Aktuálně: 4 818 inzerátů175 894 diskuzních příspěvků17 772 uživatelů

Krmivo pro citlivé zažívání kočky

Fikovnice
Fikovnice (4401 příspěvků) 26.04.2024, 22:46:28 xxx.xxx.61.120
Fikovnice:

No ale nepsal někdo (teď nemyslím reklamní agenty), že třeba Marp holistic je velmi dobrá značka?

Jak píše Biaca, mým kočkám nejvíc chutnají Purizonky. Ale někdy jdu i do levnějších, však Vy víte…


Pardon, jsem unavená…Biaca psala o Purině, ne o Purizonech. Ty ale fakt moje kočky mají rády. Jsou hodně aromatické a dobře hodnocené. Nicméně granulová je u mě jen Elsa (jako že převážně granulová).

kometa
kometa (4300 příspěvků) 27.04.2024, 07:10:13 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 26.04.2024, 22:44:39

No ale nepsal někdo (teď nemyslím reklamní agenty), že třeba Marp holistic je velmi dobrá značka? 

Pokud vím, tak toto je psáno právě z těch dvou nicků. Neboli skrytá reklama.

megi-the-pes
megi-the-pes (2252 příspěvků) 27.04.2024, 09:00:01 xxx.xxx.124.255

To mi teda reknete, z ceho chcete poskladat granuli, aby drzela pohromade a prosla extruderem.

Delate si legraci, ze jo? 

Uz ste nekdy delali nudle do polifky?

Mimochodem pokud kocka potrebuje probiotika, aby fungovala, tak je nemocna.

biaca
biaca (575 příspěvků) 27.04.2024, 10:36:02 xxx:xxx.2d60:95ad

Nevím jestli je potřebuje já ji je dávám. A viditelně jim to prospívá. 

Dávám je od té doby co jsme loni bojovali s parazity a zatím jsem nepřestala. 

lesnizinka
lesnizinka (1572 příspěvků) 27.04.2024, 11:14:16 xxx.xxx.85.120
megi-the-pes:

To mi teda reknete, z ceho chcete poskladat granuli, aby drzela pohromade a prosla extruderem.

Delate si legraci, ze jo? 

Uz ste nekdy delali nudle do polifky?

Mimochodem pokud kocka potrebuje probiotika, aby fungovala, tak je nemocna.


Neberte to jako rýpání, jen tak přemýšlím, nakopla jste mě s těma nudlema právě. Vajíčka? To je přece pro kočku přirozené, ne nějaký hrách a cizrna, to by prostě v životě kočka nežrala. Ale ve výrobě granulí se nevyznám. 

Fikovnice
Fikovnice (4401 příspěvků) 27.04.2024, 16:40:20 xxx.xxx.61.233
biaca:

Na citlivé zažívání je prosím Fortiflora od Puriny.  

Reklamu si zaplaťte a prispejte na provoz webu. 

Já jako vlastník dvou koček s citlivým zažíváním bych granule marp svým kočkám nedala. Z jednoduchého důvodu podle mého výrobce granulí by měl minimálně vědět co kočka může jíst a co ne. I kdyby byl tam ten česnek v minimálním množství nemá tam co dělat. A že zeleniny kterou ve složení uvádíte mi kocour asi ji pouze tak petržel a nebo spíše ho baví mi ničit bylinky do polévek 


Jani, proč nesmí kočky česnek? To není rýpání, jen se ptám.

biaca
biaca (575 příspěvků) 27.04.2024, 16:59:49 xxx:xxx.59ce:fc38
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 27.04.2024, 16:40:20

Vede to k poškození červených krvinek - je to stejné jako, kdyby se kočce dala cibule nebo šalotka.

Navíc mi tam vadí i ty pivovarské kvasnice, ty se dávají při nechutenství. Pokud by se jednalo o kvalitní granule tak, by tam být nemusely kočka by je sežrala i bez nich. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2252 příspěvků) 27.04.2024, 20:10:31 xxx.xxx.124.255

P. kvasnice = bakterie (protein, vitaminy,…)

Bacillus coagulans fermentation product (Orijen) = bakterie

Natural chicken flavor (Orijen a zbytek planety) = hydrolyzát z jater, to je ten smrad a “maggi”

Kde je rozdíl?

