Aktuálně: 4 849 inzerátů175 210 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

korelka - ochočování

Dita (neregistrovaný) 13.06.2008, 23:15:44 xxx.xxx.191.116
dobrý den potřebuju pár rad.

máme korelku cca 3 ýdny, stále na ni mluvíme, vzali jsme si ji skoro odmalička, již vylétla z hnízda a začala sama jíst a my si ji odnesli.

jak máme správně ochočovat? kdykoliv se snažíme na ni mluvit a když dáme prst do klece tak syčí a klove kolem sebe.

asi to bude chtít trpělivost co?

jak si máme získat důvěru? žrádlo z ruky nevezme


kdykoliv písněte na icq, nebo mejl nebo sem , potřebovala bych vše probrat aby jsme neudělali něco špatně


díky za rady
anonymní (neregistrovaný) 14.06.2008, 12:09:15 xxx.xxx.111.1
Vlastně sis odpověděla sama a správně - trpělivost, chvíli ji nechej zvyknout a pak začni podávat krmení z ruky.
Hulenová Lada (neregistrovaný) 16.06.2008, 09:08:48 xxx.xxx.61.154
Ochočit si papouška znamená mnoho trpělivosti. Mě to trvalo 2 měsíce. Minimálně 3 hodinny denně jsem na ní mluvila a dávala jí do klece různé pamlsky, třeba pampelišku, žabinec nebo piškotu. Když jsem zjistila, co jí nejvíce chutná, byl to žabinec ptačinec,odpoledne jsem ho nazbírala a zkoušela jí ho podávat z ruky. Vzala si třeba až po týdnu nabízení a přemlouvání. Co na to říct, trpělivost a lásku. Zvykne si na Vás. Uvidíte. Jen vydržet.
anonymní (neregistrovaný) 16.06.2008, 20:46:19 xxx.xxx.191.116
moc se snažíme, dokonce už přiběhne k prstu a ozobává mi nehet, ale jakmile dám ruku do klece tak je zle
Hulenová Lada (neregistrovaný) 17.06.2008, 08:49:19 xxx.xxx.61.154
Co znamená, že je zle. Ohání se zobákem, kouše a syčí a nebo začne zmateně poletovat po kleci? Každopádně si hájí svou klec, své teritorium. A ještě se asi bojí. Musí si na Vás zvyknout.
Dita (neregistrovaný) 17.06.2008, 13:34:33 xxx.xxx.111.81
jojo, syčí, klove... když se lekne tak poletuje.
fakt se snažíme , občas si s náma už hraje

