Aktuálně: 4 839 inzerátů175 475 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

Naši adopťáci

Sardullah
Sardullah (997 příspěvků) 21.04.2024, 11:12:03 xxx.xxx.189.104

Teda já budu úplně OT, ale musím se podělit o kapitální úspěch a nevím, kam bych to šoupla a když už tady obdivujeme otrimovanou princezničku, tak to prostě dám sem.

Jako dámy, konečně se mi podařilo Gině vyčesat nejen zadel, ale i břicho a vnitřní strany stehen…tam teda bylo potřeba ostříhat i dredíky…zkrátila jsem chlupy na nohou, protože do těch dlouhých, když se namotalo ostružiní a pak se to samo domo ještě celý zašmodrchalo, tak vyndavat takhle namotanou trnitou větvici v terénu, to je lahoda. Takže zimní konečně srst komplet pryč, dredíky odstraněny. Teda včera na to prasknul ještě jeden pytlík piškotů, ale tak velké česání neděláme každej den, tak je mi to šumák. Ginuša je pěkná potvora…když má piškoty a to musím dávat po hrstech, tak prej si dělej co chceš, pokud ne, tak teda můžu česat tak max záda, jinak už mě bere tlamou za ruku a ještě držkuje. Jediný, co nám chybí je náprsenka…ten její luxusní kožešinovej límec …tam teda budu potřebovat asistenci, neboť potřebuju na česání obě ruce a Gina u česání musí ležet a nutně se musí ještě koukat, co dělám a mě chybí třetí ruka, abych jí podržela hlavu nahoře…ale to už jsou malý věci. V pondělí teda padne ještě minimálně půl pytlíku piškotů na to, abych jí zasřihla drápy na paspárkách…ale tak mám radost, že jsme to konečně zvládly.

Jako vím, že si teď říkáte…bože Sardullah, no tak si vyčesala psa, no bóže…ale pro mě je to teda výkon. 

efe
efe (1074 příspěvků) 21.04.2024, 11:43:16 xxx.xxx.64.15

Plaka: nn, paní se nejmenuje Anička. A školení jsem nežádala, říkala, že to vidí zas tak za půl roku, tak jí tam zas odvezu. Shodou náhod mám hned vedle ve vesnici ségru, tak se aspoň stavim na kafe. 

Vahine
Vahine (474 příspěvků) 21.04.2024, 11:50:34 xxx.xxx.179.11

Tak až bude hotovej i ten krčíček, tak nám ji ukažte prosím ☺ věřím Vám, že to byla dřina. Ze mne lilo, když jsem vyčesávala před časem několikrát leona, pocvičily jsme s feňulí, když jsem dojela…ale kdo jí vyčesává teď atd., to netuším…ach jo, povzdech. Taky dávala najevo, když mi to dlouho trvalo nebo bylo tahavý místo..  

Ginuška, Matýsek, ti se mají báječně 👍

Sardullah
Sardullah (997 příspěvků) 21.04.2024, 12:38:50 xxx.xxx.189.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 21.04.2024, 11:50:34

Tak až bude hotovej i ten krčíček, tak nám ji ukažte prosím

No ukázati mohu, ale obávám se, že nic zvláštního neuvidíte….ona totiž defakto vypadá furt stejně…možná, když bude focena hned po česání, tak bude mít hezky načesanou zadnici…než se na zahradě svalí do nějakého bordelu pod túje. Pořád je to chlupatice medvědí s tou načechranou zadelí…tam to ta srst prostě po té kastraci odnesla…tak nějak jen já mám ten dobrý pocit, že podsada pryč a rozčesané popř. ustřižené problematické partie, které se mohou česat jen se souhlasem a dobrou argumentací v podobě vhodné mňaminy…

Kéž by byla ta moje pastevecká potvora jako Matýsek…toho to moc nebaví, ale je poslušnej a tak stačí vyslovit povel “Maťulko, uděláme činanej…” a můžu česat kde chci a jak chci. Manžel furt říká, že si myslel, že Mates bude patřit k těm chlupatějším berňuškům…a já si furt doufám, že už víc neobroste…takhle je to ideál. 

Xerxova
Xerxova (784 příspěvků) 21.04.2024, 15:32:10 xxx:xxx.5e9b:51c1
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 21.04.2024, 15:25:36

vyloupla se do krásy. Nohy nasvalíte - nebojím se, že by s tebou byla gaučák bezpohybový 😉

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 21.04.2024, 20:02:12 xxx:xxx.ba28:8591
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 21.04.2024, 11:12:03

Hele chapu zcela a plne. Ja ted vycesala z dvacetikiloveho Saggiho tak dve kila. Asi bych z toho jeste jednoho psa poskladala 😀 Tak jen doufam ze se aspon trochu prestane drbat a okusovat, to dela fakt hodne. Ma dost lupy, celkove sussi srst … ale tak zere kvalitni maso teprve cca tri tydny, tak jeste asi brzo. A nebo tam bezi nejaka nevim co, treba intolerance, nebo ma po goldenech nekde v genech ICT … no uvidime casem. 

