Aktuálně: 4 946 inzerátů174 074 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Změny chování feny

orionka
orionka (531 příspěvků) 23.11.2023, 04:36:56 xxx.xxx.82.160

seštěká divného chlapa v ulici a podle mě vnímala mou reakci, kdy jsem si já vduchu řekla “proboha, kdo to je”

To je přece úplně normální reakce psa. 

Mně udělala fena “totální ostudu” na výstavě. Neměla jsem vůbec výstavní ambice, ani touhu uchovňovat. Ale “mám krásnou fenu, jednou ji světu předvedu”. Výstava venku, v parku, v kruhu kořeny, já nemehlo zakopla, rozhodčí proti mně napřáhl ruku, že mě chytí - no a fena vyjela, stačila jsem ji strhnout a nekousla. A byly jsme venku z kruhu jak cukráři. Nechtějte vidět ten výstavní posudek, mám ho schovaný! A asi budu za blbce, ale já ji pochválila, co proti mě má nějaký chlap napřahovat ruku ! Kdyby to bylo v temné uličce……

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 23.11.2023, 08:04:47 xxx.xxx.226.6

Thielli - trochu v ní vidím naši madáme Flekatou. Ta tedy není reaktivní, ale ta rozstřelenost je podobná. Hormony vždy u ní hrály a……světe div se i nadále hrají velkou roli. Je sice už skorem dva roky vykastrovaná kvůli akutní pyometře, ale přes to, když přijde období, kdy by hárala, tak se to projeví.  Alavis Calming udělal nějakou svou práci,hlavně na začátku podávání - zjistila jsem, že u ní hraje roli i doby KDY jí ho dám. Nejlépe večer, než se jde spinkat, ráno, jak kdyby to naopak bylo snad kontraproduktivní.

Kastrace jí ale určitě pomohla, ten rozdíl vidím, k určitému uklidnění došlo, to bez debaty, jako by se jí ulevilo. A to říkám jako ne velký příznivec kastrací. Větší fixace na žrádlo je, to si nebudeme zastírat, zas ale pohyb udělá svoje a člověk si pomůže třebas vycpáním dávky zeleninou. Tali není reaktivní, takže tam jsem já tuhle otázku řešit nemusela. Znám psy- samce, kde se to projevilo, ale fenu ne. Já ovšem neznám nějak velký vzorek - navrhuju zkusit se o tom pobavit třeba v SZ s impact, které prochází rukama velký množství fen a to zpočátku  hlavně JRT, takže horký hlavičky - a impact kastruje všechny, takže by mohla vidět jak se tohle po kastraci chová.

Se zmíněnou únavou a citlivým vnímáním, co tady ostatní zmiňují souhlasím. Tali, když je přetažená, je stejně jako dítě na roztrhnutí. A její citlivost vnímání a na to navazující chování je taky velká. Tak je nutný to brát v potaz. Pamatuju si jednu scénku, kdy už jsme měli za sebou v začátcích to nejhorší a zdálo se, že jsme možná už na cestě k lepším zítřkůmv(háá hááá 🙂 ). Jeli jsme z výletu a my dva se v autě pohádali. Zastavili jsme před domem a Tali mi doslova vykopla dveře kufru auta a zmizela. Nestihla jsem vůbec nic,přes to, že jsem byla zvyklá ji při vystupování ještě jistit, nebyl spoleh, že zůstane sedět. A v ten moment jsem nestihla ani to, abych se uklidnila a uvědomila si, z čeho to vychází. Nebylo to spratkovitý chování, byla to reakce na naši hádku.

V jejím chování se určitě bude odrážet i to, že ji třeba pobolívá to operované. Však já teď, jak mě bolel ten kotník byla taky sestrakra už protivná.

Není to lehké, ani trochu. Vím to a znám v jinčí formě, než Vy a říkám si, že jsme měli velký štěstí při tom jejím vyvádění, že se psy a lidmi byla v pohodě. 

Moc Vás obdivuju, jak k ní přistupujete a držím palce. 

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 23.11.2023, 08:06:07 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 23.11.2023, 04:36:56

A byly jsme venku z kruhu jak cukráři. Nechtějte vidět ten výstavní posudek, mám ho schovaný

já klidně, protože máte pravdu, ona chránila. I když chápu, že.. a že…

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 23.11.2023, 08:08:48 xxx.xxx.226.6

Víte co je nejhorší? Že tohle řeší člověk, který je zodpovědný a možná tím paradoxně tomu psu vlastně nepomáhá. Když by byl pes třeba v rukou salámisty, který nebude přemýšlet za roh, možná to bude s tím psem  o fous lepší, protože nebude vnímat to přemýšlení za roh. Kolikrát já jsem si s Tali říkala, proboha, jak by ten kterýno vedle ve vchodě  s tím kokrem o kterým neví, kde ho má, byl v klidu  a já se tady hroutim.  😀

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 23.11.2023, 08:10:31 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Trickyvoo z 22.11.2023, 22:46:20

