Aktuálně: 4 978 inzerátů174 008 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Štěně s PP - kukaččí mládě

Pavlína (neregistrovaný) 09.03.2024, 22:07:12 xxx:xxx.55de:6dc7

Dobrý den, setkali jste se někdy s praktikou prodeje štěněte s PP po perfektních zdravých šampionech, ale nejste si jistí, že jsou to opravdu rodiče vašeho štěněte?

Před necelými dvěma lety jsme si koupili štěně labradora údajně 8 týdnů starého. Mělo mít kolem 8 kg a být čiperné. Chovatelka nám ani na požádání neukázala matku. Řekla, že má dva vrhy asi měsíc po sobě a že je nemůžeme vidět, protože je nemá připravené na návštěvy. Poté nám dala štěně, které vrstvě chodilo a mělo 3 kg. Byli jsme zaražení, čekali jsme větší. Nakonec jsme si ho odvezli. Pes v roce a půl má OCD a artrózu a osifikaci kolenních vazů a achilovky. Stát se to může, ale čím více jsme přesvědčení, že máme štěně z toho druhého vrhu a bůh ví, kdo jsou jeho rodiče. Luxusní množírna s papírama.  3 kg štěně labradora odpovídá 3 týdnům věku, což by sedlo na ten druhý vrh. Máte nějaké zkušenosti?

Bodlinka
Bodlinka (977 příspěvků) 09.03.2024, 22:19:21 xxx.xxx.88.146

celkem není možné, aby měla jedna fena dva vrhy měsíc po sobě.

jinak základní poučkou nákupu psa je nebrat si štěně pokud se vám cokoliv nelíbí.

Arosek
Arosek (262 příspěvků) 09.03.2024, 22:23:47 xxx:xxx.79b1:bdf7
Odpověď na příspěvek uživatele Pavlína z 09.03.2024, 22:07:12

Tak predpokladam ze kdyz je to stene s PP tak mate smlouvu, stene je oznaceno cipem a mozna i tetovanim, mate ke steneti od chovatele vyplneny provodni list jak narizuje zakon atd atd. 

Pokud nemate nic z vyse uvedeneho, tezko prokazete ze je stene od daneho chvatele a tezko se cehokoliv domuzete. 

Anonymní (neregistrovaný) 10.03.2024, 06:33:45 xxx:xxx.1637:cb5e
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 09.03.2024, 22:19:21

Já si nemyslím, že to je štěně od té feny. Rodiče mohou být vpodstatě kdokoliv. Ano. Je to naše blbost.  Bohužel nám to došlo až později. Reakce okolí byla většinou to je malý, buď to není labrador, nebo je mladší. Dokonce i to kukaččí mládě a množka. PP mám, smlouvu, vše. 

Anonymní (neregistrovaný) 10.03.2024, 06:47:38 xxx.xxx.90.139
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 09.03.2024, 22:23:47

Já si nemyslím, že to je štěně od té feny. Rodiče mohou být vpodstatě kdokoliv. Ano. Je to naše blbost.  Bohužel nám to došlo až později. Reakce okolí byla většinou to je malý, buď to není labrador, nebo je mladší. Dokonce i to kukaččí mládě a množka. PP mám, smlouvu, vše. Je možné, že někdo na jedny perfektní rodiče může podstrčit i cizi štěně? Byl to vrh U. Pes je ale opravdu krásný a povahově perfektní. 

Obrázek
Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 10.03.2024, 06:50:00 xxx:xxx.ff0a:2eba

pokud máte průkaz původu (ne pas pro psy - to není PP), a smlouvu (kde jsou také asi rodiče štěněte uvedení), tak se obraťte na klub, který vydal krycí list a požádejte o genetický test, zda odpovídají rodiče v průkazu původu uvedení. 

Anonymní (neregistrovaný) 10.03.2024, 06:56:59 xxx.xxx.90.139
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 10.03.2024, 06:50:00

Děkuji. To zní dobře. 