Kazdopadne kdyby nekdo (kdokoliv, ale jmenovite treba Sardullah, pac je tak hezky v razi a rozcvicena) mel neodolatelnou touhu vycesavat, muzu poskytnout jak modela, tak naradi. U nas je to neverending story 😀

efe
efe (1074 příspěvků) 21.04.2024, 21:40:47 xxx.xxx.64.15
»
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 21.04.2024, 20:02:12

Dík, já dneska vyčesávala zimní srst ze dvou kobyl. Chlupy budu plivat ještě tejden 🤪

Sardullah
Sardullah (997 příspěvků) 21.04.2024, 22:14:18 xxx.xxx.221.216
»
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 21.04.2024, 20:02:12

Díky za nabídku, ale tak já jsem si začesala myslím dost a bylo by ode mne sobecké si všechno česání nechat pro sebe, tak ráda přenechám někomu jinýmu.🤪 Navíc jsem si dala závazek, že to teda budeme udržovat 😇… hlavně tu Ginunu zadel, na zbytek těla naštěstí není stižen změnou srsti po kastraci a tudíž je to funkční a dalo by se říct téměř bezúdržbová záležitost. No jsem zvědavá, jak dlouho mi to předsevzetí vydrží v praxi.😎

Gina má na zadeli a stehnech takovou bavlnkovou srst, taky místy suchou, koupila jsem jí na to jojobovej olej ve spreji, že to třeba zlepším, ale ani přímo po aplikaci a vyčesání tak nějak žádnej efekt nevidím.😵‍💫

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 22.04.2024, 09:31:40 xxx.xxx.130.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 21.04.2024, 22:14:18

Jojobobej ozkousenej nemam, ja davam lnenej do zradla. Ale Saggousovi zatim jen par kapek, nerada bych aby se chlapec posr … 
Tak uvidim zda se mu ta kuze zlepsi, snad ano. Ono myslim ze ke zlepseni doslo uz jen tim ze zmizel z toho prostredi, doslo k vykoupani, odhovneni, oddredovani, odbleseni a dalsim od. No a snad se s kvalitni stravou a kontinualni peci o srst celkove ten organismus zveti. 

janaa
janaa (383 příspěvků) 22.04.2024, 10:01:40 xxx:xxx.7bf2:6c2e
Arosek:

Jojobobej ozkousenej nemam, ja davam lnenej do zradla. Ale Saggousovi zatim jen par kapek, nerada bych aby se chlapec posr … 
Tak uvidim zda se mu ta kuze zlepsi, snad ano. Ono myslim ze ke zlepseni doslo uz jen tim ze zmizel z toho prostredi, doslo k vykoupani, odhovneni, oddredovani, odbleseni a dalsim od. No a snad se s kvalitni stravou a kontinualni peci o srst celkove ten organismus zveti. 


Jani,mě se osvědčily výrobky od Animalhealth. Mají různé oleje,i speciálně na srst a další věci

Vahine
Vahine (474 příspěvků) 24.04.2024, 19:54:02 xxx.xxx.179.11
efe:

Hurá máme padnoucí postroj! Kvalita i možnost nastavení super! 
4dox Comfort Plus 👍🏻

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Vypadá fakt skvěle a moc se mi líbí to trojí přepínání nebo tedy možnost dvojitého jištění. To teda Vy nepotřebujete to dvojité jištění, ona je Baruš ráda, že má svého anděla! Neuteče. Cena byla vyšší nebo zlatý střed? Moc to Baru sluší po tom otrimování! ❤

efe
efe (1074 příspěvků) 24.04.2024, 20:17:20 xxx.xxx.64.15
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 24.04.2024, 19:54:02

Kdyby byla bez vodítka, tak v lese bez okolků zdrhne… Uvidíme, jestli se to časem zlepší, ale moc to nevidím…

Postroj stál 1440,- a čekala jsem na něj měsíc. Oproti postroji Short od MushGo za litr je ale kvalita o několik levelů výš 👍🏻

Vahine
Vahine (474 příspěvků) 24.04.2024, 20:25:00 xxx.xxx.179.11
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 24.04.2024, 20:17:20

Aha, tak asi záleží i na tom, co zažila. Bělouš byl vypuštěn a cíleně ztracen a drží se mě na několik metrů nebo, když se courám do kopce, tak přebíhá od páníka ke mně, jestli jsem se neztratila já a když zajde ve městě za roh, čeká hned za ním až dojdu bez i na vodítku. Už se “ztratit” nechce.

Snad se to časem zlepší a bude na Baruš v tomhle spolehnutí. Kšíry dražší, ale vypadají fakt suprově a naštelované sedí. Výhoda v zimě na bundu taky poštelujete a paráda 👍

Fiona.Praha
Fiona.Praha (49 příspěvků) 29.04.2024, 12:34:31 xxx:xxx.4ca5:b828
efe:

Třikrát hurá, sehnala jsem na zítra volnou paní na trimování! Baru už je fakt zarostlá a drbe se, u nás v salonu první volný termín až v červenci, proto už jsem zvažovala, že si jí otrimuju sama… Tak mám vyřešeno.


Kdybyste chtěla někoho jiného, vím o trimování v Praze (v podstatě na stanici metra, takže dostupné i “sockou”) s celkem krátkými termíny a specializací na bordíky. Současně tam dělají i fyzio. Nechci jim dělat reklamu, jen tam chodím. 

keriton
keriton (479 příspěvků) 29.04.2024, 12:42:04 xxx.xxx.80.20

Máme otrimováno, trvalo to 45 minut. On má ale jemnější srst než teriér a jak už jsem psala, ve svém novém povolání gaučového psa zdaleka nezarůstá tolik, jako když byl psem útěkářským a poté útulkovým. Přidávám foto před a po, na fotkách ta změna ale není tolik vidět 🙂 Na vedlejším stole se trimoval bordík a toho paní trimovala asi 4 hodiny.
 

Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.