Aktuálně: 4 955 inzerátů174 139 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Hrabání díry

assil
assil (1491 příspěvků) 21.11.2023, 15:08:48 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 21.11.2023, 14:20:28

No nebylo k tomu daleko. A to bylo štěstí, že jsem ho viděla. Jako lidi jsou fakt voprsklý, viděj plůtek, sice nízkej, plastovej, ale i tak, za ním slepice a je jim to fuk, oni tam chtěj jít, tak jdou. Já se prostě nedivím, že si pak někdo staví kolem Alcatraz.

balu
balu (1534 příspěvků) 21.11.2023, 17:13:17 xxx.xxx.113.223

U nás se hrabe jen na zahradě. Kavkazanky si vyhrabávaly díry a pak v nich lehávaly. Občas vyhrabaly díru v místech, kde ryl krtek, párkrát se jim podařilo ho ulovit. Chodka hrabe dost, vyhrabává kamínky a konzumuje je. Zakazujeme jak hrabání, tak konzumaci kamenů, ale je to boj. Venku na procházce není čas hrabat, nechodíme klevetit na “psí  louku”, vycházka je fakt vycházka, protože se celou dobu jde.

Sarah01
Sarah01 (1517 příspěvků) 21.11.2023, 17:42:43 xxx.xxx.162.253
Zrzavci:

Ano Thielli, to je velkej, velkej dar od Terezky, že máme volný průchod krajinou /eh, doufám, že to byl její nápad?? /. A bohužel, bohužel si toho nevážíme dostatečně a velká množina lidí se chová jako prasata - prasata prominou, takže jako kreténi., kdy já bych vraždila,  aniž píšu dedektýfky . Mám čím dál tím větší problém s tím, jak se lidi bezohledně chovají v přírodě. Hodně velkej. Já jsem třeba ani v době kovidový, když se pak na chvíli povolilo, nejela radši na dovolenou. protože představa, že cestou na výletě potkávám koncentrované množství idiotů v metru čtverečním by mi nedovolilo si tu dovolenou užít. Stačí mi vizitky “dam” u cest. 

-edit - a jsem ráda, že jste to nevzala nějak ode mne k sobě a taky za to, že to právě díky Vám tady můžu zmínit - ten problém kopání jam, protože věřím, že si to většina lidí prostě neuvědomí.


Kdyby ty vizitky dam byly jen u cestě, ale ono se to občas objeví rovnou na cestě a pak to rvěte feně z huby, že jo.

Už je to delší dobu, co jsme zatoužili taky v rámci dne otevřených dveří navštívit vojenský prostor Libavá. A bylo to poprvé a naposled, takovou bezohlednost jsem předtím dlouho nikde neviděla. Jasně byly označené lokality, kam se kvůli případné nevybuchlé munici nesmělo, byly tam i bezpečnostní pásky. Úplně zbytečně, lidi si stejně chodili, kde a jak se jim zachtělo, střelecké terče pro ně byly jako magnet. Až jsem si říkala, že by si i zasloužili ustřelit tu pr.del.

Ale abych zůstala u těch děr…nesnáším to i u svých psů a proto to nikde nedovoluju, ani doma na zahradě. Dva se to úspěšně odnaučili, jen ta třetí potvora s tím ne a ne přestat. Holt musím být furt ve střehu, na zahradě být s nimi nebo aspoň koukat z okna a případně pořádně zařvat.

Arosek
Arosek (263 příspěvků) 23.11.2023, 09:56:41 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 21.11.2023, 17:42:43

Hele tohle byl jeden z duvodu, proc jsme tak moc rada vypadla z Praglu na venkov. Pac stacilo projit sidlistem a clovek mel nakrmeno. Lidi jsou fakt dobytci neskutecni.

Vrchol (sve) demnce jsem predvedla, kdyz jsme dostala skvely napad, vyrazit s detickama a smeckou na Rip. Den po pouti. Jako vetsi cipovinu nikdy nikdo nevymyslel, cesta od parkoviste az nahoru lemovana hovnama. Ale aby nedoslo k mylce, nebyla to hovna psi. Pro ty moje dobtyky to bylo jak vzit je do cukrarny, takze jsme si daly vyslap nahoru komplet na voditkach, oci na stopkach a hlasivky v pohotovosti. Bajecny to bylo, fakt ze jo ☹️

Add hrabani. Tak jako venku mysi jsou proste lakadlo. Ale panicka je pes a tvrde zakazuje, coz lovecky vedena cast smecky sice nechape, ale respektuje (kor kdyz zarvu), flekata cast smecky vytrvale ignoruje. Jo, Johana je proste mysilov, leckdy se mi z prochajdy vraci misto blenheima trikolora 😀 Ale zas jmeno jsem ji vybrala ocividne spravne … nebćo jako Nora … jen u nas Jozin z bazin 😀

