Aktuálně: 4 849 inzerátů175 219 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Mixér na semínka

Lajla (neregistrovaný) 11.02.2024, 11:26:53 xxx.xxx.169.65

V souvislosti s otázkou na mlýnek mi přišlo, používáte někdo mixér na semínka? Koním dávám do šrotu různá olejnatá semínka a napadlo mě to mixovat. 

Sobě mixuji oříšky a všechna možná semínka a jejich směsi. Vytvoří to nadýchaný prášek podle délky mixování. Do buchet nebo jen tak s ovocem. 

A koním kdyby to šlo do šrotu, tak se nestane, že půlku ze semínek nerozkoušou a tudíž nevyužijí. Jenže jaký mixér pro zvířata? 

Verun
Verun (733 příspěvků) 11.02.2024, 17:42:57 xxx.xxx.220.12

V souvislosti s dotazem na mlýnek/sekáček, byl na mysli samozřejmě i “mixer”(každý tomu říkáme asi jinak), jenže když si koupíte mlýnek na kávu jsou to v podstatě dva-čtyři nože a elektromotorek a jmenuje se to mlýnek. mlýnek jako takový na olejnatá semínka by šel použít prý mlýnek na mák, ale ta olejnatost je na škodu, protože hmota nepostupuje a vrací se, proto je třeba v extrud. lnu i otruba, aby to šlo namlít.

https://www.planeo.cz/sencor-scg-3550ss

u odkazu koukněte na fotky,jsou tam nože…mlýnky jako takové opravdové, jsou v jiné cenové relaci. 

doma jsem samozřejmě vyzkoušela sekáček (nádobka s noži)  s tyčovým motorkem(dva druhy) a nic moc, efekt 50 na 50. Koupila jsem v Lidlu “mlýnek na kávu , oříšky” a hned při první akci umřel, ale namlel, teda abychom byli přesní  nasekal , tak bych ráda teda mlýnek na kávu a oříšky, ale s větší trvanlivostí . 

Jde mi o lněné semínko(prej se dá krmit i celé) a konopné semínko, takže v objemu okolo 100g od každého.

AAA (neregistrovaný) 11.02.2024, 18:07:11 xxx.xxx.0.243
Verun:

V souvislosti s dotazem na mlýnek/sekáček, byl na mysli samozřejmě i “mixer”(každý tomu říkáme asi jinak), jenže když si koupíte mlýnek na kávu jsou to v podstatě dva-čtyři nože a elektromotorek a jmenuje se to mlýnek. mlýnek jako takový na olejnatá semínka by šel použít prý mlýnek na mák, ale ta olejnatost je na škodu, protože hmota nepostupuje a vrací se, proto je třeba v extrud. lnu i otruba, aby to šlo namlít.

https://www.planeo.cz/sencor-scg-3550ss

u odkazu koukněte na fotky,jsou tam nože…mlýnky jako takové opravdové, jsou v jiné cenové relaci. 

doma jsem samozřejmě vyzkoušela sekáček (nádobka s noži)  s tyčovým motorkem(dva druhy) a nic moc, efekt 50 na 50. Koupila jsem v Lidlu “mlýnek na kávu , oříšky” a hned při první akci umřel, ale namlel, teda abychom byli přesní  nasekal , tak bych ráda teda mlýnek na kávu a oříšky, ale s větší trvanlivostí . 

Jde mi o lněné semínko(prej se dá krmit i celé) a konopné semínko, takže v objemu okolo 100g od každého.


Nechci Vám brát iluze,ale to v odkazu dlouho nevydrží.Jakožto celoživotní ktil podle parametrů vidím pohon s malým výkonem,motorek to dlouho nevydrží.

Nejlepší na tak malé množství by byl laboratorní šroťák co se používá na šrotování obilí o žních na zjištění vlhkosti,ten rozemlel jakékoli zrno,pracoval jsem v ZZN ,tak to znám po praktické sránce.

Jinak docela dobře výkonově i provedením vypadá ten v odkazu,nic nevnucuji,jen názor po technické stránce.Zkušeností mám poměrně dost,servisoval jsem mlýnská zařízení.🙂

https://www.lior.cz/kuchynske-spotrebice-2/profesionalni-elektricky-mlynek-na-bylinky-a-obili-800g/

M (neregistrovaný) 11.02.2024, 18:31:47 xxx:xxx.fe11:6be5

Záleží na potřebném množství ale vydrží dlouho i obyčejný mixér.