….víc než tohle mě raní pohled toho chlapa, co to mám za idiotského psa a….

tohle neřešte, protože vy víte, z čeho to vychází a jak jinak ona funguje.

hmn
hmn (1023 příspěvků) 23.11.2023, 08:46:29 xxx.xxx.48.155
Zrzavci:

….víc než tohle mě raní pohled toho chlapa, co to mám za idiotského psa a….

tohle neřešte, protože vy víte, z čeho to vychází a jak jinak ona funguje.


a tak hlavně nelze tušit, co se komu děje v hlavě……

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 23.11.2023, 08:47:18 xxx.xxx.65.248
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 23.11.2023, 08:04:47

Začnu touto odbočkou: Jeli jsme z výletu a my dva se v autě pohádali. ☝️ NIKDY, NIKDY A NIKDY SE S NIKÝM NEHÁDEJTE V AUTĚ. ☝️ Musela jsem to napsat. Je to poměrně běžný jev a chápu, že je mnohdy těžké to ustát, ale i když si začne řidič, spolujezdec si raději rozkouše jazyk, než by na to reagoval. A když si začne spolujezdec, je to na pár po papuli pro toho spolujezdce. Dnes už nejezdí tu a tam pomalu nějaké embéčko stylem R. Hrušínského ve Vesničce… Dnes se hádkou v autě riskuje život. Takže promiňte mou přednášku i zvýšený hlas, ale já vás chci na světě dál Zrzavci. A chci i ty ostatní tady, takže pokud to někdo také dělá…. ať už to nedělá. Prosím.

A teď psí. Děkuju moc za nasměrování ke zkušené pečovatelce a píšu jen krátké radostné povýsknutí, že včerejší dlouhá vycházka se fakt povedla, cvičilo se, cvičilo se hodně, braly to jako hru, hnědá dokonce dvakrát na přivolávací povel v lesíku ke mně 

b ě ž e l a…   💪

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 23.11.2023, 08:48:48 xxx.xxx.226.6

Thielli - tohle ničemu nepomůže, ale chci vám to jen potvrdit. To , že město pro její duši není. Tali hodně pomohlo i to přestěhování se z města.  Možná ten ruch a to všechno je na soustavu komtesy Hnědé prostě moc. Udělat se s tím nic nedá, to je mi jasný, já to píšu hlavně jako potvrzení a uklidnění Vás. protože vím, moc dobře vím, jak člověk prostě propadá tomu, co kruci dělá špatně, proč to nejde, jak fungovat………a blábláblá.. Je to k ničemu tyhle myšlenky. Nejde to proto, že prostě to zvíře má svoje limity, člověk nic nedělá špatně /nebo jooo, vždycky se chybuje, ale není to záměr/ 

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 23.11.2023, 08:51:19 xxx.xxx.226.6

Dnes se hádkou v autě riskuje život. Takže promiňte mou přednášku i zvýšený hlas, ale já vás chci na světě dál Zrzavci.

DĚKUJI THIELLI, OPRAVDU. Protože máte velkou a krutou pravdu. Já jsem prostě zmetek vznětlivej a v některých situacích, když toho je  dost (a v tý době toho s Tali bylo fakt dost), tak se nedokážu ovládat. Ale budu se poctivě snažit mít Vaše moudrý slova na paměti. Díky.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 23.11.2023, 08:53:34 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 23.11.2023, 08:47:18

….ke zkušené pečovatelce…

je to na mě? Ešivá jo, tak jsem v …v koutě, protože teď vůbec nevím, k čemu se to vztahuje. Poslední dny už nelítám, ani se nepotkávám, já už jsem prostě mimo 😀

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 23.11.2023, 09:02:32 xxx.xxx.65.248
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 23.11.2023, 08:53:34

Nééé… nejedu k vám na statek. (Čekám až na ten hromadný sraz 😁) Vy jste jedna pečovatelka a psala jste, abych ještě se zkusila poptat u Impact. 🙂)

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 23.11.2023, 09:09:53 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 23.11.2023, 09:02:32

No ale to klidně můžete přijet. Sice nemáme statek, ale Domeček, ale klidně přijeďte. 

Já myslela, že někdo -a tetkon jsem nevěděla ešivá já nebo někdo jinej, Vás na někoho nasměroval - na nějakou pečovatelku. Na mě se tetkon musí  - a o to žádám velmi - jako s retardérem. Spím opravdu minimum času a je to znát. Ani kafe už nezabírá. Myšlenky nejsou, mozek se soustředí čistě jen na dýchání, abych se neudusila.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 23.11.2023, 09:30:11 xxx.xxx.119.6

My se doma nehádáme, pejskovi to nedělá dobře na duši. I výměna názoru, která ještě není hádkou, způsobí, že pejsek odchází sedět na zápraží - strašná zpětná vazba.