No a doma na zahrade se hrabe jen kdyz je vedro a jsou nuceni udelat si chladne loze shrnutim horni rozpalene vrstvy terenu. Blby je ze se to za chvili ohreje, tak je treba se chladit jinde. Pak jsou samozrejme mista kde je potreba mit upravene loze stale (pred oknama, u vratek, …) a pak mame “porodni mista” ktera - jak jiz nazev napovida - vytvareji holcicky tak tri tydny pred porodem a nekdy i tri tydny po nem 😀 

Ale ja je stejne miluju. Uzitkovou ci okrasnou zahradu jsem vzdala uz pri koupi, pac ja poznam tak koprivu od ruze a dokazu svou peci zabit i kaktus 😀

Fatia
Fatia (90 příspěvků) 23.11.2023, 10:23:02 xxx.xxx.205.210

K hrabání mám otázku. Jsou psi hrabaví a nehrabaví? Ve smyslu chtěli by hrabat, vyhrabat myš, ale prostě ty pacičky nejsou hrabavé? Někteří psy mají blány, jsou lepší plavci. Existuje něco takového u hrabání? Boe by hrozně ráda vyhrabala myš, ale když to na louce = kompaktním drnu zkusí, nedostane se na hlínu. Usilovně hrabe a nic nevyhrabe. Lesní hrabanku vyhrabe, na zahradě si pod keřem vyhrabala letní chladící jámu (pod keřem, takže trávník tam už byl prořídlý), ale na louce je marná, nezbývá jí nic jiného, než se spkojit s hypnotizováním myší díry. Kamarádky jezefčíkoid načne jakkoliv kompaktní drn během vteřiny, Boe na něj hledí a pak mu vyhrabanou díru sebere.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 23.11.2023, 10:43:45 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 21.11.2023, 15:08:48

Tohle opravdu nikdy, nikdy nepochopím. 

Já jsem vychovaná v respektování soukromí majetku atd. Je to pro mě úplně mimo možnosti to pochopit. pamatuju si vyprávění kamarádky, jak jejich známí si otevřeli restaruraci. Na svém pozemku u svého domu. A tu svou část oddělili . Nejdřív nějakým nevím provazem, pak musel příjít plůtek , pak na ten plůtek důrazná cedule. A pak ……prostě zavřeli, protože je neomalenost a drzost lidí tak točila, že to nedávali. ☹️

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 23.11.2023, 10:47:48 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 21.11.2023, 17:42:43

Ano, dámy jsou neskutečnej druh dobytka. Je to udivující. A zajímavý je, že se zvětšením se množiny byčiglistek se rozmohl bordel. Nevím jakou to má spojitost, že chodec je menší dobytek než kolista, ale je to tak. Možná je to v tom, že chodec přírodou neprojíždí jak hovád, užívá si jí a tak je mezi nimi víc těch, co si jí váží. 

O kvíkvé některých lidí, kteří nerespektují ani varovná oznámení asi netřeba dumat. Souhlasím, že je škoda, že je to neodpálilo.

Jojojo, Tali je taky jediná, kde se to musí hlídat, ostatní to pochopili. U ní to ale není nic překvapivýho 😀

Sardullah
Sardullah (963 příspěvků) 23.11.2023, 10:49:44 xxx.xxx.189.104

Tak co se týče toho hrabání děr někde na louce…žádný z mých psů to teda nikdy nedělal, ale když vezmu třeba naší oblíbenou “myší” louku…tak tam by to bylo asi jedno…je to tam stejně místy rozrytý od divočáků a louka je obecně samá díra. Já mám třeba našlapanou trasu, kde to jakž takž jde, ale jak se odchýlím a vezmu to jinou trasou, tak už hrozí, že si člověk minimálně pošramotí kotník, obzvlášť v období před tím, než to posekají a je tam tráva vyšší. Občas na polňačce kolem louky vidím stopy koňských kopyt, ale myslím, že nikdo není takovej dobrodruh, aby s koníkem tuhle louku projel, protože z mého pohledu je to pomalu na zlámání nohy. 

Prostě si myslím, že pokud by nějaký pes tady vyrobil nějakou další díru, tak by se to tak nějak v tom množství děr, ďolíků a jiných nerovností prostě ztratilo.

Jinak ještě k dírám na zahradě….moje předchozí feňule a i Gina si vyhrabávají díru pod obrovským tisem do které  si následně v létě zalehnou. A teda z mého pohledu jsou třeba tyhle díry užitečné, protože obecně je pod tím tisem hodně sucho, navíc kořenový systém vytvořil takový …sice mírný …kopeček a tak případná voda odtéká pryč a ty díry při deštích udrží přeci jen vodu v oblasti kořenů, tak si tak říkám, že je to pro tis užitečná symbioza…on poskytne mojí čubině stín v letních parnech a ona se zase postará o to, aby měl dost vláhy.

