Aktuálně: 4 958 inzerátů174 117 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Kupírování uší

balu
balu (1534 příspěvků) 09.02.2024, 08:53:03 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Espiro z 09.02.2024, 08:40:16

S dovolením také odpovím. Kdyby měl člověk opravovat všechny zde diskutující, i ty, jak píšete, stálice, tak by se ty stálice naštvaly a přestaly sem psát. Však tím jedna vyhrožovala. 

Nikdo není neomylný a chyba se stát může. Každému. Oprava pravopisu není vyvyšování, ale snaha pomoci dotyčnému, aby to příště mohl napsat správně. 

anonymní (neregistrovaný) 09.02.2024, 09:13:57 xxx.xxx.87.55
Odpověď na příspěvek uživatele Karolína z 08.02.2024, 07:35:29

Já jsem teď doma vytáhla knihu o psech - chtěla jsem se na něco podívat. A tam všichni psi komplet kupírovaný. Boxeři, dogy, knírači, dobrmani, argentína… atd atd. 

Přišlo mi to už strašně divný. Člověk odvykl. I když samozřejmě taky vídám dost kupírovaných psů i dnes - přece nebudeme něco dodržovat. Když chci, tak můžu.

Hlavně různí pitbulové, americanbully, občas středoasiaté apod. O majitelích to hodně vypovídá.

balu
balu (1534 příspěvků) 09.02.2024, 09:45:03 xxx.xxx.152.98

Mně se kupírovaní psi pořád líbí víc než nekupírovaní. K mnoha plemenům to kupírované ucho a ocas prostě patřilo - patří. Když vidíte vedle sebe knírače kupírovaného a nekupírovaného, rozhodně více zaujme ten kupírovaný. 

Arosek
Arosek (263 příspěvků) 09.02.2024, 10:26:58 xxx.xxx.130.20
balu:

Mně se kupírovaní psi pořád líbí víc než nekupírovaní. K mnoha plemenům to kupírované ucho a ocas prostě patřilo - patří. Když vidíte vedle sebe knírače kupírovaného a nekupírovaného, rozhodně více zaujme ten kupírovaný. 


Ja mam desny problem s dobrmany. 

Jako jo, doga s usima nahoru je proste Baskervill, doga s usima dolu je tutununudejmipiskot pes.

Ale ti dobrousi … Jsem odkojena serialem Magnum. A Zeus a Apollo … 

No a dneska? Vyfotte paleneho dobrouse od hrudni kosti nahoru, vyfotte paleneho jezevcika od hrudni kosti nahoru a pokud vedle nepolozim jako meritko velikosti krabicku od sirek, a skoro nepoznam kdo je kdo ☹️

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 09.02.2024, 10:57:42 xxx.xxx.124.6
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 09.02.2024, 09:13:57

Pitbull je tady bezpapírák a v domovské organizaci je psáno “kupírovaní nesmí být penalizováni”. Ale ani to nedoporučují atp. Když nechodím po návsi a nehlásám, že to je nejlepší na světě, tak co je komu po tom? 

Myslím, že bude rozdíl u každého plemene, jaké má podmínky k uchovnění - třeba tady uchovnili SAO na Slovensku. A když se to spojení nebude odehrávat na veřejné akci, tak koho to zajímá? 

Zrovna u těch pastevců, to je směšné celé. V zemích původu se vám na nějaká zdejší pravidla vybodnou, prostě štěkanátkům utrhají uši/jedno. 

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 09.02.2024, 11:26:41 xxx.xxx.15.85

U nás v okolí má starší pár CHS Kavkazáků, jenže potřebují sehnat nového osa na chov, u nás prý nic, tak jedině import, ale řeší, že našli v Maďarsku? Ale že tam uši kopírují a boji se, jestli jim ho tady uchování, prý se něco od ledna měnilo.

assil
assil (1491 příspěvků) 09.02.2024, 12:16:47 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Rezzzy z 09.02.2024, 11:26:41

Změnilo se to, že prostě zatrhli ty individuální bonitace. Takže se musí domluvit s chovatelem, aby jim štěně nekupíroval.

kometa
kometa (4187 příspěvků) 09.02.2024, 12:36:00 xxx.xxx.224.101
Espiro:

No a proč tedy neopravujete příspěvky i některým zdejším stálicím? 

Vypadá to, že vaši úctu k jazyku ventilujete jen k anonymům a nově příchozím, což je povýšenecké a otravné. 


Opravuji. Ale zdejším stálicím můžu poslat SZ. A taky tak činím.

kometa
kometa (4187 příspěvků) 09.02.2024, 12:38:41 xxx.xxx.224.101
Espiro:

A že se naštve nově příchozí a už nikdy nenapíše nevadí?