mám strach abychom neudělali chybu
Hulenová Lada (neregistrovaný) 18.06.2008, 09:24:35 xxx.xxx.61.154
To znamená, že se bojí. Tak jí dávejte krmení do klece, když bude poletovat venku. Ještě na Vás není zvyklá. To chce čas.
Dita (neregistrovaný) 18.06.2008, 12:36:04 xxx.xxx.111.81
ven jsme ji ještě ani nepustili, nedokážu si představit jak by se vrátila zpět a chytnout se také nedá když se nás bojí
Kolousek
Kolousek (13 příspěvků) 18.06.2008, 18:11:41 xxx.xxx.127.10
My mame obdobny problem s nasi Korelou.
Bydli s nami jiz od litopadu,ale stale se nas boji. Za to dobu se teprve naucila cekat vzdy rano a vecer {kdyz bereme z balkonu s kleci domu]na bydelku u dvirek,vi dobre ze dostane dobrotky.Uz ani rano nekrici,snazime se vse delat ve stejnou dobu - pomalu si zvyka. Jinak take nam neustale syci, obcas prska a nekdy i klove kolem sebe {doslova agresivni].Nechavame mu otevrena vratka,ze se muze kdykoliv pak proletet,ale zatim bezvyznamu.
Muzete nam nekdo poradit,predem dekuji.
Lada Hulenová (neregistrovaný) 19.06.2008, 08:40:57 xxx.xxx.61.154
Musíte se korele ze začátku věnovat opravdu cca. 2 h denně. Co se nenaučí co nejdříve pak se velice těžce doučuje. O víkendy se zkuste věnovat korele déle. Ochočit korelu není snadné a chce to hodně trpělivosti, ale za to se Vám pak korela odmění. Přestane syčet, začne se s Vámi mazlit. Já mám ochočený párek korel a každý den jim minimálně ty 2 h věnuji. Ráno než jdu do práce, tak už čekají až je pustím k prolétnutí. A když přijdu z práce, tak je zase pustím k prolétnutí. A to mají velkou voliéru. Vše se dá naučit. Chce to jen trpělivost.
Hulenová Lada (neregistrovaný) 19.06.2008, 08:45:45 xxx.xxx.61.154
Gratuluju Dito, je vidět, že děláte pokroky. Pusttě korelu z klece až jí budete mít ochočenou, až se Vás nebude bát. Jinak jí tam zpátky budete dostávat jen velice těžko. Jedině na nějakou dobrůtku.
Dita (neregistrovaný) 20.06.2008, 08:35:43 xxx.xxx.111.81
lenka: děkuji, taky mě to moc potěšilo, dokonce se náš korelák i rozčiluje když dám ruku s jídlem pryč, ale bez jídla zase syčí, no uvidíme jak to bude dál, začíná si hodně hrát, mám radost
Martin (neregistrovaný) 21.06.2008, 16:11:16 xxx.xxx.106.182
Tak já asi některým z vás optimismus zase zchladím. Máme páreček korel už asi rok. Od začátku jsme se jim věnovali několik hodin denně. Z ruky si berou dobroty, když se chtějí proletět, tak si to vyřvávaj. Jinak sednout na ruku ani náhodou, bojí se jí. A samec je navíc agresivní a klove. Kdysi neměli problém nasednout na bidýlko a nechat se přenést do klece. Jenomže i to je už přestalo bavit. Teď se do klece vrací jen někdy, když už se setmí. Ale nemůžeme vždy čekat, takže je většinou nepouštíme vůbec. Prostě jsme se smířili s tím, že jsou neochočitelný. Příští jaro už budou mít venkovní voliéru, tak půjdou tam. Dostanou ještě kamarády a bude klid.
Lada Hulenová (neregistrovaný) 24.06.2008, 09:17:15 xxx.xxx.61.154
U páru korel je to něco jiného. Jsou to dvě korely a ty si vystačí sami se sebou. Mám doma párek ochočených korel, když byly chované samostatně, tak byly mazlíčci, ale když jsem je dala dohromady, už nebyly tak mazlivé. Ale s tím člověk musí počítat. Buď na chov a nebo na ochočení. Korely chytnu jen já, ke mně jdou, ale manžel je do klece nedostane, jedině na dobrotu.
anonymní (neregistrovaný) 28.06.2008, 20:51:27 xxx.xxx.62.15
chtěla jsem se zaptat zda má korela pod křídly peří ta naše tam žádné nemá.dík.Eva Zemanová
Dita (neregistrovaný) 02.07.2008, 18:27:19 xxx.xxx.191.116
tak info jak to probíhá dál, je hravý, ale jen přes klec, jak dám ruku do klece tak utíká stále , začal nám dvojhlasně pískat , má jméno Harry(hery) a odpovídá nám ale víc mě mrzí ta ruka, chtěla bych jej pustit ale fakt nechci pokud se bojí ruky
Arr0n (neregistrovaný) 24.08.2008, 16:50:20 xxx.xxx.35.34
Já už mam Koreláka arrona par mesicu.Zruky si veme obcas ke me i zaleti.ale presne taky se boji ruky.Asi se mu ted zacnu hode venovat :-))
Dita (neregistrovaný) 27.08.2008, 17:33:16 xxx.xxx.191.116
tak mám optimistickou zprávu

do tý doby než jsme ho pustili z klece tak na ruku nesedl, vůbec nemluvil ani nic, žádný kontakt, jeden den jsme ho pustili a od té doby mluví to co jsme na něj volali, jí nám zrníčka z rtů, je strašně společenský , dá se říct, že někdy až moc, opravdu se nám podařilo ho za 2 měsíce krásně ochočit, na zavolání přiletí na ruku, komunikuje úplně báječně. chce to trpělivost

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.