Aktuálně: 4 985 inzerátů174 055 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Těžké dilema - miminko a kocourek

hmn
hmn (1023 příspěvků) 02.02.2024, 13:25:14 xxx.xxx.3.42

“On na hrudník lehat nechodí nikdy ani nám právě. Mazlí se jinak. Jaký typ zabezpečení máte na mysli?”

to záleží na konkrétních podmínkách a tvé invenci
totéž jsme řešili s vnučkou (mám 4 kočky+psa a všichni by v klidu a lásce malou obsadili ). Zatím jsem se dobrala k ideji síťovaných zašupovaček, může být poklop……prosím na vše se dají připevnit obrázky, hračky, světýlka…..

Janae, matka jsem. Rodit jsem odjížděla  z chaty a tamtéž jsme se už dva vrátili. Tenkrát byla 1 kočka + koťata (to bylo ještě v dávných dobách kdy se nekastrovalo). Na chatě spal syn se mnou v posteli a kočku jsem neřešila nijak, stejně jsem nespala.

“Nevím Hmm, jak jste to dělala se štěňaty? Zavírala jste je na noc do přepravky nebo je nechávala spát přitulené k Vám. Já to druhý. No a děti potřebují to samý, bezpečí a blízkost .”

Doron, sice tuto reakci nechápu, ale budu reagovat :
mé novorozené děti, kojenci a batolata spala se mnou v ložnici ve své postýlce, která byla stěnou bez postranice přisunuta k mé. Na chatě spali se mnou v posteli.
Má štěňata i dospělí psi vždy měli a mají přístup i do postele, kočky dtto (proto mám postel šířky 2,2 m a nově i stejně širokou přikrývku).

“Ještě podotek - jak tu dětskou postýlku bych pořídila, tak bych z ní vyházela na nácvik matrace a deky, a dala bych do ní studený plech nebo kus lina nebo jinou naprosto nepohodlnou a nezajímavou věc, která kočku odradí i od prvních pokusů to používat jako boudičku. Já bych šla i dál a dala tam hlubší tác nebo plechy na pečení s nalitou vodou”

 tak pro mé kočky plech, lino, igelit…= WC
plechy na pečení s vodou by se jim snad nelíbily, ale zcela jistě by zachytily změnu v podobě matrace a dítěte a bylo by vymalováno

Jistě nejjednodušší je prostě kocoura do ložnice vůbec nepouštět, to ale může (ne musí, může)  přinést i negativa v podobě mňoukání, škrabání na dveře a značkování. S tím je třeba počítat.

Ono to stejně bude, jak chce matka….

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 02.02.2024, 13:58:59 xxx.xxx.198.226

No to právě by bylo od počátku zakryté tou záclonou, prostěradlem, a že kdyby do toho kočka už se prodrápala (třeba když jsem v práci a manželka v porodnici), tak by zjistila, že je to “jen” záchod (ve vašem případě - v mém by zjistila kočka, že hladká a studená nuda, a nemá přehled o okolí, a vůbec), tak by si toho brzo přestala všímat… Poté, co by kočka přestala řešit prostěradlo a dobývání, by se tam dala matrace zase s linem navrch, kočka by si navykla, pak by se prostěradlo změnilo na tu síťovinu, co tam má mít dítě, zase by si kočka navykla (to už by dávno věděla, že tam nemá co dělat), no a nakonec by to stejně bylo většinu dne bez dítěte a dítě by se tam dalo jen na ty chvíle, kdy bude spát, a kočka by pořád věděla, že tam nemá co dělat, jakkoli je to náramně zajímavé. Přehoz přes postýlku by se na postýlku upevňoval, aby ho kočka nemohla snadno prolézt (třeba suché zipy).

No a myšlenka, že taková postýlka bude přiražená otevřenou stranou k posteli, a ze strany, kde by na ni mohla hupnout kočka, bude právě krytá těmi nebesy, mě už taky napadla.

