Aktuálně: 4 946 inzerátů174 076 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Krmivo pro citlivé zažívání kočky

Hanka M. (neregistrovaný) 09.03.2024, 05:46:10 xxx.xxx.118.91

Dobrý den, poprosím o doporučení na značku granulí, které sedí vašim kočkám na citlivé zažívání, poradíte?

biaca
biaca (546 příspěvků) 09.03.2024, 07:34:18 xxx.xxx.47.71

Nejlepší je čerstvé maso - po granulích Vám kočka akorát nakyne. 

P.s. snad se opět neočekává odpověď, že nejlepší je značka Marp. 

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 12.03.2024, 08:46:52 xxx.xxx.213.118

Ono to bude asi dost individuální, pokud nepotřebujete přímo gastrodietu a tam bych se radila s vetem. 

Super je maso, víte čím krmíte, sestavíte si každou dávku dle potřeby, můžete si vybrat jaké maso chcete.

Pokud vám kočka maso nežere, tak prostě asi zkoušet. Nám třeba absolutně neseděl brit ani carnilove - průjmy a při čištění wc se nedalo skoro nadechnout 😀… To samé ND (tam byl dokonce krvavý průjem). Skvěle nám naopak sedí Canagan, Purizon, Acana (tam se ale bojím změny složení kvůli změně majitele). Spoustu dalších granulí vyzkoušeno nemám, protože náš kocour toho taky spoustu vůbec nesežere.  Na všechny granule jsem přecházela vždy pozvolna a přidávala probiotika (super zkušenost mám s fortiflorou).

Je možné, že vaší kočce třeba jen dělá špatně kuřecí, nebo jiný druh masa, či přísady v krmení. Tam je super eliminační dieta, která se ale zase nejlépe dělá se syrovým masem. 

Já maso nekrmím, protože mi to kočky nežerou, jinak bych krmila hlavně syrové a granule jen jako přílohu.

Haramachova (neregistrovaný) 12.03.2024, 23:59:04 xxx.xxx.18.96

Mrkněte na marppetfood.cz - jejich krmivo má skvělé složení, je bez obilovin a dalších zbytečných látek, takže na citlivé zažívání je perfektní.

biaca
biaca (546 příspěvků) 13.03.2024, 05:43:18 xxx:xxx.f4d3:7b31
Odpověď na příspěvek uživatele Haramachova z 12.03.2024, 23:59:04

A nedají si pokoj a nedají - pokud chcete reklamu tak si ji zaplaťte. 

Vlastně jsem se včera pohádala s praktikantkou u veterináře. Byla jsem tam, jelikož starší kocour se mi po 7 měsících posral a nešlo mi to běžnými medikamenty zastavit. Že prý je průjem způsobený mým krmení masem, a že bych měla krmit pouze granulemi. Řekla jsem ne, zaprvé Igin je od malička na mase a nikdy neměl problémy (a průjem 2 x do roka nepovažuji za katastrofu) a je to bez zbytečných přísad. Podle veterinářky, prý granule jsou lepší, jelikož to kuře roste pouze 30 dní a nemá dostatek živin. 

Granule mám pro kluky pouze z toho důvodu, že mi nežerou kosti. Plus mám v tom Fortifloru. (na citlivé zažívání a probiotika)

kometa
kometa (4185 příspěvků) 13.03.2024, 08:45:27 xxx.xxx.147.163
Haramachova:

Mrkněte na marppetfood.cz - jejich krmivo má skvělé složení, je bez obilovin a dalších zbytečných látek, takže na citlivé zažívání je perfektní.


A už je to tady!

Jděte s tím do háje! Prý, že kočka je masožravec a vaše granule obsahují 100% masa. Tak co tam dělají brambory, česnek, řasy…? Ale jo, obiloviny tam nejsou, zato spousta jiných sračiček.

kometa
kometa (4185 příspěvků) 13.03.2024, 08:47:46 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 13.03.2024, 05:43:18

prý granule jsou lepší, jelikož to kuře roste pouze 30 dní a nemá dostatek živin.

