Aktuálně: 4 979 inzerátů173 945 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

plemeno do paneláku

janaa
janaa (382 příspěvků) 09.03.2024, 08:53:07 xxx:xxx.ec2d:15dc
Daja:

No nevím, neznám toto plemeno, ale pro mě co jsem spíš gaučák slovo teriér znamená neklid, přidat do kroku pokud není na volno a volno určitě ne.

A pak trimování snad se nepletu? Asi mě někdo vyvede z omylu o tomhle plemeni, ale za mě pokud má v názvu teriér  nikdy bych si já nepořídila, jedině důchodce na dožití🙂

Dája


Boston je hladkosrstý. Ale já tedy znala tři,aktivní byli až až a problém placatých tlam měli všichni.

Povahou je podle mě mops naprosto dokonalý společník pro staršího člověka,ale to zdraví je prostě na prd

Daja
Daja (414 příspěvků) 09.03.2024, 10:31:01 xxx.xxx.69.37
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 09.03.2024, 09:05:52

A jéje já si ho spletla a to doslova s jiným plemenem, předem se kaju a omlouvám 😉🙏.

Dája

Rapotačka (neregistrovaný) 09.03.2024, 13:30:39 xxx:xxx.3f5e:9ab9
Odpověď na příspěvek uživatele Mi z 09.03.2024, 07:04:58

Uštěkanec je jen nevychovanec , na výchovu

majitelé kašlou nebo to neumějí.

keriton
keriton (468 příspěvků) 09.03.2024, 19:56:34 xxx.xxx.80.20

Ještě grifonek je dobrej pes, jen teda splácnutej čumák a občas nutno nechat upravit srst, ale mně by to přišlo  jako dobrá “cena” za pohodovýho malýho pejska. Pochopitelně pouze pokud půjde o psa s PP.

Ona klasická krátká srst není až taková výhra.

Doron
Doron (1772 příspěvků) 09.03.2024, 20:30:39 xxx.xxx.162.21

U nás je grifonek Igorek miláčkem celé čtvrti.

Je opravdu okouzlující, poslušný a přitom osobnost. Má kámošku takovou mini kokřici.

Pán a paní, oba v důchodu a sousedé, to mají dobře zorganizované, ve venčení se střídají, paní dopo do lesa, pán odpo k řece.

Onehdá jsem pána s Igorkem potkala u nás v ulici uprostřed noci, ptám se co tam dělají a pán: “0na tady hárá fenka a Igor sem chce pořád chodit.”🤣🤣🤣

Orionka (neregistrovaný) 10.03.2024, 10:51:34 xxx.xxx.64.54
Doron:

U nás je grifonek Igorek miláčkem celé čtvrti.

Je opravdu okouzlující, poslušný a přitom osobnost. Má kámošku takovou mini kokřici.

Pán a paní, oba v důchodu a sousedé, to mají dobře zorganizované, ve venčení se střídají, paní dopo do lesa, pán odpo k řece.

Onehdá jsem pána s Igorkem potkala u nás v ulici uprostřed noci, ptám se co tam dělají a pán: “0na tady hárá fenka a Igor sem chce pořád chodit.”🤣🤣🤣


Ona to není až taková legrace, když psovi v paneláku hárá “sousedka” - klidně o 3, 5 domů dál. Aby spal zbytek paneláku, nespí majitel. Když jsem bydlela v sídlišti, bylo takových majitelů, co courali v noci víc.

Mi
Mi (171 příspěvků) 10.03.2024, 16:40:48 xxx:xxx.5cc7:40e3
Rapotačka:

Uštěkanec je jen nevychovanec , na výchovu

majitelé kašlou nebo to neumějí.


Nemáte bohužel pravdu.Některá plemena k tomu byla v podstatě vyšlechtěna a tudíž vychovat je aby nehlásili  kde se co šustne,je dost obtížné až nemožné. Např.špic,pinč.Je to v podstatě potírání jejich přirozenosti,stejně tak jako “vymlátit” z loveckého plemene lovecký pud. 

Sardullah
Sardullah (959 příspěvků) 10.03.2024, 16:57:39 xxx.xxx.189.104
Mi:

Nemáte bohužel pravdu.Některá plemena k tomu byla v podstatě vyšlechtěna a tudíž vychovat je aby nehlásili  kde se co šustne,je dost obtížné až nemožné. Např.špic,pinč.Je to v podstatě potírání jejich přirozenosti,stejně tak jako “vymlátit” z loveckého plemene lovecký pud. 


No já si to myslím podobně…že pokud bylo nějaké plemeno generace šlechtěné na nějaké vlastnosti, tak se asi dá více či méně, ovlivnit výchovou, ale zcela eliminovat??

