Aktuálně: 4 858 inzerátů175 061 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Škrábání

Tenurri
Tenurri (320 příspěvků) 06.02.2024, 13:51:23 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 24.01.2024, 11:26:02

U nás to třeba nefunguje. Do ložnice sice mohou dle libosti, to bych jim v našem 2 + kk ani nezakazovala, bylo by mi prosti srsti jim “odebrat” jednu místnost - navíc tam mají i škrabadla…ale zase my máme ložnici spíš jako volnočasový pokoj, ve kterém se i spí…postel je u stropu, máme tam knihy, deskové hry + je tam i hrajeme když přijde návštěva…ale to je fuk.

Pointa je taková, že kočku přítel všehovšudy 2x pustil na veřejnou chodbu na projití se z bytu a i teď po roce tam občas zkouší mňoukat/škrábat a vynucuje si, že tam chce. Párkrát do měsíce si na to vzpomene a jde to zkusit…a to stačily 2 pokusy 😀…Je tam asi hodně zajímavých pachů (prý ji nejvíc zajímaly rohožky sousedů 😀) - nejedni sousedi mají psa, paní naproti má kočku…zajímavé je, že zavřený balkon si nevymrčuje, ale když je otevřen, chodí tam ráda. 

Ke kabelům - asi neznám kočku, kterou by kabeláž zajímala. Ale to neznamená, že taková neexistuje.

lesnizinka
lesnizinka (1550 příspěvků) 06.02.2024, 16:23:04 xxx.xxx.83.185

K tomu škrábání. Viktorek se naučil škrábat na okno, když je venku a chce domů. Ale škrábe tak nesměle, neumí cinkat drápkama. První Gucci to uměla super, tato to neumí, umí to jen ten Vikťěnek. Gucci sedí za oknem a čumí na sedačku, hypnotizuje nás přes to okno, aby jsme si všimnuli, že tam je a chce domů. Vypadá u toho strašně srandovně😄 Asi by nezaškrábala, páč neuzvedne pupek😛Ale mohla by zařvat, to umí taky hezky, když chce😏To dělá jen za oknem v ložnici, abych ji pustila do postele. Jenže to má většinou smůlu, panička hluchá ji neslyší, to bych musela být minimálně vzhůru, mě nevzbudí. To by ji spíš slyšel muž na opačném konci baráku😜

Buggyra
Buggyra (3245 příspěvků) 07.02.2024, 13:16:12 xxx.xxx.198.226

Asi Kocourovi vánoční stromek nepořídím, protože bych musela pořídit stromek, pořídit ozdoby, ozdobit, pak uklízet, případně zachraňovat, toho se ráda zřeknu. Na svátky je Kocour doma sám, protože já jezdím k příbuzenstvu, takže na co strojit stromek.

Kocoura zvu na chodbu pravidelně, má otevřeno, když mám službu, když jdu zalévat na chodbu nebo na balkon kytky, když jdu pro něco do sklepa. Ale je to srábek, sejde se max. podívat z mezipatrového balkonu, co je nového, a pak zase šupem plížením do bytu. Když se mu bytové dveře nezabouchnou, tak si je umí už i silou otevřít, třeba proti průvanu. Někdy nedobře dovřu bytové dveře když jdu do práce (jsem pryč celý den), a najdu ho spořádaně doma i když dveře najdu pootevřené. A když zapomenu zavřít do ložnice/obýváku, tak je vidět, že si lehne na postel do peří, ale že by pochodoval po stole nebo po policích, šmejdil někde v koutech nebo skříních, to vůbec. Hodný kocourek.

Kabely mého taky nezajímaly. Má na hlodání balíkový provázek, to je asi zajímavější 🙂

Buggyra
Buggyra (3245 příspěvků) 07.02.2024, 14:58:37 xxx.xxx.198.226

Leda že by ukrad tu kočku… ta tam má tak cenu jediná… Možná kdyby do toho bytu vlezl nějaký uvědomělý člověk, ještě by mi tam nějaké peníze nechal 🤣

Fikovnice
Fikovnice (4329 příspěvků) 07.02.2024, 16:25:23 xxx.xxx.63.55
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 07.02.2024, 14:58:37

Přesně!!! Mě už se xy lidí ptalo, zda se nebojím. Já třeba při odchodu na nákup občas ani nezamknu…

Ale ke mně by někdo vešel, a možná by z úleku omdlel. Do toho by se přihrnula Elsa a začala se otírat o nohy…tak leda Elsu, že by u mě ukradl. Počítám, že má u mě v bytě nejvyšší cenu!😄


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.