, 18:46:10 xxx.xxx.58.218
xz:

Nas malinois od mala takto reagoval na vsetko co stretol. Priznam sa, ze sme s tym bojovali, hlavne preto, ze 3 mesacne stena nereagovalo na nic, povely, pamlsky, nic. Reagoval tak napr. aj na kvetinac, betonovy stlp. Kazdy sa ho bal a hovoril o agresii. Ale teda ako dospieval a socializoval, tak to vymizlo. Mne sa osvedcilo proste vela socializovat, chodil sa hravat so steniatkami, chodil do mesta, do prirody a zoznamovat ho so vsetkym, psami, ludmi. A hlavne krotit jeho emocie. Ucit ho  co ma robit v kazdej situacii, napr. ide pes, musi ist pri nohe, rozpravam sa s niekym, musi sediet a cakat, ked sa chce hrat so psami, caka a ide ked dame povel. Ja mam pocit, ze sa musia naucit zvladat tie svoje emocie a reakcie.


Zvládli jste to perfektně a Váš  postup byl naprosto správný .

   Ale objektivně - takto se normální štěně malinoise nechová a natrefili jste na labilního jedince. O to víc tleskám, že jste z něj dokázali udělat normálního psa👍

xz (neregistrovaný) 07.11.2023, 19:17:47 xxx.xxx.175.220
Odpověď na příspěvek uživatele Inspektor-pisisvor z 07.11.2023, 18:46:10

Sme si toho vedomi, ze ta reaktivnost bola moc a nie kazdy by si s tym vedel poradit. Ja som vzdy verila, ze je to proste stena, kt. sa boji mohych veci a reaguje prehnane a ze ak sa dobre socializuje, bez traum, ze ziska istotu a tie reakcie zmiznu. Samozrejmie k tomu patrilo aj ukazat mu ako ma reagovat a chovat sa a naucit sa zvladat tie prehnane emocie. Nastatie to nie je nas prvy pes a dnes ho obdivuju, aky je poslusny a kludny. On zas je strasne mily a v podstate mazlivy dobrak, ale samozrejme by som sa takemu stenatu v buducnosti radsej vyhla, urcite by to nemal byt standard.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 08.11.2023, 08:17:09 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 07.11.2023, 15:24:42

ano,  máte pravdu. bude to vždy subjektivní.

Pro mě ale opravdu pracák je pes, který  je jednak z pracovní linie rodičů, ale má také složené vyšší zkoušky, než ty základní a opravdu pracuje. 

Mám taky pracovní plemeno - lovecké. Po pracovně vedených rodičích , a i já s nimi cvičím - nicméně pracáci to podle mě nejsou. nechodí na hony, nemají zkoušky.Mají lovecké vlohy, které využívají, i když jinak, než na honech, ale pracáci to prostě nejsou.  A pes, který reaguje jak je popisováno mi přijde, že není psovodem dobře ovladatelný. Což je pro mě podmínkou pracovního psa, aby respektoval to, co po něm jeho psovod chce. Neb k čemu by byl pracovní pes, který se takto bude chovat, má-li plnit nějaký zadaný náročný úkol - nezvládá-li ani obyčejnou základní poslušnost.

hmn
hmn (1023 příspěvků) 08.11.2023, 08:40:56 xxx.xxx.8.11

“Neb k čemu by byl pracovní pes, který se takto bude chovat, má-li plnit nějaký zadaný náročný úkol - nezvládá-li ani obyčejnou základní poslušnost.”

tak zas, jestli je to k příspěvku Xerxové, tak je řeč o štěněti.

a ani chůze na kšírkách, běh za aportem a předsedání nesvědčí nic o “pracovním vedení”

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 08.11.2023, 08:55:12 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 08.11.2023, 08:40:56

a ani chůze na kšírkách, běh za aportem a předsedání nesvědčí nic o “pracovním vedení”

no právě, to mám na mysli. a to, že půlroční štěně takhle vyvádí taky ne, ani o zlobě,  ostrosti.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.