Použijete kvasnice = přírodní béčka, bílkoviny (obsah je až 50 %, to je víc než maso a hrách), nemusíte dosypávat syntetiku. 

Jsou to granule, jsou složené tak, aby fungovaly, aby dodaly záchovnou dávku a chovatel nemusel nic. 

A i když to tady bombardují reklamou, Marp je zkrátka dobrá značka. 
Porovnejte s tisícem jiných, uvidíte.

Odberryho
Odberryho (251 příspěvků) 27.04.2024, 20:34:38 xxx.xxx.52.239

A co maso a onemocnění střev? IBD nebo malobuněčný lymfom? 

Mám kocoura, co mi dost sabotuje veškeré šetřící diety. Myslím, že maso by mu vyhovovalo, ale nebylo by to horší než lepší, co se stravitelnosti a zátěže pro střeva týče?

megi-the-pes
megi-the-pes (2252 příspěvků) 28.04.2024, 06:36:04 xxx.xxx.124.255

O tom m. lymfomu nic nevím,

ale u IBD jsou granule blbé, protože jsou z více jak poloviny cukr - živím bakterie,
a ani nevím, esi není zvíře na některou složku granul alergické (taky příčina IBD).
Takže se dělá eliminační dieta, na mase, nízkotučná.
Pokud je albumin a B12 ok, je 50% šance, že zvíře bude reagovat na “léčbu” jídlem.
Jinak se dává B12 injekčně + ATB, nebo steroidy. Nebo jsou příčinou parazité.
Každopádně se snažíme dát co nejjednodušší jídlo, nejlépe stravitelné, prebiotika (inulin)… zkusit… kaše z králíka, vařené, syrové, kočka musí jíst, takže musím zkusit, nutrie, ryba…
 

Fikovnice
Fikovnice (4401 příspěvků) 28.04.2024, 12:49:54 xxx.xxx.61.245

Takže jsem se nemýlila, že Marp je celkem kvalitní značka?

Jinak se ovšem v granulích nijak moc nevyznám. Jak jsem psala, moje kočky (všechny 3) preferují Purizonky.

Tenurri
Tenurri (326 příspěvků) 29.04.2024, 09:59:52 xxx.xxx.213.168
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 28.04.2024, 12:49:54

U nás taky tak. Naše teda skoro nic nechtějí. Marp jsem jim kdysi dávno kupovala, ale nikdo to jíst nechtěl. Essentials celkem jedli, ale měli po tom měkké bobky. Byli zvyklí dřív hlavně na Orijen a Acanu, ty moc nechci kupovat kvůli tomu, že změnili majitele. Takže teď u nás funguje hlavně Purizon a Canagan. Za purizon mi kocour i cvičí s klikrem, což je super, protože on nežere moc ani žádné pamlsky 😀 …

Nedávno jsem jedny objednávala, co mu fakt chutnaly…abych zjistila, že se přestaly prodávat a byl to asi nějaký doprodej 😀 … už se u nás dají sehnat jen ty pro psy…což by asi nemuselo vadit, ale nevím jak velké budou ty psí a jestli je vůbec bude jíst…dřív měl rád takové ty mrazem sušené kostičky od cosmy, ale on je šikula, takže se mu asi 2x nalepily na patro a od té doby žádné takové kostičky nechce.

biaca
biaca (575 příspěvků) 29.04.2024, 13:09:15 xxx.xxx.47.71
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 29.04.2024, 09:59:52

I u nás je vybíravost problém. Někdy mám pocit, že je to kdo z koho. Především jako majitel dvou kocourů mám problém s tím, že oba mají odlišné chutě. Klimentek je tuňákový, a Iginek zase kuřecí. Ale já trvám na tom, aby oba dva jedli to samé. Takže pokud nechceš, necháš bráchovi a ty máš granule. Bohužel mě někdy malý vytrestá lačným zvracením. 

