Aktuálně: 4 939 inzerátů174 336 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Venčení kočiček

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (130 příspěvků) 20.11.2023, 08:32:28 xxx.xxx.149.158

Kamarádka v Bratislavě měla také takto se venčícího kocoura. Půl dne doma, druhou půlku  za šelmu venku. Akorát měl naučenou většinu sousedů, že když čeká dole, vezmou ho výtahem do správného patra. Po schodech chodit nemohl, měli dveře že schodišť na patra. Je to úžasný, jak si ti naši miláčkové nás umí vycvičit.

Odberryho
Odberryho (232 příspěvků) 20.11.2023, 13:11:29 xxx.xxx.234.90

Před téměř dvaceti lety jsem začala chodit na vodítku s kocourem. Měla jsem dva, ale jen jeden z nich to dával na pána. Chodil si i po svých na veterinu …kilometr městem. Pravidelně jsme z bytu chodili k našim na zahradu (také cca ten kilák). 

Známe trasy chodil bez zaváhání, tam, kde byl poprvé, se u všeho zastavoval, všechno očichával, ale o bázlivosti nemohla být řeč. Neměl rád psy, snažil se je napadat 😄

Jezdil s námi všude, dlouhé trasy autem, MHD no-problem (jen jednou nás řidič vyhodil, že buď musí mít košík jako pes, nebo být v uzavřené schránce). 

Teď mám další tři a ani jeden na to nemá povahu. Jeden z těch tří rád chodí na zahradu, tam se cítí dobře, ale jak ho vezmu mimo, neužívá si to. Má rád návštěvy vnitřních prostor (k babi, na veterinu, ke kámošce….uvnitř je všude hned doma). 

Doufám, že v životě ještě budu mít štěstí na kocoura, co bude rád chodit venku se mnou. Volně ale nikdy kočky pouštět nebudu. Tady mají venkovní kočky v průměru velmi nízký věk dožití.

biaca
biaca (547 příspěvků) 20.11.2023, 13:29:51 xxx.xxx.47.71
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 20.11.2023, 13:11:29

Tedy náhubek pro kočku jsem ještě neviděla, ale asi hrozilo velké nebezpečí pro cestující, když trval na tom mít kočku s náhubkem. 😄

Rapotačka (neregistrovaný) 20.11.2023, 18:23:13 xxx:xxx.575b:3e22
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 20.11.2023, 07:47:01

Jen si tipnu.

Britská?

Odberryho
Odberryho (232 příspěvků) 21.11.2023, 11:49:41 xxx.xxx.234.90
biaca:

Tedy náhubek pro kočku jsem ještě neviděla, ale asi hrozilo velké nebezpečí pro cestující, když trval na tom mít kočku s náhubkem. 😄


Nebezpečí, které hrozilo, by spravila jedině leukoplast. Protože místo hrůzy pouštěl chlupy 😂

Raduše (neregistrovaný) 22.11.2023, 13:03:22 xxx.xxx.44.47

Ahoj, můj dvouletý kocour chodí od malička se mnou a mým psem na každodenní procházky. I 3 km. I tak se ještě často toulá mimo domov, nejdýl byl pryč 14 dnů a tak mě napadá jak nejdýl byl pryč váš kocour?

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 22.11.2023, 13:27:45 xxx.xxx.108.252
Raduše:

Ahoj, můj dvouletý kocour chodí od malička se mnou a mým psem na každodenní procházky. I 3 km. I tak se ještě často toulá mimo domov, nejdýl byl pryč 14 dnů a tak mě napadá jak nejdýl byl pryč váš kocour?


Když jsem byla malá, naše kočka se zatoulala na dva měsíce. Pak se vrátila, ve výborné kondici 🙂 Musela být u někoho. V dnešní době bych už kočky volně ven nepouštěla vzhledem k nebezpečím, která na ně číhají (auta, psi, zlí lidé,…).