V autě jsme se taky hádali a museli přestat, prodýchávat se a říct necháme to na pozdějc - dohoda?, protože pitomci jsme v tom autě měli vždycky psa. Učíme se spolu mluvit (on nás učí). Někdy, když to nejde, je toho moc a bouchnutí pročistí naše ucpaný komíny, jedeme na “nákup”. Nákupem se rozumí, pejsku ty hlídáš domeček, my za chvíli přijedeme a jedeme nechat bouchnout saze někam na samotu, blbý je, když je rozdělaná třeba malta…

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 23.11.2023, 09:38:28 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 23.11.2023, 09:30:11

to je hezký., to je hezký a takový rozumný. Jen my bychom se bývali byli z toho nákupáku v tý době asi nedostali 😄

Verun
Verun (719 příspěvků) 23.11.2023, 09:55:26 xxx.xxx.220.12

cvičili STUJ furt a furt…..Jednou v legraci při honění, pak navážno při chůzi, střídání míst, rychlosti chůze, intonace hlasu, s klikrem jsem chodila snad i spát… a ona po pár měsících opravdu už neudělala krok dopředu, okamžitě na mě i otočila hlavu.

zvolila bych spíš jeden postup a až pak po upevnění bych trochu zvolnila…není náhodou fena trochu přetažená- přetočená, že neví čí je? jak se snažíte a ona chce vyhovět, a zkouší různé věci. Dyť co se stane, maximálně budete mít “hyjenu” na vodítku, kterou už stejně máte, o nic nejde….😇

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 23.11.2023, 10:19:26 xxx.xxx.65.248
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 23.11.2023, 09:55:26

Ne, tímto způsobem přetočená opravdu není. 😆😆 ona dost přemýšlí, zda má povel splnit, je taková rozumná, rozvážná, aby náhodou nešla někam jako ovce 😆😆 a  přetažená? Ona se nenechá přetáhnout, na to si dává pozor, aby se ani nezpotila. 🙂 

Samozřejmě, že povel byl učen zpočátku jen při chůzi, nejdřív s vodítkem, pak bez a teprve po zažití jsme přidali všechny ty taškařice. Jen jsem to zase blbě popsala. 🙄

Verun
Verun (719 příspěvků) 23.11.2023, 10:23:07 xxx.xxx.220.12

Příběh: vedle ve vchodě bydlela sousedka, pejskovou zbožnovala, ale psice ji měla občas na salámu- utrhávala se štěkat na kde co, na domluvu nereagovala…., paní předčasně zemřela a psina zůstala manželovi, který jí NIKDY nevenčil. Když začal, psina samozřejmě řvala na celé kolo jako pominutá jen co vyšli ven, ale stačilo párkrát a je z ní beránek, sice kouká, ale nehlesne. Jiné vedení , jiné chování  .

Verun
Verun (719 příspěvků) 23.11.2023, 10:28:04 xxx.xxx.220.12
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 23.11.2023, 10:19:26

Mentálně unavená…."cvik je reflex " nemá co přemýšlet, jinak je to cirkusový kousek, a bud se chce nebo ne, to záleží, jestli to psovi za to stojí, on to většinou dělá pro sebe, co z toho on bude mít. 

Ariska
Ariska (45 příspěvků) 23.11.2023, 11:55:41 xxx.xxx.27.31

Já jsem ráda za tohle téma, mám už druhou šibu, první byla moc hodná až flegmatická, prostě to nebyla šiba. No teď mám druhou, všimla jsem si, že mívá různé nálady. 20x ji utřu tlapky a po 21. začne vrčet. Někdy celý večer prospí a jindy „otravuje“, že si chce hrát. Teď nedávno nechtěla být sama doma, koupili jsme kameru a koukala jsem , jak se klepe a je nervozní (už je ok). Cvičitelka mi doporučila ji nechat vyšetřit (čímž mě totálně rozhodila) a na veterině, kam jsem shodou okolností jela, mi řekli, že můžu utratit desetitisíce za vyšetření a nic nezjistí. 

Thielli , já vám rozumím🤗

Doron
Doron (1774 příspěvků) 23.11.2023, 12:46:03 xxx.xxx.162.126

Je to s těma psíma holkama větší trápení než s klukama . Co si budeme povídat, ony ty hormonální změny dokážou hodně zacvičit i s ženskou ..😅

Měla jsem dlouho jen fenky a musím říct, že mít teď tři kluky je úleva . Jsou takoví průzračně předvídatelní, takoví prosťáčci . I když s nimi mlátí puberta, člověk tomu rozumí .

 Včera jsme na procházce potkali háravou fenu , psi se sice nechali odvolat, ale stala se z nich na zbytek procházky parta slintajících idiotů, jindy moudrý Gučák při nastupování do auta minul otvor do kufru 🤣, skočil vedle a dal si pěknou prdu do hlavy, jsem mu to přála 😅 .  Takže i testosteron dělá svoje .

Je mi líto, že máte s Hnědou takové starosti, je to asi taková dámimička, já ji vidím ležet někde před krbem s vycházkami do velkého zámeckého parku. A ona se tady ,chuděra, musí probíjet mezi tím městským plebsem 😔🤣.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.