Aktuálně: 4 939 inzerátů174 315 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Venčení kočiček

Anonymní (neregistrovaný) 12.11.2023, 15:26:17 xxx.xxx.19.186

Krásnou neděli. Zajímalo by mě jestli někdo z majitelů koček chodíte do přírody venčit na vodítku jako s pejskem, do letoška jsem nic podobného neslyšela ani neviděla až v letos ve městě asi 3* pokaždé jinou paní. Je to teď v módě nebo to byla náhoda. Mám kočičku v bytě a nikdy by mě to nenapadlo vzít ji ven je na to vůbec stavěná?

lesnizinka
lesnizinka (1543 příspěvků) 12.11.2023, 16:20:31 xxx.xxx.88.76

Je to v módě. Řekla bych, že dokud nebyl internet, nikoho to ani nenapadlo. Chodilo se už s fretkama, s potkanama, s liškama a chodí se s kočkama😏 Mě to přijde ulítlé, protože žiju na vesnici a kočky, i ty domácí, chodí po venku volně běžně. I ty moje britky. Neříkám, že u některých koček by to nemohlo jít, ale většina z toho bude vystreslá. Kočka přátelská ke všem by to snad dala. Sama asi poznáte, který druh kočky máte. Moje se zdrhají schovat jen slyší zvonek u branky😏

kometa
kometa (4198 příspěvků) 12.11.2023, 18:04:47 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Krásnou neděli. Zajímalo by mě jestli někdo z majitelů koček chodíte do přírody venčit na vodítku jako s pejskem, do letoška jsem nic podobného neslyšela ani neviděla až v letos ve městě asi 3* pokaždé jinou paní. Je to teď v módě nebo to byla náhoda. Mám kočičku v bytě a nikdy by mě to nenapadlo vzít ji ven je na to vůbec stavěná?


Jak která. Kamarádka měla briťáka a ten s nimi jezdil i na vandry pod stan. Můj kocour autista se nedostal v baráku dál než o patro níž.

Tenurri
Tenurri (313 příspěvků) 13.11.2023, 07:32:19 xxx.xxx.213.168

Je to hodně individuální -  záleží na povaze kočky. Taky si myslím, že je potřeba s tím začít hned, pokud chcete s kočkou chodit ven. Sleduju pár kočičích profilů na ig, ty kočky i cestují, jezdí na výlety atd, je to vidět na videích, že jsou úplně v pohodě a jsou zvyklé, ale všichni z nich psali, že na to kotě zvykali hned, jak si ho přinesli domů. 

Jezdit s kočkou na výlety je pro mě už třeba moc, ale když má někdo byťáky a kočka to ocení, proč ji nevzít na postroji a vodítku.

Kolega chodí s bengálcem i po městě, kocour je zvyklej i sedět/ležet za krkem na ramenou, když se mu nechce ťapat. Říkal, že nikdy neměli problém a to ani se psama. Ale jejich kocour je dost sebevědomej. Stát se ale může cokoliv. 

U nás to třeba nešlo, kocour je dost bojácnej a nestojí o nějaké procházky. Brali jsme si ho ale trochu staršího, než je  kotě běžně k odběru. U kočky by to sice zase šlo, ale moc jsme netrénovali…vzala jsem ji na starém bytě 2x do vnitrobloku, úplně ven mimo areál jsem si netroufla. Byla v pohodě, ale spíš seděla a koukala kolem, vyvalila se na sluníčku a moc žádný průzkum se nekonal. To může dělat i na balkoně 😀 …

Orionka (neregistrovaný) 18.11.2023, 14:55:18 xxx.xxx.136.223

Jako dítě jsem měla bytového kocoura (nevykastrovaného, značkoval jen bráchovy boty, když si je neuklidil), jezdil s námi na prázdniny (i pod stan u rybníka v lese - Jedlovské ) i do rekr. střediska, pohyboval se volně okolo a na noc chodil domů - byl to skoro pes. Také jsem před časem viděla na nádraží člověka s kočkou na vodítku. Seděla mu za krkem a lízala s ním zmrzlinu. A do třetice: stará paní chodila venčit kočku na vodítku v sídlišti, kde se pohybovalo hafo psů. Když jsem psa uvazovala, volala “nechte ho, já ji zvednu” 😉. Netušila. To byl rok cca 1995. Takže v městech nic nového.

Pruzinka007
Pruzinka007 (7 příspěvků) 18.11.2023, 19:40:37 xxx.xxx.90.244

Když je kočka v bytě od koťátka, spíše jí ukážete jak je to venku pěkný a bude vám častěji utíkat. Ale jinak je to super, ale musíte kočku nechat, ať si sama vybírá směr své cesty. Já to dělám a jsem spokojen. Čerpám z vlastní zkušenosti 🙂

kometa
kometa (4198 příspěvků) 18.11.2023, 20:06:42 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Pruzinka007 z 18.11.2023, 19:40:37

Jak dopadly bouličky na žebrech? Nedozvěděli jsme se.

