Aktuálně: 4 953 inzerátů174 088 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Problem pri lonzovani

Marie (neregistrovaný) 18.02.2024, 09:55:09 xxx.xxx.18.54

hezkdy den, mam dotaz na mladeho hrebce, nejezdim na nem ale uz ho zacinam ucit. Dela mi starosti u lonzovani, vzdy udela jen par kolecek a pak vyboci a otoci se zadkem ke mne. Mela jsem tam zkusenejsiho cloveka ale ani on si nevedel rady.

PORADITE MI? DEKUJI.

kometa
kometa (4187 příspěvků) 18.02.2024, 10:43:07 xxx.xxx.147.163
Marie:

hezkdy den, mam dotaz na mladeho hrebce, nejezdim na nem ale uz ho zacinam ucit. Dela mi starosti u lonzovani, vzdy udela jen par kolecek a pak vyboci a otoci se zadkem ke mne. Mela jsem tam zkusenejsiho cloveka ale ani on si nevedel rady.

PORADITE MI? DEKUJI.


Poradíme.

Opravdu ZKUŠENÉHO člověka. Protože tenhle to očividně nebyl.

A možná hřebce vykastrovat. Jak je starý? Doufám, že ho nemáte doma o samotě na dvorku. Soudě dle vašeho dotazu, moc zkušeností nemáte. Spíš žádné. Jak ho chcete v budoucnosti obsedat?

Víte, ono je lepší nelonžovat vůbec než blbě.

Verun
Verun (719 příspěvků) 18.02.2024, 10:57:05 xxx.xxx.220.12

Tak nedělejte kolečka , pro mladého koně je to namáhavé a monotóní(nevím jaký máte plac a povrch-jízdárna, louka, kruhovka? ) chodtě třeba ovál v rohu malý kruh a znovu na ovál, hodně velký kruh, za obnosek můžete dělat i osmičky- trénovat změnu směru, chodit po celé jízdátně, měnit  místa kruhů….20minut(doufám, že koník není dvouletý)tam bych to tak dělala krokem, max. někde trochu poklusat ne rovné linii, velkém kruhu. Všeobecné lidi na koně při lonžování moc tlačí, mají rozpažené ruce, pokřikují , popohání bičem a pak koník už neví kudy kam a brání se. 

kometa
kometa (4187 příspěvků) 18.02.2024, 13:11:58 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 18.02.2024, 10:57:05

Já taky doufám, že to není dvouletý hřebec o samotě v rukách amatéra.

Jinak s vámi souhlasím.

Verun
Verun (719 příspěvků) 18.02.2024, 13:46:01 xxx.xxx.220.12
Verun:

Tak nedělejte kolečka , pro mladého koně je to namáhavé a monotóní(nevím jaký máte plac a povrch-jízdárna, louka, kruhovka? ) chodtě třeba ovál v rohu malý kruh a znovu na ovál, hodně velký kruh, za obnosek můžete dělat i osmičky- trénovat změnu směru, chodit po celé jízdátně, měnit  místa kruhů….20minut(doufám, že koník není dvouletý)tam bych to tak dělala krokem, max. někde trochu poklusat ne rovné linii, velkém kruhu. Všeobecné lidi na koně při lonžování moc tlačí, mají rozpažené ruce, pokřikují , popohání bičem a pak koník už neví kudy kam a brání se. 


…se opravím, ..poklusat NA rovné linii, velký kruh myslím poloměr 20m a víc . lonžující prostě nestojí, ale chodí uvnitř na svém kruhu /  oválu(vzdálenost ke koni cca  6- 8m?), občas se může zastavit a nechat koníka obejít, obklusat malý kruh okolo lonžujícího a zase vyjít na velký kruh.

Nebo zatím nelonžujte ale choďte s koníkem přes  kladiny v kroku, různě vysoké, do zatáček, udělejte z kladin cestu a.t.d. …pilates pro koně.

kometa
kometa (4187 příspěvků) 19.02.2024, 13:04:39 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 19.02.2024, 09:03:53

Mně se to spustilo v nějaké zrychlené verzi - jako filmové snímky z první republiky - v tomhle tempu snad žádný kůň nechodí. Jinak jako inspirace dobrý.

Myslíte, že se tady zadavatelka ještě objeví?

Verun
Verun (719 příspěvků) 19.02.2024, 13:38:55 xxx.xxx.220.12
kometa:

Mně se to spustilo v nějaké zrychlené verzi - jako filmové snímky z první republiky - v tomhle tempu snad žádný kůň nechodí. Jinak jako inspirace dobrý.

Myslíte, že se tady zadavatelka ještě objeví?


Ne to opravdu nechodí, asi je to proto, aby se to vešlo do instagramového videa…nechci se vás dotknout, ale tady proběhla  diagnoza učitelka . 😉

Anet (neregistrovaný) 22.02.2024, 09:24:42 xxx.xxx.190.229

přečetla jsem si všechny názory. Já měla zase problém lonžovat klasickým způsobem hucula. Docílila jsem toho jen v kroku a klusu, do cvalu jen naskočí a hned ho to přejde. Je to lenoch. Má to vůbec cenu? A strašně se nadřem.A ZE ZAČÁTKU UMĚL I UTÉCT. Ted lonžujem jen vkruhovce. Jsou to strašní paličáci.

kometa
kometa (4187 příspěvků) 22.02.2024, 09:34:20 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Anet z 22.02.2024, 09:24:42

Nemá.

Hucul je specifická kategorie. Klasické lonžování vám bude sabotovat. Když už, doporučila bych práci ze země, kde bude muset zapojit mozek. Něco na způsob trailu - tohle přelez, tady zůstaň stát. do tohohle strč nohu, …

Nebo to všechno trénovat pod sedlem.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.