To jako fakt? Paní veterinářka neví, že to kuře roste 30 dní právě proto, že se krmí směsí nabouchanou živinami? Hlavně bílkovinami. + samozřejmě je na to vyšlechtěné.

biaca
biaca (546 příspěvků) 13.03.2024, 10:15:33 xxx.xxx.47.71

Ano přesně to mi uvedla jako důvod proč se kocour posral. Naštvala mě

Naštěstí dnes tam byla stálá veterinářka - a ta krmení nezatracovala. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 13.03.2024, 10:24:07 xxx.xxx.119.6

Ač nemám kočku, musím říct, že mně teda na veterině maso nikdy nevyvraceli. Dokonce jedna z vetek řekla, že když se krmí dobře (člověk si k tomu něco načte), tak podle ní je barf nejlepší způsob krmení. Ale jsme u toho, že veterináři nejsou výživáři, no.  

Zatím mi nikdo neodpověděl na to, čím může být způsobené, že po kuřeti z klasickýho chovu - kupované i v supermarketu měl pes problémy. Průjmy, navalování. Z bio chovu v pohodě (ale kuře není jeho favorit, žere ho jen upravené.)

Omluva za OT.

biaca
biaca (546 příspěvků) 13.03.2024, 10:51:15 xxx.xxx.47.71

Nebylo to kuřetem, druhý měl ukázkové bobky - to kuře bylo v pořádku. Každý týden kupuji čerstvé. Prostě to bylo nejjednodušší vysvětlení. 

lesnizinka
lesnizinka (1541 příspěvků) 13.03.2024, 12:14:56 xxx.xxx.177.163

Když jsem jezdila ještě na veterinu se psy, pochopitelně se mi tam snažili vnutit nějaké super hyper granule, protože krmení masem😲 ,,to psu nikdy nezajistíte všechno, co potřebuje" Slušně jsem je poslala někam, protože právě přejitím na maso jsem řešila a vyřešila jejich neustálé průjmy, respective řídké bobky. Když jsem řekla, že kočky krmím masem, tak mi jiný vet řekl, že kočky s volným pohybem venku a krmené masem…to je naprostý ideál života kočky. Bohužel Leonek se doma masa nedotknul, ale že byl v 11letech podle veta 100% zdravý, ačkoliv briťák pouze na granulích, dávám na vrub toho, že žil venku, možná si občas i něco ulovil. Já vím jen o zajíčkách, s ničím jiným jsem ho nikdy neviděla. 

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 13.03.2024, 12:41:39 xxx.xxx.213.118

Tak on veterinář není odborník na výživu zvířat, stejně jako není odborník na trénink zvířat.
Co jsem poslouchala pár rozhovorů s veterináři, problém je, že si každý krmení masem vykládá jinak. Jeden člověk se snaží zajistit opravdu komplení stravu, druhý ale krmení masem = jen svalovina a tam to je už průšvih. Pro veterináře je jednodušší říct, “krmte kvalitní granule” než vysvětlovat správné krmení masem. Potom taky člověk může přijít po půl roce s odrovnaným psem/kočkou a ještě se hádat, že mu to veterinář doporučil, protože si z celého rozhovoru zapamatoval jen"krmte maso". Dále ne každý veterinář správnému krmení masem nutně rozumí. A ti co tomu rozumí, tak většinou běžný lid od krmení masem odrazují s tím, že je to velmi složité a ať počkají, až štěně vyroste. Oni to zase vidí z té druhé stránky, kdy jim do ordinace chodí právě zvířata, která byla krmena masem špatně (prý jsou i případy, kdy zase člověk v dobré víře dával do krmení milion různých doplňků, protože čím víc, tím přece líp). Dále, co jsem slyšela, hodně vetů má problém s tím, že psi, co koušou pravidelně kosti z toho mohou mít poškozené zuby, protože na to koukají zase ze stomatologického hlediska.

Ono si řeknete, že krmit masem je hračka, ale stále je dost velké množství lidí, pro které to hračka nebude a kteří i v dobrým to zvíře budou krmit sice masem, ale naprosto nevyváženě a nevhodně. Pro spoustu takových lidí bude krmení granulemi opravdu lepší varianta - hlavně v době vývinu psa/ kočky. 

kometa
kometa (4185 příspěvků) 13.03.2024, 12:52:31 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 13.03.2024, 12:41:39

Já mám už několikáté kocoury - a základem bylo vždycky maso (konkrétně hovězí nebo vepřová srdce, kuřecí skelety, kuřecí krky, kuřecí játra). Plus doplněk konzervy, občas syrové vejce. Granule minimálně. Žádné další přísady.