Už 4 roky se snažím vysvětlit Gině, že není třeba večer ležet na dvoře a vyblafávat do okolí info pro vlky, že je to tady hlídané, že žádní vlci v okolí nejsou…no nepochopila to ta čůza pastevecká a tak teda hlídám s ní a tenhle preventivní štěkot koriguji osobně. Co na to říct…je to nevychovanec a nebo je jen plémě, které je prostě soumračným štěkacím preventistou…. ?

Lenocka
Lenocka (119 příspěvků) 10.03.2024, 20:13:31 xxx.xxx.44.42
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 10.03.2024, 16:57:39

No přesně. Šarpláně to samý - se soumrakem začíná hlásit svojí přítomnost. Přes den zmlkne po okřiknutí, večer ne. Takže ho beru domů. Zajímavé je, že když ho pouštím za pár hodin na noc ven, už nevyřvává. Blbý je, když nejsme doma, ale je to málokdy a sousedů je tu kromě léta minimum. Ale moc mě překvapilo, jak silně se nese ten jeho hlas přes vodu (bydlíme nad rybníkem)!

Lenocka
Lenocka (119 příspěvků) 10.03.2024, 21:00:45 xxx.xxx.44.42

Myslím, že kdyby Sardullah bydlela v oblasti obydlené vlky, věděla by to. A i kdyby nějaký procházel, tak to není denně, že? Řekla bych, že tím myslela právě to, že ten pastevec se chová právě tak, jak mu bylo vtištěno mnoha generacemi cíleně vybíraných předků a nedá se mu to zazlívat. Pokud to nevyhovuje, musí se s tím umět pracovat a najít alternativu. Ale nevychovanost? Když vlastně dělá to, co dělat má? Ne, nevychovanost to není.

Ovšem ve vztahu k původní debatě: do bytu asi těžko doporučit plemeno, jehož původním pracovním projevem bylo i štěkání, že.

Bodlinka
Bodlinka (977 příspěvků) 10.03.2024, 21:13:28 xxx.xxx.88.146

mno zrovna pastevec se do bytu zrovna nehodí i kvůli jiným vrozeným vlastnostem, tendence v noci hlídat štěkáním je už jen takový bezvýznamný bonus.

Doron
Doron (1772 příspěvků) 10.03.2024, 21:20:29 xxx.xxx.162.21
Orionka:

Ona to není až taková legrace, když psovi v paneláku hárá “sousedka” - klidně o 3, 5 domů dál. Aby spal zbytek paneláku, nespí majitel. Když jsem bydlela v sídlišti, bylo takových majitelů, co courali v noci víc.


Já to viděla poprvé a pobavilo mě to .

Teď už budu mít s pánem i soucit.😊

Sardullah
Sardullah (959 příspěvků) 10.03.2024, 22:25:02 xxx.xxx.27.27
Odpověď na příspěvek uživatele Lenocka z 10.03.2024, 20:13:31

Zajímavé je, že když ho pouštím za pár hodin na noc ven, už nevyřvává

Jo u nás to samý… to už potom štěkání opravdu, jen opravdu na něco… na někoho, jinak je potichu.

A vlci u nás v Krušných horách prý jsou.. ale já bydlím ve městě resp. na konci města a vlk by musel běžet po ulici, aby běžel kolem nás a to je hodně nepravděpodobný. To už spíš okolo poběží divočák…

Do paneláku bych určitě vybírala plemeno, které má v popisu, že zbytečně neštěká… v paneláku je slyšet všechno a je to děs. Když jsem ještě bydlela v paneláku, tak pod námi bydlel jezevčík a neštěkal nonstop, ale když to vzal někdo po schodech kolem jejich dveří, tak to si zaštěkal… a bylo to teda slyšet fest.

orionka-2
orionka-2 (467 příspěvků) 10.03.2024, 23:00:11 xxx.xxx.64.54

Já jsem vždycky říkala - v paneláku 3 patra nahoru a tři dolu. Na vsi celá vesnice. Když zavřela hospoda, psi si opilce ( i ty střízlivé ) pěkně předávali. 

Mi
Mi (171 příspěvků) 11.03.2024, 07:00:21 xxx:xxx.77ad:2b01
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 10.03.2024, 16:57:39

Když si představím kolik práce,úsilí,času,jistě i náhod, štěstí a   chovatelského umu muselo být vynaloženo aby vnikla plemena s vlastnostmi i vzhledem  která máme,připadá mi velká škoda tyto vlastnosti potlačovat a ničit. Jen tak mě napadá,za jak dlouho z plemene vymizí vlastnosti a stane se z něj jen tak pes pro okrasu? Vím že jsou linie vystaví a pracovní,ale jak moc se liší?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.