Ph (neregistrovaný) 10.03.2024, 07:33:04 xxx:xxx.c059:7672
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 10.03.2024, 06:50:00

ono to takhle jednoduche neni…a klub a CMKU to naridi, jen pokud k tomu bude padny duvod, ziji rodice atd. 

a jen tak btw. plati to cele zadatel  - az do vysledku. 

jenze duvod -  3 tydenni stene protoze melo 3 kg tim duvodem rozhodne nebude 😇 

lesnizinka
lesnizinka (1541 příspěvků) 10.03.2024, 07:49:39 xxx.xxx.94.74

Měla jsem to vlastně stejně. Chovatel čekal na vrh(i my) a fena nezabřezla, tak byl druhý pokus a zabřezla, zároveň mu, ale už porodila i jiná fena. Náš pejsek byl také drobounký přes to, že jeho údajný otec byl velký jak stodola. Takže jsme sice dostali papíry na pejska vrhu W, ale štěndo bylo pravděpodobně z vrhu V. Od poradkyně chovu, jsme pak dostali vyjídření, že je s ním vedeno kárné řízení, protože s vrhy čachruje často.  Ale pes měl papíry, takže nám se nic hrozného nestalo, jen byl drobnější než ten, co jsme ho chtěli. 

janaa
janaa (382 příspěvků) 10.03.2024, 07:53:49 xxx:xxx.955e:8a8e

Kdyby štěněti byly v době odběru tři týdny,sakra byste to poznali. Teprve se prořezávají zuby, vratká chůze,od tří týdnů se teprve začíná s příkrmy,které štěně v zásadě jí olizováním,proto mají kašovitou konzistenci….nebylo by očkované,čipované, při návštěvě vašeho veterináře na další očkování by to určitě odhalil Váš vet. Dovedu si představit šestitýdenní místo osmi,ale třítýdenní fakt ne

Kilian
Kilian (952 příspěvků) 10.03.2024, 08:16:40 xxx:xxx.210d:76b8
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 10.03.2024, 06:56:59

…..ja bych do toho šla….Vy budete mít jistotu a chovatelka ostudu a problémy a pomůžete tím i ostatním zájemcům o štěňata od takového chovatele…

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 10.03.2024, 09:24:44 xxx.xxx.189.104
Pavlína:

Dobrý den, setkali jste se někdy s praktikou prodeje štěněte s PP po perfektních zdravých šampionech, ale nejste si jistí, že jsou to opravdu rodiče vašeho štěněte?

Před necelými dvěma lety jsme si koupili štěně labradora údajně 8 týdnů starého. Mělo mít kolem 8 kg a být čiperné. Chovatelka nám ani na požádání neukázala matku. Řekla, že má dva vrhy asi měsíc po sobě a že je nemůžeme vidět, protože je nemá připravené na návštěvy. Poté nám dala štěně, které vrstvě chodilo a mělo 3 kg. Byli jsme zaražení, čekali jsme větší. Nakonec jsme si ho odvezli. Pes v roce a půl má OCD a artrózu a osifikaci kolenních vazů a achilovky. Stát se to může, ale čím více jsme přesvědčení, že máme štěně z toho druhého vrhu a bůh ví, kdo jsou jeho rodiče. Luxusní množírna s papírama.  3 kg štěně labradora odpovídá 3 týdnům věku, což by sedlo na ten druhý vrh. Máte nějaké zkušenosti?


Chovatelka nám ani na požádání neukázala matku. Řekla, že má dva vrhy asi měsíc po sobě a že je nemůžeme vidět, protože je nemá připravené na návštěvy.

