Aktuálně: 4 943 inzerátů174 376 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

PŘEKVAPENÍ OD KŘEPELKY ČÍNSKÉ

anonymní (neregistrovaný) 26.06.2008, 14:09:52 xxx.xxx.132.38
Dobrý den,chci se jen podělit o radost,kterou mi udělal můj pár křepelek.Známý rušil chov a zbyl mu jeden kohoutek.Líbil se mi a tak jsem si ho vzala do smíšené voliéry(kakarici,korely a zebřičky).Nevěděla jsem nic o chovu tohoto druhu.Kohoutek,ale usilovně volal samičku a tak-po dlouhém shánění jsem mu dovezla loňskou stříbrnou krasavici.Četla jsem spoustu článků,jak je problém odchovat křepelky bez umělé líhně.Nevadilo mi to.Neměla jsem v tomto žádné plány-jen aby byli ptáčco spokojení.Překvapilo mě už to,že slepička začala snášet vajíčka do lepenkové krabice(provizorka),pěkně na jedno místo.Pak jsem se byla 2x dívat jestli slepička ještě žije-neviděla jsem ji-a další překvápko-seděla na vejcích.Tak jo,lepenkovou krabici-i se slepičkou-dát do dřevěné-aby nenavlhla,vodu na koupání,kterou nutně potřebují jak kakarici tak zebřičky,umístit na bok voliéry do výšky,na zem pořídit jen napaječku atd.Včera přišla odměna v podobě šesti kuřátek "motajících"se ve voliéře.Zatím jsem neviděla,že by křepelky někoho odháněly od svého příbytku(misky s krmením jsou hned u něj),ani kakariky nenapadal kuřátka.Tak snad se bude maloškům dařit.Tady jsou nějaké včerejší fotky....
Obrázek
bambam (neregistrovaný) 26.06.2008, 14:47:43 xxx.xxx.224.196
Gratuluju máte velmi pěkná kuřátka. A tím pádem, že jste neočekávala kuřátka a nesnažila ste se o to aby zahnízdily. Tak bych řekl, že je to dobrý pár.:-)
zbynek
zbynek (918 příspěvků) autor webu
26.06.2008, 15:24:59 xxx.xxx.111.1
Pohled na slípku s tak malými kuřaty je opravdu suprový zážitek, mohu potvrdit. Pozor na misku s vodou, mladé křepelky potřebují opravdu mělkou a měnit několikrát denně.
Tomáš (neregistrovaný) 26.06.2008, 16:19:20 xxx.xxx.190.65
také jsem je jednu dobu odchovával. Nyní už je nemám - nemám žádné ptáky se kterými by se snesly.
Obrázek
Marty (neregistrovaný) 26.06.2008, 18:11:11 xxx.xxx.232.126
Taky teď čekám, kdy se vylíhnout první mladé křepelky. Samička měla dvě už loni, ale umřel mi na podzim sameček. Teď má s novým samečkem pět vajíček a poctivě sedí. Už se na ně těším.
Marty (neregistrovaný) 27.06.2008, 21:50:47 xxx.xxx.232.126
Tak jsem se i já dočkal. Když jsem měnil papouškům potravu, všiml jsem si u budky křepelek nezvyklé hromádky. K mému překvapení to byla malá křepelka. Radost mi však pokazilo to, že se skoro nehýbala. Nevím jak se dostala ven z hnízda, ale byla tam a asi prochladla. Chvíli jsem na ní v ruce dýchal. Při každém "zafunění" víc a víc pookřála. (Toto mě napadlo jako jediné v tom momentě a asi to pomohlo) Nakonec jsem otevřel slepiččino hnízdečko a chystal se ho uložit nazpět. Byl jsem překvapen ještě více. V boudičce na mě koukala další čtaři malá křepelčata. Opravdu nádherný i pohled jak na vás čučí čtyří malé hlavičky. Malého jsem umístil mezi ně. Dofám, že ho rodinka přijala a postará se o něj.
Zítra bych mohl je mohl i nafotit, rozhodnou-li se pro výlet ve voliérce.
Marty (neregistrovaný) 28.06.2008, 13:40:53 xxx.xxx.232.126
Tak jsem dneska našel jedno mláďátko mrtvé, nejspíš to byl ten zatoulaný, ale to nevím. Jsem ale rád i za ty čtyři. Je to dost srandovní pozorovat takovou rodinku. Nejlepší bylo, když samička zahřívala všechny čtyř. Pak přeběhla a z ní postupně vypadla všechna čtyři mláďata. Křepelkáři určitě ví o co jde. : )
Petra (neregistrovaný) 03.07.2008, 00:05:26 xxx.xxx.6.82
Ahojky, taky mám poprvé ty malé čmeláčky :-), z 11 vajíček jen 2, ale příroda mi zas dokázala moudrost, křepelka seděla 21 dní, už jsem jí je chtěla odebrat, ale pořád jsem čekala, že opustí hnízdo sama, nevzdala to, a kuřátka jsou :-)
Dusík
Dusík (16 příspěvků) 06.07.2008, 11:31:23 xxx.xxx.31.107
Dneska jsem si i já udělal radost a koupil křepelky. Jenom musím počkat jak se bude projevovat ta bílá. Doufám že to bude slepička. Ostatním gratuluji k odchovům , jsou super.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.