No, ona většina anonymů se po svém prvním příspěvku odmlčí i bez mého přičinění.

Orionka (neregistrovaný) 11.02.2024, 15:23:19 xxx.xxx.35.186
Espiro:

Jakože rozesíláte po soukromých zprávách opravy gramatických chyb v příspěvcích? 

Aha. Tak víc už asi vědět nepotřebuju. 


A to já se zase opravám mých textu nebráním. Někdy se do toho tak zamotám, pak tam naflákám mraky čárek, pomlček a teček…..to by si Kometa užila. 😉😄

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 11.02.2024, 15:56:42 xxx.xxx.124.6

Někteří lidé to prostě neumí a nikdy umět nebudou. Třeba umí opravit auto nebo hrozně dobře počítat. Lidí, co mají za jedna z matiky i češtiny, moc není. 
Budeme se tady bavit o zvířatech, nebo všecko živé vystrnadíme? 

Někdy, i když vím, že mám pravdu, držím hubu. Můj život není soutěž. A život lidí okolo mne už vůbec ne.

Buďme tak hodní, nejdřív si s příchozím normálně pokecejme, a esi to někdo nemůže rozchodit, tak ok, v páté deváté osmdesáté reakci diplomaticky upozorněte, že se nám to třeba blbě čte. 

Čau

Lenocka
Lenocka (119 příspěvků) 11.02.2024, 16:36:59 xxx.xxx.43.81
Arosek:

Nekdo mi nekdy rikal ze uchovnit se to muze, ze se snad delaji indivindi svody/bonitace/neco, aby to zvire nebylo “verejne prezentovano”. 

V pripade kvalitniho zviratka ze zeme kde se kupiruje mi to prijde jako vcelku rozumny napad, jak tu krev do chovu v CR pustit. 

Ale jak rikam, mam to z doslechu, toz netusim jestli je to tak.


Jenže i kdyby to šlo, jakože tedy nejde, jak poznáte, že je kvalitní? Ano, zajímavá (nová) krev je jasná. Ale povaha? Výkonnost? Exteriér? Nezjistíte nic, protože ten pes nikam nesmí, nikam, kde by porovnal své kvality s ostatními. Leda by to bylo již starší dospělé zvíře 🤷‍♀️

Sardullah
Sardullah (963 příspěvků) 11.02.2024, 16:48:49 xxx.xxx.189.104
megi-the-pes:

Někteří lidé to prostě neumí a nikdy umět nebudou. Třeba umí opravit auto nebo hrozně dobře počítat. Lidí, co mají za jedna z matiky i češtiny, moc není. 
Budeme se tady bavit o zvířatech, nebo všecko živé vystrnadíme? 

Někdy, i když vím, že mám pravdu, držím hubu. Můj život není soutěž. A život lidí okolo mne už vůbec ne.

Buďme tak hodní, nejdřív si s příchozím normálně pokecejme, a esi to někdo nemůže rozchodit, tak ok, v páté deváté osmdesáté reakci diplomaticky upozorněte, že se nám to třeba blbě čte. 

Čau


Já vím, že tady máme spoludiskutérky, které prostě na ten pravopis koukají a neváhají upozornit. Já se teda přiznám, že se mi nepozorností taky povede někdy hrubka (někdy i opakovaně ta samá), navíc tím, jak se to zde nesnažím nějak slohově stylizovat a  píšu, jak mi zobák narostl, tak vím, že čárky kolikrát namrskám, kde mě napadne…

Ale pořád si myslím, že i člověk, který nemá pravopis na jedničku s hvězdičkou a ani kolikrát na tu lidovku by to nebylo, může mít omega rád svýho hafana a může chtít pro svého hafana to nej a chce se někde poradit a  se sem si může přijít pro radu, pokecat si o pejscích, vždyť jsme snad  všichni zde defakto“jeden gang”. Zde nejsme ve škole, abychom někomu opravovali i/y a podobně. Jo jasně, někdy někdo napíše tak, že mám problém se zorientovat v jeho textu a je to děs…ono přeci jen háčky čárky a tečky a čárky udělají hodně, to zase tady nebudu tvrdit. Ale pokud se ten text dá pochopit, tak z mého pohledu to může nově příchozího odradit.