Co se týče venčení, se současným kocourem párkrát vyzkoušeno a moc se mu to líbilo. Doma kšíry nesnese a neudělá pomalu ani krok, venku najednou zapomene, že je má a zkoumá okolí, šplhá na stromy, hezky si vykračuje 🙂 

megi-the-pes
megi-the-pes (2214 příspěvků) 22.11.2023, 16:13:37 xxx.xxx.124.42

Děkuju za postřehy… já dostala ty tři kočkata, holka mega chlupatá a malá, ocas jak veverka a široká hlava, jeden kluk klasický mourek, ale dlouhý a obří vlastně a má takové do šikma oči… a tuten kocourek, říkám mu Tomášek, ale to se naštval, že to teda ne, že on je Tommy… no tak ten je přesně to v tašce na videu, včetně kulaté hlavy, krátkých tlapek a uší, kresby a toho ocasu neseného kolmo vzhůru, a má zadní část ocasu žlutou  a vede to až dolů k nohám. 
No a oni jsou to prý sourozenci. 😀Jo a nemňoukaj, jenom vydávaj kosmický zvuky. Třeba ve 4 ráno. V poledne. Před jídlem. Po jídle. Furt mluví. Po venčení taky. Zatím teda jen na zahradě, to Míca s námi chodila na houby a kdysi kocourek i se psem venčit se chodil tady kousek kolečko po vsi, šel vedle psa, asi aby se mu neztratil. 

Fikovnice
Fikovnice (4301 příspěvků) 23.11.2023, 03:28:26 xxx.xxx.63.34
Raduše:

Ahoj, můj dvouletý kocour chodí od malička se mnou a mým psem na každodenní procházky. I 3 km. I tak se ještě často toulá mimo domov, nejdýl byl pryč 14 dnů a tak mě napadá jak nejdýl byl pryč váš kocour?


Je to tu někde k nalezení, ale už si nepamatuji, ve kterém tématu… Já jsem tam psala, že náš první chalupový kocour zmizel jednou v opravdu kruté zimě (a to už byl starý) a vrátil se za cca 6 týdnů, naprosto OK. A můj naopak poslední chalupový kocour asi rok před svou smrtí začal produkovat podivné chování. Přestěhoval se z naší “chalupové vesnice” o několik km dál do vesnice jiné. X-krát jsem obrečela, že jsme o něj přišli… Ale pak už jsem rovnou sedala do auta, jela pro něj do té vedlejší vsi, on tam na zavolání přiběhl, nasedl do auta a nechal se odvézt k nám. Tam se nažral, prospal…a opět zmizel. Nikdy jsem nepochopila, proč to dělal…jedna z variant je, že byl vyštípáván kocoury (byl nekastrovaný). Jak už stárnul, možná se neuměl bránit a toto bylo jeho řešení. Že by rok takto PRAVIDELNĚ odcházel do jiné vesnice za nevěstou, se mi nějak nechce zdát. Jo, a chodil tam po silnici!!! Párkrát, když jsem pro něj takto jela, tak jsem na něj narazila, jak si to štráduje pěkně po silnici, naštěstí spořádaně zcela při krajnici.😄

Orionka (neregistrovaný) 25.11.2023, 02:49:46 xxx.xxx.82.160

Fikovnice :  Mně jeden kocour přichází. Můj vykastrovaný mazel má přes šupu a záchod trvale otevřené okénko, aby mohl kdykoliv ven a domů. A cestu se od něj naučil kocour Zlobr. Mám už dost dlouho podezření, podle misek vylízaných dočista a do poslední granulky. Sem tam mi nechal i šedivé chlupy. Sem tam jsem slyšela skok, jak chalupu opouštěl. Dnes jsem ho tedy na sněhu pod oknem viděla. Veliký chlupatý mour, s velikánskou hlavou obcházel okolo. Tak má můj miláček zaracha a okýnko je zavřené. Je na mě docela naštvaný. Ale cizího kocoura, aby mi prolézal kuchyň….nemusím mít ode všeho.