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 12.02.2024, 10:12:37 xxx.xxx.198.226

Používám léta poděděné smoothie makery, to je asi stejné jako ten mixér na videu nade mnou. Nějaký ten otočný z TV produktu po pár letech odešel, teď mám jiný z TV produktu, tomu se už udrbaly 3 hnací pacičky ze 4, a furt jede (třetí, čtvrtý? rok), až nepojede, šup do smetí, a koupím zase něco šuntoidního za pár stovek.

Pak jsem taky koupila za tři stovky kafemlejnek od tescomy a taky dává už pár let. Ale ty smoothie makery mají nádobku na půl litru, zatímco ten kafemlejnek má objem na dvě deci, takže namlít len na týden mi zabere zbytečně moc času.

melu: len, konopí, ostropestřec, ořechy, kosti, skořápky pro slepice.

Anonymní (neregistrovaný) 12.02.2024, 21:26:47 xxx.xxx.229.65
Buggyra:

Používám léta poděděné smoothie makery, to je asi stejné jako ten mixér na videu nade mnou. Nějaký ten otočný z TV produktu po pár letech odešel, teď mám jiný z TV produktu, tomu se už udrbaly 3 hnací pacičky ze 4, a furt jede (třetí, čtvrtý? rok), až nepojede, šup do smetí, a koupím zase něco šuntoidního za pár stovek.

Pak jsem taky koupila za tři stovky kafemlejnek od tescomy a taky dává už pár let. Ale ty smoothie makery mají nádobku na půl litru, zatímco ten kafemlejnek má objem na dvě deci, takže namlít len na týden mi zabere zbytečně moc času.

melu: len, konopí, ostropestřec, ořechy, kosti, skořápky pro slepice.


I tu mouku zvládne levný stroječek. Ale otevírá to nové možnosti. 😀

Verun
Verun (733 příspěvků) 12.02.2024, 21:46:39 xxx.xxx.220.12
Anonymní:

I tu mouku zvládne levný stroječek. Ale otevírá to nové možnosti. 😀


tak tendle zrovna levný není, 8 tisíc? …to to kobyla bude žrát nenamixovaný😜

Verun
Verun (733 příspěvků) 13.02.2024, 11:41:20 xxx.xxx.220.12

v elektru (jiné obíhat nebudu) dva , Senkor do 500 i se slevou a okamžitou výměnou (399+ 59) a nějaký druhý za 800. Takže doma je SENCOR SCG 3050SS  

Mamixoval to skvěle, granulovanou vojtěškou ho zatím nebudu dráždit..😉

Kmi (neregistrovaný) 13.02.2024, 12:10:12 xxx.xxx.148.145
Buggyra:

Používám léta poděděné smoothie makery, to je asi stejné jako ten mixér na videu nade mnou. Nějaký ten otočný z TV produktu po pár letech odešel, teď mám jiný z TV produktu, tomu se už udrbaly 3 hnací pacičky ze 4, a furt jede (třetí, čtvrtý? rok), až nepojede, šup do smetí, a koupím zase něco šuntoidního za pár stovek.

Pak jsem taky koupila za tři stovky kafemlejnek od tescomy a taky dává už pár let. Ale ty smoothie makery mají nádobku na půl litru, zatímco ten kafemlejnek má objem na dvě deci, takže namlít len na týden mi zabere zbytečně moc času.

melu: len, konopí, ostropestřec, ořechy, kosti, skořápky pro slepice.


Existují i levné šunty co mají vyměnitelné součástky, to se životnost hodně prodlouží. Už jsme vyměňovali nože a gumové zuby v náhonu.

Kmi (neregistrovaný) 13.02.2024, 12:12:05 xxx.xxx.148.145

Na mák skvělý, i pro sebe s mlíkem občas.😛

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 13.02.2024, 12:41:21 xxx.xxx.198.226
Kmi:

Existují i levné šunty co mají vyměnitelné součástky, to se životnost hodně prodlouží. Už jsme vyměňovali nože a gumové zuby v náhonu.


to asi upe nebudou ty z TV products 😀 Ty jsou z čajny a vymyšlené tak, aby když kiksnou, se s nimi nedalo už nic.

Ale fakt je, že když nebudu líná, tak ten hnací element, z kterého už jsem 3 zuby ze 4 upajcla, nahradím třeba dřevěným a nebo z jiného matroše (šlo by jistě udělat i plechové) a můžu jet dalších pár let, dokud mi hnací element nerozseká zespoda disk s noži 🙂 Popřemýšlím nad tím, až se to rozpadne.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.