Aktuálně: 4 985 inzerátů174 058 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Vlastnosti bígla

Katen (neregistrovaný) 18.11.2023, 09:14:06 xxx.xxx.23.97

Dobrý den, protože si vybíráme vhodného pejska k nám koukáme po inzercích. Teď se tu objevila krásná štěňata bígla. Jako plemeno se nám vzhledově moc líbí ale co pročítám tak povahově je to složitější. Má být hůře ovladatelný hlavně když je puštěný z vodítka a také prý hodně a nepříjemně vyje. Potvrdíte mi to nebo je to o výchově? Děkuji.

kometa
kometa (4181 příspěvků) 18.11.2023, 09:58:18 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Katen z 18.11.2023, 09:14:06

V první řadě bych se zeptala, jestli má PP. Jestli je to stejný inzerát, na který jsem koukala i já, tak se o tom prodávající nezmiňuje.

Nevím, jak moc vyje, ale je to lovecké plemeno - honič. Neboli už z názvu vám něco plyne. Co potkávám bígly ve městě - na vodítku a tlustí. To asi nechcete.

Nevyžádaná rada - nevybírejte psa podle vzhledu. Ale podle vašeho životního stylu. Jinak budete všichni nešťastní.

Já si taky nekoupila dostihového plnokrevníka na pohodové vyjížďky. Ano, i ten se dá převychovat, ale proč si cíleně komplikovat život?

bambule
bambule (415 příspěvků) 18.11.2023, 10:33:57 xxx.xxx.79.0

Co znám toto plemeno tak všichni jsou hodně hlasití, mají  silný lovecký pud a neuvěřitelně citlivý nos. Taky jsou to docela popelnice, ale to může souviset právě s tím čichem, protože před nimi nic neschováte.

balu
balu (1533 příspěvků) 18.11.2023, 11:35:35 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Katen z 18.11.2023, 09:14:06

Rozumím tomu dobře, že si plemeno, vybíráte na inzerci? Ne v atlase, ne na výstavách, ne na webech jednotlivých plemen, klubů,… Tak se ale pes nevybírá…

Terven
Terven (102 příspěvků) 18.11.2023, 13:27:00 xxx.xxx.110.191

Bígla určitě nedoporučuju někomu, pro koho je nepřijatelný pes trvale na vodítku. Protože ono to tak s velkou pravděpodobností dopadne. Bígly, kteří mohli navolno, jsem potkala za život všehovšudy dva. Rovněž tak hlasový projev mají dost výrazný.

Ale pokud někdo nebere psa na vodítku jako újmu, tak je to fajn pes na turistiku i na některé psí sporty. Většinou mají milou příjemnou povahu, jsou snášenliví, neagresivní.

Bohužel mají sklony k tloustnutí a jsou pažraví, což je blbá kombinace - bez dostatku pohybu jsou z nich koule. K stáru, když už pohyb je omezený, se musí hodně hlídat příjem. Kamarádka má čtrnáctiletýho seniora, celoživotně na vodítku, ale hodně s ním chodila plus měl velikou zahradu. Teď samozřejmě už jenom přiměřeně, ale stěžuje si, že teď už je venku jeho jedinej zájem hledání hnusů k sežrání. 

impact
impact (409 příspěvků) 18.11.2023, 19:37:20 xxx.xxx.18.231
Odpověď na příspěvek uživatele Katen z 18.11.2023, 09:14:06

Mám v adopci už víc než stovku bíglů a často se k nám lidi vrací pro druhého. Milují je a je to pro ně naprosto TOP plemeno. 🥰

Já osobně to absolutně nechápu. Nikdy bych si bígla nepořídila a jsem vždycky šťastná, když se všech zbavím. 🤭

Ukecaní jsou. Často nezavřou hubu a pořád všechno komentují. Ale zas výrazně hlasití mi nepřijdou. Na volno jich chodí absolutní minimum. Ale mám třeba klučinu, kterej se nebál elektrického obojku, psa si na něj dobře naučil a pes chodí naprosto bez problémů na volno. Potřebují pohyb, spoustu pohybu. Naši jsou všichni kastrovaní a ti majitelé, kteří jim dají dostatek pohybu a jsou disciplinovaní v krmení, mají bígly jak žížalky. Bohužel velkej problém dělají jejich “psí oči” a to, že je majitelé překrmují. 🙄

Bígl je prostě životní styl. Ale to je tak u většiny plemen. Já mám třeba smečku jacků a jakoteriérů. Spousta lidí by si nikdy nepořídila jednoho, ne tak celou smečku. Ale když víte, jak na ně, tak je utáhnete na vařené nudli a za mě je to naprosto TOP plemeno.🤪

Obrázek Obrázek Obrázek
Trickyvoo
Trickyvoo (393 příspěvků) 18.11.2023, 23:29:05 xxx.xxx.62.63
Katen:

Dobrý den, protože si vybíráme vhodného pejska k nám koukáme po inzercích. Teď se tu objevila krásná štěňata bígla. Jako plemeno se nám vzhledově moc líbí ale co pročítám tak povahově je to složitější. Má být hůře ovladatelný hlavně když je puštěný z vodítka a také prý hodně a nepříjemně vyje. Potvrdíte mi to nebo je to o výchově? Děkuji.


Znala jsem dva, oba byli dost hr a útěkáři. Jsou to temperamentní psi a hlas mají podle mě opravdu dost výrazný, ale že nemyslím, že by štěkal nějak víc než třeba jezevčík. Jen má hluboký a výrazný hlas a je ho slyšet daleko.  Dobrý na nich je, že když uteče, tak se vrátí po vlastní stopě domů. Kámoščin to dělal, tak zaujatě, že proběhl kolem ní a čekal pak doma, až dojde taky z té procházky 😂. Jsou to asi dost mazlové, ale je to podle mě pes pro hodně aktivní majitele, který se smíří s tím, že ho nelze vypustit z vodítka, páč jak chytne stopu, nevidí, neslyší.

Kilian
Kilian (953 příspěvků) 20.11.2023, 10:54:22 xxx:xxx.e38c:81b3

..na cvičáku partnerský pár, každý měl svého, věnovali se jim maximálně, na bigla zlatí, ale když jsem je viděla, tak bigla opravdu ne….a oba dost hluční….fakt to musí být srdcovka a člověk všestranně obeznámen s tímto plemenem…pravda stenatům musí propadnout každ,jedna z nejhezčích…  


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.