Aktuálně: 4 872 inzerátů174 764 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Ledvinova dieta, BARF a komplikace

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 25.01.2024, 08:58:06 xxx.xxx.130.20

Ahoj vsem.

Uz je to dlouho co jsem mela doma ledvinare, tak jdu pro radu. Kamaradky fena, 9 let, ted se z krve zjistila ledvinova nedostatecnost. Urea 22, Krea 198.

Chteji zustat u barfu. Coz za me v pohode. Smutny je, ze zvire ma alergii na kure a krutu. 

Jasne - zustava kralik, ryby, jehne, vepr a hovezi v omezene mire, drstky, kefir, vejce, ovoce, zelenina a samozrejme prilohy. Vyradila zverinu, vnitrnosti.

Uz ma Pronefru. A brusinky. A lososak. A leky na snizeni tlaku. A bohuzel dlouhodobe Apoquel (uz sedm let).

A otazka zni - je neco noveho? Kam veterinarni veda za ta leta pokrocila? Znam Ipakitin a vyse zminovanou Pronefru, ale verim ze od dob Mirecka nejaka chytra hlava vymyslela neco noveho.  🙂

Arbora
Arbora (304 příspěvků) 25.01.2024, 09:03:04 xxx.xxx.27.99

Dávam AminAvast, myslím, že na základe referencií niekoho tu, či na ifaune. Fena má chronické zlyhávanie ľadvín, zatiaľ sa celkom drží. 

janaa
janaa (383 příspěvků) 25.01.2024, 09:13:59 xxx:xxx.2734:c49

Jani, kamarádka střídala Pronefru a Aminavast. Pokud jsou na to peníze, zkusila bych nahradit Apoquel Cytopointem. Lososák bych nedávala, spíš jiný rybí kvalitní,klidně v kapslích pro lidi. A určitě nasadila něco přírodního,buď od Energy nebo Joalisu. Jo,a pamatuju kdysi Štourač říkal, že na ledviny kvalitní hovězí. Zkuste projít tu jeho poradnu,určitě tam bude mít někde návrh ledvinové diety

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 25.01.2024, 09:30:59 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 25.01.2024, 09:13:59

Penize netusim, me se ale Apoquel taky uplne nelibi. Zkusim navrhnout.  Na Energy a Joalis juknu.

Stourace jsem tehda jela s Mirkem, prave me prekvapuje ze nekdo hovezi doporucuje, jinej ne. Me Libuska taky rikala ze tucne veprove a hovezi ano, protoze pry plati logika “co je tuk to neni bilkovina” coz mi dava smysl 😀 

Prave resim co je v trendech a studiich noveho. Jak to nema clovek doma a neresi to, tak z toho vypadne raz dva. 

Ideal by bylo stahnout hodnoty na normal - zvire potrebuje operaci pately a v tomhle stavu do toho nikdo rozumnej jit nechce. 

janaa
janaa (383 příspěvků) 25.01.2024, 09:37:25 xxx:xxx.2734:c49
Arosek:

Penize netusim, me se ale Apoquel taky uplne nelibi. Zkusim navrhnout.  Na Energy a Joalis juknu.

Stourace jsem tehda jela s Mirkem, prave me prekvapuje ze nekdo hovezi doporucuje, jinej ne. Me Libuska taky rikala ze tucne veprove a hovezi ano, protoze pry plati logika “co je tuk to neni bilkovina” coz mi dava smysl 😀 

Prave resim co je v trendech a studiich noveho. Jak to nema clovek doma a neresi to, tak z toho vypadne raz dva. 

Ideal by bylo stahnout hodnoty na normal - zvire potrebuje operaci pately a v tomhle stavu do toho nikdo rozumnej jit nechce. 


Jak u Energy,tak Joalisu bych se poradila přímo s nimi. Joalis má vyloženě kúru na ledviny, určitě pomůžou. Mě se od nich výrobky moc osvědčily, mimo jiné kúra na ledviny a močový měchýř.

Hele,ledviny ještě dobrý,když jsem loni potřebovala sestavit dietu na žlučník,tak o tý u psů nikdo neslyšel😄

hmn
hmn (1030 příspěvků) 25.01.2024, 09:38:37 xxx.xxx.3.42

amin avast, mám s tím super zkušenost u kocoura
teď mám druhého ledvináře, příští týden s ním jdu na krev, uvidíme

ledvinová dieta pes (na 10 kg ž.v.):
vaječná:
-160g vařených vajec
-250g vař. brambor
-10g másla
-70g mrkve
-5g kalciumkarbonátu
-1 tbl B komplex

masová:
-100g drůbeží/hovězí
-30g vajec
-10g másla
-70g mrkve
-5g kalciumkarbonátu 
-1 tbl B komplex

tohle mi kdysi zkopíroval vet z nějakých skript

Ipakitin pouze pokud má nadbytek fosforu

co má na snížení tlaku?
vet teď něco opěvoval, nemůžu si vzpomenout na název 

 

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 25.01.2024, 10:19:00 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 25.01.2024, 09:38:37

Jj, ja ji jidelnicek postavila v ramci toho, ze cuba nemuze drubezi. 

