Aktuálně: 4 846 inzerátů175 172 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

mlýnek/sekáček na celé lněné semínko, konopné semínko

Verun
Verun (733 příspěvků) 10.02.2024, 23:00:36 xxx.xxx.220.12

Jaké máte? Já si koupila v Lidlu mlýnek na kávu a semena, ořechy a hned při prvním mletí mi zakouřil a umřel.(mlela jsem  konopné semínko)

anonym (neregistrovaný) 11.02.2024, 10:48:40 xxx.xxx.154.33

Mám bosh mlýnek na kávu a na lněné semínko funguje dobře, ostropestřec taky zvládne, ale jeden jsem oddělala neloupanou slunečnicí (ztupily se nože).

Ale konopné semínko je měkké (teda co máme loupané), tak asi jste měla špatný kus.

lesnizinka
lesnizinka (1553 příspěvků) 11.02.2024, 13:18:37 xxx.xxx.83.185

Tento levný mlýnek na kávu jsem ,,zabila"(rozpraskal ten krycí plast) při mletí kotvičníku pro tchána, protože to bylo, jak když mele kamení😲 Všechno ostatní v pohodě zvládá(už mám druhý)

Nevím, na co to chcete mlít, ale tyto mlýnky zvládají jen malé objemy, prostě fakt po trochách, tak tři polévkové lžíce max. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2235 příspěvků) 11.02.2024, 13:32:13 xxx.xxx.124.6

Buď takové mrchy tvrdé hodím do misky s tyčovým mixérem (1200 W a víc, jinak to nedá), do toho chopperu, do toho malého… nebo musí mít mlýnek keramický mechanismus. Nožový to nedá. Teda dá… dvacet vteřin asi tak. 

Verun
Verun (733 příspěvků) 12.02.2024, 17:15:45 xxx.xxx.220.12

Já dneska dělala pokusy, klasika mlýnek na mák s kličkou namele konopná semínka  úplně skvěle, ale trvá to, no a asi se mi to nechce opakovat(holka si mele denně kafe, to je taky mazec🤭)   , lněné ani boha, ze začátku se to tvářilo, že jo a pak nic, točíte a točíte a nic moc to nemele. takže tudy cesta nepovede, ještě by se dalo míchat konopné a lněné a mlít to dohromady, ale čas je mi  drahý , takže to chci zmechanizovat . Tak jsem zkusila ten choper u tyčáku a lněné  semínko se tomu jen zasmálo, že se hezky zatočilo. …

Zkusím ještě ruční mlýnek na kafe, takový ten vysoký mixer(většinou na jahodový koktei) už nemám, ten umřel na povidlech-pečených švestkách, ani s tím nehnul.  

Verun
Verun (733 příspěvků) 12.02.2024, 21:18:40 xxx.xxx.220.12

jj, já to četla,jen mi neleze, jak drtíte ty senné pelety, řízky  po 100g? … já si koupila v lidlshopu(káva, semena, byliny) a hned při prvním mletí mi umřel a to na semenci.nic těžkého na posekání, koukám teď po mlýnkách s větším zásobníkem a konickými mlecími kameny, když to zítra dopadne dobře a pomele ruční kávomlýnek(je umytý a suší se)tak uvidím, zda dám ještě šanci sekáčku nebo fakt mlýnku.Ale ručně se mi na furt nechce

megi-the-pes
megi-the-pes (2235 příspěvků) 13.02.2024, 08:54:13 xxx.xxx.124.6

Myslím, že na kafe mlýnek funguje i proto, že ta semínka nemají kam utéct, malý prostor, časté setkání s noži.

Z lidlu mi taky hned chcíp, pak jsem koupila asi za 400 nějaký obyč. grundig a maká (semínko jsem nezkoušela, jen tvrdší a mastnější kafe). Kamarád má ten z lidlu a maká. Tak já nevím. Asi blbá šarže. 

lesnizinka
lesnizinka (1553 příspěvků) 13.02.2024, 09:44:52 xxx.xxx.94.5

Já si ten na kefe, koupila na doporučení strejdy - na mák. I když jsem mu vůbec nevěřila, že to může mák semlet, myslela jsem, že budou jen semínka běhat kolem😜 Ale fakt semele. Ten byl možná ten sencor, či něco podobného, no rozmlátila jsem ho na tom kotvičníku. Druhý mám Lidl(takže nestrašte😉) zatím mele, zatím melu jen ten mák. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.