Zkoušíte nějaké tipy, jak omezit vybíravost nebo jste rezignovali? Naštěstí starší už z vybíravosti vyrostl, tak doufám, že se i mladší vzpamatuje a bude hezky hamat všechno. 

PS. opravdu si nemyslím, že je dobrý nápad v případě kočky s citlivým zažíváním měnit granule na základě reklamy. Většinou si přivodíte akorát průjem. Mluvím z vlastní zkušenosti, zkusila jsem kocourovi změnit granule na základě DTestu a jediné, co jsem měla byl kocourek, který mi ležel v klíně. (to je další rozdíl mezi mými kocoury - když je staršímu špatně tak se od páníčky nehne, mladší ten se jde někam schovat - jinak je to normálně kocourek tahací.)

kačka (neregistrovaný) 29.04.2024, 14:35:59 xxx.xxx.56.234
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 28.04.2024, 12:49:54

za mě je marp dobrá značka, je bez obilovin a kočky ji snáší dobře a to jiné granule u nás neprošly

Tenurri
Tenurri (326 příspěvků) 29.04.2024, 14:47:22 xxx.xxx.213.168
»
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 29.04.2024, 13:09:15

U nás trest typu “nechceš? tak máš jen granule” nefunguje, jelikož granule jsou pro ně top 😀… naopak, když jsem jim nechávala jen mokré krmení (což jsem dříve zkoušela i s tím masem) bez granulí, tak kočky raději hladověly a na to jaksi nemám povahu. Krom toho, že mi jich bylo líto, tak kocour z hladu zvrací a oba dva neustále chodili kolem skříňky, kde mají granule a řvali, plus Willy byl celkově dost protivný…

Granule jí stejný, jak jsem psala výše. Konzervu/kapsičku dostanou tak jednou za tři dny (applaws, cosma) a i když mám dvě kočky, tak stejně občas víc jak půlka letí oschlá do koše…nenadělám nic. Pamlsky dávám při tréninku, stříhání drápků a jiných úkonů za odměnu. Ale štve mě, že Willy právě skoro žádné pamlsky aktuálně nejí. Z nějakého důvodu jsou pro něj ale granule při tréninku lepší, než ty co má v misce, i když to jsou ty samé 😀 … občas kupuji malý pytlíček nedietních právě na ten trénink - normálně mají pro kastrované kočky se sníženým obsahem tuku. 

simča (neregistrovaný) 02.05.2024, 11:21:53 xxx.xxx.56.123

taky my jsme toho zkusili hodně,ale tahle značka má šetrné granulky na zažívání a kvalitní složením, že váha se drží jak má...my dostali tehdy vzorek na veterině a od te doby už neberu nic jineho

Tenurri
Tenurri (326 příspěvků) 02.05.2024, 11:42:36 xxx.xxx.213.168

Já se z toho našeho kocoura fakt zblázním 😀…jak jsem si stěžovala, že žádné pamlsky nechce, tak jsem, kvůli částce do poštovného zdarma, vzala takové ty no stress calming pamlsky pro kočky od beapharu s kozlíkem a může se po nich utlouct🙄…ale maso, nebo kvalitní pamlsky z masa, to neee, to si mám strčit někam 😀.

složení:obiloviny, mléko a mléčné výrobky, vedlejší produkty rostlinného původu (kozlík lékařský 0,10 %, chmel 1 %, meduňka 5 %), oleje a tuky, maso a živočišné produkty (kuřecí moučka)

jako děcko se sladkostma, no… 😀

Tenurri
Tenurri (326 příspěvků) 02.05.2024, 13:24:41 xxx.xxx.213.168
»
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 02.05.2024, 11:52:52

no nejspíš bude, ale jiné pamlsky s kozlíkem jsem nenašla. Jen se šantou a na ty prdí. Napadlo mě, jestli bych třeba nemohla upéct pamlsky s trochou sušeného kozlíku, ale popravdě nevím, jaké množství by bylo ok. V pamlscích je fakt minimum. 
Mám doma collory formičku. 

A taky nevím, jestli by to vůbec jedli 😀. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.