Ale tak, co já, já na to můžu koukat max z pohledu kočky, protože děti nemám 🙂

A nakonec to stejně bude tak, jak chce matka.

orionka (neregistrovaný) 02.02.2024, 19:27:43 xxx.xxx.64.54
Varaxi:

Možná ze mě mluví těhotenský mozek, ale řešila bych to tak, jak si přeje Vaše paní - kocourovi bych v předstihu zakázala chodit do ložnice (nebo do jiného pokoje, kde předpokládám, že dítko bude v nejranějším věku trávit nejvíc času), abych nemusela nonstop hlídat dítě před zvířetem a později zvíře před dítětem. Ono to dítko nemusí být ani zalehnuto, stačí, když udělá nečekaný pohyb a kočka se ožene drápem. Nestojím o ty představy, že budu mít potomka bez oka, bez ohledu na to, jak malé to riziko je a kolik lidí takto vyrostlo, aniž by se jim něco stalo. 


👍

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 02.02.2024, 23:00:45 xxx.xxx.15.85

Když se narodila dvojčata, byla jen jedna kočka, ta si děti nevšímala, nelákala ji ani postýlka, pak, kolem roku dvočat přišla na svět koťata a ty už o postýlku zájem měla, ale roční dítě a malé kotě, jeden čas měl syn problém spinkat i se mnou v posteli, často se budil s pláčem, ale když u něj leželo některé k koťat, tak spinkal celou noc. Teď máme kočky 4 a k dětem do postele leze jen už dospělé jedno z těch koťat. Jinak ložnici někdy necháme otevřenou, někdy je zavřená, nikdo neřve za dveřmi. 

Já bych klidně už teď, začala kocourka zvykat, že ne vždy je ložnice pro něj otevřena,

Doron
Doron (1774 příspěvků) 02.02.2024, 23:28:13 xxx.xxx.162.21
Odpověď na příspěvek uživatele ančovička z 02.02.2024, 23:02:00

Jojo, taky mě to podpíchlo.😅

Miluju svoje zvířata, ale děti jsou u mě vždycky na prvním místě .

Moje zvířata to asi vždycky věděla a vědí, a tak jsme nikdy žádné problémy v soužití neměli .

Ťuk ťuk ťuk, klepu na dřevo !😊

ančovička
ančovička (856 příspěvků) 03.02.2024, 00:04:44 xxx.xxx.243.249
Odpověď na příspěvek uživatele Josef z 01.02.2024, 13:02:43

On se kocour nebude s miminem mazlit,prostě na něj lehne a zadusi ho..kocourovi je jedno,kam si lehne,hlavně,že je teplo..umíte si představit,že kocour bude olizovat dítě poté,co si lízal zadek?..dítě se pohne a kocour ho sekne drápem…chlupy do nosu…atd..

Leithian
Leithian (538 příspěvků) 03.02.2024, 00:17:43 xxx.xxx.41.5
Odpověď na příspěvek uživatele ančovička z 02.02.2024, 23:02:00

A co? Moje dvoulety dite sedelo behem kydani v boxe a rvalo si do pusy konsky koblihy. Ja zas jak malej harant zrala kralici bobky nebo slepicince. Bracha ochutnaval z psi misky kdyz mel vterinu bez dozoru. A zijem 🤣

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 03.02.2024, 07:18:48 xxx.xxx.119.6

Ale no tak. Nikdo tady neradil, zakrývat dítě prostěradlem, ani nechávat u něho kocoura. Většina příspěvků byla o tom, začít na návyku pracovat dřív, než měsíc před porodem. A to asi proto, že ne vždy, je vyražení kočky za dveře jednoduchý. 

 Pro zadavatele je asi to téma důležitý, osobně myslím, že víc užitečný by pro něj bylo, přesunout se přímo na nějaký kočičí stránky.  Na dívčí války/přestřelky je asi vhodnější vlákno Všeobecný pokec.

Za svý psaní se omlouvám, nebylo vhodný ho sem dávat. Admin ho klidně může smazat.

Janae (neregistrovaný) 03.02.2024, 07:57:11 xxx.xxx.160.6
Leithian:

A co? Moje dvoulety dite sedelo behem kydani v boxe a rvalo si do pusy konsky koblihy. Ja zas jak malej harant zrala kralici bobky nebo slepicince. Bracha ochutnaval z psi misky kdyz mel vterinu bez dozoru. A zijem 🤣


Tak děti se rodí a přežívají i ghettech, ale asi nebude moc ženských, které to pro své děti chtějí.

