Aktuálně: 4 933 inzerátů174 207 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Máte pojištěné koně?

Len. (neregistrovaný) 17.01.2024, 19:38:50 xxx.xxx.65.224

Zdravím, jaké pojištění máte u Vašeho koně? Myslíte, že má cenu pojišťovat koně (kupní cena 60 000) proti úrazu, léčení na klinice apod.? Koník má lehkou artorozu, jinak je zdravý. Děkuji za odpovědi. 

HelaS
HelaS (74 příspěvků) 17.01.2024, 20:31:45 xxx.xxx.116.228

Mám pojištěnou kobylku proti škodě, kterou by způsobila jinému (přídavek k pojištění domácnosti, pár stovek). Tam může být škoda za miliony, kdyby utekla a vzala to na silnici třeba… Léčebné výlohy pojištěné nemám.

efe
efe (1052 příspěvků) 17.01.2024, 21:23:04 xxx.xxx.44.1

Na koně mám odpovědnostní pojistku. Když jsem si koupila morgáně, zvažovala jsem úrazovou pojistku, ale byla tak strašně nevýhodná, že si raději budu spořit do prasátka. Vyjde to daleko lépe.

Kallisto
Kallisto (118 příspěvků) 17.01.2024, 22:08:00 xxx.xxx.61.170

Zdravotní pojistku pro kobylu nemám. Všeobecně platilo, že se to u “levných” hobby koní nevyplatí, že roční pojistná částka je velmi velmi vysoká. Jestli se něco zásadně změnilo, to nevím. 

Mám jako asi většina pojistku z odpovědnosti, tzv blbostku, kdyby moje drahá někde něco rozbila, způsobila škodu. Toto pojištění je nějakou dobu k dispozici i u ČJF https://www.cjf.cz/dokumenty/pojisteni/pojisteni-koni/

kometa
kometa (4195 příspěvků) 18.01.2024, 18:59:10 xxx.xxx.147.163
Len.:

Zdravím, jaké pojištění máte u Vašeho koně? Myslíte, že má cenu pojišťovat koně (kupní cena 60 000) proti úrazu, léčení na klinice apod.? Koník má lehkou artorozu, jinak je zdravý. Děkuji za odpovědi. 


Viz výše.

Mám jenom odpovědnost  coby majitel zvířete. Stejně jako povinné ručení u auta a pojistku na blbost za sebe. Všechny tři jsem už využila.

Pojištění proti úrazu a léčebné výlohy se za mě nevyplatí.

Verun
Verun (721 příspěvků) 19.01.2024, 10:44:53 xxx.xxx.220.12

já se na to kdysi koukala, u Generali- odpovědnost za škody….no nějak my vyšlo, že pokud koně vyloženě nevedete vy, majitel  je sloveno….si to matně vybavuju. to by musel být pojištěný ustajovatel?  

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 19.01.2024, 11:14:44 xxx.xxx.198.226

Pokud se majitel nějak nevyviní, je první na ráně. To leda by pojišťovna při šetření odmítla plnit celou částku, protože by se vykrúcala, že majitel za to nemůže, když koně svěřil. Pak ano, pak by byl spoluodpovědný ustajovatel, který by se podílel na náhradě škody (a uplatnil by případně u své pojišťovny).

Já to chápu tak (pomněte, že nemám právní vzdělání): Pakliže je ustajovatel jakože kámoška, která zrovna měla v přístřechu místo pro mého koně, tak si myslím, že by padla vina stopro na mě, pokud by se neprokázalo cizí zavinění. Pokud by byl ustajovatel podnikatel, který se tím živí, tak bychom byli spoluodpovědní, pokud by se neprokázalo pochybení ustajovatele. Páč u té kámošky můžu říct “jé, já nevěděla, že je trubka, a nezavře ohradu”, zatímco u toho podnikatele se předpokládá, že když se tím živí, nese si za to automaticky odpovědnost.

Každopádně je dobré nahlašovat pojistné události co možná po konzultaci s poradcem, který vám poradí, jak to naformulovat, aby se v tom nešťárali a nevymýšleli, jak neplnit.

kometa
kometa (4195 příspěvků) 19.01.2024, 17:45:04 xxx.xxx.147.163
Verun:

já se na to kdysi koukala, u Generali- odpovědnost za škody….no nějak my vyšlo, že pokud koně vyloženě nevedete vy, majitel  je sloveno….si to matně vybavuju. to by musel být pojištěný ustajovatel?  


U ČPP se “moje” pojištění vztahuje i na ustajovatele. Zase bylo blbý, když moje kobyla ustajovatele zranila - pak se nic neplnilo.

kometa
kometa (4195 příspěvků) 19.01.2024, 17:49:12 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

Pokud se majitel nějak nevyviní, je první na ráně. To leda by pojišťovna při šetření odmítla plnit celou částku, protože by se vykrúcala, že majitel za to nemůže, když koně svěřil. Pak ano, pak by byl spoluodpovědný ustajovatel, který by se podílel na náhradě škody (a uplatnil by případně u své pojišťovny).