Ale třeba Xerxova psala, že ve vývinu taky krmila všechny své dogy granulemi. Protože si netroufá na správné sestavení KD.

Je to složitý.

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 13.03.2024, 13:00:07 xxx.xxx.104.252
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 13.03.2024, 12:41:39

Máte pravdu v tom, že holé doporučení “krmte masem”, může být dost nebezpečné, protože přesně jak píšete, pokud si dotyčný nezjistí žádné bližší informace, může to být průšvih. 

Ono to opravdu chce si ke krmení čistě masem něco nastudovat. Pokud je to zhruba 50/50, ať už kombinace masa s granulemi nebo konzervami, prostě s nějakým průmyslově vyráběným kompletním krmivem, je to ok. Na druhou stranu, to, jak veterináři za každou cenu každému cpou granule pofidérní kvality, se mi taky nelíbí. Stalo se mi to vlastně u všech, kde jsem byla - doporučováno krmivo Hill´s, a po mé poznámce, že se mi nelíbí složení, jsem byla ubezpečena, že složení je naprosto v pořádku. O krmení už s veterináři tedy nedebatuji, jsem schopná si patřičné informace zjistit sama. Myslím si ale, že by veterináře rozhodně neubylo, kdyby se více vzdělali v oblasti výživy, jelikož zdraví je přece komplexní problematika a výživa hraje velkou roli. To, že mají veti z prodeje granulí velkých známých značek profit, je na jinou debatu…. 

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 13.03.2024, 13:01:12 xxx.xxx.104.252
Odpověď na příspěvek uživatele Haramachova z 12.03.2024, 23:59:04

To opravdu v dnešní době někdo ještě řeší reklamu tímto způsobem? 😄 Jaké to má výsledky? 

biaca
biaca (546 příspěvků) 13.03.2024, 13:25:37 xxx.xxx.47.71

Já právě nejsem schopná do svých kluků ty kosti dostat a vnitřnosti, tak pouze 1 x za týden.

Z toho důvodu jim dávám ještě kapsičku a mají granule - jiný důvod, k tomu není. Ráda bych krmila plně barfem, ale bohužel to nejde. 

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 13.03.2024, 13:37:11 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele kocoura219 z 13.03.2024, 13:00:07

Tak třeba s tím jsem se na naší veterině vůbec nesetkala, že by mi cpali jejich značky. Když jsem potřebovala na chvíli kdysi dávno gastrodietu, tak mi jen řekli po čem se koukat a že mě to z eshopu vyjde levněji 😀…a to u nás mají alespoň i granule od farminy (N&D) - což pokud na veterině prodají někomu místo whiskasu, tak zase pecka a rozhodně zlepšení. 

Jediné, co mi prodávali přímo na veterině byla nějaká rekonvalescenční konzerva na rozjezení u kočky po kapačkách. Ta byla myslím od hillsu, ale bylo to vyloženě veterinární krmivo a hezky se mi na tom rozjedla. Ale ohledně krmení se na veterině také neradím a ani by mě to asi nenapadlo, protože neočekávám, že veterinář všechno ví, pokud se sám nezajímá. 

kometa
kometa (4185 příspěvků) 13.03.2024, 14:18:39 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele kocoura219 z 13.03.2024, 13:00:07

by veterináře rozhodně neubylo, kdyby se více vzdělali v oblasti výživy 

Jestli se na VŠ nic nezměnilo, tak výživa zvířat je v osnovách. Akorát za nás se spíš řešilo krmení skotu a prasat. Veterina malých zvířat byla ještě v plenkách.

Spíš bych viděla provizi z prodeje komerčních krmiv.

kometa
kometa (4185 příspěvků) 13.03.2024, 14:20:45 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 13.03.2024, 13:37:11

bylo to vyloženě veterinární krmivo

Cpaní krmiva taky neznám. Ale nabídka renal diety byla rozumná a krmím.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.