lesnizinka
lesnizinka (1543 příspěvků) 25.11.2023, 07:46:21 xxx.xxx.93.147

Čtvrtek-pátek jsme byli v Liberci. Včera nás probudila pořádná chumelenice, vločky jak prachové peří. Ale na zemi to nezůstávalo. Mamka hlásila, že u nás hezky sluníčko a umývá okna  Vánocům. Domů jsme vyrazili někdy těsně před 16h, na kopcích kol Liberce už byl sníh, ale nepadalo. Začalo pršosněžit někde za Boleslaví a bylo to prakticky celou cestu. Potmě je to blbé. Vysočina…ta byla výživná, na teploměru nula, jelo se za sypačem sotva 70kou.  Naštěstí jen ca 10km, nebo by mě trefilo. Pak teplota vyskočila na 1+ a to už jsme si troufnuli jet…všichni. U nás na Moravě (Brno a dál na východ) jen jemně mrholilo, cesty i suché. Přijeli jsme domů v půl deváté, naštěstí kolona u Brna, která už je tam zřejmě na věky, celkem jela. Nevím, jestli Macek už umí dvířkama do garáže, ale cítila jsem tam zase značky. Jsem zvědavá, co na tohle vymyslím…jak to řešit🙄 Že jim žere granule by nevadilo, ale smradit to tam a otravovat mi kočky nebude☹️ 

Teď se probudím a bílo u nás. Taky to roztaje, je 1+ a už spíš mrholí, než sněží. 

Bobca
Bobca (942 příspěvků) 25.11.2023, 08:21:42 xxx.xxx.20.192

U nás je taky bílo,obloha se chystá na jadranovou modř..0,5 stupňů a už svítí sluníčko..☀️Už mě bolí jen ta kyčel,stehno a záda-ale to vyřeším v pondělí u neurologa..Mažu lesanou s acylpyrinem ..Jinak celkem žádné novinky😊

lesnizinka
lesnizinka (1543 příspěvků) 25.11.2023, 10:32:57 xxx.xxx.93.147

Já jsem taky cizího Macka párkrát potkala v kuchyni a obýváku😏 protože v létě jsou všechny dveře dokořán…minimálně pracovna a obývákové francouzské šoupačky. Jednou dal značku v pracovně, myslela jsem, že mě klepne, jak jsem ucítila ten smrad😲no naštěstí uvědoměle na obložení, kde se to dalo v pohodě umýt😉

Orionka (neregistrovaný) 25.11.2023, 13:23:26 xxx.xxx.82.160
hmn:

“Ale cizího kocoura, aby mi prolézal kuchyň….nemusím mít ode všeho.”

Bedříšek  😀….teď mi trůní na klíně 


Na Moury jsem vždycky trpěla, kdybych neměla svého zrzavého mazlíčka, možná bych měla ambice Zlobra ochočit. Ale můj kocour se ho bojí, bojí se doma, bojí se vystrčit nos z chalupy…..Navíc, když odjíždím na 2 dny, nachystám kocourovi jídlo na ty dva dny. Zlobr mu to vyžere, zřejmě hned první večer…..Fandím vám a Bedříškovi, ale Zlobr má zákaz. Dovnitř, ze zahrady ho nevyženu, ani mu neublížím.

Bodlinka
Bodlinka (981 příspěvků) 25.11.2023, 14:07:57 xxx.xxx.92.61

Na venčení koček mám aplikaci a přes mobil je sleduju pomocí čipových dvířek. Takže vidím, jak kdo chodí dovnitř a ven, můžu jím na dálku dveře zavřít a jako bonus to počítá hodiny strávené venku pro milovníky statistiky.

Anonymní (neregistrovaný) 27.11.2023, 09:06:52 xxx.xxx.99.208
Raduše:

Ahoj, můj dvouletý kocour chodí od malička se mnou a mým psem na každodenní procházky. I 3 km. I tak se ještě často toulá mimo domov, nejdýl byl pryč 14 dnů a tak mě napadá jak nejdýl byl pryč váš kocour?


6 týdnů náš kocour, v květnu zmizel a vrátil se v půli června už jsme jej ani nečekali a byli smíření že ho přejelo auto. Kde se mohl zdržovat netušíme???


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.