Samo o sobě mi to přijde takový podivný…tohle se mi nestalo ani u psů bez PP, ani u kříženců. Jako opravdu se tohle děje, že si jedete pro štěně s PP a přinesou vám jen to vaše a ostatní neukážou a musíte požádat o to, aby vám ukázali matku. Tak tohle se mi nestalo ani u psů bez PP a ani při odběru kříženců.  Štěňata jsem viděla vždy komplet vrh …tedy těch, co ještě nebyla odebraná a to včetně těch, která už byla rezervovaná a do kterých by mi vlastně nic nebylo. Tedy jediná vyjímka byla u afgána…tehdy byl výskyt parvy někde v okolí chovatelky, takže měla přísná hygienická opatření…dovnitř jsme šli přes desinfekční rohože…do odchovny nás nevzala, ale psy…nejen matku, přivedla do obýváku a vzhledem k tomu, že jsme měli zájem o psího kluka, tak v košíku přinela všechny pejsky z vrhu, včetně zadaného…A matku na požádání…?? 😲…no teď se mi v této souvislosti vybavilo, jak mému manželovi chtěli vermomocí ukázat tatínka naší kavkazandy (on ho neznal) a ještě mu řeknou, že je trošku ostřejší než mamka štěňat, tak jenom ukázat…manžel se psů bojí a tak prej…ona se koukne manželka…já jdu ven kouřit.

Jako nevím, jestli je tohle standard, ale mě to pomalu připadá, jako když si přijedu pro štěně do množky. Jako vím, že už je to s křížkem po funuse, ale s takovým přístupem chovatele bych teda štěně neodebrala a obzvlášť, když by se mi k tomu všemu ještě nějak nezdálo.

Takhle nikdy jsem si nenechávala zjišťovat paternitu u mých psů s PP…nikdy jsem neměla důvod k pochybnostem.

Ph (neregistrovaný) 10.03.2024, 09:47:59 xxx:xxx.c059:7672
hmn:

“3 tydenni stene protoze melo 3 kg”

zadavatelka píše “údajně 8 týdnů starého”


tohle pise:

“3 kg štěně labradora odpovídá 3 týdnům věku, což by sedlo na ten druhý vrh.”

nejde si splest 3 tydenni a 8 tydenní štěně - nebude ji nikdo brat vazne

Arosek
Arosek (262 příspěvků) 10.03.2024, 11:27:53 xxx:xxx.e888:b619
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 10.03.2024, 06:47:38

Podle fotky vypada dobre.

Pokud mate PP a smlouvu, musi v ni byt uvedeno datum narozeni a datum prodeje, dale jmena obou rodicu. 

Jestlize mate podezreni ze je to stene z jineho vrhu, nebo podstrcene od jine matky, dejte podnet na vybor chovatelskeho klubu pod kterym chovatel/ka chova - bude to bud Retriever klub CZ nebo KCHLS. Klub muze naridit testy parentity, ktere ale zaplatite vy a teprve v pripade ze se prokaze podvod muzete zadat nahradu.

Dalsi moznosti je najit si vrhove sourozence a poprosit o testy je, zaroven s vasim stenetem. Opet to zaplatite vy. 

A ano - ze se vzala stenata od jedne feny a podlozila pod druhou uz se stalo a ne jednou. Bohuzel, i mezi chovateli s PP se najdou dobytci. Nicmene me jakozto zajemci o stene rict chovatel ze mi neukaze matku, jdu o dum dal … 

Pokud muzete, poslete mi PP do soukrome zpravy nebo do mejlu arosek@centrum.cz

Jen ze zvedavosti … ja svuj typ kdo to byl mam … 

Sarah01
Sarah01 (1511 příspěvků) 11.03.2024, 13:03:30 xxx.xxx.112.201
Anonymní:

Po cestě domů. 

Obrázek

Vypadá mladší. Ale z váhy bych moc nevycházela, ta není tabulková u všech vrhů. Já teda nemám labroše, ale GR, a řekla bych, že je to dost podobný. Měla jsem početný vrh, 11 štěňat, a i kdy podle tabulek by měli mít při odchodu cca 7 - 8 kg, tak moji měli kolem 5 kg. 

Arbora
Arbora (303 příspěvků) 11.03.2024, 13:09:45 xxx.xxx.200.220

Ja to nechápem, idete si pre volvo, odídete so škodovkou a po roku si spomeniete, že to asi volvo fakt nebude. Aj v blbých potravinách si ľudia viac kontrolujú účty, ako pri kúpe psa. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.