Spis me zajimaji doplnky a leky, co je kde noveho. O Amin Avastu jsem treba zatim neslysela. To je prave ono, ze co bylo kdysy je dneska uz davno prekonane a lepsi a novejsi a clovek rychle ztrati prehled, kdyz to nepotrebuje. 

Lek na tlak si ted nevybavim nazev, zkusim se optat a kdyztak napisu.

Me nekdo taky rikal nejakou vec, lek nebo doplnek, ze je super a skvele podporuje ledviny. Ale je to pul roku zpatky v nahodnem rozhovoru, takze jednim uchem tam… a ted si nevzpomenu ani na nazev, ani na jmeno cloveka, ktery mi to rikal ☹️
Vylozene neco co podporuje ledviny a jejich cinnost. Jednoslovny nazev a tusim bylo na zacatku nebo nekde ve slove pismeno F … ale za to ruku do ohne nedam 😀

Arbora
Arbora (304 příspěvků) 25.01.2024, 10:39:14 xxx.xxx.27.99

Vylozene neco co podporuje ledviny a jejich cinnost. Jednoslovny nazev a tusim bylo na zacatku nebo nekde ve slove pismeno F … ale za to ruku do ohne nedam 😀

nebola to tá pronefra? 

Zvyknem to striedať, neviem, či sa môže podávať oboje naraz, musím sa spýtať. Každopádne, fena s jednou ľadvinou, polycystickou, dnes mi prišli výsledky krvi, krea 150, čo je stále fajn, v rámci možností. 

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 25.01.2024, 10:51:40 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Arbora z 25.01.2024, 10:39:14

Nene, Pronefru znam, tu si pamatuju. Prave proto si ani nejsem jista tim Fkem v nazvu, mozna mi tam skace podvedome … asi jako kdyz jsme babice kdysi rikala ze si nemuzu vzpomenout na nazev te kytky, jak zacina na R. A nakonec to byl Narcis 😀 

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 25.01.2024, 12:23:26 xxx.xxx.130.20
hmn:

tak jsem se prohrabala historií a dohrabala k léku Semintra :

https://www.ema.europa.eu/en/medicines/veterinary/EPAR/semintra


Diky diky diky, Semintra to byla!

Jasny F ve slove, ne 😀 Ja jsem fakt uz marna a ta moje pamet jeste vic.

Jak tak koukam, tak Semintra je pro kocky. Takze uz jsem se v pameti dopatrala jak jsem k tomu jmenu prisla - kdyz jsem v zari resila nasi seniorni kocku, ktera tez vypadala ze ji odchazeji ledviny. Nastesti ne. 

Na druhou stranu tam sice pisou ze technicky funguje i u jinych savcu, ale zas kdyz psice ma leky na snizeni tlaku, tak to je asi vlastne to same, jen v jine forme. 

Ale i tak dekuji za osvezeni pameti, jdu koupit Ginko. A Amin Avast. A zbytek jeste projdu 🙂

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 25.01.2024, 17:12:38 xxx:xxx.6784:ac6

Arosku, Vorecháčkovi AminAvast zabíral na jeho chronický selhávání ledvin líp než Pronefra. 

Když by byl zájem, zbylo mi po něm 40 bobulí (z 60 balení) AminAvastu, expirace 5/26. Kdyžtak písněte do SZ, domluvíme se.

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 02.02.2024, 08:42:12 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 02.02.2024, 08:38:00

Jeee, diky za typ!

Ona cubajz zere dobre (nastesti), chutna ji (nastesti), ale jasne ze odmeny se hodej vzdycky 🙂

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 02.02.2024, 08:53:48 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 02.02.2024, 08:42:12

No právě, já si říkala, že změna může být fajn, a že člověk při dietě asi často lavíruje s tím, že aby to obměnil. a kdyby nic, tak jako třeba inspiraci, že si to vyrobím sám. tedy sama, páč chlap asi těžko.  Plus jsou tam i nějaký doplňky právě podle diet (játra, ledviny) a tak. Já si to u sebe taky uložím, může se to hodit v budoucnu, člověk nikdy neví.

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 02.02.2024, 09:37:58 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 02.02.2024, 08:53:48

Ja uz prave studuju ty jaterky.

Ledviny ted doma nemame, jatra jo. Nejak se nam to strida …. 

Borka srdce, Zaja jatra, Gwen srdce, Mirek ledviny, Drake srdce, Otik jatra, … tak schvalne co prijde potom. 

Asi ja budu mit infarkt 😀

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 02.02.2024, 09:43:24 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 02.02.2024, 09:37:58

Prt, Vy jste odolná. Musíte být, jste tu pro ně.

Tak jsem ale ráda, že jsem snad narazila na něco, co by mohlo být užitečný a ne jen vyloženě marketingový tah.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.