Já to chápu tak (pomněte, že nemám právní vzdělání): Pakliže je ustajovatel jakože kámoška, která zrovna měla v přístřechu místo pro mého koně, tak si myslím, že by padla vina stopro na mě, pokud by se neprokázalo cizí zavinění. Pokud by byl ustajovatel podnikatel, který se tím živí, tak bychom byli spoluodpovědní, pokud by se neprokázalo pochybení ustajovatele. Páč u té kámošky můžu říct “jé, já nevěděla, že je trubka, a nezavře ohradu”, zatímco u toho podnikatele se předpokládá, že když se tím živí, nese si za to automaticky odpovědnost.

Každopádně je dobré nahlašovat pojistné události co možná po konzultaci s poradcem, který vám poradí, jak to naformulovat, aby se v tom nešťárali a nevymýšleli, jak neplnit.


Každopádně je dobré nahlašovat pojistné události co možná po konzultaci s poradcem, který vám poradí, jak to naformulovat, aby se v tom nešťárali a nevymýšleli, jak neplnit.

Jenže to už u té ČPP nejde - mají ústředí v Praze a všechno řeší přísně komisně po mailu, nikdo vám nic neporadí.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 22.01.2024, 10:09:23 xxx.xxx.198.226
kometa:

Každopádně je dobré nahlašovat pojistné události co možná po konzultaci s poradcem, který vám poradí, jak to naformulovat, aby se v tom nešťárali a nevymýšleli, jak neplnit.

Jenže to už u té ČPP nejde - mají ústředí v Praze a všechno řeší přísně komisně po mailu, nikdo vám nic neporadí.


To můžete konzultovat s jakýmkoli pojišťovákem, který si to poradenství nechá zaplatit, který zná pojistné podmínky a výluky, a bude ochoten vám pomoct.

Aluška (neregistrovaný) 24.01.2024, 14:23:07 xxx.xxx.200.75
Verun:

já se na to kdysi koukala, u Generali- odpovědnost za škody….no nějak my vyšlo, že pokud koně vyloženě nevedete vy, majitel  je sloveno….si to matně vybavuju. to by musel být pojištěný ustajovatel?  


Mám pojistku domácnosti u Generali. Když jsem jí asi před 25ti lety uzavírala, bylo tam pojištění z jízdy na koni. Když kůň něco poškodil a já na něm seděla, plnili. Letos jsem u nich podepisovala nové smlouvy a už je tam z držení domácích a hospodářských zvířat.

Verun
Verun (721 příspěvků) 24.01.2024, 22:41:49 xxx.xxx.220.12

Mě šlo o tu odpovědnost, když pojedu ven , mimo areál a kobyla mě vysype, a vběhne před auto za mega, nedej bože se u toho řidič zraní, zemře(ušlý zisk pro rodinu a.t.d. ) , abych nemusela darovat orgány nebo opustí výběh a vběhne pod auto, nebo na ní pojede někdo jiný a vběhne pod auto. Domácnost mám u ČPP, tak se tam poptám, mají to tak všichni cca stejné😉

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 25.01.2024, 06:32:42 xxx.xxx.198.226

Jj, připojištění k pojištění domácnosti, a pokud máte koně pod vlivem, z něhož vám (vaší chybou) unikne, potom by mělo plnit i obyčejné připojištění na občanskou odpovědnost (a to i u koně, který není váš).

Dokonce mi pojišťovačka říkala, že by se pojištění odpovědnosti z občanského života mělo vztahovat i na situaci, kdy vedu na koni někoho, zaviním, že ten člověk spadne (podcením prevenci, nedbalost při cajkování, moje špatná reakce v dané situaci) a tomu člověku se pádem něco stane. Nicméně pojišťovnu musím umět přesvědčit, že jsem za to mohla já a nikoli nějaká nezaviněná okolnost. Když řeknu “on se lekl”, tak pojišťovna řekne “vyšší moc” nebo “přirozený projev zvířete” a z odpovědnosti občana nic nezaplatí. Ale to je jen taková zajímavost, kdyby se někdo do té situace dostal, že to může zkusit. Resp. kdyby byl nárok poškozeného třeba na zdraví vyšší, než hodlá vyplatit pojistka na to určená třeba.

Jinak připojištění odpovědnosti za zvířata v zájmovém chovu k pojištění domácnosti funguje standardně, jen si pohlídejte u toho připojištění limity pojistného plnění, protože 100 tisíc nemusí upe stačit, když právě kůň vběhne pod auto. Nedejbože způsobí nějaké trvalé následky. Chce to přinejmenším pár milionů, teď mi pojišťovačka říkala, že ztráta výdělku za celý produktivní život člověka se počítá průměrně na desítky milionů (30 mám ten pocit)…

Arbora
Arbora (303 příspěvků) 25.01.2024, 08:38:51 xxx.xxx.27.99

Mě šlo o tu odpovědnost, když pojedu ven , mimo areál a kobyla mě vysype, a vběhne před auto za mega, nedej bože se u toho řidič zraní, zemře(ušlý zisk pro rodinu a.t.d. )

To mám práve poistené cez Uniqu na SK, možno majú podobný prodkut aj v ČR. Mám tam teda iba škody do 100.000 EUR, ale platím 50 EUR ročne, čo nie je nejaká tragédia. Dá sa samozrejme aj na vyššie škody. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.