Bodlinka
Bodlinka (978 příspěvků) 23.11.2023, 10:52:41 xxx.xxx.66.163
Fatia:

K hrabání mám otázku. Jsou psi hrabaví a nehrabaví? Ve smyslu chtěli by hrabat, vyhrabat myš, ale prostě ty pacičky nejsou hrabavé? Někteří psy mají blány, jsou lepší plavci. Existuje něco takového u hrabání? Boe by hrozně ráda vyhrabala myš, ale když to na louce = kompaktním drnu zkusí, nedostane se na hlínu. Usilovně hrabe a nic nevyhrabe. Lesní hrabanku vyhrabe, na zahradě si pod keřem vyhrabala letní chladící jámu (pod keřem, takže trávník tam už byl prořídlý), ale na louce je marná, nezbývá jí nic jiného, než se spkojit s hypnotizováním myší díry. Kamarádky jezefčíkoid načne jakkoliv kompaktní drn během vteřiny, Boe na něj hledí a pak mu vyhrabanou díru sebere.


je to spíš o technice. Při hrabání děr už je přece v drnu díra, ta myší, takže tam odtud Nora začne a drn samotný pak trhá zubama.

Sarah01
Sarah01 (1517 příspěvků) 23.11.2023, 11:39:02 xxx.xxx.11.197
Odpověď na příspěvek uživatele Fatia z 23.11.2023, 10:23:02

Ti moji GR byli vždycky hrabavci všichni v tom smyslu, že jim to šlo jak předníma nohama vyhrabávání hlíny, tak zubama vytrhávání drnů. Což mě ale dost překvapilo, tak že feně, která hrabe nejvíc, se vůbec neobrušují drápky, spíš rostou ještě rychleji, zatímco těm starším se vždycky hrabáním obrušovaly.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 23.11.2023, 11:54:54 xxx.xxx.65.248

A já mám nápad na start up! 😄 Koupím si tady v Praze kus pozemku, nechám ho trochu nakypřit, koupím si násadu myší, pytel zrní a za rok to otevřu pro psy jako Dysneland. Tři sta za hodinu a psa. Na kraji bude bouda s občerstvením a lehátka pro líné majitele. 💪

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 23.11.2023, 12:04:46 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 23.11.2023, 11:54:54

Tak ale Thielli, to je výbornej nápad! Uděláme k tomu reklamu. Něco ve stylu - Nechce se Vám platit pokuty za ničení cizích pozemků Vaším psem? (tím je poinformujeme, že jako to nejni košér a taky vyděsíme a tím pádem přijdou k Vám) Přijďte k nám. U nás si Váš chlupáč může beztrestně a hlavně bezpečně, protože naše myši jsou chorobprosté, zahrabošit a vy si mezi tím můžete v klidu vypít Píňu Koládu! Každý desátý hrabošení zdarma a když budete mít štěstí a přijdete ve správný čas, kdy zrovna vyhlásíme hrabání za polovic, jako překvapení, tak i ušetříte podvakráte.

Co?

assil
assil (1491 příspěvků) 23.11.2023, 12:06:08 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 23.11.2023, 11:54:54

Mysmaland 😀 Já myslím, že by to byl úspěch a je to fakt unikátní nápad.

A za přípatek krtky. 😀

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 23.11.2023, 12:07:22 xxx.xxx.65.248

A budu ve vatě. 💪💪 Hnědá mi bude dělat ostrahu objektu a s černou nacvičím nějaké pudlí cirkusové číslo a každou hodinu ho za poplatek předvede. Koupím si k tomu lesklý oblek a budu jako disko koule. Jop.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 23.11.2023, 12:09:39 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 23.11.2023, 12:07:22

Nene, budete mít myší kožíšek😂

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 23.11.2023, 12:36:04 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 23.11.2023, 12:15:39

Hypotéka, že jo. Oni by to pejskaři brzo splatili😂. Přidala bych tam nějaký veverky, spíš robotický asi, nějaký čmuchací koberečky, různý bobky na čuchání, nějaký velký hlavolamy. Prostě pozemek na rozdělenej na různý sekce, aby si každej našel to svý. Plus taky by to chtělo nějakou budovu na “pěstování” těch myší, ony by asi mohly byt spíš z misek, aby to bylo takový citlivější. A pro extra citlivý pejsky by tam mohlo být i myšomatórium, každý takový psík by mohl mít pak svojí myšku na obojku.

To už je ale přehnaný, ne nadarmo je v jednoduchosti krása.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.