A jste muž nebo žena? Píšete o sobě v obou rodech. Jsem zmatená.

Fikovnice
Fikovnice (4301 příspěvků) 18.11.2023, 21:59:33 xxx.xxx.63.255

Tak můj kocour chodí na noc ven…a jsem z velkého města, bydlím v paneláku. To píšu pro zadavatelku, ostatní to ví…

Ale myslím, že je to naprostá výjimka, a jak jsem mnohokrát psala, u ostatních dvou koček, které mám, by to bylo nereálné.

Anonymní (neregistrovaný) 19.11.2023, 09:55:31 xxx.xxx.19.186

Děkuji, moc pěkně jsem si početla. A Fikovnice jak to děláte že se dostane na noc ven a jak se dostane domu? Čeká u dveří? Já jsem také z paneláku ale u nás jsou venkovní dveře zavřené. 

Fikovnice
Fikovnice (4301 příspěvků) 19.11.2023, 09:59:42 xxx.xxx.63.255
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 19.11.2023, 09:55:31

No je to pro mě poměrně hrůza: V noci s ním musím ven a nad ránem kolem páté h zase ven a tam na “smluvený” signál😄 = cinkání klíči přiběhne…

Je to pro mě šílené, více než deset let jsem se pořádně nevyspala, ale co bychom pro ty naše miláčky neudělali, že?😉

Jinak už se také stalo, že přijel sám výtahem a zavonil u dveří od bytu!!!😂 (= rozumějte: Najednou zvonění na byt, já otevřu a tam byl jen Fido!)

Fikovnice
Fikovnice (4301 příspěvků) 19.11.2023, 10:12:19 xxx.xxx.63.255

A aby toho nebylo málo, tak jindy se zas přidal k takové hodně staré sousedce, která ráno venčila psa (a to se Fido psů bojí). Šel s ní domů, normálně s ní a se psem nastoupil do výtahu, ona mu pak zastavila v mém patře a on si vystoupil…😂

Fikovnice
Fikovnice (4301 příspěvků) 19.11.2023, 12:27:21 xxx.xxx.63.255
Pruzinka007:

Když je kočka v bytě od koťátka, spíše jí ukážete jak je to venku pěkný a bude vám častěji utíkat. Ale jinak je to super, ale musíte kočku nechat, ať si sama vybírá směr své cesty. Já to dělám a jsem spokojen. Čerpám z vlastní zkušenosti 🙂


A jak to děláte? Venčíte tedy kočku na vodítku?? To by si můj kocour absolutně nenechal líbit. Miluje právě tu svobodu. Má kolem paneláku a v blízkém okolí svůj rajón, ten si v noci prošmejdí. Když zaspím, je v blízkosti taková poloopuštěná zahrada. Takže když je už světlo, vím, že musím pro něj jít až k brance té zahrady a tam zarachtat klíčemi!😄

biaca
biaca (547 příspěvků) 19.11.2023, 17:31:08 xxx:xxx.15f4:6966
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 19.11.2023, 12:27:21

A Fikovnice, já mám takový dotaz nemáš strach, že Ti Fido přitáhne domů nějakou havěť. Poloopuštěná zahrada musí být plná klíšťat ve vysoké trávě. To ho pokaždé kontroluješ? 

Já když Klimenta vezmu ven, tak má důslednou kontrolu - aby něco nepřitáhl. I když on to moc není - bojí se psů. U nás se praktikuje interiérové venčení - tj. většinou na chodbu, sem tam k veterináři a jednou jsem ho měla sebou v práci. (to se mu líbilo) 

Foto - u veterináře. 

Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (4301 příspěvků) 19.11.2023, 18:31:49 xxx.xxx.63.255
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 19.11.2023, 17:31:08

No, však víš, co už toho donesl? Klíšťata běžně, a jednou si myslím, že jsem měla já klíště od něj, jednou dokonce Elsa. No a možná víš, že Fido překonal i kočičí mor a to se také asi nakazil venku. Jenže po 10 letech mu svobodu chození ven už opravdu nemůžu a nechci upřít. Naštěstí teď, jak je horší počasí a on stárne, tak už přece jen nevyžaduje chození ven každou noc. V poslední době je to v průměru obden, někdy i méně.

Bobca
Bobca (942 příspěvků) 20.11.2023, 07:36:38 xxx.xxx.20.192

Já zkoušela taky venčit mého “tuláka” na vodítku..Plazil se při zemi..moc mu to nevyhovovalo..Nechávala jsem ho běhat po schodišti v paneláku..až někdo dole nezavřel..a já lítala několikrát za noc ven ho volat..Ráno otevřu dveře do bytu..a “pán” se ráčil dostavit domů.. Otřel se mi o nohy a první šel na záchůdek…Byl teplý,takže nemohl být venku..Nakonec jsem na to asi přišla..Musel spát na el.invalidním vozíku v přízemí-otočeném zády, a já celou noc šílela,že miláček někde zmrzá..zmetek jeden zrzavej😊🐈

Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.