Popravdě nějak nechápu, co zakladatel řeší, jeho pani nechce kocoura vyhodit z bytu, jen z ložnice, má dost času na nácvik a  to bude jednodušší než krkolomně přes nějaké prostěradlo kocoura odnaučovat od postýlky.

Nějak tohle nechápu, sama mám kočky, miluji kočky, mají přístup do ložnice i postele, ale jsou situace, kdy je v posteli nechci, klidně dlouhodobě, tak prostě zavřu dveře, na nějaké jejich vynucování fakt nejsem zvědavá.

Fikovnice
Fikovnice (4285 příspěvků) 03.02.2024, 08:19:28 xxx.xxx.61.30
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 03.02.2024, 07:18:48

Ne ne, myslím, že jste psala přínosně. Já si to četla někdy v noci a nevím, proč byste se měla omlouvat…nebo příspěvek by měl být smazán.

Fikovnice
Fikovnice (4285 příspěvků) 03.02.2024, 08:22:35 xxx.xxx.61.30
Odpověď na příspěvek uživatele Janae z 03.02.2024, 07:57:11

Heleďte, já mám tři kočky, a prostřední je na mně závislej. Zavřít dveře nelze (nikde v bytě!), ptž by je dodrápal, poničil a ve finále by si asi ještě zničil tlapky. Takže zas až tak jednoduché to u NĚKTERÝCH koček není. U mě je to samozřejmě chyba v počátcích, když jsem si jej jako kotě přivezla domů. Jenže to je právě to. Ono jen tak zavřít dveře u závisláka opravdu nejde. Nebo jde, ale budete mít zničené dveře a pak i zdraví - ptž závislák bude řvát, houkat atp. a Vy se třeba nevyspíte.

Bobca
Bobca (940 příspěvků) 03.02.2024, 08:56:54 xxx.xxx.20.192

Já se přikláním k videu s Klárou Nevečeřalovou..👍Pěkně vysvětleno.a podle mě má pravdu..V prvním vlákně od Rondy…Pepo-poslechněte si ho👌

Kočka po závěsu vyšplhá..bude zvědavá,co to tam je schované..a škrábání na dveře v noci není vůbec příjemné.A zaútočit na miminko??jedině,že by se vehementně odháněla od miminka a upřednostňovalo se mimi před kočkou-žárlivost by tam udělala své..(stejně jako žárlivý starší sourozenec-ti dělají naschvály)Já myslím,že je to podobné,jako seznamovat novou kočku se stávající..Ať má možnost si ho očichat..Já teda neslyšela nikdy o zalehnutí kočkou,to spíš tvrdě spící matkou..já z toho důvodu nikdy neměla mimčo na noc u sebe-jen vedle v postýlce..

Jo a změna v podobě stěhování bude pro kočku taky zátěž,než si zvykne..🐈

Doron
Doron (1774 příspěvků) 03.02.2024, 09:51:41 xxx.xxx.162.21
Leithian:

A co? Moje dvoulety dite sedelo behem kydani v boxe a rvalo si do pusy konsky koblihy. Ja zas jak malej harant zrala kralici bobky nebo slepicince. Bracha ochutnaval z psi misky kdyz mel vterinu bez dozoru. A zijem 🤣


Leithian, slepičince mi prosím nepřipomínejteeee ! 🙏😂

Doron
Doron (1774 příspěvků) 03.02.2024, 10:19:43 xxx.xxx.162.21
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 03.02.2024, 07:18:48

Vůbec nevím, co považujete za nevhodný, já si ničeho nevšimla .

Prostě si vyměňujeme názory a zkušenosti . Já jsem měla kočky vždycky, vůbec si nepamatuju, jak to bylo když byly moje děti nemluvňata protože je to už dávno a žádné problémy s tím nebyly . Na fotkách, kde jsou děti větší, třeba rok nebo dva, jsou často s kočkami a psy, nepamatuju, že by si někdy vzájemně ublížili..

Ani si nevzpomínám, že by kočky někdy dělaly naschvály .

Jen jsem se vymezovala proti tomu, že rozfrcaný kocour by měl mít větší práva než dítě a dítě by se mělo kvůli němu nějak deklovat .😅


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.