Jako, když někdo opraví mě “Sardullah, prosím tě slovo cyklozteska máš blbě píše se cyklostezka”..tak písnu “jasně, že jo…příště se polepčím” a co se stane?? No příště to zase napíšu blbě a zase jsem upozorněna a zase si sypu popel na hlavu…prostě nějak vždycky napíšu na první dobrou bez přemýšlení tohle slovo blbě…nicméně na mě to mělo výchovný účinek a od té doby, když chci napsat cyklostezka, tak si vždycky řeknu “cyklostezička”, aby mému mozečku bylo jasný, kde je S a kde je Z.  Ale obávám se, že nově příchozího by to mohlo odradit a přeci nejsme žádná uzavřená sekta, přeci budeme rádi, když přibude stálých členů diskuzí, tedy alespoň těch slušných…přeci nepíšeme diktáty “Sveřepí šakali zavile vyli na bílý měsíc.” Holky moje pravopisné..hlídací...zkuste zatnout zuby a neopravovat hrubky a když tak jenom do SZ, aby to nebyla tak veřejná potupa a na neregistrovaný se vybodněte.😛

Víte, když končila Fauna a dělali jsme přesun jinam, tak na tom bylo úžasný, že jsme nebyli jen nějací náhodní anonymové, ale opravdu komunita. Snažili jsme se, aby se nám “naši” lidičkové nepoztráceli. Jako většina z nás nejsou žádní profi odborníci, ale dohromady jsme minimálně studnice zkušeností a já bych každému pejskaři-srdcaři, kdo je na tom třeba jako já a nemá ve svém reálném životě kolem sebe stejně postižené lidi, přála, aby si nás našel a do toho našeho diskuzního světa taky patřil. Aby měl možnost zjistit, že nejsme banda čarodějnic, ale aby měl možnost poznat nás lépe a aby s námi taky mohl sdílet to svoje pejskařství. Aby se s námi taky mohl podělit o všechny ty radosti a starosti, které život s pejskem přináší. O všechny úspěchy, ale taky neúspěchy. A když dojde na to nejhorší, tak aby si u nás mohl poplakat, protože my tady ho pochopíme.

Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 12.02.2024, 14:00:21 xxx.xxx.191.80
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 11.02.2024, 15:56:42

Můj život tedy soutěž je. 
Momentálně soutěžíme s kolegyňkou, která z nás zvedne teleon vícekrát. Zatím to je remíza.
Též soutěžím se synovci, kdo sní dřív tvaroh s čokoládou. Základem je to, aby vyhráli oni, takže se snažím, aby to vypadalo, že spěchám, ale zároveň musím jíst pomalu.
Soutěžím se svým močovým měchýřem prakticky každou cestu vlakem. Zatím si zuby nehty udržuju čisté konto, neb jsem si vědoma toho, že jakýkoli počet vítězství je irelevantní v porovnání s jednou jedinou prohrou. 
Soutěžím sama se sebou o co nejhloupější heslo na pracovní notebook. Pokaždé se snažím trumfnout sebe sama, ale uznávám, že horší heslo než Nepovím už mít nemůžu. Naprostá debilita onoho hesla vyplavala na povrch ve chvíli, když se kolegyně potřebovala na můj notebook přihlásit:
Jaké máš heslo?
Nepovím.
Hm…
Atakuji svá hesla jinými, jako třeba feministickým prohlášením ženaJEvíc, heslem, které potěší mnoho mužů 20-cm-je-až-moc, hesly vzniklými aktuální inspirací MámHlad, ChciČokoládu a NUDAnudaNUDA, ale Nepovím je prostě nedostižné. 

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 12.02.2024, 15:02:45 xxx.xxx.15.85

Já taky nepíšu bez chyb, ale co mám za manžela cizince, který se naučil česky sám, tak už to u ostatních nějak moc neřeším, jen u dcery se mi ježí chlupy 

Arosek
Arosek (263 příspěvků) 13.02.2024, 08:58:53 xxx.xxx.130.20

Ha, lingvisticke okenko 😀

Ja jsme vnucka zavileho pravicoveho oprtunisty. To mi rekli soudruzi v mych peti letech, kdyz me odmitli prijmout do Jiskricek. A ja chudera vubec netusila co je zavily, natoz oportunista 😀

Nicmene jsem tez vnucka ucitelky cestiny. 

No a vzhledem k faktu, ze mam defoltne nastavenou anglickou klavesnici a pisu bez hacku a carek, a vzhledem k druhemu faktu ze pisu rychle vsema dvema, tak ty preklepy a chyby sekam taky. 

A babicka rotuje v hrobe jak korouhvicka a uplne vidim jeji vztyceny ukazovacek a slysim jeji “Boze boze, do cehos to dusi vdechl” 😀

Takze ja jsem tolerantni potad, pokad dokazu rozlustit smysl sdeleni. Pravda, nekdy to fakt nejde … 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.